Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...
 Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie
 

Recorder - „Toate sunteți ale mele!”. Arhidiaconul și elevele de la Seminar

* * * * - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
165 replies to this topic

#55
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016
Grav aici se pare că nu este ce a făcut un om bolnav, ci susținerea pe care o are dintr-o anumită parte a comunității.


#56
mishuletzu

mishuletzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,179
  • Înscris: 27.02.2018

View Postexqusit_drunk, on 16 martie 2023 - 13:51, said:

mishuletzu, diferența dintre noi e că mie îmi trece după ce dorm.
Tu și treaz ești tot ca consătenii din Vaslui ai ălora 7 care au violat o fată și pentru ei tot victima era de vină pentru viol că se nimerise pe lângă ei sau avea fusta prea scurtă.

Edited by mishuletzu, 16 March 2023 - 14:06.


#57
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005
Încă o fâsâiala marca Recorder :)

Însă ce într-adevăr mă bucură să văd ii că lumea incepe să-și deschidă ochii la aceste "reportaje" de "calitate"

#58
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,416
  • Înscris: 15.12.2009

View PostDanyHiker, on 16 martie 2023 - 10:28, said:

Nu face nimeni nicio apologie. Este vorba doar despre obiectivitate.

Tot obiectiv e si faptul ca, desi conform unora, nu a fost nimic gresit/anormal acolo, bor l-a indepartat pe marele profesor.

Attached File  Captura de pantalla 2023-03-16 134032.png   153.45K   34 downloads

Dar abia acum, cand au devenit lucrurile publice. Ca altfel ii dadeau inainte cu rachiul.

#59
diaconuliviu

diaconuliviu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,772
  • Înscris: 19.01.2005

View PostAnn0nyym0us, on 16 martie 2023 - 10:24, said:

Nu pot sa cred ca unii inca fac apologia BOR si a parazitilor din ea chiar si in conditiile de genul. Este efectiv fara speranta.

Opa, inca unu' cu idei iudeo-staliniste: "nu spui ca bor e de rahat, ii faci apologia".

View Postun_el, on 16 martie 2023 - 12:05, said:

[...]Ca vor sau nu vor sa recunoasca asta-i societatea in care traim. Daca nu se duceau in excursie pentru ca parintii le interziceau tot gaseau un "cuibusor de nebunii" unde sa-si petreaca timpul liber. Sa nu fim ipocriti: toti la vremea noastra am facut nebunii, mai mari sau mai mici, e placerea fructului oprit.

Corect, dar pina la urma exista niste reguli pe care, daca un minor le incalca, POATE le treci cu vederea ca puerile. La un adult, insa..cam greu.

Edited by diaconuliviu, 16 March 2023 - 14:53.


#60
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,659
  • Înscris: 11.03.2006

View Postvimann, on 16 martie 2023 - 12:10, said:

Pai ai sau n-ai indoieli? Ca spui ca e 50/50.
Copiii din ziua de azi, numa' tiktok si inscenat agresiuni sexuale. Posted Image Posted Image Posted Image
Sunt curios daca mai tine atitudinea asta daca ar veni fiica-ta sa-ti povesteasca ca a patit o intamplare de genul.

Sa se mearga old school. Daca vine fata cu povestea asta, o legi dezbracata de un gard si o bati in vazul satului.
Asta e o poveste reala, intamplata acum vreo 30 de ani in urma, pe care mi-a povestit-o o vecina, despre o colega de scoala care fusese violata. Intr-un sat, in Oltenia, Romania, Terra.
Pe bune, viata bate filmul cu sharia, la orice ora.

#61
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,289
  • Înscris: 06.07.2007

View PostAnn0nyym0us, on 16 martie 2023 - 14:42, said:



Tot obiectiv e si faptul ca, desi conform unora, nu a fost nimic gresit/anormal acolo, bor l-a indepartat pe marele profesor.

Attachment Captura de pantalla 2023-03-16 134032.png

Dar abia acum, cand au devenit lucrurile publice. Ca altfel ii dadeau inainte cu rachiul.
Eu nu am zis ca nu a fost nimic anormal acolo. Am spus doar ca nu vad nicio agresiune sexuala. La asta se referea obiectivitatea mea pe care tot o citezi.
Reciteste ce am spus inainte de asta.
Eu imi pastrez opinia.

Edited by DanyHiker, 16 March 2023 - 15:24.


#62
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,784
  • Înscris: 06.09.2004

View Postgelublabla, on 16 martie 2023 - 11:43, said:

In cazul ipotetic in care ai avea o fata de 16 ani si ai vedea o in ipostazele alea - nu ai vrea sa i rupi capul popii? daca da, de ce?
in primul rand, as intreba fata aia de 16 ani daca orice din ce s-a intamplat acolo a fost impotriva vointei ei, daca a fortat-o sau constrans-o in orice fel. daca zice da, atunci merg si-i dau foc lu’ batman ala. daca zice in schimb ca s-a distrat, s-a simtit bine, n-a deranjat-o nimic, am o discutie cu fata…

#63
diaconuliviu

diaconuliviu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,772
  • Înscris: 19.01.2005

View Postcumparator, on 16 martie 2023 - 15:10, said:

[...]Intr-un sat, in Oltenia, Romania, Terra.[...]

Care sat? Are un nume sau e "cineva care stie de la cineva ca undeva, cindva"...
Nu spun ca nu se intimpla asa ceva dar...asa, prea generalizat...
Daca spui ceva gen Buduhala...pe la Codin...

Prin copilarie am auzit de un scandal, o mama care si-a omorit copiii pe undeva in Marghita sau pe linga..
Imediat aparuse si cintec "Coboara, doamne-n Marghita/Ca sa vezi nenorocita/Ce si-a usic copilasii...."

Edited by diaconuliviu, 16 March 2023 - 16:03.


#64
gelublabla

gelublabla

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,093
  • Înscris: 06.01.2005

View Postborn2lose, on 16 martie 2023 - 15:30, said:

in primul rand, as intreba fata aia de 16 ani daca orice din ce s-a intamplat acolo a fost impotriva vointei ei,
Fiecare cu setul lui de valori!
Eu nu am cum sa trec peste faptul ca ala era profesor/diriginte/popa in momentul in care turna rachiu in pahare. El era cel care, chiar fara sa zica nimic, a validat in capul fetelor ideea ca ceea ce fac e ok. Si, iarasi zic, sa nu ne mai scundem dupa deshte, ala le a vrut pe pustoaiece ametite si sigur nu pentru o spovedanie cinstita!

Si in toata situatia asta cretina in niciun caz nu poti sa imparti vina chiar si in cazul in care fetele ar fi fost ultimele destrabalate. Acolo era doar un singur adult si ala a dat o in bara!

#65
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

View Postborn2lose, on 16 martie 2023 - 15:30, said:


in primul rand, as intreba fata aia de 16 ani daca orice din ce s-a intamplat acolo a fost impotriva vointei ei, daca a fortat-o sau constrans-o in orice fel. daca zice da, atunci merg si-i dau foc lu’ batman ala. daca zice in schimb ca s-a distrat, s-a simtit bine, n-a deranjat-o nimic, am o discutie cu fata…

Sigur ai avea o discuție cu fata?
Vorbim despre un copil de 16 ani, ai cărui părinți sunt de partea acelui om bolnav, căruia i s-a pus pata pe ea și care a făcut tot posibilul să-i distorsioneze realitatea și normalitatea.

Edited by Chayah, 16 March 2023 - 16:30.


#66
Engineer_xxl

Engineer_xxl

    Fara glie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 14.04.2010
Multi de aici o tin pe faptul ca nu e vorba de nimic sexual... ar trebui sa va bucurati ca nu este, dar parerea mea este ca asta ar fi fost doar o chestiune de timp, pana cand personajul ar fi prins mai mult curaj si ar trebui sa fie un motiv de bucurie ca unul a fost prins inainte de a degenera in alte chestii... dupa cum se spune la final 2 persoana au facut plangere nu doar una ceea ce ma duce cu gandul din nou ca vor mai fi si altele, dar trebe sa prinda curaj.

Al doilea punct este ca probabil multi postaci (ca mine) pe aici nu au fete si arunca ca scuza ca fetele sunt peste 14 ani... atunci cand deja exista un grup este greu ca doar un individ sa fie diferit pt ca altfel vei fi exclus si chiar batjocorit, adauga la reteta un adult care promoveaza dezmatul si atunci nu mai e cale de oprire. Eu unul as fi revoltat daca mi-as trimita fata intr-u excursie cu cel putin un adult suprevegheator  si sa aflu ca alcoolul era la indemana oricui.
Inca imi vine greu sa inteleg unii de pe aici... daca erau cateva fete ce se inchideau in dormitor si consumau pe ascuns era alta poveste... dar realitatea e ca asta le indruma sa bea palinca, chiar daca era apa e un gest revoltator si sa nu mai zic ca le desena si o cruce pe frunte... apoi le filma cum danseaza... Sper doar ca unii nu s-au uitat cum trebuie la filmari...

#67
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,289
  • Înscris: 06.07.2007

View PostChayah, on 16 martie 2023 - 16:30, said:



ai cărui părinți sunt de partea acelui om bolnav
Banuiesc ca nu ai vazut materialul video, altfel observai ca parintii acelei fete nu sunt de partea acelui om.


View PostEngineer_xxl, on 16 martie 2023 - 16:31, said:

Eu unul as fi revoltat daca mi-as trimita fata intr-u excursie cu cel putin un adult suprevegheator  si sa aflu ca alcoolul era la indemana oricui.
Dar in club ai lasa-o?

Edited by DanyHiker, 16 March 2023 - 16:46.


#68
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

View PostDanyHiker, on 16 martie 2023 - 16:40, said:


Banuiesc ca nu ai vazut materialul video....


Am văzut materialul video și mi se pare revoltător că părinții sunt de partea acelui om.
Un copil care are asemenea părinți este un copil care trebuie protejat nu numai de prădători ca acel om, ci și de propriii părinți.


#69
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,289
  • Înscris: 06.07.2007

View PostChayah, on 16 martie 2023 - 16:44, said:




Am văzut materialul video și mi se pare revoltător că părinții sunt de partea acelui om.

Parintii cui?
Ai fetei in cauza sunt impotriva.
Cu toate acestea ma incearca sentimente potrivnice gandindu-ma ca inca mai exista oameni care cred ca un copil se creste doar cu bani.
Fata aceea se pare ca era pe barba ei de multa vreme.

Edited by DanyHiker, 16 March 2023 - 16:50.


#70
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016
Deci dacă e sa fie luat cineva la discuții, părinții sunt ăia, nu copila, așa cum ziceai mai sus.

#71
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,834
  • Înscris: 10.12.2006

View Postexqusit_drunk, on 16 martie 2023 - 13:51, said:

Lipsesc și e posibil ca acestea să fie favorabile preotului/profesor. Protagonista are o soră mai mare ce a urmat același liceu teologic iar preotul/profesor este un apropiat așl familiei.
Niciunul din detaliile astea nu e relevant la mesajele care s-au schimbat si scenele de pe filmari.

#72
Engineer_xxl

Engineer_xxl

    Fara glie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 14.04.2010

View PostDanyHiker, on 16 martie 2023 - 16:43, said:

Dar in club ai lasa-o?

Probabil ca da! Ar trebui sa intelegi problema la alt nivel, copiii/adolescentii in sine fac idiotenii lasati singuri si se rezuma la o combinatie de mentalitate de grup si educatie si un anume nivel de responsabitate tot exista, dar adauga in toata treaba asta un adult care teoretic iti este diriginte si un fel exemplu al educatiei si in momentul ala la nivel de subconstient responsabilitatea elevui devine aproape inexistenta pt ca o lasa pe seama adultului prezent.
Este exact exemplul dat de unii pe aici cum ei beau "o bere" cu parintii chiar daca erau sub 18 ani... in subconstient se paseaza responsabilitatea pe cel ce are o anume autoritate...

Edited by Engineer_xxl, 16 March 2023 - 17:14.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate