Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Topul normalitatii

Sa incurajam sporturile de contac...

Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Casa construita la o distanta mai...
 Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie

Sterilizare UV apa
 Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...
 Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri

Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator
 

Am in boxe niste sunete foarte weird, ca niste tzipete...

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#1
suave

suave

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 20.03.2006
De vreo 2 luni se aud din cand in cand niste sunete foarte ciudate in boxe, gen tzipete dintr-un film horror, wheeeeee, wheeeeee, ceva de genu asta... cel mai naspa ca au aparut intr-o seara cand dormeam si aveam calculatorul deschis, m-am speriat de m-a luat dracu...

Nu  o gluma...

Daca dau restart dispar, insa reapar dupa vreo 6-7 ore, variabil, ce-ar putea fi ?

Astept doar raspunsuri serioase.

#2
foxulante

foxulante

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 14.06.2005
man asta e cea mai empirica relatare a unei probleme din cate am auzit :D....ia vezi sa nu fie de la antivirus sau vreun program de protectie...daca zici ca se aude tare

#3
SandMan_Rave

SandMan_Rave

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 14.01.2006
Trebuie sa duci PC-u la un exorcist, poate e posedat... :naughty:

Edited by SandMan_Rave, 10 April 2006 - 20:58.


#4
mojook

mojook

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 28.03.2004
Daca reinstalezi driverul placii de sunet, mai face? Incearca un update la acelasi driver, poate nu mai face figuri. Nu esti intr-o zona cu ceva interferente? De  ex daca ai tel mobil pe linga boxe se aude cind suna.
Succes!!!

#5
KraveN

KraveN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 10.03.2006
Poate ai vreun omulet sau vreun spirit (moroi/strigoi) care salasluieste in boxele tale :) ^_^  . Sau poate trebuie sa treci mai des pe la biserica  :D

Edited by KraveN, 10 April 2006 - 21:05.


#6
suave

suave

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 20.03.2006

View Postfoxulante, on Apr 10 2006, 21:56, said:

man asta e cea mai empirica relatare a unei probleme din cate am auzit :D....ia vezi sa nu fie de la antivirus sau vreun program de protectie...daca zici ca se aude tare
REGULA DE AUR a exprimarii e Keep It Simple Stupid (KISS), tocmai ca sa te inteleaga toata lumea...

mai neempiric ar fi asa : din dispozitivul de redare a sunetelor se propaga liber si neecranat o radiatie audio(niste unde), descoperite parca de unu hertz (semit la origine)  cu  o frecventza necunoscuta catre organele mele auditive (mentionez ca sunt homo sapiens de secol 21), fapt ce-mi provoaca o stare de anxietate pe care as vrea s-o evit pe viitor, asta daca suntem de acord cu teoria uniliniaritatii temporale...

asa e mai bine ?

astept in continuare solutii si nu mistouri... hai bine si mistouri da mai degraba solutii.

#7
Skelet

Skelet

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 30.11.2003
ai virusi/spyware.

#8
suave

suave

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 20.03.2006

View Postmojook, on Apr 10 2006, 22:01, said:

Daca reinstalezi driverul placii de sunet, mai face? Incearca un update la acelasi driver, poate nu mai face figuri. Nu esti intr-o zona cu ceva interferente? De  ex daca ai tel mobil pe linga boxe se aude cind suna.
Succes!!!

Daca ar fi interferente ar fi tot timpul, si daca n-ar fi tot timpul, de ce dispar sunetele daca restartez ?

Sunetul de mobil in boxa il cunosc f bine, nici pe departe nu se aseamana...

mersi oricum...

#9
foxulante

foxulante

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 14.06.2005

View Postsuave, on Apr 10 2006, 22:06, said:

REGULA DE AUR a exprimarii e Keep It Simple Stupid (KISS), tocmai ca sa te inteleaga toata lumea...

(mentionez ca sunt homo sapiens de secol 21

astept in continuare solutii si nu mistouri... hai bine si mistouri da mai degraba solutii.
pai daca tot ne consideri asa de ce mai ceri sfaturi? si trebuie sa fi absolut sigur cand afirmi ceva ;)

tiam dat solutie, daca ai luat-o ca misto...problema ta

#10
suave

suave

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 20.03.2006

View Postfoxulante, on Apr 10 2006, 22:14, said:

pai daca tot ne consideri asa de ce mai ceri sfaturi? si trebuie sa fi absolut sigur cand afirmi ceva ;)

tiam dat solutie, daca ai luat-o ca misto...problema ta

prietene, "vezi sa nu fie de la antivurus", nu e o solutie, asta puteam sa banuiesc si eu, sau vreun spy sau etc.

o solutie ar suna asa : " am patit/am auzit si eu de chestia asta, fa "x", apoi "Y" si dupa aia "Z" si scapi de belea, da ?

iar regula KISS se referea la mine si nu la tine

#11
SandMan_Rave

SandMan_Rave

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 14.01.2006

View Postsuave, on Apr 10 2006, 22:14, said:

Daca ar fi interferente ar fi tot timpul, si daca n-ar fi tot timpul, de ce dispar sunetele daca restartez ?

Sunetul de mobil in boxa il cunosc f bine, nici pe departe nu se aseamana...

mersi oricum...

Ma... eu ti-am zis... repede cheama popa sa faca o slujba in casa la tine :worthy: ... ca nu-i de bine, ai PC-u posedat :drac:

Ma... cand o sa ai o problema serioasa, o sa fie luata in serios, pana atunci te rog scuteste-ne.

Edited by SandMan_Rave, 10 April 2006 - 21:38.


#12
suave

suave

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 20.03.2006

View PostSandMan_Rave, on Apr 10 2006, 22:37, said:

Ma... eu ti-am zis... repede cheama popa sa faca o slujba in casa la tine :worthy: ... ca nu-i de bine, ai PC-u posedat :drac:

Ma... cand o sa ai o problema serioasa, o sa fie luata in serios, pana atunci te rog scuteste-ne.


amice, nu te obliga nimeni sa intri pe topicurile care iti repugna, pt mine e chiar o problema si vreau s-o rezolv, de-aia sunt aici si am cerut ceva ajutor "specializat"

astept in continuare un raspuns istetz, mersi anticipat...

daca nu stie nimeni nu e nici o problema, dar eu inca sper...

#13
KraveN

KraveN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 10.03.2006

View Postsuave, on Apr 10 2006, 22:46, said:

amice, nu te obliga nimeni sa intri pe topicurile care iti repugna, pt mine e chiar o problema si vreau s-o rezolv, de-aia sunt aici si am cerut ceva ajutor "specializat"

astept in continuare un raspuns istetz, mersi anticipat...

daca nu stie nimeni nu e nici o problema, dar eu inca sper...
Un raspuns istetz ar fi sa iti cumperi boxe noi :) (btw : astea pe care le ai acum sunt posedate)

#14
foxulante

foxulante

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 14.06.2005
din pacate am dat pana acum numai raspunsuri lipsite total de inteligenta...ne cerem scuze

#15
suave

suave

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 20.03.2006

View Postfoxulante, on Apr 10 2006, 22:56, said:

din pacate am dat pana acum numai raspunsuri lipsite total de inteligenta...ne cerem scuze


nu-i nici o problema, simte-te liber sa zici ce vrei....

si ma vad nevoit sa repet (pe scurt ) : sunete ciudate in boxe  :death: , la restart dispar, cum fac sa nu mai apara niciodata ? (in afara de a vinde calcu' sau a scoate boxele din priza, sau sa fac vreo sfestanie etc. )

multumesc tuturor celor care citesc si raspund si celor care nu raspund...

:first:

#16
marius_78

marius_78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 14.03.2005
hmm... dincolo de misto-uri o explicatie trebuie sa existe. ma intreb daca nu cumva ai un microfon in aprorierea lor, desi daca ar fi ma gandesc ca ar face microfonie tot timpul. sau cum s-a mai spus sunt unele prgr firewall sau antivir care in momentul in care blocheaza ceva scot un sunet (unele chiar ciudate, mai ales daca ai volumul mai tare). ai putea sa incerci alte boxe ( daca nu ai facut-o deja) sa vezi daca fac la fel.

#17
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004
mie imi scotea sunete de sursur de izvor cand miscam mouseul candva :) f serios

#18
suave

suave

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 20.03.2006

View Postmarius_78, on Apr 10 2006, 23:33, said:

hmm... dincolo de misto-uri o explicatie trebuie sa existe. ma intreb daca nu cumva ai un microfon in aprorierea lor, desi daca ar fi ma gandesc ca ar face microfonie tot timpul. sau cum s-a mai spus sunt unele prgr firewall sau antivir care in momentul in care blocheaza ceva scot un sunet (unele chiar ciudate, mai ales daca ai volumul mai tare). ai putea sa incerci alte boxe ( daca nu ai facut-o deja) sa vezi daca fac la fel.


1. am incercat alte boxe, face la fel,

2. firewall-ul e cel din windows,

3. nu sunt conectat tot timpul la net iar sunetele apar si cand sunt si cand nu sunt pe net,

4. de microfon nu mai zic nimic pt ca nu se pune problema,

5. ce e cert ca trebuie sa fie o explicatzie rationala ca doar nu dispar spiritele la restart  :vampire:

6. antivirusul l-am dezinstalat de mult ca mai mult ma enerva, am vazut ca merge si fara, din cand in cand mai dau un scan online cu bitdef sa ma asigur ca e totul ok, si de fiecare data e ok,

ce-ar mai putea fi ?


:frust:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate