Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 

Televizorul visurilor mele!

* - - - - 7 votes
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#55
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009

 eddy_teer, on 09 februarie 2023 - 13:04, said:

Voi aveți idee cum arată un TV de 55 într-o încăpere de 3 metri ori 3 metri ? Eu nu, dar pare copleșitor.
La 3x3m, pus pe perete, 65" e ideal. Asta ptr ca pui canapea pe peretele opus și astfel stai la cca 2m de ecran. Ideal.

#56
Srachi

Srachi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,295
  • Înscris: 05.10.2005

 compo, on 09 februarie 2023 - 12:56, said:

eu nu stiu de ce se vand tv-uri 4k, la altex m-am uitat de curiozitate la un oled 4k, vedea clar dar nu imagine reala, era un meci de fotbal pe digi sport2 capul fotbalistilor erau niste patratele clare
cred ca fhd e suficient

Nu toti ne uitam la gunoaie de transmisiuni pe cablu TV! unii mai au nevoie de 4K si alte standarde HDR!!

 eddy_teer, on 09 februarie 2023 - 13:04, said:

Voi aveți idee cum arată un TV de 55 într-o încăpere de 3 metri ori 3 metri ? Eu nu, dar pare copleșitor.

Normal ca avem idee, crezi ca toti cu televizor de 55" au case si living-uri de 40m patrati? Eu il am intr-o camera de 10m patrati, ii numa bun si merge si 65"
Posturile HD o sa ti se vada bine si pe un 55", la bine ma refer la faptul ca nu vomiti : ))

Dar nu cred ca mai are rost sa-ti mai dau nici eu sfaturi, ramai cu fricile tale si fereste-te de cimitire de pixeli morti si de burn in. Esti pe forumulul de OLED-uri de nu stiu cat timp si vezi ca lumea isi foloseste televizorul in tot felul de moduri, @steaua23 ruleaza pe el zilnic o groaza tot felu de materiale inclusiv canale TV de zicea ca uita de televizor sa-l mai atinga de da televizorul sa se stinga dupa 4 ore de inactivitate si tu tot cu frica. a facut B-ul meu cativa pizeli morti intr-un colt unde nu-i vezi, LG vrea sa ma ajute si to trimite panouri dar tie tot frica iti este. Daca ai fi avut tu pixelii astia nici nu-i observai probabil!
Nah pai ce sa zic, stai asa si traieste cu frica pt probleme ce nu exista si nu le ai si asa a trece viata fara sa te bucuri de un lucru ce ti-l doresti. Meeeh!

Edited by Srachi, 09 February 2023 - 13:29.


#57
Mihaitza07

Mihaitza07

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 29.08.2007
Care este rolul acestui subiect ? Si de ce se posteaza aici ? Trebuie sa-si scrie fiecare la ce televizor viseaza sau cum ?
Cumatru s-a trezit sau poate inca visa cand a deschis acest topic si de atunci poate s-a bagat la somn inapoi sau ince viseaza. Si oricum nu a spus nimic concret, ci au urmat 4 pagini in zadar..

#58
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,721
  • Înscris: 31.12.2013
Srachi, am să cumpăr OLED, nu vă deranjez atât degeaba pe aici.



#59
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,014
  • Înscris: 25.04.2016

 eddy_teer, on 09 februarie 2023 - 13:23, said:

mă apuc de demolarea casei pentru a face loc unui 55.
Acum inteleg de ce esti foarte multumit cu antichitatea ta de 32 inch si cu juma de ecran terminat. Locuiesti intr-o cutie de chibrituri. Si daca ai sta in garsoniera si tot iti incape unu de 55 inch, sa nu mai zic de 48 inch.

 eddy_teer, on 09 februarie 2023 - 13:56, said:

am să cumpăr OLED
In ce secol ?

#60
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,721
  • Înscris: 31.12.2013
MMike, veți afla toți când am să cumpăr și ce am să cumpăr. Viața mea nu se învârte în jurul unui televizor, când va fi, va fi.

#61
Srachi

Srachi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,295
  • Înscris: 05.10.2005

 eddy_teer, on 09 februarie 2023 - 15:01, said:

Viața mea nu se învârte în jurul unui televizor, când va fi, va fi.

pai chiar de aia da-l in masa de burn in si pixeli morti, doar nu-ti pica rinichii si ficatu daca dupa 5 ani nu o sa-ti mai fie perfect uniform OLED-ul pe 3% gri.

#62
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,721
  • Înscris: 31.12.2013
Oricum nu am de ales. Încă nu s-a inventat OLED cu 0 % risc de burn in și pixeli defecți. Rămâne de văzut ce diagonală va fi și ce model. E posibil să cedez cântecelor voastre de sirenă și să fac efortul pentru integrarea unui 55 de inch.  Din păcate tot ce e sub 55 e tarat de apertura pixelilor și deci mai puțin luminos. Păcat că Samsung nu e interesant de QD OLED-uri de 48, poate alea ar fi fost mai luminoase.

#63
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,578
  • Înscris: 15.06.2004

 Mihaitza07, on 09 februarie 2023 - 13:35, said:

Cumatru s-a trezit sau poate inca visa cand a deschis acest topic
E pierdut intr-un vis, nu s-a mai trezit.

Probabil a deschis topicul intr-un vis si nu mai stie de el, ca e activ pe forum si acum dar s-a schimbat probabil subiectul visului.

Edited by eiffel, 09 February 2023 - 16:29.


#64
Srachi

Srachi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,295
  • Înscris: 05.10.2005

 eddy_teer, on 09 februarie 2023 - 16:05, said:

Oricum nu am de ales. Încă nu s-a inventat OLED cu 0 % risc de burn in și pixeli defecți.

In viata asta nimic nu este fara risc si nici nu faci nimic daca nu risti iar cu televizoarele? pai ala il mai consideram risc? Baga-mi-as sa-mi bag in ei pixeli si burn ca de aia n-oi putea dormii la noapte ca imi moare televizorul. Pana o sa am bani sa ma uit la filme pe un televizor bun o sa o fac fara sa ma cac pe mine iar daca moare si nu mai am bani de altul nu-i bai, ma uit pe tableta sau pe telefon, daca nu le voi avea nici pe alea o sa rog un prieten sa ma mai lase sa ma uit la un film din cand in cand. Da hai sa stam in unica viata scurta pe care o avem cu morcovu-n cur ca face burn in televizorul si ca moare un pixel.

#65
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Nu intentionez sa cumpar TV in viitorii ani. Tata este electronist si nu ma lasa sa cumpar. Zice ca imi face el rost.
Ultimul de care mi-a facut el rost, acum are culori verzulii si rosiatice!

O sa iau ori cand ma mut, ori cand moare tata.
Aici... Am descris doar un vis... Ce as vrea... Ce mi-as dori....

#66
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008

 eddy_teer, on 09 februarie 2023 - 15:01, said:

MMike, veți afla toți când am să cumpăr și ce am să cumpăr. Viața mea nu se învârte în jurul unui televizor, când va fi, va fi.
Probabil ,dar sigur se invarte in jurul sutelor de postari cu angoasele provocate de vreun ipotetic burn in.

#67
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,030
  • Înscris: 28.10.2006

 lost_in_a_dream, on 09 februarie 2023 - 22:53, said:

Ultimul de care mi-a facut el rost, acum are culori verzulii si rosiatice!
Cumva este un TV cu TUB? CRT adica?
Sau un LCD cu iluminare cu CFL-uri?
Ca mai am si io cate un TV ca astea prin depozitul de antichitati si ti le pot dona!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate