Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Declaratie venit si siguranta XTB

Comanda laptop Amazon UK

Sfat achizitionare laptop gaming

Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...
 A inviat Mudava

Import china alibaba

Facultate

Vouchere de vacanta
 Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI
 Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion
 

Banda de accelerare foarte lunga si linie continua

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#55
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015

 Bursul, on 30 ianuarie 2023 - 14:08, said:

Cand am dat de carnet, m-am rugat sa ma scoata si pe mine in afara orasului. A mai venit o tanti cu mine care vroia acelasi lucru. Am condus vreo 20 km pe DN si atat.
Cati sunt ca mine care au vazut autostrada mult dupa ce au luat carnetul?.
Eu zic sa nu mai trollezi.
Cand am facut eu scoala ptr soferi profesionisti,in cadrul liceului auto ne scotea instructorul cu camionul Saviem si cu Dacia 1300 in afara orasului. Ne rugam de el sa ne bage si prin oras sa conducem.

#56
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,688
  • Înscris: 30.10.2003
Daca zic ca nu am dat poligonul, o sa-mi zici ca trolez iar Posted Image

#57
Don_Costica

Don_Costica

    Mos cam nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 18.07.2022
Eu am condus pe autostrada la aproape 10 ani dupa ce mi-am luat permisul. Limita de viteza era de 80 km/h, la fel ca pe orice alt drum din afara localitatilor :D

#58
gabrieln2016

gabrieln2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 04.11.2016
In anii '80 "regulile" erau clare imediat dupa obtinerea permisului:
1. padurea Baneasa;
2. km 36 pe singura autostrada de atunci;
3. Snagov Parc dupa i se spunea in acele vremuri;
4. Sinaia;
5. Si in sfarsit, dar nu in cele din urma, LITORAL frate, obligatoriu la camping pentru a gusta din toate placerile tineretii.

Cei din ziua de astazi nu pot intelege cum puteam noi dormi, fara nici cea mai mica problema, intr-o Dacie 1300 sus la cabana Balea sau pe oriunde ne prindea noaptea. Scaunele se puteau rabate exact atat cat sa poata dormi fara probleme doua persoane.

Pana sa ai permis, plimbarile cu semicursierele rusesti erau la ordinea zilei la padurea Baneasa si chiar pana la Snagov, cel putin pentru noi astia care locuiam in nord.
"O, tempora!"

Edited by gabrieln2016, 30 January 2023 - 16:18.


#59
Don_Costica

Don_Costica

    Mos cam nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 18.07.2022
Asteptam si eu sa ma intrebe junimea pe ce autostrada am mers... Mi-ai stricat mezanplasul.

#60
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,362
  • Înscris: 19.03.2007

 MembruAnonim, on 30 ianuarie 2023 - 14:19, said:

Eu zic sa nu mai trollezi.
Cand am facut eu scoala ptr soferi profesionisti,in cadrul liceului auto ne scotea instructorul cu camionul Saviem si cu Dacia 1300 in afara orasului. Ne rugam de el sa ne bage si prin oras sa conducem.

Ptiu si la ce interventii ai prin toate topicurile, puteam sa jur ca n-ai mai mult de 14 ani.

#61
exqusit_drunk

exqusit_drunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,829
  • Înscris: 17.12.2019

 Bursul, on 30 ianuarie 2023 - 14:08, said:

Cand am dat de carnet, m-am rugat sa ma scoata si pe mine in afara orasului. A mai venit o tanti cu mine care vroia acelasi lucru. Am condus vreo 20 km pe DN si atat.
Cati sunt ca mine care au vazut autostrada mult dupa ce au luat carnetul?.
Să încep cu sfârșitul: absolut toți cei ce au luat permisul în România au văzut autostrada doar după ce l-au luat pentru că e interzisă circulația mașinilor de școală, în timpul procesului de instruire, pe autostradă. În consecință, nu ai cum conduce legal pe autostradă înainte de a avea permis.
În prezent, DRPCIV are stabilite trasee sau zone ale orașelor în care pot să efectueze testarea în vederea obținerii permisului de conducere și dacă iasă din acele zone pot fi contestați.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate