Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 

De ce nu mai merg la cinema

- - - - -
  • Please log in to reply
97 replies to this topic

#55
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,580
  • Înscris: 30.10.2003

View Postoregano, on 25 noiembrie 2022 - 17:07, said:


Mosule..Posted Image  intra in grota inapoi. Nu intreseaza pe nimeni cum te uitai tu la Fratii mei elefantii, prin anii 90. Lumea a devenit pretentioasa si e foarte bine.
Si intradevar.  Cum naiba va puteti uita la Mircea Bravo? Un terminat. Si el si bunica-sa aia.. Gizas.
La cinema n-am mai fost de cand mi-am luat primul tv cu ''plasma''. Adica de cand eram mic.
Tu nici macar nu mai iesi din grota :lol:

#56
yuukan

yuukan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 986
  • Înscris: 16.01.2010

View PostChifteluta, on 25 noiembrie 2022 - 18:43, said:



Inseamna ca n-ai vazut filme chinezesti! Astia muta si planete, la o adica! Posted Image
Sau indiene

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/OVcwNoZdDko?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#57
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,663
  • Înscris: 13.12.2006

View PostChifteluta, on 25 noiembrie 2022 - 18:43, said:

Inseamna ca n-ai vazut filme chinezesti! Astia muta si planete, la o adica! Posted Image

heeeeiiii...sa nu sarim peste indieni

#58
MindArchitect

MindArchitect

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,123
  • Înscris: 30.11.2021
Am tv qled de la Samsung de se vad filmele bestial, le cumpar de pe google in 4k. Dar o spun sincer ca experienta nu se compara nici cu aia din cel mai ietin cinema impreuna cu prieteni.

Da, are dreptate cine zice ca nu prea se mai fac filme de calitate.
3 filme meritau vazut in cinema: Mavrick, Black Adam si RRR.
Atat.
In rest au fost dude.

Si chiar si Black Adam, sa iti placa The Rock ca asa filmul o fost asa si asa...

Edited by MindArchitect, 25 November 2022 - 19:05.


#59
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020
Daca nu imi place filmul , nu ma lasa sa il schimb din telecomanda sau mouse Posted Image !!!

In rest va raspunde d-l coleg @kopac , intr-adevar ''cultura'' inseamna sa stai langa nespalati , educatia...probabil sexuala a unora care nu au bani de hotel sa se ''pipaie'' si probabil despre ''savurarea'' basinilor altora .

Cine vrea conditii super , are un tv serios 4k...un 5.1 de calitate , un multifunctional de redare si niste fotolii generoase cu masuta cu role langa . Sa nu uitam de un frigider serios pentru ''racoritoare'' . Iar traseul spre wc...nu e in prin fata televizorului Posted Image !

PS - Nu ma intereseaza filmele noi , numai dileli si porcarii , de multe ori prefer youtube...pe multe alte subiecte !

Edited by Alltrack, 25 November 2022 - 19:18.


#60
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,151
  • Înscris: 04.02.2011
Eu sunt mulțumit și cu stereo, dar am niște boxe Jamo care fac pipi pe alea de la cinema.

#61
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,006
  • Înscris: 14.08.2007

View PostMindArchitect, on 25 noiembrie 2022 - 19:03, said:

Dar o spun sincer ca experienta nu se compara nici cu aia din cel mai ietin cinema impreuna cu prieteni.
Iesitul cu prietenii una, a vedea un film bun e alta.

#62
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,892
  • Înscris: 28.11.2006
Eu nu mai merg la cinema din cauza de filme cu supereroi. Aceeasi ciorba reincalzita de zeci de ori, personaje plate, plus idei woke la greu. De aceea nici la seriale nu prea ma mai uit, mai ales pe Netflix - campionii woke-ismului.

#63
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,574
  • Înscris: 20.10.2006
Nu sunt mare cinefil, dar cand am ocazia merg la cinema, e o experienta net superioara. Cel putin unde am fost eu incalzire nu a fost deloc sau aproape deloc si vara deregula e aer conditionat. Sau mai bine zis era inainte de pandemie ca in prezent nu sunt sigur ca mai e.

Edited by LunaCrystal, 25 November 2022 - 21:30.


#64
IncredibleWiring

IncredibleWiring

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 05.02.2021
Filmele nu mai sunt ceea ce au fost. Si spunea careva mai sus de "saraciile care pirateaza", nu numai ca numerita cumparate dar unele nici piratate nu merita.

Eu n-am mai vazut un film din 2017 din simplu motiv ca am lucruri mai importante de facut decat sa ma uit la prostii. Sunt la "curent" cu ce mai apare insa imi dau seama ca de atunci si pana acum, nu am pierdut mare lucru.

Edited by IncredibleWiring, 25 November 2022 - 22:07.


#65
Piscopescu

Piscopescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 24.03.2018

View PostMindArchitect, on 25 noiembrie 2022 - 19:03, said:

le cumpar de pe google in 4k.

De unde...?

#66
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006
eu n-am mai fost la cinema din...aprilie 2002 (doua mii doi). Ultimul film vazut: "A beautiful mind" (Russel Crowe) la cinematograful Bucuresti.
Nu merg pentru ca mi-e scarba de fauna de mall.

Cele mai misto sali de filme sunt, dupa mine, Sala Palatului (aici ne-am dus juma' de clasa de liceu sa vedem "The Doors", in 1993) si Sala Mica a Palatului.

doua bilete de cinema = un abonament de Netflix 4K pe o luna. Sau 3 luni de HBO. Sau...

Dar, e drept, cum s-a zis si mai sus, in ultimii ani filmele put a woke-isme (ultimul de care m-am "lovit" acum cateva zile a fost "New Amsterdam" - o mizerie de serial, am rezistat 4 episoade)

Edited by cattavencu, 26 November 2022 - 11:08.


#67
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,440
  • Înscris: 15.11.2005
eu nu ma mai duc ca pur si simplu nu ai ce sa mai vezi, si ca sa ma uit la propaganda pe banii mei, nu, refuz

#68
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

View Postutopium, on 25 noiembrie 2022 - 20:25, said:

Iesitul cu prietenii una, a vedea un film bun e alta.
Care ar fi un film bun actual ?

View Postbenis, on 25 noiembrie 2022 - 19:44, said:

Eu sunt mulțumit și cu stereo, dar am niște boxe Jamo care fac pipi pe alea de la cinema.
Eu ce sa zic ? Daca bag pe boxele mele aude tot cartierul ce film vad Posted Image ! Doar info pentru cunoscatori !

Edited by Alltrack, 27 November 2022 - 01:06.


#69
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

View PostLunaCrystal, on 25 noiembrie 2022 - 21:29, said:

cand am ocazia merg la cinema, e o experienta net superioara.
Intreb si eu ca ....!!! La ce filme mergi ?
Eu am o minim mare problema ! Vad pe retelele sociale niste super femei si niste super barbati . Deci e PLIN...EXISTA !!!
Nu am nici o tangenta cu lgbcucu dar cand vad ca un barbat arata trasnet...nu ma feresc sa recunosc asta .
Noile filme sunt cu mega grasane , oribile si cu niste putoi grasani , pitici , si oribili  de orice rase . Isi mai dau si fite de vedete ! Am inteles si cu indieni/indience/japonezi/japoneze/negri/negrese ! Nu am absolut nimic impotriva lor dar baga nene femeile sau barbatii din rasa lor care arata trasnet , nu burtoase si paraditi !
Ma intreba cineva ce actori/actrite sunt preferatii mei ! Am zis o gramada din toate rasele ! Apoi m-a intrebat care din ei e idolul meu !
S-a crizat cand i-am zis ca NICIUNUL nu e vreun/vreo ceva cu idol si ca ma stropesc pe ei daca vor sa imi explice astia cum e cu viata . Ca arata bine e una , cu ''idol'' sunt mega departe si ma stropesc pe opiniile lor personale . Si ma refer la aia superbi ca pe astia de gen ''dauna totala'' nu imi stric nici urina !
Pe principiul ''e frumoasa/frumos'' da e proasta/prost , pe vedetele feminine as fi tentat sa le ''rezolv'' dar MEGA ATAT !!!
De ce in filme sunt numai grasani/balene si urati/urate ??? De ce sa dau banii ca sa vad distrusi ???
Ma plimb pe strada si vad vreo 10 ''piese feminine'' peste media mea...ca sunt pretentios , ca fata de filme si bunica din cimitir e mai frumoasa , in 30 de minute ! Da' in Romania , nu altundeva !

Edited by Alltrack, 27 November 2022 - 01:37.


#70
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,058
  • Înscris: 24.02.2006

View PostAlltrack, on 27 noiembrie 2022 - 01:24, said:

....Noile filme sunt cu mega grasane , oribile si cu niste putoi grasani , pitici , si oribili  de orice rase . ....

intra pe cinemagia (ai acolo programul tuturor cinematografelor din bucuresti) si da-ne niste exemple de astfel de filme, ca eu n-am prea vazut ce spui tu.

#71
jakota

jakota

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,685
  • Înscris: 22.05.2011
Bey va mai amintiti maratoanele DVD private , asa late late 80,s ?   La  cinema  nu aveai sanse la  BruceLee sau Rambo,   sau Emanuelle-uri   :)  
O noapte intreaga oameni inghesuiti cat incape intr-o camera la bloc , toti cu ochii pe un Telecolor ...   Good Times !  :)

#72
vladut01

vladut01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,430
  • Înscris: 23.12.2015

View Postbenis, on 25 noiembrie 2022 - 15:46, said:

Eu vreau să îl văd în 4K, nu la rezoluție VGA. Pm me dacă aveți o idee. Oricum voi dona banii producătorilor, nu e vorba.
si la netflix la abonamentul cel mai scump de 12 euro pe care trebuie sa-l platesti ca sa vezi filme in 4k nu sunt decat relativ putine filme in 4k.

Fara sa fiu expert, in rest daca vrei la 720 sau 1080 ai de unde sa alegi. Daca intelegi limba engleza la nivel decent, ca sa privesti filmele cu subtitrare in engleza, cel mai usor e sa cauti pe youtube "free movies" si uita-te la lungimea inregistrari pentru ca o sa-ti dea si o gramada de clipuri mai scurte, dar e bine sa ai si VPN si sa te conectezi la vreun server american ei avand o gramada de filme gratis. Continuand cel mai bine ar fi sa ai un plex server sau similar si sa downloadezi filme 4k sau mai jos de pe grupuri speciale (costa $) sau gratis de pe torente (din nou ar fi bine sa ai vpn). Cel mai facil ar fi site-urile care au filme piratate cele mai multe la nivel decent de 720/1080 sau chiar 4k. Stiu unul care merge decent in engleza si poate uneori si cu subtitrare in romana . Daca stai mai rau cu limba engleza iti ramane doar un site care are filme in limba romana la nivel calitate decent si care merge binisor (stiu unul). PM pentru ele.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate