Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

De ce nu mai merg la cinema

- - - - -
  • Please log in to reply
97 replies to this topic

#91
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,857
  • Înscris: 06.10.2003

View PostBursul, on 28 noiembrie 2022 - 12:53, said:

Si ce este interesant acolo pentru copii?

Unde? La operă?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/IT9KsTsL_SQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/K-Dpw7QA1JY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#92
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,502
  • Înscris: 13.06.2004
Există şi opera comică pentru copii. Cel puţin în Bucureşti.    :)
Avantajul cinematografelor care nu-s în mall: condiţiile nu-s super (uneori cam slab cu încălzirea), dar măcar nu prea atrag anumite personaje, pe motiv că nu-s cool.
Eu am zis că o să mai duc la cinema de dragul nostalgiei.

#93
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,434
  • Înscris: 05.07.2018
Pai tu nu te duci la cinemateca?

#94
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,025
  • Înscris: 24.02.2006

View Postdjl, on 30 noiembrie 2022 - 14:15, said:

....Avantajul cinematografelor care nu-s în mall: condiţiile nu-s super (uneori cam slab cu încălzirea), dar măcar nu prea atrag anumite personaje, pe motiv că nu-s cool.....
n-am mai fost de mult la astfel de cinematografe, dar tin minte (de pe vremea cand le frecventam) ca ce spui tu e un soi de "imbatat cu apa rece" :). da, nu aveai conditii si din cauza asta anumite "personaje" de mall nu veneau acolo, dar din cauza asta erau si foarte ieftine, asa ca atrageau "personaje" care nu-si permiteau biletul de la mall. tind sa cred ca cei din mall sunt de preferat :)

#95
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,463
  • Înscris: 15.06.2007

View PostAnn0nyym0us, on 25 noiembrie 2022 - 15:23, said:

In ce cinema ai fost mai exact?

Cele din mall-uri au conditii decente.
sunt oribile si eu personal le detest.  Eu am crescut cu cinematografele clasice, special construite si de sine statatoare, cu 500+ locuri, cu tavan inalt.   Am vazut la mall niste sali de zici ca erau camere de tortura prin vreun beci.  Plus ca ma deranjeaza sonorizarea, proasta si foarte tare. Hai ca poate au sisteme mai moderne dar urla sonorul groaznic. Pe vremuri nunse bagau 10 minute de reclame inintea filmului. Pentru aia platesc bilet?    Plus ca e locul ideal de facut schimb de virusi, in orice combinatie.

#96
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,434
  • Înscris: 05.07.2018
Lasă topicul să moară în pace, nu-l mai resuscita.

#97
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,463
  • Înscris: 15.06.2007

View PostAlltrack, on 27 noiembrie 2022 - 23:46, said:

Zendaya da...frumoasa dar nu top  ! Tom Holland...vai...vai...vai , sa fiu dragut !
Am inteles cu Spiderman 1 , concept futurist...film ok ! Dar Spiderman 234567890987654 , WTF !
Adica daca vad filmul Burebista partea 15 se bate cu F- 35 ?
Sau un exemplu mai international ! Troia cu Brad Pitt e cam pe maxim cu aburelile , deja o dau astia pe ninja .
Sau 300...zboara aia de ...Posted Image !
Ne modernizam permanent dar sa gaseasca astia si ceva nou si interesant .
Sa faci film Elvis Presley , un barbat superb in tinerete cu Austin Butler...ma ia cu nervii !!! Sau cu Alain Delon jucat de Guta !!! Cam pe acolo e comparatia !
Maine..poimaine fac astia un film cu Hercule , jucat de un trotinetist de 30 de kile care trage basini cu lasere Posted Image !!!
NU...multumesc !
Din cauza astora am ajuns sa ma uit la filmele sotiei de pe Diva Posted Image !!!
Jack Lemmon a jucat in niste "dragedy" adica tragicomedii foarte bune, desi sunt alb negru, scenariul e bun. Parca  Apartamentul, era unul dintre ele... sa caut pe gogo..


Yep, 1960


https://m.imdb.com/title/tt0053604/

#98
jakota

jakota

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,663
  • Înscris: 22.05.2011
Ba da, trebuie dezbatute toate aspectele topicului.
Va aduc azi atentiei urmatoarea experienta : Hemispheric cinema - Valencia , city of art and sciences:

https://www.tripadvi...an_Country.html

Se vrea state of the art in proiectie , image and sound, biletul costa 8-10 euro, mai ieftin combinat cu alte atractii conexe( ex. oceanarium)

Practic proiectia e pe un ecran curbat, jumate de sfera ( cum se si cheama), sunetul e difuzat din toate partile, si vocea ( canalul central cum ar veni) prin casti sennheiser primite la intrare cu optiuni de volum si selectare a limbii.

Fotoliile sunt foarte inclinate stai aproape intins pe spate chiar daca e oarecum stramt pt picioare, campul vizual e f mare, trebuie sa misti capul pt detalii .

Totusi nu am fost impresionat, prefer orcand sa vad un film pe ce am acasa.

Edited by jakota, 13 January 2023 - 21:40.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate