Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 

Simona Halep suspendata provizoriu pentru dopaj

* * * * - 6 votes
  • Please log in to reply
781 replies to this topic

#235
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostManasu, on 05 decembrie 2022 - 22:01, said:

Mi se pare extrem de ingenioasa apararea acelei agentii angajate de Simona Halep.
Nu e nimic ingenios.
Sper doar ca are probe.

#236
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,902
  • Înscris: 25.12.2016
Este ingenios ca au pus problema pe intelesul omului de rand. De aceea ti se pare atat de simplu si usor de acceptat.

#237
cucur

cucur

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,484
  • Înscris: 15.07.2008
Ce a luat ea este un medicament complex ce a parut pe piata de curand el fiind prescris doar in putine state si doar in cazul bolilor grave ce implica disfunctionalitati importante ale rinichilor. Cine crede ca un gel sau un praf de tipul "supliment alimetar" poate contine asa ceva sigur crede ca sifilisul se ia de pe capacul de la wc si gonoreea de la piscina.

#238
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008
As vrea sa stiu la cati sportivi din tenis le au fost prelevate probe de sange in cadrul unui test antidoping, in acest an, de exemplu.
As fi curios de rezultat, in cazul unor teste identice cu acela al Simonei, la mai multi tenismeni de la academia lui Muratoglu.

Mie inca mi se pare ciudat acel test sangvin al Simonei, despre care s a spus va este mai putin uzitat.
De ce dintr o data i se aplica Simonei?
Totul in acest caz mi se pare foarte ciudat.
As mai vrea sa stiu daca dupa testul Simonei, au ma fost facute teste antidoping prin prelevare de sange.

Edited by johnnickelby, 06 December 2022 - 06:14.


#239
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,902
  • Înscris: 25.12.2016
Nu va juca la Australian Open.


Organizatorii au anunțat lista participantelor la Australian Open: Lipsește Simona Halep

Organizatorii Australian Open au anunțat în această dimineață lista participanților la Grand Slam-ul de luna viitoare. Simona Halep, suspendată, și Daria Saville, accidentată la genunchi, sunt singurele absențe de pe tabloul feminin. În schimb, cinci tenismene române au prins tabloul principal de la AO 2023: Irina Begu, Sorana Cîrstea, Ana Bogdan, Jaqueline Cristian (clasament protejat) și Patricia Țig (clasament protejat).
https://spotmedia.ro...te-simona-halep

#240
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,606
  • Înscris: 30.08.2017
E normal, pentru ca inca nu s-a dat un verdict. Nu cunosc procedurile, dar eu cred ca e de durata tor acest proces pana cand se va da un verdict in cazul ei, mai ales ca e o situatie exceptionala asta in care se invoca un produs contaminat.

#241
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,082
  • Înscris: 24.02.2011
Pãrerea mea este procesul ăsta e doar de ochii lumii, ca să zică boborul cã fata e o eroină care s-a luptat cu industria farma.
Și chiar dacă va pierde "adevărul" era de partea ei, dar a fost prea mică pentru o luptă așa de mare.
Cunoaștem manevra. Posted Image

#242
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,834
  • Înscris: 10.12.2006
Va dati seama ca procesul de productie a medicamentelor nu e ca ambalarea unor alune, sa zici ca poate mai nimereste o nuca in punga din greseala.
Eu o inteleg, ca altceva nu are.

#243
cucur

cucur

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,484
  • Înscris: 15.07.2008

View Postsandel1, on 06 decembrie 2022 - 11:55, said:

Pãrerea mea este procesul ăsta e doar de ochii lumii

Eu banuiesc ca problema cea mai mare a Simonei este una finaciara nu revenirea in tenis. Nici nu vreau sa stiu cat trebuie sa dea inapoi sponsorilor daca apare o decizie definitiva asa ca acum face tot ce poate ca sa intarzie asa o decizie.

Edited by cucur, 06 December 2022 - 12:58.


#244
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008

View PostMizu, on 06 decembrie 2022 - 12:11, said:

Va dati seama ca procesul de productie a medicamentelor nu e ca ambalarea unor alune, sa zici ca poate mai nimereste o nuca in punga din greseala.
Eu o inteleg, ca altceva nu are.
Vrei sa spui ca un tonic pe care l beau sportivii este un medicament si este fabricat intr o fabrica de medicamente?
Pai inseamna ca nu ai inteles nimic.
Auzi la el, bautura tonifianta este fabricata pe banda de productie medicamentelor. De unde veniti cu ideile astea crete?


#245
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,606
  • Înscris: 30.08.2017

View PostMizu, on 06 decembrie 2022 - 12:11, said:

Va dati seama ca procesul de productie a medicamentelor nu e ca ambalarea unor alune, sa zici ca poate mai nimereste o nuca in punga din greseala.
Eu o inteleg, ca altceva nu are.

Acuzatia adusa producatorului are implicatii destul de serioase, cu siguranta va exista o analiza pe masura. Vom vedea daca intr-adevar a fost cum zice Simona.

#246
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,902
  • Înscris: 25.12.2016
Se pare ca avocatii Simonei Halep au gasit un pion de sacrificiu (desi nu risca mare lucru respectiva persoana):

„O altă persoană a recunoscut că nu știa sau nu bănuia și nu ar fi putut, în mod rezonabil, să știe sau să bănuiască deloc că a manipulat, involuntar, produse contaminate cu ”Evrenzo” (a cărui substanță activă este Roxadustat) ingerate de Simona Halep, în contradicție cu dovezile de mare precauție ale sportivei”, este justificarea cu care tenismena noastră se va prezenta la proces.
https://ziare.com/si...unoscut-1777305

#247
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,834
  • Înscris: 10.12.2006
Evrenzo (roxadustat) se da in boala cronica de rinichi, si prezinta risc cardiovascular, de mortalitate, tromboze. E produs in Olanda si producatorul nu are niciun supliment alimentar in lista: Xtandi (cancer de prostata), Xospata (leucemie), Padcev (cancer uretral), Evrenzo (BCR), Betanis (urinare frecventa), Prograf (imunosupresor).

Si astia ne zic ca s-a contaminat cumva un supliment natural cu o asa cantitate de roxadustat incat sa iasa in urina la teste? Va dati seama ca daca ar exista o asemenea contaminare ar trebui retras lotul de pe piata, pot muri oameni.

Mai e ceva ciudat, ca Halep pare singura sportiva, din toate domeniile, ce consuma acel supliment alimentar, fiind singura care a cazut testul doping.

Daca au gasit ei vreun fraier din staff care sa recunoasca c-a luat medicamentele bunicii si cumva a nimerit unul printre suplimentele lui Halep e problema lui personala, probabil suma de bani primita ii pare corecta pentru cativa ani cu suspendare.

#248
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,606
  • Înscris: 30.08.2017
Dacă îmi da 100k euro declar că eu i-am contaminat suplimentele.

#249
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,902
  • Înscris: 25.12.2016
Conform ITF, Simona Halep a fost testata antidoping de 17 ori anul trecut, dintre care de 13 ori in afara turneelor. Destul de des, as zice.
https://ziare.com/si...scandal-1778483

#250
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,834
  • Înscris: 10.12.2006
In 2021 a jucat in vreo 14 turnee, eu zic ca datele alea nu sunt corecte.

#251
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postgeorge_alexandru, on 12 decembrie 2022 - 11:11, said:

Dacă îmi da 100k euro declar că eu i-am contaminat suplimentele.
Si la ce ii foloseste, daca nu poti sa si probezi asta ?

#252
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,606
  • Înscris: 30.08.2017
Nu stiu, dar mie sigur imi folosesc aia 100k :lol:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate