Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!
 Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 

Simona Halep suspendata provizoriu pentru dopaj

* * * * - 6 votes
  • Please log in to reply
781 replies to this topic

#271
M0D3

M0D3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,891
  • Înscris: 22.03.2009
Cum ar ajuta-o aceasta tactica? Daca nici macar nu se va prezenta sa se apere, atunci suspendarea va parea 100% intemeiata.
La acest moment nu pare s-o mai intereseze cariera in tenis, dar ramane o pata mare daca nu se prezinta macar pentru a sustine ca nu stie nimic, asa cum a spus la inceputul scandalului.

#272
FARAROTI

FARAROTI

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 27.12.2007
Poate așteaptă sa-si aduca aminte ce-a luat.

#273
Adi757

Adi757

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 01.11.2012

Vizualizare mesajGregan, pe 10 aprilie 2023 - 15:55, a scris:

Eu cred ca acei avocati doar ii mananca banii Simonei. Daca nu reusesc sa-si faca treaba intr-o perioada de timp stabilita de comun acord, trebuie concediati. Ce probe sa mai adune, ca trece tot mai mult timp, sunt tot mai greu de gasit probe.
Ei nu mai spera sa gaseasca probe, ci sa gaseasca o persoana dispusa sa ia asupra-i vina. La un moment dat, anuntasera prin presa ca ar fi gasit acea persoana. Insa cazul este sensibil si este posibil ca persoana pe care ei o gasisera sa se fi razgandit cand a inteles gravitatea unei asemenea fapte. In anumite circumstante, ar putea fi chiar vorba de puscarie. Deci nu este simplu sa gasesti o persoana care sa accepte sa preia vina, chiar si cu o compensatie financiara foarte generoasa.

#274
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,406
  • Înscris: 06.02.2008
Acea persoană trebuie să fie din staff-ul ei și să fie direct implicată în alimentație/medicație? Cu dovezi? Că dacă nu e nevoie mă bag eu. Anul de pușcărie și milionul de euro, asta e ultima mea ofertă. Și nici nu-mi place de ea așa că aș fi avut motive s-o dopez.

Edited by caiuscorneliu, 11 April 2023 - 06:52.


#275
M0D3

M0D3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,891
  • Înscris: 22.03.2009
Tatal Simonei Halep arunca fumigene, l-au prins cu minciuna.

Citat

Conform ultimelor informații oferite de Stere Halep, tatăl Simonei Halep, sportiva suspendată pentru dopaj, va apărea la finalul lunii în fața unui Tribunal de Londra, pentru a-și susține nevinovăția.„Termenul a fost stabilit inițial pe 28, dar din câte am înțeles a fost amânat pentru 30. Suntem bine. Când suntem curați, mergem până-n pânzele albe”, a spus tatăl Simonei după meciul FCSB - Farul. Ce nu se leagă în afirmația lui este faptul că 30 aprilie este duminică, zi în care niciun Tribunal nu lucrează.

sursa: https://ziare.com/st...ribunal-1800714

#276
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008

Vizualizare mesajM0D3, pe 21 aprilie 2023 - 06:43, a scris:

Tatal Simonei Halep arunca fumigene, l-au prins cu minciuna.
Poate 30 aprilie 2024 cade intr-o zi lucratoare.Posted image

#277
Adi757

Adi757

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 01.11.2012
Acum i-au mai gasit ceva. O acuza de nereguli cu pasaportul biologic, ca au ei niste date ce sugereaza dopajul din monitorizarea unor parametri sanguini.
stirea aici
Nu sunt semne bune pentru Simona Halep.

Edited by Adi757, 19 May 2023 - 22:07.


#278
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,902
  • Înscris: 25.12.2016
Sponsorii se retrag pe rand, si suspenda sau nu-i mai prelungesc contractele.

După ce parteneriatul dintre Simona Halep și Banca Transilvania nu a mai fost prelungit din cauza suspendării, încă un sponsor s-a despărțit de fostul lider WTA. Automobile Bavaria Group a anunțat sâmbătă că a încetat colaborarea cu Simona Halep! Jucătoarea de tenis era ambasadoarea celei mai mari rețele de dealeri BMW din Europa Centrală și de Sud-Est! Parteneriatul de imagine dintre Automobile Bavaria Group și Simona Halep a fost semnat în luna iunie 2022 și s-a încheiat după doar un an, deși colaborarea a fost anunțată inițial pentru o perioadă de doi ani.
https://www.prosport...m-foto-19675918

#279
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,834
  • Înscris: 10.12.2006
Banuiesc ca unele din clauzele sponsorilor erau legate de ea jucand tenis, aparand pe sticla. Zilele astea nu se mai aude nimic de Simona Halep, nu mai reprezinta valoare.

#280
Ghibos

Ghibos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 24.03.2018
Pare-se ca au audiat-o, in sfarsit.
In maxim doua saptamani ar trebui sa afle verdictul.
Daca se dovedeste ca Halep s-a dopat, CTP-ul s-a jurat ca nu mai scrie nimic despre tenis.

#281
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,834
  • Înscris: 10.12.2006
S-a ramolit si CTP.
Nici macar nu cred ca a intalnit-o vreodata in persoana pe Simona ca sa isi poata da cu parerea despre caracterul ei.

Înseamnă că nu m-am priceput nici la om, nici la sport, dacă Simona a făcut așa ceva! Nu pot să cred, pentru că am urmărit-o atâția ani și niciodată n-am văzut la ea o încercare de a trișa în timpul jocului.
Așa cum fac multe jucătoare: tot felul de trucuri, de tertipuri, pauze medicale și încercări de frâna adversarul când e pe val. N-am văzut-o niciodată făcând așa ceva”, a spus Cristian Tudor Popescu, potrivit Prosport.

#282
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,082
  • Înscris: 24.02.2011
E mai de demult ramolit individul.

#283
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,564
  • Înscris: 16.03.2007

View PostMizu, on 01 iulie 2023 - 13:04, said:

N-am văzut-o niciodată făcând așa ceva”, a spus Cristian Tudor Popescu, potrivit Prosport.

pai normal. cand te dopezi grupa mare, nu mai ai nevoie de tertipuri d'astea marunte la care apeleaza restul..

Edited by laffin, 01 July 2023 - 13:26.


#284
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,406
  • Înscris: 06.02.2008
Cică problema cu pașaportul biologic, acea iregularitate, e un factor HR-OFF anormal în cazul ei și care nu poate fi influențat de vreo afecțiune sau cauză naturală ci doar de dopaj, repetat. CTP nu va mai scrie despre tenis dacă se ține de cuvânt și se dovedește real ce am scris mai sus.

Edited by caiuscorneliu, 01 July 2023 - 13:37.


#285
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,606
  • Înscris: 30.08.2017
Va fi o pierdere imensă pentru tenisul românesc dacă nu mai scrie CTP.

#286
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,098
  • Înscris: 30.07.2006

View PostGhibos, on 01 iulie 2023 - 08:46, said:

Pare-se ca au audiat-o, in sfarsit.
In maxim doua saptamani ar trebui sa afle verdictul.
Daca se dovedeste ca Halep s-a dopat, CTP-ul s-a jurat ca nu mai scrie nimic despre tenis.

S-a dopat sigur, ce nu se stie inca 100% e daca primeste suspendare de 2 ani sau de 4 ani.
Se discuta pedeapsa, nu fapta in sine.

Edited by Moinesti72, 03 July 2023 - 13:31.


#287
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,082
  • Înscris: 24.02.2011
Sper să-i dea 4 ani sau mai mult încât sã nu mai auzim de ea.

#288
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,834
  • Înscris: 10.12.2006

View PostMoinesti72, on 03 iulie 2023 - 13:30, said:

S-a dopat sigur, ce nu se stie inca 100% e daca primeste suspendare de 2 ani sau de 4 ani.
Se discuta pedeapsa, nu fapta in sine.
Fapta e ca era dopata si federatia nu e tare interesata de motiv, daca a facut-o intentionat sau nu stia ce ii baga unii in suplimente. Pur si simplu avand substanta aia in sange singura urmare e suspendarea pentru ca ii da un avantaj in joc. E responsabilitatea ei ce oameni angajeaza, ce medicamente ii prescriu medicii, suspendarea o primeste si daca se arunca careva din staff sub cutit sa zica c-a dopat-o el.

Parerea mea e, insa, ca Halep isi accepta vinovatia prin pasivitatea cu care abordeaza cazul. Daca se stia nevinovata nu ar fi acceptat sa stea pe tusa atatea luni pe nedrept, ma gandesc ca ar fi iesit putin scandal.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate