Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

#metoo de România

* * * - - 7 votes
  • This topic is locked This topic is locked
441 replies to this topic

#73
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,131
  • Înscris: 03.07.2008

 garett, on 05 mai 2022 - 18:41, said:


Moldova ailaltă, mai rusofonă/rusofilă:
https://www.cotidian...tea-anilor-mei/
După cum se vede cucoana nu e la prima exhibare a frustrărilor.

Ooops! Anul trecut era suparata pe Romania*.

Quote

România, nu ai meritat tinerețea, frumusețea anilor mei! Asa cum nu ai meritat să-ți dăruiesc doi copii frumoși…. Nici sa plătesc din impozitele mele salariile celor din sistem, în vacante „veșnice”.
Ești pentru mine o mamă vitregă , lacoma, egocentrista, care-și urăște copii… ce le oferă resturile, în timp ce tu te lafai plimbându-te cu amanții pe banii, sacrificiile celor mai frumoși ani ai mei!
Îmi doresc din tot sufletul copii mei sa te abandoneze fără regrete/resentimente!
Să plece cât or vedea cu ochii sa te lase îmbătrânita, jefuită, plina de datorii.. Exact asa cum ești după 30 de ani… te uiti prin gaura cheii, cu frica nesiguranței zilei de mâine!
Copii copiilor mei te vor răzbuna prin uitare!
Si crede-mă : va fi al naibii de dureros…

Anul aste e suparata pe cei care cica ar fi hartuit-o.

Sa vedem la anu'.

#74
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

 george_alexandru, on 05 mai 2022 - 17:28, said:



Pai cum sa nu aiba cand el a fost exclus din toate filmele pentru care avea contract iar ea nu?



Pai vorbeam cu peretii, chiar n-avea rost. Eu iti zic de situatii in care nu se prezinta dovezi iar oamenii sunt linsati doar pe niste simple acuzatii, tu imi vii cu o situatie in care dovezile sunt cat se poate de clare. Apoi zici sa ii spalam. Noaptea mintii...
Esti sigur ca a fost exclus din cauza asta si nu din motive politice?

#75
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,035
  • Înscris: 31.07.2007

 garett, on 05 mai 2022 - 18:41, said:

Moldova ailaltă, mai rusofonă/rusofilă:
https://www.cotidian...tea-anilor-mei/
După cum se vede cucoana nu e la prima exhibare a frustrărilor.

Trebuia sa aleaga Moskva. Oricum, doar o mana de oameni au auzit de ea.

#76
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,604
  • Înscris: 30.08.2017

 Cr1spy, on 05 mai 2022 - 18:51, said:


Esti sigur ca a fost exclus din cauza asta si nu din motive politice?

Foarte sigur.

#77
Cleopatra-

Cleopatra-

    Fleur-Noire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,592
  • Înscris: 12.04.2009

 garett, on 05 mai 2022 - 18:48, said:

Nu "acum" as in "04.05.2022" ci "acum la CELEBRAREA filmului"!
Fiecare alege momentul pe care îl crede de cuviință pentru mărturisiri/dezvăluiri personale, dar (întârzierea) asta nu anulează și nici nu reduce cu nimic din veridicitatea întâmplărilor. Și dacă s-a folosit de moment, ce?!
În general, oamenii se folosesc de anumite momente din viață, pentru a obține ceva, orice. Nimic nou.

#78
WestPoint

WestPoint

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,054
  • Înscris: 12.12.2016

 catalina1, on 05 mai 2022 - 18:18, said:

Vreau sa inteleg ce acuza femeia asta concret. Ca doar nu o fi fost abuzata in toate felurile posibile.

Uite, eu inteleg asa o hartuiala sexuala.
Atunci cand o femeie nu poate obtine ceva prin merite, conditionata si mereu pusa in situatii penibile, prin abuzarea sferei intime, in a satisface placerile sexuale a unui psihopat sexual.
Dar, sa vedem ce spune legea;

Art 223 Hărţuirea sexuală | Codul Penal
(1) Pretinderea în mod repetat de favoruri de natură sexuală în cadrul unei relaţii de muncă sau al unei relaţii similare, dacă prin aceasta victima a fost intimidată sau pusă într-o situaţie umilitoare

Edited by WestPoint, 05 May 2022 - 18:58.


#79
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,442
  • Înscris: 28.07.2008

 cosmin_235423, on 05 mai 2022 - 18:33, said:

Superioritate din aia buna de Bucuresti. Rar vezi, dar si cand o vezi nu poti sa n-o mai vezi.
Nu stiam ca si la Bucale se coalizeaza cartiere intregi sa scape de justitie feciorii participanti la viol colectiv

#80
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
https://www.fanatik....fesiei-19977289
"Toată povestea asta cu Viorica Vodă de acum două seri a început în culise. Repet, noi nu ne-am văzut de 20 de ani. Ea era foarte enervată că, mă rog, are o vârstă și ea, și nu a fost angajată niciodată, a lucrat doar pe contracte întâmplătoare sau mai mici, ăsta a fost singurul ei rol mare, restul au fost mai mici, și nu are pensie.

Zicea că nu îi consideră nimeni ani de muncă, că nu poate intra în sistemul de pensii și că are copii, și că ce se face… Nu o mai angajează nimeni, asta era enervarea ei."

No comment.

#81
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,035
  • Înscris: 31.07.2007

 garett, on 05 mai 2022 - 18:57, said:

"Toată povestea asta cu Viorica Vodă de acum două seri a început în culise. Repet, noi nu ne-am văzut de 20 de ani. Ea era foarte enervată că, mă rog, are o vârstă și ea, și nu a fost angajată niciodată, a lucrat doar pe contracte întâmplătoare sau mai mici, ăsta a fost singurul ei rol mare, restul au fost mai mici, și nu are pensie.

Zicea că nu îi consideră nimeni ani de muncă, că nu poate intra în sistemul de pensii și că are copii, și că ce se face… Nu o mai angajează nimeni, asta era enervarea ei."

No comment.

Ca-n bancu' "tara de kkt, ME2 de kkt".

#82
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,442
  • Înscris: 28.07.2008

Quote

Nu eram pregătită pentru tot ce a însemnat expunere şi consecinţele expunerii. Am făcut psihoterapie ani de zile pentru hărţuirea sexuală din sistem, nu din afara lui. Sunt foarte mulţi directori de teatru, regizori, care se pare că m-au confundat cu personajul, atât de credibilă am fost. Să nu credeţi că vreau acum să mă reinventez iniţiind campania #meetoo from Moldova, pentru că vin din Basarabia. Nu. Nu despre asta e vorba. Spun asta pentru că simt acum, la 45 de ani, fiind mamă a doi copii şi mai ales a unei fete care este aici în sală şi are exact vârsta acestui film, 20 de ani, la fel de frumoasă, sensibilă, talentată, studentă la Arhitectură, ca pe viitor, când va fi la început şi îşi va construi o carieră, să aibă curaj, să nu-i fie ruşine. Atunci când va fi într-o lume a bărbaţilor sau a femeilor care, din educaţie sau lipsa de educaţie, nu îndrăznesc să spună. Noi nu am avut. Toată generaţia noastră am crescut cu ruşine, cu pudoare


#83
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,441
  • Înscris: 29.04.2008
@all

Am rugămintea de a nu duce topicul in derizoriu și să folosiți un limbaj civilizat. Multumesc

#84
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,442
  • Înscris: 28.07.2008

 garett, on 05 mai 2022 - 18:57, said:

https://www.fanatik....fesiei-19977289
"Toată povestea asta cu Viorica Vodă de acum două seri a început în culise. Repet, noi nu ne-am văzut de 20 de ani. Ea era foarte enervată că, mă rog, are o vârstă și ea, și nu a fost angajată niciodată, a lucrat doar pe contracte întâmplătoare sau mai mici, ăsta a fost singurul ei rol mare, restul au fost mai mici, și nu are pensie.

Zicea că nu îi consideră nimeni ani de muncă, că nu poate intra în sistemul de pensii și că are copii, și că ce se face… Nu o mai angajează nimeni, asta era enervarea ei."

No comment.
nu au  nicio legatura detaliile astea cu contextul initial inceput de tine, decat o jalnica fortare de a gasi bube in cap care iti pot justifica dinamica
Bro, una e una, alta e alta

#85
flovio

flovio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,386
  • Înscris: 07.07.2010

 WestPoint, on 05 mai 2022 - 18:56, said:

Uite, eu inteleg asa o hartuiala sexuala.
Atunci cand o femeie nu poate obtine ceva prin merite, conditionata si mereu pusa in situatii penibile, prin abuzarea sferei intime, in a satisface placerile sexuale a unui psihopat sexual.
Dar, sa vedem ce spune legea;

Art 223 Hărţuirea sexuală | Codul Penal
(1) Pretinderea în mod repetat de favoruri de natură sexuală în cadrul unei relaţii de muncă sau al unei relaţii similare, dacă prin aceasta victima a fost intimidată sau pusă într-o situaţie umilitoare


 WestPoint, on 05 mai 2022 - 18:56, said:

Uite, eu inteleg asa o hartuiala sexuala.
Atunci cand o femeie nu poate obtine ceva prin merite, conditionata si mereu pusa in situatii penibile, prin abuzarea sferei intime, in a satisface placerile sexuale a unui psihopat sexual.
Dar, sa vedem ce spune legea;

Art 223 Hărţuirea sexuală | Codul Penal
(1) Pretinderea în mod repetat de favoruri de natură sexuală în cadrul unei relaţii de muncă sau al unei relaţii similare, dacă prin aceasta victima a fost intimidată sau pusă într-o situaţie umilitoare


In mod repetat. O singura data nu este consdamnabil Posted Image

#86
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006

 catalina1, on 05 mai 2022 - 18:02, said:


Ce inseamna "au incercat sa abuzeze"? Sa faca ce?
Nu am zis de nume, ci de actiuni.

Avem acțiuni din astea in prime time la Tv. De exemplu, la iUmor, libidinosul ăla de Bendeac bălește constant pe masă la fiecare concurenta mai sexy și se duce și le pupa și le pipăie pe scenă pe cel puțin o treime dintre ele. Bine, el are scuza că e și dereglat psihic și i se tolerează (de fapt show-ul iUmor are mai degrabă că punct central amuzamentul fata de stările lui de panică și anxietate), dar tot nu mi se pare ok să râdem de oameni bolnavi și sa îi lăsăm să abuzeze femei pe scenă în aplauzele publicului .

#87
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,131
  • Înscris: 03.07.2008

 garett, on 05 mai 2022 - 18:49, said:


Nu "acum" as in "04.05.2022" ci "acum la CELEBRAREA filmului"!
...

Anul trecut de ziua Romaniei improsca Romania cu venin. Pt atentie.

Anul asta fiind vb de cinema ne spune cum a fost ea hartuita in lumea filmului. Pt atentie.

Daca la anu va fi invitata la vreo ceremonie legata de simpozionul Rolul cozii la maimuta va face un comentariu din zona respectiva. Pt atentie.

#88
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

 garett, on 05 mai 2022 - 18:25, said:


Link?
Nu cred ca trebuie sa dovedesc ca tu esti persoana care sustinea politia politica in domeniul cultural. Si acum ai fix aceleasi idei.
Tu ai vrea ca actorii care joaca roluri "sexuale" sa fie dati afara... marginalizati, hartuiti.

#89
the_lion

the_lion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,496
  • Înscris: 04.05.2007

 Flat, on 05 mai 2022 - 19:09, said:

Avem acțiuni din astea in prime time la Tv. De exemplu, la iUmor, libidinosul ăla de Bendeac bălește constant pe masă la fiecare concurenta mai sexy și se duce și le pupa și le pipăie pe scenă pe cel puțin o treime dintre ele. Bine, el are scuza că e și dereglat psihic și i se tolerează (de fapt show-ul iUmor are mai degrabă că punct central amuzamentul fata de stările lui de panică și anxietate), dar tot nu mi se pare ok să râdem de oameni bolnavi și sa îi lăsăm să abuzeze femei pe scenă în aplauzele publicului .

Ca baleste Bendeac nu neg...insa marea majoritate a fufelor care ajung pe scena aia balesc si ele la el.
Au fost cazuri cand niste tipe sau femei l-au pus cu botul pe labe instantaneu.
Deci nu este asa unidirectional cum crezi tu.

Edited by the_lion, 05 May 2022 - 19:12.


#90
McDude

McDude

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,764
  • Înscris: 02.06.2005

 Atreides7, on 05 mai 2022 - 19:07, said:


nu au  nicio legatura detaliile astea cu contextul initial inceput de tine, decat o jalnica fortare de a gasi bube in cap care iti pot justifica dinamica
Bro, una e una, alta e alta
man tu ca psiholog ar trebui sa stii ca frustrații mint de ingheata apele
ca nu poti decat sa ai dubla personalitate sa postezi pe net de 1 dec ma pis pe Romania (tara unde ea e emigranta) si sa termini aceeasi postare cu iti doresc toate bucuriile pe care mi le doresc si mie

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate