Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

#metoo de România

* * * - - 7 votes
  • This topic is locked This topic is locked
441 replies to this topic

#37
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,529
  • Înscris: 30.08.2017

View PostAtreides7, on 05 mai 2022 - 17:25, said:

Stiu si depozitia psihoterapeutei lor de cuplu, potrivit careia( si persoana cea mai apta sa se pronunte) ambii erau doi nenorociti care se abuzau unul pe altul.  Situatia lor concreta e alta mizerie, care nu are nicio legatura cu influenta vreunui mainstream nefast

Pai cum sa nu aiba cand el a fost exclus din toate filmele pentru care avea contract iar ea nu?

View PostAtreides7, on 05 mai 2022 - 17:27, said:

Apreciez renuntarea pe baza lipsei de argumente

Pai vorbeam cu peretii, chiar n-avea rost. Eu iti zic de situatii in care nu se prezinta dovezi iar oamenii sunt linsati doar pe niste simple acuzatii, tu imi vii cu o situatie in care dovezile sunt cat se poate de clare. Apoi zici sa ii spalam. Noaptea mintii...

Edited by george_alexandru, 05 May 2022 - 17:30.


#38
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007

View PostDANANDREI2001, on 05 mai 2022 - 16:38, said:

Sexul e o arma cu 2 taisuri.



Unul bont si-unul tocit !... Posted Image



View PostDANANDREI2001, on 05 mai 2022 - 16:38, said:

Invatam ca nebunu sa iau un examen greu in facultate la organe de masini si 2-3 colege au luat zece...



Probabil ca ati dat examene la materii diferite: tu la organe de masini, iar ea la orgasme de masini... Posted Image

Edited by sylvius, 05 May 2022 - 17:32.


#39
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,888
  • Înscris: 21.04.2011

View Postutopium, on 05 mai 2022 - 17:27, said:


Ea nu a zis ca a fost hartuita pe vremea Filantropica, ci ca dupa acel rol in care juca o tipa mai usoara, a fost privita si abordata intr-un anumit mod.
Eu sincera sa fiu nu am inteles la ce fel de abuzuri se refera exact. :(

#40
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

View Postutopium, on 05 mai 2022 - 17:27, said:

Ea nu a zis ca a fost hartuita pe vremea Filantropica, ci ca dupa acel rol in care juca o tipa mai usoara, a fost privita si abordata intr-un anumit mod.
Știu ce a zis, pun sub semnul întrebării faptul că s-a folosit de asocierea cu filmul pentru a-și promova agenda.
În locul lui Nae Caranfil aș acționa-o în instanță pentru daune morale.
Ceea ce trebuia să fie celebrarea filmului s-a transformat în vehicul de relansat cariere trecute.

View Postsylvius, on 05 mai 2022 - 17:32, said:

Probabil ca ati dat examene la materii diferite: tu la organe de masini, iar ea la orgasme de masini... Posted Image
Sau tot la organe...

#41
WestPoint

WestPoint

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,054
  • Înscris: 12.12.2016

View Postcatalina1, on 05 mai 2022 - 17:34, said:

Eu sincera sa fiu nu am inteles la ce fel de abuzuri se refera exact. Posted Image

Nu a dat date concrete si nu a reclamat concret pe nimeni, insa au incercat unii sa abuzeze pe faptul ca daca a jucat un rol de femeie usuratica, probebil si in RL este
la fel.

Quote

a mărturisit că a fost hărţuită sexual în teatru şi în cinematografie după rolul din „Filantropica”

Quote

Sunt foarte mulţi directori de teatru, regizori, care se pare că m-au confundat cu personajul, atât de credibilă am fost”, a fost mărturisirea Vioricăi Vodă care
a interpretat-o pe Diana Dobrovicescu în film.


#42
stevetlangat

stevetlangat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,737
  • Înscris: 24.10.2019
Inca 20 de ratacite d-astea, unele pe bune, cele mai multe in cautarea faimei pierdute si se schimba niste lucruri.

O sa cerem aprobare pentru o partida.
Pentru ca asa e firescul noii libertati. TOTUL LIBER, dar iti trebuie aprobare pentru orice.

#43
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007

View Postcatalina1, on 05 mai 2022 - 17:34, said:

Eu sincera sa fiu nu am inteles la ce fel de abuzuri se refera exact. Posted Image


Cred ca le putem intui... Posted Image


( probabil hartuiala, santaj, insistenta cu tenta sexuala, aluzii, diverse presiuni, etc... )


Eu o cred. Stiu ca se intampla astfel de lucruri, nu doar in lumea artistica.
Nedumerirea mea, e alta: de ce a asteptat atata vreme pana sa reclame aceste abuzuri ?...

Edited by sylvius, 05 May 2022 - 17:51.


#44
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
Deh timpul a trecut, frumusețea la fel, aia e, mai un interviu, mai un talk-show, se mai revigorează nițel notorietatea.

#45
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,888
  • Înscris: 21.04.2011

View PostWestPoint, on 05 mai 2022 - 17:45, said:



Nu a dat date concrete si nu a reclamat concret pe nimeni, insa au incercat unii sa abuzeze pe faptul ca daca a jucat un rol de femeie usuratica, probebil si in RL este
la fel.
Ce inseamna "au incercat sa abuzeze"? Sa faca ce?
Nu am zis de nume, ci de actiuni.

#46
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,342
  • Înscris: 28.07.2008

View Postgeorge_alexandru, on 05 mai 2022 - 17:28, said:

Pai cum sa nu aiba cand el a fost exclus din toate filmele pentru care avea contract iar ea nu?



Pai vorbeam cu peretii, chiar n-avea rost. Eu iti zic de situatii in care nu se prezinta dovezi iar oamenii sunt linsati doar pe niste simple acuzatii, tu imi vii cu o situatie in care dovezile sunt cat se poate de clare. Apoi zici sa ii spalam. Noaptea mintii...

Bro, Deep a avut o sentita a unei instante care l-a condamnat pe el si pe ea nu. Hai zi ca instanta la condamnat pe acuzatii nu pe dovezi...

Daca il boicoteaza Hollywoodul i se trage de la sentinta instantei, nu de la zvonuri. Sentinta defavorabila lui, nu ei, clar?

#47
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,878
  • Înscris: 14.08.2007

View Postgarett, on 05 mai 2022 - 17:38, said:

Știu ce a zis, pun sub semnul întrebării faptul că s-a folosit de asocierea cu filmul pentru a-și promova agenda.
În locul lui Nae Caranfil aș acționa-o în instanță pentru daune morale.
Ceea ce trebuia să fie celebrarea filmului s-a transformat în vehicul de relansat cariere trecute.
Poate ca Nae Caranfil a incurajat-o sa faca asta ... ma indoiesc ca nu stia deja. Si nu vad ce cariera ar spera doamna sa relanseze, ca in afara de Filantropica nu a avut vreun alt rol important (cel putin in filme, a jucat doar in vreo trei short-uri si un film categoria B/C - cu rating 3.9 pe IMDb ... sau cel putin astea apar pe IMDb, or mai fi si altele dar nu suficient de importante sa fie mentionate). Cel mult in teatru o fi avut o cariera mai ok ...

"Aceasta a dat și un exemplu, referindu-se la un regizor ”care avea o vârstă destul de respectabilă”, care i-a cerut la un moment dat, pentru un rol într-un serial, să îl sune pe el, personal, seara.
Actrița nu l-a sunat, iar regizorul a forțat-o să rămână fără sutien într-o scenă despre care nu fusese anunțată.

”Nu l-am sunat. Filmarea a fost destul de dificilă, era pe tren, eu jucam un fel de securistă, ceva de genul, ți-am zis că am mers numai pe tipologia asta mult timp pe film, frivolități în toate ipostazele, eu așa le spun, și aveam cu marele actor Motoi, a fost un actor important, eram flatată, uau, joc cu Motoi, și la un moment dat regizorul respectiv mi-a cerut să renunț la sutien, deci eram în cușetă, că vezi Doamne, așa era motivația, că acele femei erau expuse și făceau orice ca să obțină informații.

N-am vrut să fac treaba asta pentru că nu am fost pregătită, nu discutasem. Lucrurile astea se discută înainte. Am reacționat destul de ... cum să spun, așa, de .. nepregătită, domn regizor, dar cu tact și eleganță. A început să urle, efectiv, în tot trenul ăla, repet, că s-a închiriat un tren, că era undeva spre Moldova, așa, m-a jignit verbal față de toată echipa. Nu pot să redau scena. M-a ridicat pur și simplu și mi-a smuls sutienul de pe mine. Deci, când spun, mi-a smuls sutienul și mi-a cerut să am o scenă erotică sau ceva.. cu colega mea Aniela Petreanu, care a jucat la Divertis, o actriță de comedie foarte bună."

#48
WestPoint

WestPoint

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,054
  • Înscris: 12.12.2016

View Postcatalina1, on 05 mai 2022 - 18:02, said:

Ce inseamna "au incercat sa abuzeze"? Sa faca ce?
Nu am zis de nume, ci de actiuni.

Chiar ai nevoie de informatii cum poate un barbat abuza o femeie sexual?
Ai nevoie de detalii? Serios?

#49
DarthBane

DarthBane

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,486
  • Înscris: 22.03.2021

View Postgarett, on 05 mai 2022 - 17:55, said:

Deh timpul a trecut, frumusețea la fel, aia e, mai un interviu, mai un talk-show, se mai revigorează nițel notorietatea.

Care notorietate ?
Presupun că ai vrut să spui că se mai șterge nițel din praful depus.

Destul de probabil, madam din curul Moldovei ( putea fi de oriunde, dealtfel ) a participat atunci și a și câștigat un concurs de jos textila, iar acum, la 45 de ani, nemaiavand căutare, și a adus aminte că au fost unii care i au propus sa se joace împreună de a animalul cu 2 spinări.

Penibil.
După 20 de ani, să acuzi pe unii de hărțuire sexuală în condițiile în care atunci te mândreai că ești căutată.

Oricum, cam defazată fata, a pierdut momentul potrivit, când se făcea mare caz de asta

#50
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,114
  • Înscris: 03.07.2008

View PostWestPoint, on 05 mai 2022 - 18:14, said:



Chiar ai nevoie de informatii cum poate un barbat abuza o femeie sexual?
Ai nevoie de detalii? Serios?

In linkul din primul post scrie de hartuire, nu de abuz.

Hartuire sexuala = abuz sexual?

#51
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,888
  • Înscris: 21.04.2011

View PostWestPoint, on 05 mai 2022 - 18:14, said:



Chiar ai nevoie de informatii cum poate un barbat abuza o femeie sexual?
Ai nevoie de detalii? Serios?
Vreau sa inteleg ce acuza femeia asta concret. Ca doar nu o fi fost abuzata in toate felurile posibile.

#52
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,342
  • Înscris: 28.07.2008

View Postcatalina1, on 05 mai 2022 - 17:34, said:

Eu sincera sa fiu nu am inteles la ce fel de abuzuri se refera exact. Posted Image
A inteles perfect initiatorul, doar ca nu e de acord

#53
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View PostAtreides7, on 05 mai 2022 - 15:28, said:

Si ce vrei, de fapt, garett?
Sa dea si el cu rahat, ca un bun crestin ce se pretinde a fi...

#54
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
Inițiatorul a întrebat DE CE ACUM... ;)
Întrebare perfect valabilă pentru toată gașca #metoo, btw!

Edited by garett, 05 May 2022 - 18:25.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate