Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986
 Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...
 Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 

Reclame care v-au făcut să nu achiziționați un produs sau serviciu

* * - - - 6 votes
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#55
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,419
  • Înscris: 16.03.2011

View PostNeaceasca85, on 11 aprilie 2022 - 13:47, said:

Mai bine iti misti fizicul pana la fast food si arzi niste calorii decat sa ti se aduca in pat precum la americanii aia morbidly obese.

Dar sunt si corporatisti ce nu au voie sa plece de langa calculator.

Pana si in Kaufland te mai misti cu caruciorul dupa tine, ca Glovo aduce si cumparaturi daca vrei.

Serviciul muieti-s posmagii. Posted Image
Asa e,nu trebuie sa respecti norme de igiena,temperatura sa nu amestezi mancarea cu detergentul? Pun in sacosa aia de toate

#56
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,701
  • Înscris: 15.06.2007

View Postdjl, on 11 aprilie 2022 - 12:58, said:

Deocamdată nu am exemplu de o asemenea reclamă.



Cum să fuți și mai tare traficul în București, cum să bagi mai mulți biciliști și trotinești pe trotuare. Fud dilivări...
eu cred ca pentru fiecare trotineta/bicicleta/pieton care livreaza ai economisit o masina din trafic. Deci ipoteza ta nu prea tine.  Acuma nu mai sta lumea la cozi la posta, dar sunt sute de masini de fan curier, sameday, dpd, ups, fedex, cargus si ce mai vrei care parcheaza oriunde ca are de livrat. Intr-o societate de consum asta e realitatea, totul este in miscare.

View Posttehnics, on 11 aprilie 2022 - 13:43, said:


Nu, food delivery sunt pentru toti aia care nu vor sa-si faca un amarat de sendvis singuri...vor gata facut. Intr-o zi va exista si serviciu pentru mestecatul mancarii
ce ma amuz cand citesc prin "presa" ca a inchis sanepidu'  cutare si cutare restaurant/ cantina care baga mare la livrari cu taz/ glovo.
Recent la un mall din timisoara s-a inchis pizza hut..
Incerc sa-mi imaginez ca se intampla asa ceva in Franta, Danemarca sau Belgia..

https://financiarul....-din-timisoara/

#57
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,622
  • Înscris: 13.06.2004
În trafic da, pe trotuar nu. Şi cum destui nu cunosc oraşul (mai ales imigranţii) stau cu nasul în ecran şi riscă să lovească vreun pieton, că mulţi o iau pe trotuar. Ochii la drum, nu la ecran!

#58
mariamarchlove

mariamarchlove

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 09.05.2022
Reclamele sexiste chiar mă enervează. Nu cumpăra niciodată dacă îl văd

#59
Drumroll

Drumroll

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 16.07.2021

View Postmariamarchlove, on 04 aprilie 2023 - 18:40, said:

Reclamele sexiste chiar mă enervează. Nu cumpăra niciodată dacă îl văd

Daca nu te-ai lasa prada idoctrinarii feministe, mai mult ca sigur nici nu ai folosi acest termen.

#60
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,701
  • Înscris: 15.06.2007
Reclama la profi, auchan, carrefour, lidl, kaufland. Deja ma scot din sarite cu reclamele lor, si sloganurile nesimtite gen "atît de ieftin!".

Din pacate, alternativele se subtiaza cu trecerea timpului, aproape ca nu mai ai de unde cumpara decat de la ei.

Si ma seaca porcaria cu conditionarea unor preturi mai mici doar cu card de fidelitate. Ce-i cu tampenia asta?
La auchan iti da reducere cu cardul de fidelitate, dar  banii economositi nu se scad pe bon ci raman pe cardul de fidelitate..

#61
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,889
  • Înscris: 28.11.2006
E reclama aia la vopseaua Oskar or smth, cu tipul care vine din viitor impreunua cu puradelul care tot da cu capu-n perete.

"Asta e al meu?"
"Pai nu vezui ca e la fel de retardat ca tac-su?"
(am modificat sa fie mai realista :notangel:)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/49Y4eK6OsQA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#62
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,701
  • Înscris: 15.06.2007
Vopseaua lavabila este tiffel. Nu am mai vazut reclama la ea, de cand a aparut pe piata. Este mama si tata lavabilelor. Se vinde in magazinele proprii. Restul e reclama..
Eram la dedeman si le cer "tiffel". La care imi arata omu' raftul cu zeci de tipuri de vopsele din reclame de la tv. Ii repet, TIFFEL, brandul.. ah nu tinem.

#63
utilizatorok

utilizatorok

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 24.12.2021
Daca cataloagele supermarketurilor sunt reclame, atunci recunosc, am cazut in ispita.Posted Image

#64
Eusebiu70

Eusebiu70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 02.02.2012
Reclamele la farmacia inimii...c penibile si cam toate reclamele care promoveaza un produs in mod agresiv.

#65
victoria52

victoria52

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 18.12.2021

View PostEusebiu70, on 30 mai 2023 - 09:20, said:

Reclamele la farmacia inimii...c penibile si cam toate reclamele care promoveaza un produs in mod agresiv.
Si eu am alergie la aceasta firma,am jurat ca nu voi intra intr-o astfel de farmacie, reclama obsesiva ma scoate din sarite, e de fapt anti-reclama.

#66
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,468
  • Înscris: 10.08.2005
Este o reclama la o lotiune care mi se pare oribila, daca erau doua reclame separate poate ca nu m-ar fi deranjat la fel de mult acest 'activism'.

#67
moscow

moscow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 26.01.2014
Scopul reclamelor nu mai este de mult un mijloc de a promova un produs. Acum scopul reclamelor este un mijloc de constrangere in a te determina să-ți faci abonamente.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate