Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu
 La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...

Bon Jovi - Living Proof
 Problema card reader Sandisk

Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza

Consumul in bord VS consumul la p...
 PC-ul nu booteaza

Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5
 

Fata de 9 ani, cauta pe net filme Xxx.

* * * - - 2 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
186 răspunsuri în acest subiect

#91
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.046
  • Înscris: 26.04.2007
Nu interzici nimic...stai de vorba, este ok și o lași în pace.
Rezultatul va fi același, se va feri însă va înțelege că trebuie să fie atentă până mai crește.

#92
-ARA-

-ARA-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.670
  • Înscris: 01.08.2021

View PostAlbastruIndigo, on 04 aprilie 2022 - 23:19, said:

Trist imi pare faptul ca a cautat pe ascuns, ca nu si-a intrebat parintii despre subiect.
Hai sa fim seriosi ca nici noi nu am intrebat parinti de ceva. Nu stiu cum este la fete dar stiu cum este la baieti.
La un amic din cartier i-a gasit mama colectia de reviste xxx sub pat, ca un amic adevarat care a fost, a dat vina pe un alt amic, ca nu sunt ale lui.
Si cred ca iti dai seama ca si parinti aluia s-au speriat, ca sa-i faca educatie sexuala.

Tin minte ca eram la scoala generala, 90, discutam la ora de anatomie ca fetele pot ramene gravide dupa varsta de 14 ani. Si de ce discutam treaba asta? Pentru ca aparea prin Romania discutia despre educatie sexuala, ne punea profesoara sa cumparam prezervative. Le cumparam de rusine dar cine dracu facea sex la varsta aia, ne plimbam cu ele in portofel de parca era carnetul de partid.
Am cautat mai inainte de a mai tanara mamica si apare o copila de 11 ani.

Avantajul sau dezavantajul, generatia actuala este cu internetul, fiecare ia ce poate din el, avantajul copiilor este ca pot cauta pe internet cand au o curiozitate, noi nu aveam pe cine intreba, nu aveam cu cine discuta ca era rusine mare sa discuti despre asa ceva.
Cred ca au incercat si ai mei ceva educatie sexuala cand eram pustan, am ingropat amintirea aia si am turnat beton, nici nu vreau sa ma gandesc.

Discutia cred ca este ce anume cauta. Ca asa am fost si noi curiosi despre sex cu mult inainte sa facem. Ca si pustani eram curiosi cum arata .... si ...., atat, eram prea mici pentru a avea pofte sau a face altceva, singuri.
Daca cauta altceva mai complicat, atunci da, m-ar speria.

Si daca te duci sa-i spui ca o spionezi iara nu este bine, asa ca trebuie sa-i faci discutia despre sex, de preferinta sa lasi mama sa discute cu ea.

Voi va ganditi ca ce naspa ca s-a apucat sa caute filme xxx pe internet, eu ma gandesc ca la scoala generala si liceu cred a fost am ai dubioasa perioada pentru majoritatea dintre noi.

Si legat de varsta? Voi v-ati uitat ce materie au ei la clasa 2? Fac matematica de faceam noi pe la sfarsit de clasa 3-4. Nu mai subestimati generatia asta crescuta cu telefoane, tablete.

#93
PNX

PNX

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 380
  • Înscris: 02.03.2022

View Posthellmarvel, on 04 aprilie 2022 - 18:12, said:


Dude, anul scolar nu incepe la 1 ianuarie, cu socoteala ta copiii de 9 ani sint in clasa a 3 CEL MULT 4 luni, dupa care implinesc 10 ani. Si daca spui ca ai trecut de-o virsta, atunci stii ca cei care implineau 7 ani dupa inceperea anului scolar erau dati la scoala ANUL URMATOR. Asa ca fata initiatorului e cel mai probabil in clasa a 2-a.

Si oricum, nu stiu ce va nedumireste faptul ca nu stie sa scrie TERMENII PE CARE-I CAUTA, nu e ca si cum i-ar fi invatat la scoala.
Omule, să-ți dea Dumnezeu sănătate.
Ai înțeles problema perfect.
În ianuarie a împlinit 9 ani.
Astăzi am văzut catalogul. Are FB pe linie.
Trebuie să văd cum te adaug la prieteni, pentru ca eu, noi, lumea are nevoie de oameni ca tine. Realiști.

#94
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 28.252
  • Înscris: 22.11.2009

View PostPNX, on 05 aprilie 2022 - 09:38, said:


Omule, să-ți dea Dumnezeu sănătate.
Ai înțeles problema perfect.
În ianuarie a împlinit 9 ani.
Astăzi am văzut catalogul. Are FB pe linie.
Trebuie să văd cum te adaug la prieteni, pentru ca eu, noi, lumea are nevoie de oameni ca tine. Realiști.
Cu ce ocazie ai fost la scoala si ai vazut catalogul?

#95
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 28.252
  • Înscris: 22.11.2009

View Postcatalina1, on 05 aprilie 2022 - 01:44, said:

Nu am jignit copilul, un copil de 9 ani nu prea e vinovat de nimic, cam orice ar face.
Altfel, raman la parerea mea ca exista o legatura intre toate.



Un drac! De unde pana unde? Crezi ca un copil care cauta pe net ceva pe un subiect de care e curios e un copil care face ceva rușinos? Mie mi se pare absolut normal si de apreciat ca ea a cautat pe net dupa ce a aflat franturile alea de informatii. Trist era sa afle ceva nou si super interesant (sa admitem totusi asta) si sa nu caute.


Dacă ar cauta deși cu mine nu a deschis nici macar marginal subiectul sex mi-as pune intrebari serioase despre relatia pe care o avem.
Dar eu sunt eu, initiatorul prima oara s-a gandit ca au inceput sa ii placa băieții!!!

Apoi, initiatorul povestește ca a avut soția o discuție cu copilul. Discutie care se pare ca a fost pentru a afla cum a ajuns sa caute. În nici un caz nu as fi abordat asa problema. De aflat frânturi ar fi putut afla dintr-un milion de locuri. Mi se pare gresit întâi sa interoghezi copilul și abia apoi, în alta conversație, sa începi sa ii lămurești din întrebări. Ordinea ar trebui sa fie fix invers. Copilul nu are de ce sa se simtă vinovat, nu a facut nimic greșit.

PS Nu am copii, dar am doi nepoți de 9 ani jumate și 12 ani de care sunt foarte apropiata și cu care discut câte în luna și în stele.
Unii barbati nu privesc situatia dpdv al relatiei bazata pe incredere, parinte-copil. Ei vad lucrurile doar din perspevtiva sexista: tatal-barbat si copilul-fiica si pur si simplu nu pot vedea mai departe de aceasta paradigma, indiferent cate litere ar insira cineva pe aici...

Editat de Cr1spy, 05 aprilie 2022 - 11:34.


#96
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.594
  • Înscris: 21.04.2014

View PostCr1spy, on 05 aprilie 2022 - 11:31, said:


Unii barbati nu privesc situatia dpdv al relatiei bazata pe incredere parinte-copil. Ei vad lucrurile doar din perspevtiva sexista: tatal-barbat si capilul-fiica si pur si simplu nu pot vedea mai departe de aceasta paradigma.

Pe ce site-uri ai intrat de ti s-a virusat telefonul ? :tomato: :D

#97
represor

represor

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 436
  • Înscris: 05.04.2007

View PostPNX, on 05 aprilie 2022 - 09:38, said:

Omule, să-ți dea Dumnezeu sănătate.
Ai înțeles problema perfect.
În ianuarie a împlinit 9 ani.
Astăzi am văzut catalogul. Are FB pe linie.
Trebuie să văd cum te adaug la prieteni, pentru ca eu, noi, lumea are nevoie de oameni ca tine. Realiști.

exemplu perfect ca omul vrea doar sa fie confirmat in propriile opinii si accepta cu greu tot ceea ce este diferit de ceea ce el credea deja.
voi veniti pe forumuri ca sa vedeti daca mai sunt si altii ca voi, nu ca sa aflati ceva nou sau sa invatati vreo idee diferita ... iar cand gasiti pe unul ca voi, aia e confirmarea suprema si orgasmul garantat ca "uite mai e un prost ca mine" deci daca suntem doi, pot sa continui sa fac ceea ce oricum credeam ca trebuie facut.

succes, sper ca copilul sa nu semene cu tine.

#98
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.594
  • Înscris: 21.04.2014

View PostPNX, on 05 aprilie 2022 - 09:38, said:


În ianuarie a împlinit 9 ani.


Multi inainte ! :)

Explica-le copiilor ca site-urile cu filme de acest gen sint pentru adulti, iar ei n-au ce cauta acolo.
Daca vezi ca nu te asculta, le restrictionezi timpul de acces la internet sau instalezi pe telefon un app, care sa le blocheze posibilitatea de a intra pe un astfel de website.

#99
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.747
  • Înscris: 05.11.2008

View Posthoneybee, on 05 aprilie 2022 - 12:10, said:

Explica-le copiilor ca site-urile cu filme de acest gen sint pentru adulti, iar ei n-au ce cauta acolo.
Daca vezi ca nu te asculta, le restrictionezi timpul de acces la internet sau instalezi pe telefon un app, care sa le blocheze posibilitatea de a intra pe un astfel de website.
Scurt si la obiect. I like it.
Nu inteleg de ce in multe alte privinte nu ne intelegem. Cred ca o faci intentionat.Posted Image

#100
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.984
  • Înscris: 12.03.2010

View Postrepresor, on 05 aprilie 2022 - 11:56, said:



exemplu perfect ca omul vrea doar sa fie confirmat in propriile opinii si accepta cu greu tot ceea ce este diferit de ceea ce el credea deja.
voi veniti pe forumuri ca sa vedeti daca mai sunt si altii ca voi, nu ca sa aflati ceva nou sau sa invatati vreo idee diferita ... iar cand gasiti pe unul ca voi, aia e confirmarea suprema si orgasmul garantat ca "uite mai e un prost ca mine" deci daca suntem doi, pot sa continui sa fac ceea ce oricum credeam ca trebuie facut.

succes, sper ca copilul sa nu semene cu tine.
Bravo baa, ai inteles perfect problema omului. Sper sa n-ajungi sa aibe careva nevoie de ajutorul tau, ca numai suturi in kur o sa primesti ca multumire.

#101
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 28.252
  • Înscris: 22.11.2009

View Posthoneybee, on 05 aprilie 2022 - 11:35, said:


Pe ce site-uri ai intrat de ti s-a virusat telefonul ? :tomato: :D
Poate am ramas traumatizata de la niste discutii cu o cunostinta comuna de-a noastra, care sta treaz/a noaptea sa scrie ca pana si la caini femelele sunt mai ale dracului...si latra mai tare si mai mult.
Se observa ca nu mai sunt aceeasi persoana de mai demul
Dar eu nu agreez solutia propusa de tine. Eu la timpul respectiv am fost mai dezamagita de faptul ca mama imi azcunde ceva, decat sa fiu interesata de ceea ce ascunde.  Asa ca recomand  alte solutii.

Editat de Cr1spy, 05 aprilie 2022 - 14:07.


#102
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.594
  • Înscris: 21.04.2014
Cr1spy, am glumit pe seama telefonului si a aparitiei greselilor in scris. De cele mai multe ori un typo apare cind tastezi un mesaj in viteza sau datorita autocorectorului. Mi se intimpla uneori si mie. :)

La 9 ani n-am avut astfel de curiozitati. Eu citeam pe ascuns carti politiste din biblioteca parintilor mei si visam sa ajung medic legist, spre disperarea lor. :lol:




#103
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 28.252
  • Înscris: 22.11.2009

View Posthoneybee, on 05 aprilie 2022 - 14:30, said:

Cr1spy, am glumit pe seama telefonului si a aparitiei greselilor in scris. De cele mai multe ori un typo apare cind tastezi un mesaj in viteza sau datorita autocorectorului. Mi se intimpla uneori si mie. :)

La 9 ani n-am avut astfel de curiozitati. Eu citeam pe ascuns carti politiste din biblioteca parintilor mei si visam sa ajung medic legist, spre disperarea lor. :lol:
Pai n-am spus ca la 9 ani, ci la vremea respectiva. Iar in plus curiozitatea nu este nici buna, nici rea. Eu sunt mai atenta la citit, decat la scris. Stii cum e, nu le poti avea chiar pe toate...

Editat de Cr1spy, 05 aprilie 2022 - 14:38.


#104
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 62.911
  • Înscris: 21.04.2011
Eu zic ca curiozitatea per se e buna.

#105
-ARA-

-ARA-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.670
  • Înscris: 01.08.2021

View Posthellmarvel, on 05 aprilie 2022 - 12:42, said:

Bravo baa, ai inteles perfect problema omului. Sper sa n-ajungi sa aibe careva nevoie de ajutorul tau, ca numai suturi in kur o sa primesti ca multumire.
De obicei sunt impotriva celor care scriu mesaje din categoria "da intreaba pe tpu" si le dau rapoarte pentru spam.
In cazul respectiv are dreptate cu cea ce zice. Nu a cautat nimic altceva inafara sa iti reconfirme cea ce dorea.

View Postjohnnickelby, on 05 aprilie 2022 - 12:12, said:

Scurt si la obiect. I like it.
Nu inteleg de ce in multe alte privinte nu ne intelegem. Cred ca o faci intentionat.Posted Image
Auz? Domane fereste sa se duca in alta parte pentru informare.
Ca am fost si noi copilasi, aveam destule exemple de imi este frica sa scriu asa ceva pe forum.
Cred ca solutia este sa discute cu ea, nu sa-i zica "Nu, nu ai voie sa te uiti la filmele alea ca esti prea mica!" - Iti dai seama ca o sa vada asta fix o provocare, cand ti-a spus mamica sa nu faci ceva si ai ascultat?
Mi-a zis mama sa nu mai am stau mult la masinute si nu imi mai dadea bani, ce crezi? Ciodeam din geanta. Eram copil mic. Nu ca furam sume importante, furam maruntis pe langa ce imi mai dadea ea.

Deci nu te baza tu pe aborarea asta ca zici la fetita ca nu are voie sa faca ceva si ea te asculta ca un robot.

View Posthoneybee, on 05 aprilie 2022 - 12:10, said:

Multi inainte ! Posted Image

Explica-le copiilor ca site-urile cu filme de acest gen sint pentru adulti, iar ei n-au ce cauta acolo.
Daca vezi ca nu te asculta, le restrictionezi timpul de acces la internet sau instalezi pe telefon un app, care sa le blocheze posibilitatea de a intra pe un astfel de website.
Pai chiar sunt pentru adulti, dar cum faci sa-i explici de ce sunt doar pentru adulti?
Eu am fost crescut cu o mentalitate libera, mi-a lasat tata liber la orice, bautura, tigari, jocuri de noroc, orice, o singura conditie, am mai scris pe forum. Conditia sa o fac pe bani mei. Sa nu fumez tigarile lui, sa nu am duc sa joc la jocurile de noroc pe bani lui. Nu se supara daca beai din bautura lui, totul doar sa nu-i ceri lui bani de treburile astea.

View Postrepresor, on 05 aprilie 2022 - 11:56, said:

exemplu perfect ca omul vrea doar sa fie confirmat in propriile opinii si accepta cu greu tot ceea ce este diferit de ceea ce el credea deja.
Din pacate.

De ce crezi ca barbati de aici tratam terburile mult mai serios ca femeile? Pentru ca stim ca la varsta aia intelegeam destul de multe.
Si daca la 9 ani fetita nu iti scrie prea bine, atunci ar trebui sa te interesezi cam se petrece pe la scoala primara.
Dupa 2 ani de pandemie si scoala online.

Trebuie sa vorbeasca cu fetita, de unde, de ce are curiozitatile astea. Nu doar ca a incercat fetita sa acceseze pagini xxx.
Tata cumpara ziarul local pentru programul tv de vineri, eu ca copil, cand nu erau parinti acasa, ma uitam la anunturile cu 8989089 alb negru, deci gaseam ceva xxx la care ma uit de curiozitate. Poze mici cu numere de telefoane pe ele. Curiozitatea.

View PostCr1spy, on 05 aprilie 2022 - 11:31, said:

Unii barbati nu privesc situatia dpdv al relatiei bazata pe incredere, parinte-copil. Ei vad lucrurile doar din perspevtiva sexista: tatal-barbat si copilul-fiica si pur si simplu nu pot vedea mai departe de aceasta paradigma, indiferent cate litere ar insira cineva pe aici...
Eu privesc treburile ca om care am fost pustan cuminte, eu, dar pe langa mine erau destui care faceau fel si fel de astea de la varsta fragede.
Cand eram la scoala generala aveam de la liceu care veneau la fetele din scoala generala, deci nu subestimez discutiile despre sex. Cine stie ce ciudat mai intalneste.
Aveam prin clasa 5-7 dastia care ori ramasasera repetenti ori erau la liceu, se dadeau pe langa fetele de la generala.

Asa ca intrebarea este de ce cauta ea asa ceva? Educatie sexuala, curiozitate?
Am avut si un pedofil nenorocit intr-un cartier in care am locuit, dasta de nici nu-l banuiai, venea si vorbea cu noi pe la bloc, eram pustani, era atras de copile.

Asa ca nu sunt din categoria nu discutam despre asta, sa interzicem si interzicem sa caute xxx-uri pe google. De ce sa-l lasi fara sursa de informare? Unde se mai documenteaza daca taticul i-a bagat aplicatie sa nu se uite la asa ceva? Poate nimeresti pe la vreo fetita dintr-o familei dezorganizata ca asa vana si peodilul ala neorocit.

Deci nu cred in idei dastea cu cenzurat tot si nu discutam.

Editat de -ARA-, 05 aprilie 2022 - 15:28.


#106
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.594
  • Înscris: 21.04.2014

View Post-ARA-, on 05 aprilie 2022 - 15:20, said:


Pai chiar sunt pentru adulti, dar cum faci sa-i explici de ce sunt doar pentru adulti?


Ii spui ca genul acesta de filme contine imagini interzise prin lege copiilor sub 18 ani si ca n-ai chef sa faci puscarie din cauza ei sau sa te trezesti cu cei de la DGASPC la usa. De asemenea ii reamintesti ca tu esti cel care plateste abonamentul la telefon si implicit la internet, iar pina nu ajunge la virsta cind se poate intretine singura, n-are decit sa se uite la Animal Planet. :)


#107
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.755
  • Înscris: 30.07.2006
Daca la scoala se facea educatie sexuala, ca in statele alea dupa care toti tanjiti, fata nu mai cauta pe net si acest topic nu mai exista.
Dar cum in Romania analfabetismul functional e la cote maxime, fug romanii de educatie cum au fugit si de vaccin.

#108
cosmin_235423

cosmin_235423

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 815
  • Înscris: 17.06.2018

View Postvalirex, on 06 aprilie 2022 - 01:00, said:

Daca la scoala se facea educatie sexuala, ca in statele alea dupa care toti tanjiti, fata nu mai cauta pe net si acest topic nu mai exista.
Dar cum in Romania analfabetismul functional e la cote maxime, fug romanii de educatie cum au fugit si de vaccin.
Sa inteleg ca n-ai intalnit adulti care au 12 ani de scoala si nu stiu matematica sau sa citeasca cursiv?

Mai usor cu pianu pe scari

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate