Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 

Participati la recensamant?

* * * - - 6 votes
  • Please log in to reply
679 replies to this topic

#199
represor

represor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 05.04.2007

 Cornel, on 15 martie 2022 - 13:53, said:


Si eu la fel. Ce-i de facut pe unde sa-l cautam ? Posted Image

Incredibil cata incompententa... server care crapa la 1200 de sesiuni...

eu am completat inca o data formularul de preinregistrare si am primit alte mailuri cu alte linkuri catre chestionar care au mers.

e o mare golanie la intrebarile cu religie si etnie, se vor sifona bugete pt sustinerea a tot felul de minoritati.
iar religia ortodoxa isi trage partea leului ca venea completata automat si trebuia sa o schimbi manual daca te consideri altceva, un fel de "daca nu-i atent il facem ortodox"
la finalul chestionarului intotdeauna apare o intrebare neraspunsa din cauza intrebarii de la inceput cu asistenta pt completare unde trebuie un cod insa cand iti genereaza pdf-ul apare ca ai raspuns la toate intrebarile.

#200
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,542
  • Înscris: 04.01.2006

 johnnickelby, on 15 martie 2022 - 15:17, said:

Se pune suprafata locuibila, sau suprafata totala a constructiei, ca una este sa masori la exterior si alta la interior, camerele?

LC8b. Suprafața locuibilă a camerelor de locuit(în metri pătrați, fără zecimale)
Am aproximat, aveam pe undeva schita apartamentului dar la 2 noaptea nu aveam chef sa cotrobai.  Verificat dupa, marise valoarea.

LC8a. Numărul camerelor de locuit - aici categoric am pus 2 si cand m-am uitat la sfarsit s-a gandit sa-mi modifice in 3, calculand si alta suprafata de mai sus.
Foarte ciudat AI-ul, am vrut sa vad daca isi modifica suprafata locuibila dupa numarul de camere, dar nu s-a mai schimbat. Nu aveam cum sa gresesc in 2 locuri.

#201
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,414
  • Înscris: 01.12.2001
Azi am verificat iar după CNP pe Dobre.online și nu am mai primit mail. O fi trecut la span direct?

#202
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,542
  • Înscris: 04.01.2006
Nici la mine, probabil inca se gandesc.

#203
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008

 ambr0zie, on 15 martie 2022 - 16:53, said:

LC8b. Suprafața locuibilă a camerelor de locuit(în metri pătrați, fără zecimale)
Am aproximat, aveam pe undeva schita apartamentului dar la 2 noaptea nu aveam chef sa cotrobai.  Verificat dupa, marise valoarea.

LC8a. Numărul camerelor de locuit - aici categoric am pus 2 si cand m-am uitat la sfarsit s-a gandit sa-mi modifice in 3, calculand si alta suprafata de mai sus.
Foarte ciudat AI-ul, am vrut sa vad daca isi modifica suprafata locuibila dupa numarul de camere, dar nu s-a mai schimbat. Nu aveam cum sa gresesc in 2 locuri.
Multumesc de raspuns.
Oare modificarea aia vine datorita unei verificari cu baza de date de la impozite si taxe?

#204
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,542
  • Înscris: 04.01.2006
Ma indoiesc, eu am corectat dupa si s-a salvat.
Eu am un singur apartament proprietate personala, iar ce pusesera ei acolo ca suprafata locuibila in camere era mai mare decat tot apartamentul meu.

#205
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,120
  • Înscris: 29.06.2005
Am reusit si eu sa-l fac.
Problema e ca acum tot imi vin mailuri cu link de completare chestionar........

Nu cred ca o sa apuc vremea aia cand ceva, orice, facut de statul roman, sa functioneze bine....

#206
p243df

p243df

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 26.10.2021
Si totusi, pentru cei care nu mai locuiesc in Romania de cel putin 12 luni, dar care inca au CI cu domiciliu in Ro, mai trebuie recenzat?

#207
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010

 GlCA_Contras, on 15 martie 2022 - 14:39, said:

precis manipuleaza astia rezultatele sa iasa 99% nationalitate romani si 99,9% ortodocsi habotnici
Eram putin sceptic in privinta asta, dar daca ce zici mai jos e adevarat, si eu cred la fel.

 GlCA_Contras, on 15 martie 2022 - 15:24, said:

De ceilalti membri ai familiei etnie si religie nici vorba sa ceara completarea...


#208
l_dan

l_dan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,341
  • Înscris: 05.09.2006
Eu am completat si pentru ceilalti membrii ai familiei si apare intrebarea despre religie la toti. Trebuie un pic de atentie- si sa functioneze serverul corect.

#209
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,543
  • Înscris: 01.08.2006

 p243df, on 16 martie 2022 - 02:29, said:

Si totusi, pentru cei care nu mai locuiesc in Romania de cel putin 12 luni, dar care inca au CI cu domiciliu in Ro, mai trebuie recenzat?
nu.

#210
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017
vad ca acest topic are tractiune, desi a fost deschis pe o arie incorecta initial.

 l_dan, on 16 martie 2022 - 11:40, said:

Eu am completat si pentru ceilalti membrii ai familiei si apare intrebarea despre religie la toti. Trebuie un pic de atentie- si sa functioneze serverul corect.

ai posilitatea sa dai skip la religie?

pentru mine e absolut necesar sa poti.

#211
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,543
  • Înscris: 01.08.2006
Intrebarile nu sunt optionale. Nu raspunzi, chestionarul nu e validat, va trebui sa-l recompletezi pana e validat. Sunt destule optiuni la religie incat sa ai de unde alege.

#212
Argv

Argv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,511
  • Înscris: 25.10.2007

 mediasick, on 16 martie 2022 - 15:16, said:

ai posilitatea sa dai skip la religie?

Nu poti, dar parca este si optiune "ateu".

#213
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,604
  • Înscris: 30.08.2017

 mediasick, on 16 martie 2022 - 15:16, said:

vad ca acest topic are tractiune, desi a fost deschis pe o arie incorecta initial.



ai posilitatea sa dai skip la religie?

pentru mine e absolut necesar sa poti.

Ai optiunile: fara religie, ateu, agnostic.

#214
l_dan

l_dan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,341
  • Înscris: 05.09.2006

 mediasick, on 16 martie 2022 - 15:16, said:

ai posilitatea sa dai skip la religie?

pentru mine e absolut necesar sa poti.
Nu poti, trebuie sa completezi toate intrebarile. Daca nu te satisface nicio religie, poti alege una dintre variantele: ateu, agnostic sau fara religie

#215
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,554
  • Înscris: 30.07.2007

 ambr0zie, on 15 martie 2022 - 16:53, said:

LC8a. Numărul camerelor de locuit - aici categoric am pus 2 si cand m-am uitat la sfarsit s-a gandit sa-mi modifice in 3, calculand si alta suprafata de mai sus.
Foarte ciudat AI-ul, am vrut sa vad daca isi modifica suprafata locuibila dupa numarul de camere, dar nu s-a mai schimbat. Nu aveam cum sa gresesc in 2 locuri.

E posibil sa fi actionat rotita de la mouse inainte sa apesi "enter".
Zice clar la instructiuni sa nu faci asta.

In alta ordine de idei, s-a strecurat multa paranoia prin discutia asta....:)

#216
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,406
  • Înscris: 06.02.2008

 bai3tzash, on 16 martie 2022 - 15:18, said:

Intrebarile nu sunt optionale. Nu raspunzi, chestionarul nu e validat, va trebui sa-l recompletezi pana e validat. Sunt destule optiuni la religie incat sa ai de unde alege.

Eu am sărit două întrebări pentru maică-mea și nu au fost probleme. La ce te referi când spui validat? La sumar, pe dovada interviului, îmi spune că nu am răspuns la două întrebări, atât. Formularul a fost trimis, nu am întâmpinat probleme.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate