Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat spatiu stocare aveti in total...

Centrale termice compacte

Portofoliu incepator pe Bursa New...

Probabil inselatorie pe OLX
 Istoric Google

Copil cu temperament sangvinic

ADA TEL SERVICES

inlocuire bara fata clio 4
 Ce avem de platit in 2024 la cump...

La mulți ani @Arader!

La mulți ani @gabiroa!

La mulți ani @gerbil!
 La mulți ani @Therockstar!

Suspect Frauda Informatica

Scari interioare

Parcare gratis Romexpo
 

Modele tablou/cofret/doza incastrate cablu TV+internet in apartament?

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
ienicer

ienicer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 31.01.2008
Buna ziua,
Fac o renovare totala a unui apartament de trei camere. Inclusiv instalatia electrica. Constructia este din grinzi de beton si BCA (bloc din 1990, 3 camere, 67 m2 +6 m2 balcon).
As dori sa va rog de niste modele de tablou/cofret/doza incastrate de curenti slabi (cablu TV+internet). In care sa intre cablul TV si internet de la provider, splitter TV (3 iesiri), Wireless router (4-6 porturi)+priza+alimentare.
La o cautare pe internet nu am gasit asa multe optiuni care poate nici nu sunt potrivite la ce am nevoie.
Pentru ca deasupra usii de intrare in apartament este grinda de beton, tabloul de curenti slabi va fi pe un perete (a se vedea poza de mai jos).
Ma gandesc la o solutie in care cablurile sa poate fi organizate bine inauntru si sa fie si cat de cat estetica . Pentru acoperire as considera si solutia cu o masca ca in poza de mai jos.
Multumesc.

Attached Files



#2
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,589
  • Înscris: 30.07.2007
Mi se pare complicat sa sapi in beton pentru "doza" respectiva, in care ar trebui sa intre ONT, router, splitter, 2-3 prize, asadar solutia ar fi o cutie din aia, sunt o gramada pe site chinezesc, cauti "box for router". Vine intr-o luna.
Vad ca ai stabilit deja pozitia cutiei, eu as fi pus-o sus, in stanga tabloului electric....

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate