Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?
 cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...
 DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)
 DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...
 

Vodafone vrea sa-mi schimbe abonamentul si sunt nemultumit. Cum procedez ?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#19
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,229
  • Înscris: 30.07.2006
Nu iti poate schimba abonamentul fara acordul tau.

#20
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,688
  • Înscris: 15.06.2004
Ca nota - in cazul in care accepti abonamentul, contractul nu se schimba - nu esti legat de ei.

Quote

Nu iti poate schimba abonamentul fara acordul tau.   
Se poate, este o clauza in contract - sunt doar obligati sa te notifice cu 30 de zile inainte, ca sa accepti sau sa refuzi.

Daca nu zici nimic - e acord tacit.

#21
donPedros

donPedros

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 938
  • Înscris: 25.03.2008
Eu am avut abonament cu 5 euro, minute nelimintate in retele nationale, vreo 150 SMS nationale, vreo 100 min. in roaming si 3,5 Giga de net. Ma incadram la toate capitolele, dar de ce sa platesc 5 euro cand la alt operator pot avea aproape aceleasi beneficii doar cu 3 euro.
Am cerut portare si imediat m-au sunat sa-mi propuna abonament cu doar 2 euro, cu beneficii mai bune.
Am refuzat si m-am portat, deoarece am mers cu 4 abonamente si per total am iesit mai bine.

Edited by donPedros, 17 May 2021 - 14:12.


#22
carturarulobosit

carturarulobosit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,422
  • Înscris: 07.05.2018

View PostSwerige, on 17 mai 2021 - 13:06, said:

La 8 euro, nu? Am primit si eu acelasi mesaj. Ma bate gandul sa trec pe cartela. La pretul de 8 euro ce se poate obtine mai avantajos?

Mult. Eu dau 5 euro la cartela prepay si am nelimitat in retea, 1000 minute nationale si internationale fix UE, 100 international mobil si 5GB net+50 bonus. Asta la Orange.

#23
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Pe scurt, ai doua variante propuse de Vodafone:
  • continui cu noul abonament
  • reziliezi actualul abonament
Mai ai o a treia varainta:
  • apelezi la un avocat sa-ti spuna daca poti mentine actualul abonament pana la expirarea perioadei minime. Varianta asta nu stiu cat de utila iti va fi, in special daca mai ai cateva luni (3-4 luni), intrucat doar amani inevitabilul (eventual sa nu-ti ofere nimic fata de un abonament stanrdard, sau poate mai prost la terminarea celor 12/24 luni).


#24
HIPNOTIQ_ARE

HIPNOTIQ_ARE

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 680
  • Înscris: 07.01.2021

View Postcarturarulobosit, on 17 mai 2021 - 14:12, said:



Mult. Eu dau 5 euro la cartela prepay si am nelimitat in retea, 1000 minute nationale si internationale fix UE, 100 international mobil si 5GB net+50 bonus. Asta la Orange.
dai aproape 8 euro cu beneficii mai putine. La cartela platesti si tva-ul.

#25
ElGatoNegro

ElGatoNegro

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 19.05.2017
Va multumesc tuturor pentru ajutorul acordat. Ma voi interesa la competitie si voi vedea mai departe. Va doresc o zi buna in continuare.

#26
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,229
  • Înscris: 30.07.2006
In locul tau m-as porta la Digi.

#27
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,872
  • Înscris: 26.02.2010
Poate să mențină actualul abonament, după ce în prealabil sună la ei și le comunică că nu este de acord cu majorarea propusă.

#28
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
Nu se poate menține actualul abonament, nu mai dezinformați

Operatorul are obligația de a notifica abonatul cu 30 de zile înainte de modificare, dacă nu îți convine ai opțiunea de a rezilia și a te duce la alții sau pe cartelă.
Altfel am vedea abonamente CENT și astăzi

#29
cotizo_dacul

cotizo_dacul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,191
  • Înscris: 09.01.2009
Te   duci  intr-un  magazin  vodafone,si  le  zici  ca  sa  iti  prezinte  oferte mai  bune,altfel   ceri   reziliere/ portare.La  fel  primisem si eu acum  2  ani,aveam  abonament de  7  euro,si mi-au  zis  ca mi-l  fac  9  euro,si  cu  niste beneficii de kakao.M-am   dus  peste   ei si le-am   zis daca  nu  imi  fac  o oferta  avntajoasa  ma  mut pe  cartela ca  oricum  am  mai mult  net  si mionute   decat  imi oferisera ei.Si mi-a  facut  o  oferta cu 6  euro,60  de  gb ,nelimitat  in retea,vreo  3000  in alte  retele  si  200  internationale.Te  duci  hotarat peste   ei si le  zici  ca  esti abonat  vechi si  ca nu   este  posibil sa iti  faca  oferta asta  mizerabila.Cand la cartela ai mai  multe  beneficii.Si daca  tot  incearca  sa  te abureasca  ceri  sa   inchei  contractul,sa  ii vezi  cum  instantaneu  gasesc  oferte mai bune.

#30
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,982
  • Înscris: 15.04.2019
Poți, sigur poți. Eu sunt încă pe un abonament Connex luat prin Ministerul de Interne.

#31
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,558
  • Înscris: 06.02.2006
Nu se poate mentine actualul abonament cu tarifele/conditiile actuale.

Ce e luat prin MAI si alte avioane sunt alta poveste.

Asa am si eu un demo de cand dadeam cu sapa prin telco, sub aceleasi conditii ca atunci cand eram angajat, asta nu inseamna ca aceasta situatie se aplica clientilor comerciali standard.

E ultima oara cand va rog sa incetati cu informatiile eronate pe aceasta situatie.

#32
DarthBane

DarthBane

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,486
  • Înscris: 22.03.2021
AZI am trecut eu de pe wow5 la red 10 redus la 5 fara tămbălău, țigăneli, rezilieri si alte minuni.
Eu m am dus intr un mag Vodafone si le am spus ca e prea mult 7 euro, cum voiau ei si imediat m a intrebat daca e bun red 10 asta la jumatate, a facut contract nou, semnat digital, in 5 minute am plecat de acolo.

Ok, teoretic e alt abonament, practic am aceleasi tarife.

#33
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
atenție mare la dialogul cu ei, pentru că interesul operatorilor este să nu dați de ei

- dacă mergeți în magazine vor refuza să vă preia rezilierea sub motivul că numai la *222
- dacă sunați la *222 vă va prelua un robot, vă va zice că ok și vă închide în nas, urmând să vă contacteze în 7 zile. și nu vă contactează nimeni
- dacă trimiteți mail tot așa vi se va da un nr de solicitare și nu vă contactează nimeni ca să treacă timpul

- cel mai safe este să contactați chatul vdf sau departamentul retenție direct pentru a da de o persoană reală cu care să dialogați

#34
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,872
  • Înscris: 26.02.2010

View PostFlat, on 17 mai 2021 - 18:31, said:

Nu se poate menține actualul abonament, nu mai dezinformați

Operatorul are obligația de a notifica abonatul cu 30 de zile înainte de modificare, dacă nu îți convine ai opțiunea de a rezilia și a te duce la alții sau pe cartelă.
Altfel am vedea abonamente CENT și astăzi
La Orange s-a putut, deși au încercat să-i migreze cu japca, mulți încă au vechile abonamente.

#35
swayzak_master

swayzak_master

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 21.08.2007

View PostFlat, on 17 mai 2021 - 20:30, said:

atenție mare la dialogul cu ei, pentru că interesul operatorilor este să nu dați de ei

- dacă mergeți în magazine vor refuza să vă preia rezilierea sub motivul că numai la *222
- dacă sunați la *222 vă va prelua un robot, vă va zice că ok și vă închide în nas, urmând să vă contacteze în 7 zile. și nu vă contactează nimeni
- dacă trimiteți mail tot așa vi se va da un nr de solicitare și nu vă contactează nimeni ca să treacă timpul

- cel mai safe este să contactați chatul vdf sau departamentul retenție direct pentru a da de o persoană reală cu care să dialogați
corect, asta o sa fac si eu cred. culmea e ca am vorbit cu un gigel si imi propusese o oferta ok, si apoi ioc oferta pe e-mail.
tipic vodafonistan

#36
alionte

alionte

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 23.06.2005

View PostDarthBane, on 17 mai 2021 - 19:45, said:

AZI am trecut eu de pe wow5 la red 10 redus la 5 fara tămbălău, țigăneli, rezilieri si alte minuni.
Eu m am dus intr un mag Vodafone si le am spus ca e prea mult 7 euro, cum voiau ei si imediat m a intrebat daca e bun red 10 asta la jumatate, a facut contract nou, semnat digital, in 5 minute am plecat de acolo.

Ok, teoretic e alt abonament, practic am aceleasi tarife.
Asa am facut si eu anul trecut....Vad ca totusi au inceput din nou sa zica ca ar trebui alt abonament.Si totusi ultima data a fost facut pe 2 ani.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate