Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2
 

Barbatii care se joaca pe pc/consola

* * - - - 19 votes
  • Please log in to reply
399 replies to this topic

#73
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
zorilor

#74
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,588
  • Înscris: 30.10.2003
Era mai bine inainte. Plecam la razboi si ne macelaream pe camp. Acum stam ca fraierii in fata PC-ului si impuscam biti.

#75
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004

 _InterStellar_, on 24 ianuarie 2021 - 14:15, said:

Se vor maturiza vreodata acesti barbati sau vor ramane la o mentalitate de pusti de 15-16 ani? E ingrijorator ca din ce in ce mai multi pierd mult timp si investesc o gramada de bani in jocuri. Si aici discutam despre barbati intre 22-25-40 sau trecuti bine de 40. Nu zic ca nu e ok sa mai bagi o fifa cu baietii din cand in cand sau sa petreci cateva ore pe jocuri la 3-4 zile, devine grav cand ajungi dependent. Cum i-ati descrie? Eu cred ca au un infantilism in gandire, o imaturitate crasa, raman tot niste baietei care vor sa se joace cu jucarii. La munca am pe unul care isi ia liber sa mearga acasa sa termine nu stiu ce quest. Majoritatea gamerilor se ingrasa, le scade libido-ul, isi cheltuie banii pe toate cretinismele de jocuri.
Compatimesc din suflet femeile care ajung langa un astfel de barbat..
barbatii sunt doar niste copii mai mari, singura diferenta e pretul jucariilor !!!
daca esti femeie, ai inteles asta si actionezi in consecinta ai mare sanse sa ai parte de o casatorie reusita

#76
ioana1973

ioana1973

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,571
  • Înscris: 16.03.2014

 on64, on 24 ianuarie 2021 - 14:48, said:

papushe vrei sa ta iau la o tura cu loganul? Posted Image

Prea lung, taie "cu Loganul", fii nitel mai incisiv!

#77
cipri2bau

cipri2bau

    Dezactivatos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,111
  • Înscris: 30.11.2017

 _InterStellar_, on 24 ianuarie 2021 - 14:15, said:

Se vor maturiza vreodata acesti barbati sau vor ramane la o mentalitate de pusti de 15-16 ani? E ingrijorator ca din ce in ce mai multi pierd mult timp si investesc o gramada de bani in jocuri. Si aici discutam despre barbati intre 22-25-40 sau trecuti bine de 40. Nu zic ca nu e ok sa mai bagi o fifa cu baietii din cand in cand sau sa petreci cateva ore pe jocuri la 3-4 zile, devine grav cand ajungi dependent. Cum i-ati descrie? Eu cred ca au un infantilism in gandire, o imaturitate crasa, raman tot niste baietei care vor sa se joace cu jucarii. La munca am pe unul care isi ia liber sa mearga acasa sa termine nu stiu ce quest. Majoritatea gamerilor se ingrasa, le scade libido-ul, isi cheltuie banii pe toate cretinismele de jocuri.
Compatimesc din suflet femeile care ajung langa un astfel de barbat..
niste imbecili. Cum drecu sa chiuleasca la munca ca sa se joce pe pc? Cine suplineste perderile? Alt bou tinut peste program?
Alea de au ajunsns langa asa ceva au ajuns ptr bani, dar cei mai multi cred ca s divortati sau bulraci sau au relatii mai distante.
Despre liblibou nu e problema, ca odata pe saptamana cred ca este suficient ca nu mai are 17 ani

 Bursul, on 24 ianuarie 2021 - 18:24, said:

Era mai bine inainte. Plecam la razboi si ne macelaream pe camp. Acum stam ca fraierii in fata PC-ului si impuscam biti.
Mai bine s ar apuca de gatit putorile, de stat cu copchii, de facut curat. Stiu d astia de se joaca pe pc ca maniacii apoi ajung niste dificili si burdlaci si saraci

Investeste in pc sa se joace. Cata prostie

Una e ca mergi la meci sau te uiti la tv sau la radio la un film sau la teatru radiofonic, sau mergi la o expozitie dar nu prostie sa te uiti 8 ore pe zi la filme si la jocuri electrice si mecanice

Unii au mania de a scrie pe forumuri pe fb pe situri toata ziua, tot cu probleme

#78
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,624
  • Înscris: 12.06.2010

 on64, on 24 ianuarie 2021 - 17:18, said:

eu cred ca acum va e dor de un topic marca on64
Cat ne mai tii in tensiune!?

#79
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,654
  • Înscris: 13.06.2004
O s-o fac pe preşedintele imparţial şi o să fiu pro şi contra toată lumea.
Dacă joacă la peste 30 de ani prea mult sunt 2 feluri de bărbaţi:
1) Ăia care au familie şi o neglijează - ăştia sunt naşpa;
2) Cei care-s liberi -  problema lor ce fac. Dacă asta e pasiunea lor. Atât timp cât nu dăunează societăţii... mai bine decât să-i vezi făcând prostii. Probabil devine enervant când e unul mai interesant şi vrei să socalizezi de la om la om cu el şi e prea pasionat, precum ăia depedenţi de smartphone (la dependenţă intră şi dependentele).

La partea cu sexul feminim am să fiu mai acuzativ. Nu pot să zic că cel masculin e total nevinovat, că nu-s chiar puţini cei cu comportament prostesc şi abject (unii văd că şi-au cam dat-o în stambă pe aici). Dar la partea cu cum se comportă destule reprezentate ale sexului feminin azi, dacă sexul masculin le evită, nu pot să învinovăţesc reprezentatul sexului masculin. Fiţele în general provoacă chestiile astea (aici acuz şi sexul masculin pentru întreţinerea comportamentului prost), dar mai sunt şi cei care au mai multă minte şi nu vor orice banală. Fete şi femei deosebite există, numai că fiind rare, ghici ce, nu toţi reuşesc să aibă parte de una, aşa că o dau în diverse.

Că lipsa de pasiuni afectează gândirea sexului feminin, la concluzia asta am ajuns şi eu recent. Nu am prea pus accent pe ea, pentru că risc să mă trezesc eu cel acuzat. În afară de modă, cumpărături, mers la alergat/sală şi social media, sexul feminin nu prea are pasiuni, aşa că mai puţine căi de a se descărca, de unde frustrare mai mare. Şi ăla masculin e frustrat şi face rele, dar măcar are mai multe moduri de a se descărca. Există şi pasionate, dar rar am dat de aşa ceva.

Edited by djl, 24 January 2021 - 19:10.


#80
mcd2020

mcd2020

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,957
  • Înscris: 02.05.2020
Sunt de acord cu initiatorul.

#81
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Zi mersi ca nu dai peste un impatimit de machete sau modelism, sa vezi atunci bani tocati cu nemiluita si spatiu ocupat. Jocurile sunt un hobby inofensiv fata de altele.

Edited by connectorxp, 24 January 2021 - 19:18.


#82
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,888
  • Înscris: 25.01.2007

 connectorxp, on 24 ianuarie 2021 - 19:18, said:

Zi mersi ca nu dai peste un impatimit de machete sau modelism, sa vezi atunci bani tocati cu nemiluita si spatiu ocupat. Jocurile sunt un hobby inofensiv fata de altele.
machetele, ca machetele, dar daca da peste un djl???

#83
MariusEXxTREME

MariusEXxTREME

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 15.07.2020
Daca te joci nu inseamna neaparat ca esti imatur, inseamna ca inca traiesti si te simti bine in masura in care ai si timp.

#84
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Djl este one a of a kind, nu cred ca mai exista unul ca el, dar da, colectie de aparate vechi, carti, formate audio si video si te miri ce mai are in casa.

#85
pilkington

pilkington

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 03.05.2017
Initiatoarea e Dana Budeanu. I-a numit pe astia de joaca jocuri pe pc/consola fatalai.

#86
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020

 rex, on 24 ianuarie 2021 - 18:26, said:

barbatii sunt doar niste copii mai mari, singura diferenta e pretul jucariilor !!!


Lasa ca si femeile de azi se comporta ca niste fetite rasfatate pana dupa 30 de ani asa ca...

 MariusEXxTREME, on 24 ianuarie 2021 - 19:25, said:

Daca te joci nu inseamna neaparat ca esti imatur, inseamna ca inca traiesti si te simti bine in masura in care ai si timp.

Corect frate.
Dar  cum indrazneste barbatul sa se mai relaxeze si el la un joc pe calculator?
De ce nu e doar un robotel care doar sa serveasca familia?

Edited by axisborn, 24 January 2021 - 19:56.


#87
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
" le scade libido-ul,".. ala scade oricum; vorbesc din partea unui prieten

#88
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020

 connectorxp, on 24 ianuarie 2021 - 19:18, said:

Zi mersi ca nu dai peste un impatimit de machete sau modelism, sa vezi atunci bani tocati cu nemiluita si spatiu ocupat.


Cat timp sunt banii lui si nu intra familia in datorii  nu vad de ce ar trebui ca femeia sa fie nemultumita.

 danb1961, on 24 ianuarie 2021 - 19:55, said:

" le scade libido-ul,".. ala scade oricum; vorbesc din partea unui prieten

Bai, logic acuma, daca barbatul prefera sa stea cu ochii in panaramele alea de jocuri decat sa "puna mana" pe femeie ce deducem despre femeia respectiva? Ca e cam paralela cu sex-appeal-ul?

Deasemenea, daca o femeie continua sa stea langa un barbat din asta se joaca ore intregi zilnic la calculator, din nou, ce deducem despre ea? Ca nu prea are optiuni, deci nu e cea mai rasarita?
Deci unde e problema?
Te pune cineva sa stai langa unul naspa? Cauta-ti unul de valoarea ta.

Si lasa, ca in domeniul pierderii timpului si al cheltuirii de bani nici femeile nu sunt straine, cu statul la taclalale cu orele, cheltuit de bani pe 20 de maglavaisuri de machiat etc...

Edited by axisborn, 24 January 2021 - 20:07.


#89
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,588
  • Înscris: 30.10.2003
Eram la o firma bagam in pauza de masa COD in retea. Nu era zi sa nu fie cel putin 10 persoane. Aveai chef intrai, nu aveai chef nu intrai. Vremuri faine.

#90
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
sunt la o firma si pe timp de pandemie lucrand de acasa bag 8 ore pe zi ce vreau
vremuri faine...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate