Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Barbatii care se joaca pe pc/consola

* * - - - 19 votes
  • Please log in to reply
399 replies to this topic

#1
_InterStellar_

_InterStellar_

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 24.01.2021
Se vor maturiza vreodata acesti barbati sau vor ramane la o mentalitate de pusti de 15-16 ani? E ingrijorator ca din ce in ce mai multi pierd mult timp si investesc o gramada de bani in jocuri. Si aici discutam despre barbati intre 22-25-40 sau trecuti bine de 40. Nu zic ca nu e ok sa mai bagi o fifa cu baietii din cand in cand sau sa petreci cateva ore pe jocuri la 3-4 zile, devine grav cand ajungi dependent. Cum i-ati descrie? Eu cred ca au un infantilism in gandire, o imaturitate crasa, raman tot niste baietei care vor sa se joace cu jucarii. La munca am pe unul care isi ia liber sa mearga acasa sa termine nu stiu ce quest. Majoritatea gamerilor se ingrasa, le scade libido-ul, isi cheltuie banii pe toate cretinismele de jocuri.
Compatimesc din suflet femeile care ajung langa un astfel de barbat..

#2
nico99900

nico99900

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,065
  • Înscris: 09.09.2010
Tu in ce iti pierzi banii si timpul, maturule?
Te-ai inscris pe softpedia, pentru ca nu putei dormi noaptea de grija altora?

Edited by nico99900, 24 January 2021 - 14:24.


#3
_InterStellar_

_InterStellar_

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 24.01.2021

View Postnico99900, on 24 ianuarie 2021 - 14:23, said:

Tu in ce iti pierzi banii si timpul, maturule?
Sunt femeie ,am uitat sa precizez ��

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Si ce doresti ? Sa lucreze doar la corporatia straina si sa faca rutina "munca-acasa" non-stop ?

Fiecare isi ocupa timpul cum doreste. Sau ce ? Ai vrea ca barbatul sa duca banii in casa si femeia sa stea cu picioarele desfacute si la oale toata ziua ? (neavand un loc de munca)

Nu omule, pana ai o familie, mi se pare normal sa iti ocupi timpul cu ce doresti tu : jocuri video, cititul unei carti, mersul la pescuit, mersul la sala, etc. Fiecare cu pasiunile lui.

Iar dupa ce ai o familie, tot normal mi se pare sa faci ceea ce iti place, asta insemnand pasiunile tale, dar sa te ocupi si de familie, evident.  Nu doar job-acasa  ca un robot. Asta ne face diferiti fata de roboti, avem sentimente si pasiuni.

Asta nu inseamna ca barbatul sa faca totul in casa, si sa duca doar el bani acasa. Sarcinile trebuie impartite, la fel si statutul financiar.

Totusi, ce zici de fetele de 20-25-30 de ani care toata ziua posteaza poze sau story-uri pe Facebook ? De ele nu te iei ?

Pe scurt, esti doar un TROLL, cu contul creat acum 44 de minute, pe care il f*te grija de altii. Vezi-ti de gradina ta, maturule!

Edited by MembruAnonim, 24 January 2021 - 14:36.


#5
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Post_InterStellar_, on 24 ianuarie 2021 - 14:15, said:

E ingrijorator ca din ce in ce mai multi pierd mult timp si investesc o gramada de bani in jocuri.

Ce griji ai tu?!

#6
_InterStellar_

_InterStellar_

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 24.01.2021

View Postnico99900, on 24 ianuarie 2021 - 14:23, said:


Te-ai inscris pe softpedia, pentru ca nu putei dormi noaptea de grija altora?
Nu. E o discutie si atat. Ma intrebam ce e in capul acestor barbati. Si eu m-am jucat(prin adolescenta) rpg-uri si shootere ,deci nu sunt total paralela de subiect, dar cu cat am inaintat in varsta mi-a pierit cheful si nu mai am tragerea aia.

#7
kopac

kopac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,295
  • Înscris: 31.07.2017
mi se par mai dubioase femeile singure care cresc pisici si catei. alea da fug de datorie si instinct, astia macar se prostesc doar uneori.

#8
_InterStellar_

_InterStellar_

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 24.01.2021
LOL.
Calmati-va, nu e de troll topicul. Vad din ce in ce mai multe exemple si ma intreb ce motive ar avea o femeie sa ramana langa un astfel de barbat? (Gamerii care sunt cuplati,ca sunt si multi din aia forever alone). Nu veniti cu “mai bine sa dea bani pe jocuri decat pe droguri sau jocuri de noroc”.


#9
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005

View Post_InterStellar_, on 24 ianuarie 2021 - 14:15, said:

...
esti baiat sau fata? si ce varsta ai? (aproximativ)

#10
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,482
  • Înscris: 19.04.2009

View Post_InterStellar_, on 24 ianuarie 2021 - 14:24, said:

Sunt femeie ,am uitat sa precizez ��
Si cat timp si bani cheltui pe machiaje si boarfe inutile? Dar pe alea 5 creme pentru fiecare deget? Dar la coafor?

Vezi-ti de treaba.

#11
florin71_skoda

florin71_skoda

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 18,070
  • Înscris: 02.01.2008
InterStellar este un film SF. Asa ca putem presupune ca initiatorul pierde vremea uitindu-se toata ziua (toata noaptea) la filme SF. Pentru altii si filmele sint o prostie si o pierdere de vreme.

#12
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006
Eu zic ca never ever. Raman la o mentalitate de "joc", viata e un soi de joc, nevasta e un asset de care au dat din intamplare cu mouse-ul, copiii sunt un bonus pe contul de Warcraft, masina din garaj e si ea parca downloadata.

Evit pe cat pot specimenele astea, big picture-ul lor despre viata mi se pare zero aproape barat. Puerili si naivi, un mix din astea doua, condimentat cu certitudini.

Unii sunt politehnisti intarziati, altii ase-isti batrani cu aroma de aie.sec (poate o stiti, e confreria aia din ase care le-a dat o iluzie in tinerete ca ar fi buni la ceva; nu, nu erau)  - dar tot aia e.

Edited by cattavencu, 24 January 2021 - 14:47.


#13
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Post_InterStellar_, on 24 ianuarie 2021 - 14:36, said:

LOL.
Calmati-va, nu e de troll topicul.
LOL, m-am calmat.

#14
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,773
  • Înscris: 07.01.2012
Doar de 40 de ani ? Eu știu bunici gameri.

#15
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,847
  • Înscris: 25.01.2007
Acu, și voi, ce aveți cu inițiatoarea? Ce dacă visul ei e masculul tolănit în fotoliu, cu baxul de bere, și care între doua ragaituri mai baga în el o porție de mici?

#16
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012

View Post_InterStellar_, on 24 ianuarie 2021 - 14:24, said:

Sunt femeie ,am uitat sa precizez ��
papushe vrei sa ta iau la o tura cu loganul? Posted Image

#17
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,773
  • Înscris: 07.01.2012
Și înainte de apariția jocurilor video adulții se jucau. Că erau „jocuri de societate”, jocuri sportive, șah, cărți, jocuri de tip puzzle sau modelism, se jucau.
A prosperato întreagă industrie pe nevoia de ludic a adulților -cea a jocurilor de noroc. Cazinourile treceau drept instituții repsectabile la finalul secolului XIX începutul secolului XX.
Măcar la DOTA sau WoW nu riscă să piardă casa.

Edited by iulian_k, 24 January 2021 - 14:52.


#18
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006

View Postslai, on 24 ianuarie 2021 - 14:47, said:

Acu, și voi, ce aveți cu inițiatoarea? Ce dacă visul ei e masculul tolănit în fotoliu, cu baxul de bere, și care între doua ragaituri mai baga în el o porție de mici?

Sa stii ca exista si omul median intre cele doua directii: nici tolanit in fotoliu, nici cu jocul in creier. Ah - si nici retardat sa aiba de-a face in vreun fel cu sportul.

Acum, e-adevarat - omul ala pare destul de greu de gasit. Dar exista.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate