Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Barbatii care se joaca pe pc/consola

* * - - - 19 votes
  • Please log in to reply
399 replies to this topic

#37
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
Attached File  127089654_4116530198376617_8768523923774823809_o.jpg   95.34K   87 downloads

#38
Notsure

Notsure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,206
  • Înscris: 15.05.2016

View PostKorloff, on 24 ianuarie 2021 - 15:28, said:

Oamenilor inteligenti le plac jocurile, oamenilor prosti nu prea..

Merci, coaie. Era cat pe ce sa dau like, m-am oprit la timp cand am vazut ca m-ai facut prost.

Edited by Notsure, 24 January 2021 - 15:32.


#39
foreverbanned

foreverbanned

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,965
  • Înscris: 06.05.2020

View Postforeverbanned, on 24 ianuarie 2021 - 14:53, said:

Oare initiatoarea e celebra cineva care vrea sa fie lasat in pace ?
Celebra F!f!

Edited by foreverbanned, 24 January 2021 - 15:39.


#40
Notsure

Notsure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,206
  • Înscris: 15.05.2016

View Post_InterStellar_, on 24 ianuarie 2021 - 14:31, said:

Nu. E o discutie si atat. Ma intrebam ce e in capul acestor barbati. Si eu m-am jucat(prin adolescenta) rpg-uri si shootere ,deci nu sunt total paralela de subiect, dar cu cat am inaintat in varsta mi-a pierit cheful si nu mai am tragerea aia.

Vezi ca sunt 2 fenomene posibile aici. Unii oameni pierd interesul pentru anumite activitati pentru ca descopera altele mai captivante, altii isi pierd interesul pentru orice activitate distractiva. Stiu unii care de pe la 35-40-50 au renuntat complet sau aproape complet la filme, muzica etc, pur si simplu au devenit oarecum apatici.

#41
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
Altii beau si se uita la fotbal :)...dupa ce beau 4-5 beri, stii ce chef au de sex ? uff

View Post_InterStellar_, on 24 ianuarie 2021 - 15:10, said:

Doamne fereste, nici vorba.
Pe mine ma interesa mai mult componenta psihologica, dependenta de aceste jocuri. De ce unii sunt mai susceptibili in a deveni dependenti fata de altii. Banuiesc ca se manifesta mai abitir la aceia care duc vieti nesatisfacatoare in realitate, vor sa evadeze si sa isi traiasca viata adventuroasa pe care nu au avut-o. Cand zic ca devine ingrijorator ma refer atunci cand relatia cu partenera ajunge pe locul 2 si isi neglijeaza jobul sau alte indatoriri mult mai importante.

@catavencu Nice, am zambit la ce ai scris.


De ce reduceti femeile la niste pitipoance cheltuitoare si materialiste? Vi s-a stereotipat gresit in neuroni ca toate-s asa.

Tu ai vazut ultimele jocuri ? stii cat costa un PC de gaming ?

#42
_InterStellar_

_InterStellar_

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 24.01.2021

View Postnico99900, on 24 ianuarie 2021 - 15:16, said:

Vorbiti din proprie experienta? Vreau sa zic, sunteti casatorita/cuplata cu un asemenea specimen?
Din fericire, nu. Vorbesc din experienta indirecta cu altii /altele. Prietene, colegi de serviciu. Se plangea o prietena la mine ca iubitu-su s-a ingrasat, ca nu mai are chef de sex, ca sta pironit in scaun cum vine de la munca numai pe jocuri (relatie de 7 ani). Si ca se gandeste serios sa-l insele cu F. (un tip cunoscut pe net cu care vorbeste de cateva luni). I-am zis sa il lase de tot si sa isi gaseasca altul, ah, ca nu, ca totusi inca tine la el, ii e greu sa se implice sentimental intr-o relatie noua, tot felul de scuze. Am sfatuit-o sa dea bice, sa il insele pe burtos ca why not, o mica escapada e binevenita. Ala oricum la cat de tont e si acaparat de jocuri nu cred ca s-ar prinde ca e inselat. Da ma, e reala situatia.
Altul, la mine la munca, barbat in toata firea de 32 de ani, mai discut cu el de jocuri cand prindem momente de respiro. E super entuziasmat cand imi arata cate sute de jocuri are in stream si ce componente smechere a mai bagat in pc. A dat nu stiu cate milioane pe o placa video bengoasa. Cand il ascult, zambesc fortat si zic “wow, super, tare”.  Cum spuneam, nu sunt total paralela de jocuri, am jucat o perioada buna in adolescenta. Acum mai bag rar cate un NFS sau Diablo si...cam atat.

#43
jiovrica-ciobanoiu

jiovrica-ciobanoiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,155
  • Înscris: 29.11.2018

View Post_InterStellar_, on 24 ianuarie 2021 - 14:24, said:

Sunt femeie ,am uitat sa precizez ��

Da, da.... Ma asez la coada, ca baga pui.

#44
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,639
  • Înscris: 14.10.2004

View Post_InterStellar_, on 24 ianuarie 2021 - 14:15, said:

Se vor maturiza vreodata acesti barbati sau vor ramane la o mentalitate de pusti de 15-16 ani? E ingrijorator ca din ce in ce mai multi pierd mult timp si investesc o gramada de bani in jocuri. Si aici discutam despre barbati intre 22-25-40 sau trecuti bine de 40. Nu zic ca nu e ok sa mai bagi o fifa cu baietii din cand in cand sau sa petreci cateva ore pe jocuri la 3-4 zile, devine grav cand ajungi dependent. Cum i-ati descrie? Eu cred ca au un infantilism in gandire, o imaturitate crasa, raman tot niste baietei care vor sa se joace cu jucarii. La munca am pe unul care isi ia liber sa mearga acasa sa termine nu stiu ce quest. Majoritatea gamerilor se ingrasa, le scade libido-ul, isi cheltuie banii pe toate cretinismele de jocuri.
Compatimesc din suflet femeile care ajung langa un astfel de barbat..
Cauta altul daca "actualul" nu te scoate in lume.Posted Image Posted Image

#45
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,530
  • Înscris: 30.10.2003

View Postforeverbanned, on 24 ianuarie 2021 - 15:39, said:

Celebra F!f!
Iar a aparut? Fuck!

#46
Eekstein

Eekstein

    White Supremacist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,056
  • Înscris: 28.10.2016

View Post_InterStellar_, on 24 ianuarie 2021 - 14:15, said:


Compatimesc din suflet femeile care ajung langa un astfel de barbat..

Da-i pace man ca tu esti paralel cu astea.

View Postiulian_k, on 24 ianuarie 2021 - 14:50, said:


Măcar la DOTA sau WoW nu riscă să piardă casa.


Si nici nu ajung sa faca sex cu alte femei daca se joaca.

#47
Sephh

Sephh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 28.04.2006
Dupa o varsta anume nu te mai satisface nici un joc, nu ca ar fi si jocuri bune in ultimii ani. Daca apare cate un joc bun la 2-3 ani.

#48
carturarulobosit

carturarulobosit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,395
  • Înscris: 07.05.2018

View Post_InterStellar_, on 24 ianuarie 2021 - 15:55, said:

Din fericire, nu. Vorbesc din experienta indirecta cu altii /altele. Prietene, colegi de serviciu. Se plangea o prietena la mine ca iubitu-su s-a ingrasat, ca nu mai are chef de sex, ca sta pironit in scaun cum vine de la munca numai pe jocuri (relatie de 7 ani).
Api daca prietena ta e la fel ca tine, il cred pe saracul om ca o ignora.

#49
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,443
  • Înscris: 10.08.2005

View Post_InterStellar_, on 24 ianuarie 2021 - 14:24, said:

Sunt femeie ,am uitat sa precizez ��

Matura ?

#50
avenirv

avenirv

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,554
  • Înscris: 01.05.2009

View Postaxisborn, on 24 ianuarie 2021 - 15:16, said:

Dar ce, le obliga cineva sa stea cu un "astfel de barbat"?
Nu inteleg care e problema ta ca femeie.
Nu iti place acest tip, il eviti.
Nu se maturizeaza in ce sens, ca nu servesc bine o femeie?
LAsa-i, cine stie, decat sa stea langa una sa ii frece la cap, poate-s mai fericiti asa.

Atat aveti in cap, ca orice barbat trebuie sa se inchine la voi si sa nu aiba alte indeletniciri in viata decat sa va rasfete pe voi. Si sa munceasca pentru voi, sa va serveasca pe voi. Am o veste proasta: nu prea mai meritati, aproape deloc, la cum va comportati in ziua de azi.
Ce treaba ai tu cu libidoul gamerului de exemplu? Poate i se pare mai interesant jocul decat futaiul...ce, se simte femeia prost, vai ce tragedie.
Toata lumea sa se invarta in jurul vostru, iar barbatii sa va stea la picioare, altfel ii faceti cu ou si cu otet.

PS: Nu sunt gamer si sincer nu ii vad nici eu bine pe gamerii de 40 de ani dar totusi, femeilor, sunteti culmea la halul in care priviti barbatul ca pe un utilaj care sa va serveasca bine pe voi.
barbatul este o anexa inutila la celalt capat al p....

#51
richi_e

richi_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,928
  • Înscris: 02.02.2007

View Post_InterStellar_, on 24 ianuarie 2021 - 14:15, said:

nu ai cum sa intelegi treburiele astea, esti femeie!

Edited by richi_e, 24 January 2021 - 16:33.


#52
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007
Eu cred ca voi femeile care aveti o astfel de problema in general nu aveti pasiuni, si nici nu prea suportati ideea ca altii le au. Barbatii joaca jocuri cu prietenii, merg sa joace fotbal sau tenis, sustin o echipa de fotbal si merg pe stadion chiar si in strainatate, isi cumpara obiecte cu echipa favorita, tuneaza masini, fac ciclism si investesc in biciclete de calitate,  sunt pasionati de fotografie si investesc in aparatura, pasionati de gatit si investesc in cutite si aparate scumpe, construiesc avioane/trenuri unde o macheta costa sute de euro ,etc...
Pe bune ca nu stiu nicio femeie care sa faca astfel de chestii, si toti prietenii mei fac macar una dintre aceste lucruri. Si stii ce, femeile de langa ei apreciaza asta pentru ca ma nu stiu cum naiba dar voi nu prea aveti hobbyuri.

Tu ce pana mea ai vrea sa facem noi, pe ce sa ne cheltuim banii? N-ai cum sa intelegi daca niciodata nu ai avut un hobby adevarat. Dormitul si mancatul ciocolatei nu se pun.

Edited by giuliani, 24 January 2021 - 16:35.


#53
Notsure

Notsure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,206
  • Înscris: 15.05.2016
Da chiar, am observat si eu chestia asta, femeile in peste 90% din cazuri nu-s pasionate de ceva, iar cand sunt, e ceva superficial. Muzica, fotografie, pictura, colectionat diverse. Daca le place ceva, e ceva de suprafata, in care niciodata nu investesc si nu au un interes si o intelegere profunda a fenomenului. Sunt niste fiinte plictisitoare. Cred ca atractia sexuala, eventual afectiunea, e singurul lucru ce poate tine un barbat langa cineva de genul, fara pasiuni, fara carisma, fara nimic. Da, stiu ca sunt si exceptii, e evident.

#54
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 28.12.2008
Dana Budeanu, tu eşti? Posted Image

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate