Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Barbatii care se joaca pe pc/consola

* * - - - 19 votes
  • Please log in to reply
399 replies to this topic

#19
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,014
  • Înscris: 23.09.2005

View Postslai, on 24 ianuarie 2021 - 14:47, said:

Acu, și voi, ce aveți cu inițiatoarea? Ce dacă visul ei e masculul tolănit în fotoliu, cu baxul de bere, și care între doua ragaituri mai baga în el o porție de mici?

Sau care mai bine se joaca la pacanele decat la console. :D

#20
foreverbanned

foreverbanned

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,965
  • Înscris: 06.05.2020
Oare initiatoarea e celebra cineva care vrea sa fie lasat in pace ?

#21
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

View Post_InterStellar_, on 24 ianuarie 2021 - 14:15, said:

Se vor maturiza vreodata acesti barbati sau vor ramane la o mentalitate de pusti de 15-16 ani? E ingrijorator ca din ce in ce mai multi pierd mult timp si investesc o gramada de bani in jocuri. Si aici discutam despre barbati intre 22-25-40 sau trecuti bine de 40. Nu zic ca nu e ok sa mai bagi o fifa cu baietii din cand in cand sau sa petreci cateva ore pe jocuri la 3-4 zile, devine grav cand ajungi dependent. Cum i-ati descrie? Eu cred ca au un infantilism in gandire, o imaturitate crasa, raman tot niste baietei care vor sa se joace cu jucarii. La munca am pe unul care isi ia liber sa mearga acasa sa termine nu stiu ce quest. Majoritatea gamerilor se ingrasa, le scade libido-ul, isi cheltuie banii pe toate cretinismele de jocuri.
Compatimesc din suflet femeile care ajung langa un astfel de barbat..

da' cine te pune pe tine pisoi sa compatimesti pe altii/altele? faptu' ca va luati jdemii de rochii, pantofi, genti, cosmetice samd ca sa aveti impresia ca mai sunteti ce erati odata nu e infantilism? tre' sa aveti ultimu' telefon, masina sa se asorteze la poseta samd...p-astea cum le numesti?
in principal ce te freaca pe tine soarta altor oameni? la ce-ai deschis topicu' asta, cauti confirmare?

#22
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007

View Postcattavencu, on 24 ianuarie 2021 - 14:50, said:



Sa stii ca exista si omul median intre cele doua directii: nici tolanit in fotoliu, nici cu jocul in creier. Ah - si nici retardat sa aiba de-a face in vreun fel cu sportul.

Acum, e-adevarat - omul ala pare destul de greu de gasit. Dar exista.
Sigur. Pasiunile lui sunt gãtitul, spãlatul și curãțenia.

#23
_InterStellar_

_InterStellar_

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 24.01.2021

View Postslai, on 24 ianuarie 2021 - 14:47, said:

Acu, și voi, ce aveți cu inițiatoarea? Ce dacã visul ei e masculul tolãnit în fotoliu, cu baxul de bere, și care între doua ragaituri mai baga în el o porție de mici?
Doamne fereste, nici vorba.
Pe mine ma interesa mai mult componenta psihologica, dependenta de aceste jocuri. De ce unii sunt mai susceptibili in a deveni dependenti fata de altii. Banuiesc ca se manifesta mai abitir la aceia care duc vieti nesatisfacatoare in realitate, vor sa evadeze si sa isi traiasca viata adventuroasa pe care nu au avut-o. Cand zic ca devine ingrijorator ma refer atunci cand relatia cu partenera ajunge pe locul 2 si isi neglijeaza jobul sau alte indatoriri mult mai importante.

@catavencu Nice, am zambit la ce ai scris.

View PostDeathRipple, on 24 ianuarie 2021 - 14:55, said:

da' cine te pune pe tine pisoi sa compatimesti pe altii/altele? faptu' ca va luati jdemii de rochii, pantofi, genti, cosmetice samd ca sa aveti impresia ca mai sunteti ce erati odata nu e infantilism? tre' sa aveti ultimu' telefon, masina sa se asorteze la poseta samd...p-astea cum le numesti?
De ce reduceti femeile la niste pitipoance cheltuitoare si materialiste? Vi s-a stereotipat gresit in neuroni ca toate-s asa.

#24
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,430
  • Înscris: 30.08.2017

View Poston64, on 24 ianuarie 2021 - 14:48, said:


papushe vrei sa ta iau la o tura cu loganul? Posted Image

Gata, ți-ai gãsit perechea? Poate scoateți niște topicuri impreunã. :D

View Postneur0, on 24 ianuarie 2021 - 15:04, said:


de asta s-a apucat Costel de gay ming.


Și pe aici tot cu gheii?

Edited by george_alexandru, 24 January 2021 - 15:17.


#25
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,014
  • Înscris: 23.09.2005

View Post_InterStellar_, on 24 ianuarie 2021 - 15:10, said:

De ce reduceti femeile la niste pitipoance cheltuitoare si materialiste? Vi s-a stereotipat gresit in neuroni ca toate-s asa.

Pai cam cum ii reduci si tu pe cei care se joaca. :)

#26
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,666
  • Înscris: 10.10.2011

View Postneur0, on 24 ianuarie 2021 - 15:04, said:

de asta s-a apucat Costel de gayming.

bietu costel
pai normal ca se joaca ca e mai usor de apasat un buton pe tastatura decat sa dai din buci sa gasesti butonul femeii. aleg calea scurta

#27
nico99900

nico99900

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,065
  • Înscris: 09.09.2010

View Post_InterStellar_, on 24 ianuarie 2021 - 14:24, said:

Sunt femeie ,am uitat sa precizez ��
Imi cer scuze doamna.
Vorbiti din proprie experienta? Vreau sa zic, sunteti casatorita/cuplata cu un asemenea specimen?

#28
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020

View Post_InterStellar_, on 24 ianuarie 2021 - 14:15, said:

Compatimesc din suflet femeile care ajung langa un astfel de barbat..

Dar ce, le obliga cineva sa stea cu un "astfel de barbat"?
Nu inteleg care e problema ta ca femeie.
Nu iti place acest tip, il eviti.
Nu se maturizeaza in ce sens, ca nu servesc bine o femeie?
LAsa-i, cine stie, decat sa stea langa una sa ii frece la cap, poate-s mai fericiti asa.

Atat aveti in cap, ca orice barbat trebuie sa se inchine la voi si sa nu aiba alte indeletniciri in viata decat sa va rasfete pe voi. Si sa munceasca pentru voi, sa va serveasca pe voi. Am o veste proasta: nu prea mai meritati, aproape deloc, la cum va comportati in ziua de azi.
Ce treaba ai tu cu libidoul gamerului de exemplu? Poate i se pare mai interesant jocul decat futaiul...ce, se simte femeia prost, vai ce tragedie.
Toata lumea sa se invarta in jurul vostru, iar barbatii sa va stea la picioare, altfel ii faceti cu ou si cu otet.

PS: Nu sunt gamer si sincer nu ii vad nici eu bine pe gamerii de 40 de ani dar totusi, femeilor, sunteti culmea la halul in care priviti barbatul ca pe un utilaj care sa va serveasca bine pe voi.

Edited by axisborn, 24 January 2021 - 15:30.


#29
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

View Post_InterStellar_, on 24 ianuarie 2021 - 15:10, said:

De ce reduceti femeile la niste pitipoance cheltuitoare si materialiste? Vi s-a stereotipat gresit in neuroni ca toate-s asa.

repede te mai victimizezi...n-ai inteles decat ce-ai vrut Posted Image da' nu e panica, vorba unei tantuci Posted Image
asa cum exista femei care se extaziaza la troponei, asa exista si barbati care gasesc placere in jocul pe calculator/consola/whatever. suntem vreo 7-8 miliarde pe planeta asta, ar fi pacat sa fim toti la fel, nu crezi?
cat despre cresteri si procente, vino cu statistici concrete si putem discuta.

stereotipie e ce faci tu, cand cataloghezi un grup de persoane la gramada, in cateva epitete, pe baza unei singure trasaturi in comun.

Edited by DeathRipple, 24 January 2021 - 15:19.


#30
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
de ce stau muti barbati pe jocuri toata ziua?
2 motive:
lipsa de bani (contrar declaratilor initiatorului, gamingul nu este o pasiune foarte costisitoare, daca il faci low-mid end, moderat, componente mai sh, jocuri cand sales de 75%)etc.
au timpliber si trebe sa il ocupe cu ceva, nu?

#31
kyrre

kyrre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,960
  • Înscris: 27.05.2010

View Post_InterStellar_, on 24 ianuarie 2021 - 14:15, said:

Se vor maturiza vreodata acesti barbati sau vor ramane la o mentalitate de pusti de 15-16 ani? E ingrijorator ca din ce in ce mai multi pierd mult timp si investesc o gramada de bani in jocuri. Si aici discutam despre barbati intre 22-25-40 sau trecuti bine de 40.

Pentru ca imi place. Si nu sunt doar barbati gameri, sunt si femei, mai multe decat crezi tu. Aveam odata in clan o tipa de prin Olanda. Era doar bunica, avea 60+.

#32
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020

View Poston64, on 24 ianuarie 2021 - 15:20, said:

au timpliber si trebe sa il ocupe cu ceva, nu?

Da ma , si ce, nu e mai bine decat sa ii frece o femeie la cap cu mofturi si pretentii in timpul ala?

Edited by axisborn, 24 January 2021 - 15:25.


#33
Notsure

Notsure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,206
  • Înscris: 15.05.2016
Eu nu inteleg faza cu gamingul. Am jucat si eu cate un pic, dar ma plictiseste rapid, prefer sa ma uit la un film, sa ma uit la un video interesant, sa ascult muzica etc. Plus ca jucatul implica ceva concentrare, tre sa fii un pic nemuncit pentru asta.

Dar tanti initiatoarea, eu spun ca e inca bine. Ce te faci cu alea care au gasit barbati care baga la pacanele pana vand tot din casa?

Sa nu se inteleaga gresit, nu condamn pe nimeni, sunt si multe femei care vor sa stea barbatul la cheremul lor, de asta nu suporta gamingul. Daca s-ar fi dus la pescuit, s-ar fi uitat la cate 3-4 filme pe zi etc, problema probabil ar fi fost identica.

Edited by Notsure, 24 January 2021 - 15:28.


#34
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020
Cred ca gaminmgul asta e tot un fel de dependenta, ca si alcool jocuri de noroc etc.
De ce ajung barbatii sa isi ocupe timpul cu din astea?
Pai probabil de ce frumoasa e viata langa o "printesa" din asta de femeie care te considera un utilaj si doar pretinde si pretinde de la tine si in rest nimic.
:)

Edited by axisborn, 24 January 2021 - 15:27.


#35
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005

View Post_InterStellar_, on 24 ianuarie 2021 - 14:24, said:


Sunt femeie ,am uitat sa precizez ��
duduie, sa vezi ce fain e cand dai de unu pasionat doar de femei, dotat, permanent flamand si rezistent tun.
unul din ala langa care si masina de cusut oboseste repede.

marea majoritate a oamenilor vor sentimentul ca au realizat ceva, ala de implinire.... si fiecare ajunge la el in felul lui.

personal consider ca la servici ma joc.... doar ca ma joc de-a proiectarea pe bani grei, pe echipamente serioase si pe niste softuri ozn...

Edited by arg, 24 January 2021 - 15:29.


#36
Korloff

Korloff

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 970
  • Înscris: 25.08.2020

View Post_InterStellar_, on 24 ianuarie 2021 - 15:10, said:

Pe mine ma interesa mai mult componenta psihologica, dependenta de aceste jocuri.
Este foarte simplu: oamenii rai si prosti au inventat notiunea de "dependenta" - concept pur pseudo-stiintific, pentru a desemna comportamente repetitive ale altora care nu sunt pe placul lor! Desigur, psihologia si psihiatria sunt in integralitate psudo-stiintifice, iar pentru a intelege asta trebuie sa intelegi ce e stiinta si cum functioneaza, in fine, o alta discutie.

Nu-ti place ca unul joaca prea mult, sugerezi ca e "dependent" si ar avea nevoie de "tratament"
Esti frigida si partenerul vrea mai mult sex decat esti tu dispusa sa oferi? il numesti "dependent de sex" si sugerezi tratament. .
etc.
Se aplica la orice.

Bun, jocurile acum. Sunt o metoda placuta de a petrece timp liber. La fel ca, sa zicem, uitatul la film, dar aici poti fi si actor(in anumite jocuri). Nu e nimic deosebit care sa merite prea multe discutii. Oamenilor inteligenti le plac jocurile, oamenilor prosti nu prea. Recomand sa incerci si tu ceva interesant, spre exemplu Mass Effect(trilogia).

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate