Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!
 BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara
 

Lista must carry pentru anul 2021

- - - - -
  • Please log in to reply
235 replies to this topic

#55
dany23ro

dany23ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,177
  • Înscris: 16.08.2007
prima tv este primul post care iese.
vedem ce alte iesiri vor fi si ce posturi intra.
eu as adauga la lista de mai sus a posturilor ce vor intra si Maria tv (postul este deja la RDS RCS)

Edited by dany23ro, 18 January 2021 - 22:11.


#56
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,851
  • Înscris: 07.07.2009
Prima TV nu a anunțat intenția de a ieși din listă iar Maria TV care emite rar clar nu va intra.

#57
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,535
  • Înscris: 02.09.2006

 AleXXander00, on 14 ianuarie 2021 - 02:17, said:

Chiar am specificat de doua ori in postarea mea ca e strict parerea mea personala si ca nu am nimic cu cei care urmaresc aceste canale. Dar fiindca iti place sa iesi in evidenta si sa sari peste ceea ce am specificat clar, o mai fac o data, special pentru tine.

Am spus ca pot exista zeci si sute de canale religioase pentru fiecare religie sau secta in parte, doar ca nu vad de ce ar trebui incluse in must-carry, care in alte tari este chestie total diferita fata de Romania. Sunt sigur ca nu intelegi principiul de must-carry oricum, ca nici nu te-ai legat de asta.

Si nu, nu am avut neamuri pe la partid, din pacate. M-as fi bucurat sa am, probabil o duceam mai bine decat acum.

PS: Nu platesti pentru canalele din must-carry, asa cum nici cablistii nu platesc pentru preluarea lor. Scuza-ma ca te-am infierbantat asa cu subiectul asta.
  Nu platim nici noi nici cablistii, dar ocupa loc in grila (si asta conteaza, te las sa ghicesti din ce motiv) si de asemenea consuma resurse! pentru receptia acestora sint necesare echipamente, care sint cu bani, remodulatoarele sint tot cu bani si alea iar o parte din programele de duzina sint transmise prin ''mijloace de comunicatii electronice'' adica prin internet, nu satelit, deci alte cheltuieli sau chiar probleme la anumite head end-uri cu banda necesara pentru receptie. Si mai sint si altele care tin de bucataria interna a operatorilor!

 sorinqk, on 18 ianuarie 2021 - 16:55, said:

Cred ca este buna ideea cu ”must carry” Ofera unor posturi TV sansa sa se dezvolte fara sa fie nevoite sa ofere sume imense diversilor distributori.
Daca nu esti in must carry, stai si platesti sume sa te bage X si Y in reteaua lor (un fel de monopol)

Din pacate, nu stiu un post TV care sa fi profitat de aceasta sansa. Poate Kanal D, daca imi aduc aminte bine, a intrat la toti distribuitorii doar dupa ce a intrat in must carry.

Mai este cineva?
eu m-am ocupat circa 20 de ani de contractele cu furnizorii de programe si nu am auzit de careva sa plateasca pentru a fi preluat de operatorii de cablu! stii ceva concret?

 IceCoolExtreme, on 18 ianuarie 2021 - 16:58, said:

Ar trebui să scoată posturile care sunt de foarte multi ani in must carry, ca sa faca loc la altele altfel se fac peste 40 daca vor sa intre 8 canale.
Tu inca nu stii ca nu e pe vrute? nu e suficienta simpla dorinta pentru a intra in acesta categorie!!!

#58
trid_ovi

trid_ovi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 10.10.2005

 sorinqk, on 18 ianuarie 2021 - 16:55, said:


Mai este cineva?

Digi24. In afara de RDS concurenta nu prea vroia sa-l retransmita.

#59
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,025
  • Înscris: 08.02.2006

 tytysor, on 18 ianuarie 2021 - 22:36, said:

eu m-am ocupat circa 20 de ani de contractele cu furnizorii de programe si nu am auzit de careva sa plateasca pentru a fi preluat de operatorii de cablu! stii ceva concret?

Daca citeai putin mai sus, scria IceCoolExtreme LINK PRESS TV "Nu a fost de cat cateva luni in 2019, apoi a iesit din cauza ca avea datorii catre UPC." adica platea sa fie retransmis.
Sa ne aducem aminte de Radu Moraru (NASUL TV),  cat s-a plans ca trebuie sa plateasca sa fie retransmis, pana a intrat in must carry si a tacut Posted Image
Si sa nu uitam de platile neoficiale de care se plangeau cei de la TV H.

Plus toate televiziunile mici care se plang ca nu au bani sa plateasca pentru a fi preluate. Intra cumva la un operator (national sau regional) si dupa intra in must carry.
Sau imi spui ca o televiziune mica merge si bate la usa la DIGI si aia sunt buni la suflet si ii primesc gratis in grila lor? Posted Image

Edited by sorinqk, 18 January 2021 - 23:12.


#60
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,857
  • Înscris: 06.11.2018
Cred ca iese NașulTV din cauza datoriilor, asa cum a fost anul trecut cu Neptun TV.

#61
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,851
  • Înscris: 07.07.2009
A7, Aleph, Mooz Dance, EMI TV, Tradițional TV, Metropola, Cinetube, 24 Mix, Party Mix intră. O grămadă de porcării.

Edited by KLM2009, 19 January 2021 - 11:47.


#62
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,857
  • Înscris: 06.11.2018
Noua lista must-carry
Din sedinta CNA
Attached File  Screenshot (766).png   205.26K   149 downloadsAttached File  Screenshot (767).png   203.17K   159 downloadsAttached File  Screenshot (768).png   35.6K   120 downloads

#63
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,267
  • Înscris: 30.03.2019
Mooz Dance? Bun! Poate cei de la Digi o sa faca treaba cum trebuie si o sa-l bage HD.

#64
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,857
  • Înscris: 06.11.2018
Au intrat: Aleph News, A7, Party Mix, Traditional TV, Mooz Dance, Emi TV si Metropola TV.

Au iesit: Prima TV si LinkPress TV.

Edited by RODigitalum-megafanro, 19 January 2021 - 12:24.


#65
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,236
  • Înscris: 22.02.2017
Au iesit Linkpress si Prima.

9 canale noi. =))


O sa fie scandal oricum, e inadmisibil sa obligi operatorii sa bage 40 canale.

Edited by ronuquet, 19 January 2021 - 11:52.


#66
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,851
  • Înscris: 07.07.2009

 IceCoolExtreme, on 19 ianuarie 2021 - 11:50, said:

Au intrat Aleph News, A7, Party Mix, Traditional TV, Mooz Dance, Emi TV si Metropola TV.

A iesit Prima TV si LinkPress TV.
Ai mai uitat.

Lista completă:

Aleph News
A7 TV
Party Mix
Tradițional TV
Mooz Dance
Emi TV
Metropola TV
24 Mix Teleshop
Cinetube

Edited by KLM2009, 19 January 2021 - 11:52.


#67
BogdanI33

BogdanI33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,578
  • Înscris: 03.01.2019
Cinetube nu a intrat?
Din toată listă aia de 9 canale Cinetube e cel mai interesant.
Documentare...ceva gen Travel Mix combinat cu Cinethronix.

Acum am citit postarea lui Kalman.
Este ok.
Cam lungă lista, dar avem documentare, arhitectură, muzică populară, muzică de petrecere, muzică ușoară (de toate genurile), teleshoping, știri...cam de toate.
Lipsește un canal cu desene animate...poate la anul va fi TraLaLa TV.
Cam multe canale cu muzică, în special folclor.

Edited by BogdanI33, 19 January 2021 - 12:00.


#68
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,857
  • Înscris: 06.11.2018
A intrat si CineTube pe 40

#69
BogdanI33

BogdanI33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,578
  • Înscris: 03.01.2019
Bine că a ieșit LinkPress TV.
Cred că se va închide dacă nu îl mai preia nimeni.
Oricum avea doar reluări în ultimul timp.
Când au intrat în must-carry mai aveau câte un film seara,documentare, știri...acum, nimic.

#70
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,524
  • Înscris: 16.12.2006

 KLM2009, on 19 ianuarie 2021 - 11:45, said:

A7, Aleph, Mooz Dance, EMI TV, Tradițional TV, Metropola, Cinetube, 24 Mix, Party Mix intră.
Lasa sa intre, asta inseamna 7 canale noi in grila RCS-RDS. :D

#71
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,566
  • Înscris: 20.08.2014
Faptul ca a iesit Linkpress din must-carry nu inseamna ca automat cei de la Digi sau Vodafone o sa-l arunce afara din grila! Doar ca de acum inainte nu mai sunt OBLIGATI sa-l preia, atata tot!

#72
Zygoth

Zygoth

    specimen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,081
  • Înscris: 29.04.2006
Uite, vezi? De-asta renunț eu la cablu. Ușor-ușor, televiziunea prin cablu va rămâne doar pentru viețuitoarele care se uită la Guiță TV, Zero TV, Nașpul TV, zbieretele cocalarilor și pițipoancelor de pe Kanal D Rahat, Latrina 1 și Latrina Stars, Taraf, Party Mix-Pix, duzina de propagandă politică deghizată în ”canale de știri”, regurgitările de ”filme” indiene de 1 dolar de pe canalele fraților chimici suedezi și televiziunea lui Pandele finanțată din taxe și impozite locale, plus acum această mare de lături media inutile, băgată cu forța în grilă.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate