Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k
 Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...
 Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 

A.U.R., Proiectul de Tara, membri, simpatizanti

* * * - - 25 votes
  • This topic is locked This topic is locked
14629 replies to this topic

#8677
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
Acu', s-avem pardon, aș zice că au murit mai mulți copii ucraineni pentru că șoltu' a temporizat trimiterea de armament, de exemplu sisteme AAA Gepard decât din cauza zicerile lui jorjică vis-a-vis de sprijinirea maldavanilor...
Pot să înțeleg 100% antipatia pentru personaj, pe mine mă enervează că este un măscărici penibil care duce naționalismul în derizoriu cu circul lui de doi bani, dar doar îi umfli importanța nejustificat cu hiperbolizările astea, tbh.

#8678
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Iar stirea aia cu ambasada rusiei?

La ambasada rusiei nu s a dus simion, aia de la aur care s au dus nu mai sunt in Aur iar cel de la PSD care s-a dus e tot la PSD.

#8679
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006

View PostMembruAnonim, on 13 decembrie 2022 - 13:09, said:

Doar scenarita aveti in cap, maxim opiniile voastre.


Va e frica de faptul ca scapam de psd si trebuie sa va apucati de munca.

Aur este PSD, este copilul creat de strategii PSD pentru a acapara procentele electoratului right wing, reactionar, needucat, naționalist extremist

Nu de munca mi-e frica, ci de violența. Tu pari ochelarist intelectual, nu te vad bine când iau huliganii puterea.

#8680
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

View PostFlat, on 13 decembrie 2022 - 14:02, said:

Nu de munca mi-e frica...
That's new!

#8681
noris08

noris08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,639
  • Înscris: 28.12.2005

View Postgarett, on 13 decembrie 2022 - 14:04, said:

That's new!

and a liePosted Image

#8682
fum

fum

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,747
  • Înscris: 11.03.2007
Ce laie, că-i adevărat! Probabil nu a văzut-o nici în filme, așa că de ce s-ar teme...

#8683
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostFlat, on 13 decembrie 2022 - 14:02, said:

...

Nu de munca mi-e frica, ci de violența. Tu pari ochelarist intelectual, nu te vad bine când iau huliganii puterea.
Fix ochelarist intelectual sunt doar ca fara ochelari si mai prost (ca am votat si eu cu PNL de cateva ori). Acum insa incerc sa gandesc cu capu meu, nu cu lozinci repetate de Digi24 si Antena3, posturi platite de partide.

Toti incearca sa ne induca un sentiment de frica si ne vorbesc de huligani, rusofili si toate cacaturile si vezi doamne doar cu PSD si PNL faci treaba.

Lasati oameni sa faca ce vor ei in limitele legeii, nu le mai spuneti voi cat de naspa o sa fie ca nu aveti de unde sa sti, ca nu suntei dumnezei.

#8684
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
Avem intuiție și experiență
Nici nu trebuie sa fii Dumnezeu să știi unde duce un partid extremist, sau mă rog că nu îți convine eticheta asta, un partid right wing ce se adresează electoratului slab educat și nationalist usor manipulabil, căruia îi promiți aberații și îl amagesti cu o imagine a unei națiuni ce ar fi putut fi măreață, pe sistem Hitler anii 30

Pe lângă chestiunea ideologica, mai este și componența practica, bombardieri, huligani și fanatici religioși, vezi și tu ce personaje de menajerie sunt in acel partid și zi-mi sincer că nu ai traversa strada dacă te-ai întâlni seara cu ei
Nu te prinde rolul de naiv, să știi.

#8685
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostFlat, on 13 decembrie 2022 - 14:55, said:

Avem intuiție și experiență...
Gata, s-a rezolvat ! :))

#8686
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,664
  • Înscris: 11.03.2006

View PostMembruAnonim, on 13 decembrie 2022 - 14:48, said:

Fix ochelarist intelectual sunt doar ca fara ochelari si mai prost (ca am votat si eu cu PNL de cateva ori). Acum insa incerc sa gandesc cu capu meu, nu cu lozinci repetate de Digi24 si Antena3, posturi platite de partide.

Toti incearca sa ne induca un sentiment de frica si ne vorbesc de huligani, rusofili si toate cacaturile si vezi doamne doar cu PSD si PNL faci treaba.

Lasati oameni sa faca ce vor ei in limitele legeii, nu le mai spuneti voi cat de naspa o sa fie ca nu aveti de unde sa sti, ca nu suntei dumnezei.

Din cat se vede, sunt niste retardati. Ce, ascund vreun geniu care sa aduca ceva in plus? Eu ma tot mir ca oameni aparent normali pun botul la prostiile alea.
Iti vine sa razi cand ii auzi. E ireal, ce naiba.

Edited by cumparator, 13 December 2022 - 18:09.


#8687
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Intentiile lui sunt sincere si nu pute a pesede ca restul celor de la putere. Asta conteaza pentru mine.

E retardat, dar uita-te unde e stacheta setata acum de catre actuala clasa politica ...

#8688
costyn_man

costyn_man

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,593
  • Înscris: 01.08.2005

View PostVaronul, on 13 decembrie 2022 - 11:11, said:

gresit 2 profesionisti
Profesionistii find cei cu camera? Pe sticla au aparut niste cimpanzei, la propriu si figurat! Posted Image

View PostMembruAnonim, on 13 decembrie 2022 - 12:16, said:

..


Noroc ca nu sunt la putere, sigur n-am fi intrat in Schengen. Uite asa, fara ei, am intrat Posted Image
Daca erau ei la putere, intram in Federatia Rusa! Posted Image

View PostMembruAnonim, on 13 decembrie 2022 - 13:09, said:

......
Va e frica de faptul ca scapam de psd si trebuie sa va apucati de munca.
Pesede, partidul muncitorilor, ala de da pomeni electorale sa aiba votanti? :D

View PostMembruAnonim, on 13 decembrie 2022 - 18:11, said:

Intentiile lui sunt sincere si nu pute a pesede ca restul celor de la putere. Asta conteaza pentru mine.

E retardat, dar uita-te unde e stacheta setata acum de catre actuala clasa politica ...
E retardat, asa-i, nu pute a pesede, pute a rusnac, asa-i, in rest, unde este stacheta setata de catre actuala clasa politica? Spre UE, nu spre Rusia cum ar vrea simion si sosoaca! :D

#8689
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postcostyn_man, on 13 decembrie 2022 - 18:26, said:

...
E retardat, asa-i, nu pute a pesede, pute a rusnac, asa-i, in rest, unde este stacheta setata de catre actuala clasa politica? Spre UE, nu spre Rusia cum ar vrea simion si sosoaca! Posted Image
Sosoaca nu mai este membru aur de o gramada de timp.

Programul AUR prevede un drum spre Europa, nu balivernele pe care le insiri tu acolo:

Quote

Drumul României nu poate avea decât o direcție: Europa. Dar o Europă ale cărei valori clasice (adevărul, binele, frumosul), însoțite de cele trei paradigme culturale care îi alcătuiesc matrița (filosofie greacă, dreptul roman şi creştinismul) nu trebuie inventate acum. Ele sunt moștenirea pe care am primit-o de secole, fie pe linia scolasticii occidentale, fie pe linia misticii orientale. Noi nu născocim nimic, doar preluăm o predanie a cărei eficientă valorică a fost verificată în secole de creștinism luminat. Este o apostazie lamentabilă să crezi că adevărul începe cu tine şi că tot ce a fost înaintea ta e o paragină retrogradă.

Quote

POZIȚIONAREA ROMÂNIEI CA LIDER AL EUROPEI CENTRALE ȘI DE EST ÎN UNIUNEA EUROPEANĂ

Apartenența la Uniunea Europeană constituie dimensiunea principală a politicii externe a României. Actuala conjunctură politică europeană reprezintă o șansă extraordinară pentru țara noastră de a deveni lider economic, lider de opinie și principal partener al proiectului european în Europa Centrală și de Est. Viitorul țării noastre este strâns legat de viitorul Uniunii Europene. Tocmai de aceea este foarte important ca România să participe activ la reconfigurarea proiectului european, prevăzută de Bruxelles în viitorul apropiat.
Mai mult decât atât, doar prin consolidarea unei poziții de lider în Uniunea Europeană, România poate promova activ principiile suveranității naționale și ale strânsei cooperări între state, principii care trebuie să definească apartenența noastră la Uniunea Europeană.


de aici

Edited by MembruAnonim, 13 December 2022 - 18:30.


#8690
costyn_man

costyn_man

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,593
  • Înscris: 01.08.2005

View PostMembruAnonim, on 13 decembrie 2022 - 18:29, said:

Sosoaca nu mai este membru aur de o gramada de timp.

Programul AUR prevede un drum spre Europa, nu balivernele pe care le insiri tu acolo:






de aici
Coane, im primul rand stiu ca sosoaca nu mai este aurolaca, dar a fost si asta spune totul. In al doilea rand, probabil tu nu ai habar sau esti naiv daca nu stii de textele aurolacului sef prin care acuza UE de faptul ca distruge valorile tarii noastre iar cel pe care-l voiati la presidentie, dobitocul rusnac, Calin Georgescu parca-l chema, spunea ca: "este timpul sa ne indreptam spre mama Rusie"!
"„Șansa României este înțelepciunea rusească”
https://romania.euro...-/31670871.html
Serios, tu te prefaci sau asa esti tu?

#8691
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Le stiu, ti am mai raspuns. Afirmatiile lu Georgescu ala sunt scoase din context.

Invarti acealeasi lozinci de anul trecut, asteptam alegerile de peste 2 ani si vedem.

#8692
costyn_man

costyn_man

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,593
  • Înscris: 01.08.2005
Aha, deci, sa fim siguri de ce afirmi, Georgescu si Simion sunt pro europeni si anti rusi, ok?

#8693
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,664
  • Înscris: 11.03.2006

View PostMembruAnonim, on 13 decembrie 2022 - 18:11, said:

Intentiile lui sunt sincere si nu pute a pesede ca restul celor de la putere. Asta conteaza pentru mine.

E retardat, dar uita-te unde e stacheta setata acum de catre actuala clasa politica ...

Daca il intelegi, poate imi explici si mie ce vrea cu moldovenii aia. Vrea sa-i uneasca cu noi cu forta? Sa nu le mai dam ajutoare, acum cand chiar au ramas in aer, adica sa fim scarbe cu ei, ca asa o sa-i convingem sa ne iubeasca? Sa nu le mai dam gaze, energie, ca frigul si intunericul prind bine le relatiile dintre noi? Cine dracu e asa de idiot?
Toata clasa politica esuata de la noi e acum cumva deasupra AUR, ceea ce e chiar greu de realizat.

Edited by cumparator, 13 December 2022 - 19:15.


#8694
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Anul trecut a dat un interviu si a spus ce isi doreste cu privire la republica Moldova

“ Simion a dat un interviu televiziunii poloneze wPolske în care a vorbit despre unirea României cu Republica Moldova. În viziunea sa, fuziunea celor două state este posibilă doar prin voință, democrație și plecarea președintelui Rusiei de la Kremlin.”

Dar nu o sa vezi astea vanturate pe la televiziubi sau pe facebook, trebuie sa le cauti

Edited by MembruAnonim, 13 December 2022 - 19:31.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate