Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...
 

A.U.R., Proiectul de Tara, membri, simpatizanti

* * * - - 25 votes
  • This topic is locked This topic is locked
14629 replies to this topic

#8641
mishuletzu

mishuletzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,181
  • Înscris: 27.02.2018

 george_alexandru, on 05 decembrie 2022 - 11:08, said:

Unii se mai tampesc pe măsură ce îmbătrânesc. Nu l-am apreciat niciodată, dar nu mă așteptam să ajungă la nivelul AUR. Dar cum PMP e pe ducă, șobolanii părăsesc corabia. Următorul pun pariu că va fi Neamțu.

Singurul conservator care îmi place și pe care îl urmăresc cu plăcere este Paleologu. Dar ăsta a cam tăiat-o cu politica.
Ohoho, Neamțu e deja dus demult... cu pluta.
Păi dacă și udrea s-a dat cu infractorii pesedezi cu care s-au înjurat mulți ani, de ce nu ar trece și ceilalți ai lui Băsescu în tabăra cinstită și creștinească a hoților naționaliști populiști psd/haur, că deja pedelistii care au acaparat PNL se înțeleg de minune cu frații fesenisti?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Ubi0Flp2om0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]




#8642
noris08

noris08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,639
  • Înscris: 28.12.2005
si la iumor si standup revolution a fost cate un gay.
nu stiu care o fi fost relevanta orientarii lor, dar s-a discutat mai mult decat despre performanta umoristica.

Edited by noris08, 05 December 2022 - 12:32.


#8643
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,608
  • Înscris: 30.08.2017

 mishuletzu, on 05 decembrie 2022 - 12:26, said:



Wtf? Bine ca traim intr-o tara oarecum normala si tampeniile astea nu prind mai departe de o minoritate de imbecili. Ce-i drept, un "merit" aici il are si PSD, care ia o parte din cei care altfel s-ar duce la astfel de partide.

#8644
Cleopatra-

Cleopatra-

    Fleur-Noire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,592
  • Înscris: 12.04.2009

 M@nuel, on 05 decembrie 2022 - 12:26, said:

Ce deranjează asa mult treaba asta cu lgbt? Nu te obliga nimeni sa fii gheu, nu inteleg de unde isteria asta. Nu ma refer neapărat la AUR, de la astia oricum nu am nicio pretenție, vorbesc in general.
Nu e vorba de vreun deranj.

Categoria aceasta nu va prinde la noi, niciodată. Nu a prins cu adevărat nici în vest, mai puțin la nivel de politică. Pentru cine a mai dat pe acolo, știe realitatea. Rămân, practic, la statutul de tolerați, ca orice lucru sau situație care e impusă majorității, din diverse motive. Sau, pe post de bufoni...
Normalitatea e doar una, oricât s-ar strădui unii să o denatureze. Tot deformată rămâne.

Edited by cleopatra00, 05 December 2022 - 12:42.


#8645
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

 Costel2014, on 05 decembrie 2022 - 12:26, said:

Recunosc, nu m-am uitat.
Repet, întâmplător am văzut faza cu audițiile.
Toată discuția nu a fost despre vocea sa ci doar despre "curajul" de a veni în drag queen și cum ar trebui să aibă mai multă popularitate s.a.m.d.
S-a văzut clar că este vorba exclusiv de propagandă și atât.

#8646
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,608
  • Înscris: 30.08.2017

 cleopatra00, on 05 decembrie 2022 - 12:37, said:

Nu e vorba de vreun deranj.
Rămân, practic, la statutul de tolerați, ca orice lucru sau situație care e impusă majorității, din diverse motive.
Normalitatea e doar una, oricât s-ar strădui unii să o denatureze. Tot deformată rămâne.

Impusa in ce sens? Ca-ti impune cineva sa-i tolerezi? Normalitatea ar fi sa-i tolerezi pe cei de alta religie, orientare sexuala, culoare, etnie, nationalitate fara sa-ti impuna cineva.

Edited by george_alexandru, 05 December 2022 - 12:42.


#8647
AlexD2

AlexD2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,585
  • Înscris: 10.01.2019
Asta cu institutia (UE) ti-a bagat in buzunat multe koko de euro si pt asta tu trebuie sa o lauzi sau sa nu o critici, scuze dar se numeste prostituție si cei care promoveaza prostituția sunt un fel de pesti , ca dupa parerea lor daca esti sau ai fost europarlamentar ar trebui sa lauzi tot ce emana de la UE ca doar de asta iei salar de acolo.

#8648
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,446
  • Înscris: 28.07.2008

 cleopatra00, on 05 decembrie 2022 - 12:37, said:


Categoria aceasta nu va prinde la noi, niciodată. Nu a prins cu adevărat nici în vest, mai puțin la nivel de politică. Pentru cine a mai dat pe acolo, știe realitatea. Rămân, practic, la statutul de tolerați, ca orice lucru sau situație care e impusă majorității, din diverse motive. Sau, pe post de bufoni...
Normalitatea e doar una, oricât s-ar strădui unii să o denatureze. Tot deformată rămâne.
Asta e o pura prejudecata, un stereotip de care se tine mortis sa ramana ca cel care guverneaza societatea.
E defaimatoriu, rautacios si inutil.
Mobbing de gradinita

#8649
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,131
  • Înscris: 03.07.2008
Prin circul oferit azi de catre Simion la ministerul energiei, aur a ajutat inca o data USL. Ministrul a vorbit mai mult despre GS decat despre problemele din energie si despre noua taxa.

Deturnarea a fost un succes!

#8650
Costel2014

Costel2014

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,273
  • Înscris: 02.09.2014

 Imperathor, on 05 decembrie 2022 - 14:06, said:

Prin circul oferit azi de catre Simion la ministerul energiei, aur a ajutat inca o data USL. Ministrul a vorbit mai mult despre GS decat despre problemele din energie si despre noua taxa.

Deturnarea a fost un succes!
De cand au votat pensiile speciale alaturi de partidele de la putere, cine mai crede ca AUR e altceva decat un apendice al guvernantilor, carora le face jocul cand au probleme in domenii sensibile, e un mare fraier, ca sa ma exprim politicos.

#8651
noris08

noris08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,639
  • Înscris: 28.12.2005
o drona mizerabila

https://spotmedia.ro...Mxx_7kv-3XfZETI

#8652
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,041
  • Înscris: 31.07.2007

 garett, on 05 decembrie 2022 - 11:11, said:

Am citit ce a spus acolo, mă rog, ce e citat în articolul din linkul tău, mi se pare chiar rezonabil discursul.
"Atacul – a continuat ziaristul – e al „unei ideologii străine, străine de bun simț, străine de umanism, străine de România”.

:D Serios Garett, tu ai impresia ca vorbesti cu AUR-istii lu' Simeon pe pagina lui de facebook? :D

Quote

Trebuie să spunem că lucrul care ne doare cel mai mult și lucrul care ne pune în pericol cel mai mult e ceva ce aș numi încercarea de a efectua în România un transplant de cultură. De a înlocui cultura și tradiția română cu altceva, cu directive, cu inițiale, lgbtq… putem merge până la capătul alfabetului”
Ce e "extremist" acolo?

Sa-mi arate gugustiucu' ala AUR-ist unde a fost atacata fibra romanismului de LeGheBeTe european pă partea de directive! :D

 AlexD2, on 05 decembrie 2022 - 11:24, said:

Pt unii a-ti apara familia si valorile traditionale e extremism.

AUR apara o plua. Sunt adeptul familiei & stuff, da' demagogia AUr-ista ce duhneste a URSS n-are legatura cu valorile mele.

#8653
AlexD2

AlexD2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,585
  • Înscris: 10.01.2019

 edy_wheazel, on 07 decembrie 2022 - 00:21, said:

AUR apara o plua. Sunt adeptul familiei & stuff, da' demagogia AUr-ista ce duhneste a URSS n-are legatura cu valorile mele.
Nu era vorba de aur acolo ci de discursul lui ungureanu.  Ca ala s-a dus la aur ca sa-si exprime ideile asta e altceva, probabil a facut-o din lipsa de alternativa. Nu-mi atribui afirmatii pe care nu le-am facut.
As fi curios sa ne spui tu, ca un adept al familiei (am inteles traditionale), la care partid te orientezi ca sa-ti apere ideile, poate la pesede sau la dragnea. Cred ca ai fost un sustinator al referendumului pt familie sau poate nu ca si ala duhnea a URSS?

Edited by AlexD2, 07 December 2022 - 07:25.


#8654
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,041
  • Înscris: 31.07.2007

 AlexD2, on 07 decembrie 2022 - 07:22, said:

Nu era vorba de aur acolo ci de discursul lui ungureanu.  Ca ala s-a dus la aur ca sa-si exprime ideile asta e altceva, probabil a facut-o din lipsa de alternativa. Nu-mi atribui afirmatii pe care nu le-am facut.

Te-am citat pe tine deoarece sub nici o forma in postul tau nu apare vreo referire la Ungureanu. Deci da, ai facut o afirmatie.

Quote

As fi curios sa ne spui tu, ca un adept al familiei (am inteles traditionale), la care partid te orientezi ca sa-ti apere ideile, poate la pesede sau la dragnea. Cred ca ai fost un sustinator al referendumului pt familie sau poate nu ?

De ce trebuie un partid sa-si bage labele demagogice slinoase in familie? Ce idei sa apere? Ce legatura are referendumu' ala cu familia mea?

Familia este protejata de stat, prin legi. Nu, nu sunt de acord ca termenul "casatorie" sa se aplice persoanelor de acelasi sex. Exista alte variante, iar subiectul oricum nu face obiectu' discutiei, l-am mai purtat de nenumarate ori. Turma aurista e paralela cu realitate, precum Ungureanu ala care foloseste cel mai mic numitor comun pentru a se face inteles, ala-i nivelu' se pare. Aia lupta din gura cu slogane pentru cei simpli, nu apara nici o idee doar rumega un narativ impus.

#8655
Cyanid3

Cyanid3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 03.05.2022
Si cand statul va turna bani in el in timp ce altii mor de foame, cum se face in alte locuri "lumunate", pentru operatii ridicole, bani de droguri si alte alea, va fi si mai misto. Stiu, stiu, nu se intampla nicaieri, da link, unde e, baga dovezi etc. Iar dupa ce dau link-urile, raspunsul e "asa, si ce legatura are cu ce e la noi" sau se fac toti ca nu le mai vad pe respectivele link-uri. Asa ca nu le mai dau.


Eu nu sunt nici simpatizant AUR, sunt niste cocalari infecti si cretini, dar ca forum care se respecta, titlul pus la misto nu cred ca e ok. De ce nu ati deschis si la USR ceva de genul "USR, homo-popo, SRI, manareli"?

Edited by Cyanid3, 07 December 2022 - 08:39.


#8656
AlexD2

AlexD2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,585
  • Înscris: 10.01.2019

 edy_wheazel, on 07 decembrie 2022 - 07:45, said:


Te-am citat pe tine deoarece sub nici o forma in postul tau nu apare vreo referire la Ungureanu. Deci da, ai facut o afirmatie.



De ce trebuie un partid sa-si bage labele demagogice slinoase in familie? Ce idei sa apere? Ce legatura are referendumu' ala cu familia mea?

Familia este protejata de stat, prin legi. Nu, nu sunt de acord ca termenul "casatorie" sa se aplice persoanelor de acelasi sex. Exista alte variante, iar subiectul oricum nu face obiectu' discutiei, l-am mai purtat de nenumarate ori. Turma aurista e paralela cu realitate, precum Ungureanu ala care foloseste cel mai mic numitor comun pentru a se face inteles, ala-i nivelu' se pare. Aia lupta din gura cu slogane pentru cei simpli, nu apara nici o idee doar rumega un narativ impus.

N-oi fi facut eu legatura directa cu ungureanu dar discutia atunci era despre discursul lui ungureanu si nici la aur nu m-am referit cu nimic, deci ramane cum am stabilit , nu mai incerca sa manipulezi

Cand societatea risca sa o ia razna prin manipulari jegoase ale unora pt a impune legi straine culturii mele, atunci eu cred ca partidele trebuie sa ia atitudine. Ca unii nu o fac din oportunism asta e altceva.

Si da, atunci cand nu sunt la putere, partidele lupta cu gura, ca alta posibilitate n-au.

#8657
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,608
  • Înscris: 30.08.2017

 AlexD2, on 07 decembrie 2022 - 08:37, said:


si nici la aur nu m-am referit cu nimic


Topicul este despre AUR, fie că te referi la ei sau nu.

 AlexD2, on 07 decembrie 2022 - 08:37, said:


Cand societatea risca sa o ia razna prin manipulari jegoase ale unora pt a impune legi straine culturii mele, atunci eu cred ca partidele trebuie sa ia atitudine. Ca unii nu o fac din oportunism asta e altceva.


Concret, ce lege străină culturii tale ți s-a impus? Întreb la modul serios, adică numărul și anul în care s-a dat legea. Sau inițiativa/proiectul/ordonanța care iti impun ție ceva străin culturii tale. Asta așa, să nu creadă lumea că bati câmpii precum restul aurarilor.

Edited by george_alexandru, 07 December 2022 - 08:55.


#8658
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,612
  • Înscris: 25.04.2007
Ioana Constantin anunță că a câștigat procesul cu AUR: „Măi George, abia aștept să donez banii – cheltuielile de judecată – unui ONG din Basarabia care luptă împotriva propagandei ruse”

„Am câștigat procesul cu partidul AUR. Partidul lui George Simion m-a dat în judecată pentru că, spun ei, prin postările mele i-am acuzat de propagandă rusă în România și, citez, «am creat o stare de pericol în jurul partidului», iar postările mele «au ajuns la milioane de oameni din țară și diaspora»”, a scris Ioana Constantin

Sa intelegem ca instanta recunoaste ca haurul face propaganda putinista in Romania?
(cine nu crede sa caute dupa "ioana constantin simion george judecata" ca sunt prea multe surse sa le enumar)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate