Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...
 

Interpretare circulatie in giratoriu

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
259 replies to this topic

#235
mihaiC1

mihaiC1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,783
  • Înscris: 12.08.2008
PS am ratat multi incadrati pe B3 si ieseau inainte Posted Image

#236
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,488
  • Înscris: 18.06.2007
Acum pe bune. A aruncat un nebun o piatra in lac și noi ne chinuim sa o scoatem?

#237
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu doar polițiștii au pareri diferite. Dar sa-l citati pe tablagiul Godina este prea mult. Ala nu a fost in stare sa intre la Academia de Poliție nici la fără frecvență, desi a încercat pana s-a săturat,vai de steaua lui, doar pe Facebook este bagat in seama, ca mai toate nulitatile. Macar cel din clip este ofiter si a avut sau are încă functie de conducere. Intre cei doi este clar cine este mai credibil.

#238
ammaus

ammaus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,213
  • Înscris: 05.04.2008
Deci stai putin, de cand gradul din bugetarime iti arata nivelul de intelectual? Totusi sa nu o uitam pe EBA cu visurile ei... sau dancila, sau idiotul ala de funeriu, toti oameni cu studii si semianalfabeti. poate lui godina i s-au pus bete in roate din cauza publicitatii negative atrase militiei sau poate nu a avut de unde scoate 100 000 coconei ca "dar".

#239
AlexD2

AlexD2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,580
  • Înscris: 10.01.2019

View Postbobalex18, on 07 noiembrie 2020 - 21:30, said:

Acum pe bune. A aruncat un nebun o piatra in lac și noi ne chinuim sa o scoatem?
Aici nu e vorba doar de un om care si-a spus parerea. M-am uitat pe canalul lui de YouTube si omul asta are o gramada de sustinatori si . cel putin din ce spune el, o gramada de adepti politisti care aplica legea asa cum spune el si asta nu este chiar o treaba de joaca, ca te poti trezi ca intra unul  de pe B3 in tine si sa ai masina praf si bun de plata pe deasupra. Ceea ce sustine omul asta este criminal ca tu mergi pe banda 1 pregatindute sa iesi din sens poate la a doua iesire si vine unul de pe banda 2 sau 3 si se baga in tine, eventul si fara semnalizare sau cu semnalizarea pusa cativa metri mai in urma, (oricum asta in trafic nu prea poti sa o demonstrezi ca a fost sau n-a fost) si spune ca locul lui era acolo si trebuia sa-i dai prioritate la o manevra pe care el a initiat-o si pe care tu trebuia sa o anticipezi (visand-o probabil noaptea) si un politist de asta adept îi va da dreptate.

Edited by AlexD2, 07 November 2020 - 22:46.


#240
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,488
  • Înscris: 18.06.2007
Ceea ce susține este o inepție. Și așa e, la câți frustrați sunt te pomeni că unii vor comite accidente intenționat pt că au auzit ei că au prioritate.

#241
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,448
  • Înscris: 20.02.2008

View PostG-Ionel, on 07 noiembrie 2020 - 22:07, said:

Nu doar polițiștii au pareri diferite. Dar sa-l citati pe tablagiul Godina este prea mult. Ala nu a fost in stare sa intre la Academia de Poliție nici la fără frecvență, desi a încercat pana s-a săturat,vai de steaua lui, doar pe Facebook este bagat in seama, ca mai toate nulitatile. Macar cel din clip este ofiter si a avut sau are încă functie de conducere. Intre cei doi este clar cine este mai credibil.

Godina este la ani lumina cu orice decat zevzecul ala.
SA vorbesti de credibilitate despre un retardat care sustine ca aluia ce schimba banda in giratoriu trebuie sa i se dea prioritate... e grav.

View Postbobalex18, on 07 noiembrie 2020 - 21:30, said:

Acum pe bune. A aruncat un nebun o piatra in lac și noi ne chinuim sa o scoatem?

Exact. Ala cel mult e de scuipat si aratat cu degetul la panoul de idioti.

#242
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009

View Postshymano, on 06 noiembrie 2020 - 11:59, said:


Ti-ai dat cu spirt si ai facut testul ?? Da sau nu.
Update. Am facut testul. Azi-dimineata am plecat de la o pensiune din Moeciu. Ca de obicei, inainte de plecare, ne-am dezinfectat toti trei cu ce se vede in poza. Am plecat. La nici doua minute, un echipaj ne-a oprit si m-a pus sa suflu. Tot in poza se vede mustiucul si punga in care fusese ambalat. Acum sunt acasa, am condus tot drumul de la Moeciu pana acasa. Ghici ghicitoarea mea: cat a indicat etilotestul, stiind ca pentru sprit se da dovada fara drept de circulatie?
Pentru mine, militistul ala e un raspandac de fake news si minte chiar si cand spune adevarul.

Attached Files


Edited by danvlas, 08 November 2020 - 17:16.


#243
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019

View PostG-Ionel, on 07 noiembrie 2020 - 22:07, said:

Nu doar polițiștii au pareri diferite. Dar sa-l citati pe tablagiul Godina este prea mult. Ala nu a fost in stare sa intre la Academia de Poliție nici la fără frecvență, desi a încercat pana s-a săturat,vai de steaua lui, doar pe Facebook este bagat in seama, ca mai toate nulitatile. Macar cel din clip este ofiter si a avut sau are încă functie de conducere. Intre cei doi este clar cine este mai credibil.

Prostii.
Nu dau doi bani pe credibilitatea unuia sau altuia, de aia am cap pe umeri, să pot gandi singur cum e corect.
Poate Godină e inteligent, dar e putoare și nu învață, de asta nu intră la Academie.
Poate ălalalt e ofițer pe vreo incadrare directă și, pilos fiind, a prins si funcție de conducere.
Poate alte variante, nu contează.
Una peste alta Țetea ăla debitează idioțenii pe bandă rulantă, iar eu tot prost o sa l consider si dacă il face ministru de interne.

#244
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,488
  • Înscris: 18.06.2007
Pot sa te corectez la ultima frază?! aia e confirmarea că e in elita proștilor (acum nu îl aveam pe prea călugărul asta care e pe lângă orice subiect - sunt niște articole savuroase despre el).

Edited by bobalex18, 08 November 2020 - 18:12.


#245
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019
Nimic împotrivă :D

#246
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,416
  • Înscris: 15.12.2009
Se da poza de mai jos. Intrebarea este, masina care vine pe traseul verde, respectiv banda 2 din giratoriu, poate iesi din giratoriu direct in banda 1 (traseul albastru) de pe drumul respectiv?

In al doilea rand, masina care urmărește traseul roșu se poate incadra pentru dreapta, daca o alta masina se afla in giratoriu pe banda 2 (traseul verde)? Sau e caz de ne-cedare de prioritate?

Am asistat la treaba asta ca pieton, acolo. Sunt curios care e interpretarea forumistilor.

Attached File  Screenshot 2022-06-26 222343.png   1.05MB   64 downloads

#247
nico99900

nico99900

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,070
  • Înscris: 09.09.2010
Ce înseamnă speta auto?

#248
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,833
  • Înscris: 10.12.2006
Depinde peste ce politist dai, in ce oras se intampla faza. Ai cunostinte de mecanica cuantica?

#249
AlleXyS1

AlleXyS1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,107
  • Înscris: 05.05.2010

View PostAnn0nyym0us, on 26 iunie 2022 - 21:28, said:

Se da poza de mai jos. Intrebarea este, masina care vine pe traseul verde, respectiv banda 2 din giratoriu, poate iesi din giratoriu direct in banda 1 (traseul albastru) de pe drumul respectiv?

In al doilea rand, masina care urmărește traseul roșu se poate incadra pentru dreapta, daca o alta masina se afla in giratoriu pe banda 2 (traseul verde)? Sau e caz de ne-cedare de prioritate?

Am asistat la treaba asta ca pieton, acolo. Sunt curios care e interpretarea forumistilor.

Attachment Screenshot 2022-06-26 222343.png


ca verde, ii acorzi prioritate celui rosu si te bagi in spatele lui pe banda 1 (linia albastra din desen, dupa ce trece rosu), SAU (dar aici trebuie sa ai ceva skill), daca inca esti pe banda 2 (din X motive, principalul ar fi ca n-ai reusit sa te incadrezi pana atunci pe banda 1), el pe prima, vezi ca da semnal dreapta, ajungi oarecum in paralel cu el, intentioneaza sa iasa pe prima iesire (banda 1), poti iesi la fel in paralel cu el (pe banda 2 - linia verde paralel cu cea rosie), insa si aici, trebuie sa fii atent ca poate apare altcineva in spatele lui care continua in giratoriu si ai dat dauna Posted Image) poate exista si a 3a varianta, el sa iasa pe banda 2 si atunci ai voie sa-i iei toate rudele pe rand la pomenit :))) pe scurt, in giratoriu, sa ai ochi in toate directiile Posted Image accidentele se intampla cand se intalnesc 2 prosti. Altfel, daca unul e prost si celalalt nu, situatia se poate evita Posted Image toti ajungem in situatia de a gresi, important e sa nu gasim si boul celalalt in acelasi timp, in acelasi loc Posted Image))

Edited by AlleXyS1, 26 June 2022 - 21:45.


#250
ConstantinDriga

ConstantinDriga

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 26.01.2016
Prin ceaslovul ala rutier se zvoneste ca acela care schimba banda trebuie sa dea intaietate aluia care caruteste pe inelul cela.

#251
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,833
  • Înscris: 10.12.2006
https://forum.softpe...e-in-giratoriu/

#252
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,027
  • Înscris: 28.10.2006
Parerea mea, de conducator auto din '980, cu peste una bucata milion KM la bord:
Giratoriile din Romania, AZI, sunt la "inspiratie"
Sunt facute doar pentru a limita viteza pe anumite sectoare.
In foarte putine situatii sunt efectiv fluidizoare de trafic. In rest: te descurci cum poti. Nu lovesti pe nimeni si toata lumea-i multumita si cu lacrimi pe obraz.
Repet: parerea mea.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate