Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

BRD - GROUPE SOCIÉTÉ GENERALE

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
568 replies to this topic

#559
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010
Attached File  Screenshot_2024-04-18-19-40-19-593_com.adobe.reader.jpg   207.87K   56 downloads

Noile comisioane din luna iunie 2024 , inclusiv la retragere de la bancomate proprii BRD , japca pe fata.

#560
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,226
  • Înscris: 05.01.2006
Au și ei ceva pachete (cu rulaj minim) prin care nu mai ai acele costuri standard. Dar trebuie sã-ți faci pachet...

#561
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 11.02.2016
Comisioanele astea sunt pentru toatã lumea sau doar pentru cei care nu încaseazã o anumita suma minima lunar?

#562
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,226
  • Înscris: 05.01.2006
Sunt costurile standard pentru cei care nu au un pachet activ. La pachet dacã nu faci rulaj ai de platã costul lunar al pachetului (și beneficiezi de serviciile incluse în pachet și de comisioanele reduse fațã de standard, unde este cazul)

#563
TurismRO

TurismRO

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 20.09.2022
De vreo 15 ani am fost clientul lor, avand pachet cu totul gratuit. Chiar si asa, cand si cand mai strecurau cate un comision si trebuia sa-i atentionez sa anuleze, ceea ce au fãcut de fiecare data. Dar daca nu-mi verificam lista de tranzacții cu atentie, rãmâneam cu ele. Asa au facut si la începutul acestei luni si mi-a ajuns. In plus au tot redus din personal, servicii din ce in ce mai proaste. In sucursala dintr-un judet au ajuns sa tina doar un telefon fix pt toatã lumea, ceea ce este jenant. Asa ca azi i-am pãrãsit fara niciun regret, ba dimpotrivã.

Edited by TurismRO, 18 April 2024 - 20:47.


#564
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,851
  • Înscris: 20.05.2013

Vizualizare mesajandupustiu, pe 18 aprilie 2024 - 18:41, a scris:

Ataºament Screenshot_2024-04-18-19-40-19-593_com.adobe.reader.jpg

Noile comisioane din luna iunie 2024 , inclusiv la retragere de la bancomate proprii BRD , japca pe fata.
Intamplator sau nu, noile comisioane au venit dupa publicarea profitului bancilor pe 2023: https://www.mediafax...-22344993Â Âhttps://www.zf.ro/ba...ia-bcr-22344315

Dupa cum se observa din lista, in frunte e Banca Transilvania, regina comisioanelor in Romania. BRD a observat ca nu mai e in top 3 si a luat masuri ...

Si ca referinta, profitul din 2022 https://www.zf.ro/ba...profit-21788374

E clar ca BRD face ceva gresit ... se va vedea la anul daca modificarea comisioanelor - si asa mari - e solutia protrivita sau nu ...

Edited by unknown_35, 19 April 2024 - 03:41.


#565
marcgm

marcgm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 27.11.2007
Ce stiti de comision tranzactie quasicash? Pare ca mi s-a oprit pt un bilet la loto pe site bilete.loto.ro, pana acum am folosit site-ul joaca.loto.ro dar mi s-a oprit un astfel de comision. As putea folosi alte banci pt a ocoli comisionul? Mai am salt si libra.

#566
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,691
  • Înscris: 13.03.2005
Da,Libra nu ia și nici Salt Bank.

#567
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,985
  • Înscris: 24.04.2013
Atentie ca in cazul colegului nu intra la quasicash ci la pariuri/ jocuri de noroc. Nu e acelasi lucru. La BRD nu stiu cum este, dar BCR de exemplu nu taxeaza tranzactiile quasicash insa comisioneza cu 1,9% platile cu cardul pentru pariuri si jocuri de noroc, atat online cat si la POS.

Edited by sags, 21 April 2024 - 11:02.


#568
addryanns

addryanns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 31.07.2015
O sã le taxeze și pe acelea, dupã noua schemã.

#569
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,961
  • Înscris: 29.04.2006
Din păcate nu o sa mai meargă nici împărțirea în rate a alimentarilor către revolut, etc. Făcute cu cardul de credit

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate