Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Topul normalitatii

Sa incurajam sporturile de contac...

Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Casa construita la o distanta mai...
 Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie

Sterilizare UV apa
 Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...
 Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri

Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator
 

pareri site JOOM

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
alwaysWanaFly

alwaysWanaFly

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 05.06.2020
salut.Am comandat si eu 3 tricouri de pe un site joom,plata a fost efectuata cu succes prin card bancar visa electron,si din ce vad perioada de livrare este 25.07 si 12 august.A mai facut cineva comanda de pe acest site.Redirectionarea pt. plata nu a avut https ci doar http.E de incredere acest site joom sau am ramas si fara banii de pe card? :)
taxa transportului nu-mi specifica nicaieri cat ma costa si nici macar nu stiu de unde vine,dar banuiesc ca-mi va sosi prin serviciul de curierat DPD nu?
Sper ca am postat unde trebuie.Multumesc anticipat,

Attached Files

  • Attached File  joom.jpg   70.33K   88 downloads


#2
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,679
  • Înscris: 29.12.2016
Cred ca site-ul corespunde cu aplicatia Joom din Apple store, unde mi-am comandat o husa Apple. Mi-a venit in 7 saptamani. Sunt din China, un fel de AlliExpress, insa putin mai slabut. Ala e termenul de livrare, cam atunci ajung produsele. Taxa de transport ar trebui sa fie inclusa in pret, oricum e o suma modica, undeva la 1-2 euro.

Edited by 2Unlimited, 02 July 2020 - 12:24.


#3
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,899
  • Înscris: 25.01.2007
stai linistit, anul asta nu mai apuci sa porti tricourile...

#4
alwaysWanaFly

alwaysWanaFly

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 05.06.2020

 slai, on 02 iulie 2020 - 12:33, said:

stai linistit, anul asta nu mai apuci sa porti tricourile...
:((

#5
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,679
  • Înscris: 29.12.2016
Cand trece termenul initial de livrare + inca 2 saptamani, daca nu ti-a ajuns produsul deschizi disputa si ti se dau banii inapoi. Chinezii nu sunt tzepari ca Romanii...

#6
soniyix

soniyix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 26.09.2009

 alwaysWanaFly, on 02 iulie 2020 - 12:13, said:

salut.Am comandat si eu 3 tricouri de pe un site joom,plata a fost efectuata cu succes prin card bancar visa electron,si din ce vad perioada de livrare este 25.07 si 12 august.A mai facut cineva comanda de pe acest site.Redirectionarea pt. plata nu a avut https ci doar http.E de incredere acest site joom sau am ramas si fara banii de pe card? Posted Image
taxa transportului nu-mi specifica nicaieri cat ma costa si nici macar nu stiu de unde vine,dar banuiesc ca-mi va sosi prin serviciul de curierat DPD nu?
Sper ca am postat unde trebuie.Multumesc anticipat,
stai fara grija.daca ajung e ok,daca nu ceri refound.primesti banii inapoi.nu te mai lua dupa altii.

Edited by soniyix, 02 July 2020 - 13:52.


#7
mannick

mannick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 08.08.2018
Nu stiu cat de serios si bine intentionat este site-ul, dar sfatul meu este sa schimbi cardul. Daca ai transmis datele cardului prin legatura necriptata, probabilitatea este mare sa fie deja la vanzare pe dark web. Sunt oameni care cu asta se ocupa. Este atat de usor sa extragi date din traficul necriptat....

#8
wld-ro

wld-ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,130
  • Înscris: 04.09.2013

 soniyix, on 02 iulie 2020 - 13:51, said:

stai fara grija.daca ajung e ok,daca nu ceri refound.primesti banii inapoi.nu te mai lua dupa altii.

As adauga din experienta unor prieteni ca au cerut banii inapoi, i-au primit, apoi au primit si produsele.

#9
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,046
  • Înscris: 26.04.2007
am primit produsul comandat mai repede decat as fi comandat pe AliExpress....
totul OK

#10
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,914
  • Înscris: 07.08.2008

 2Unlimited, on 02 iulie 2020 - 13:03, said:

Chinezii nu sunt tzepari
Posted Image Buna asta... Probabil nu ai comandat multe din China.

#11
alwaysWanaFly

alwaysWanaFly

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 05.06.2020
mai este un aspect pe care nu-l inteleg.LA plata finalizata la detalii despre comanda:In dreptul tricoului pe negru imi spune  : nu mai tarziu de 5 aug,iar la cel pe alb nu mai tarziu de 12 aug.Sa inteleg ca nu-mi vor sosi toate cele 3 in acelasi timp?Eu am dat comanda la toate 3 azi si as fi vrut sa-mi soseasca toate odata.
O sa vad pe pielea mea Posted Image

Am luat tricourile astea tocmai de aici,pt ca in alte parti nu le gaseam...

Attached Files


Edited by alwaysWanaFly, 02 July 2020 - 14:42.


#12
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,899
  • Înscris: 25.01.2007
tu roaga-te sa treaca chinezul o suma mai mica pe fiecare colet, ca daca mai platesti tva si taxa de vama la tricourile alea.... cu 3 pachete mai speri sa scapi de vama, cu toate 3 in colet, nici o sansa.

#13
alwaysWanaFly

alwaysWanaFly

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 05.06.2020

 mannick, on 02 iulie 2020 - 13:58, said:

Nu stiu cat de serios si bine intentionat este site-ul, dar sfatul meu este sa schimbi cardul. Daca ai transmis datele cardului prin legatura necriptata, probabilitatea este mare sa fie deja la vanzare pe dark web. Sunt oameni care cu asta se ocupa. Este atat de usor sa extragi date din traficul necriptat....
la banca unde mi-am facut cardul visa,mi-au spus ca acest card are criptare 3D Secure si e aproape imposibil de spart,sa stau linistit.Oricum si daca mi-l hackuiesc nu am decat 350 de lei toti banii pe card :)

 slai, on 02 iulie 2020 - 14:48, said:

tu roaga-te sa treaca chinezul o suma mai mica pe fiecare colet, ca daca mai platesti tva si taxa de vama la tricourile alea.... cu 3 pachete mai speri sa scapi de vama, cu toate 3 in colet, nici o sansa.
pe site ar scrie ca transportul este gratis...sa dea Dumnezeu, desi ma indoiesc

#14
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,237
  • Înscris: 05.01.2006

 alwaysWanaFly, on 02 iulie 2020 - 14:58, said:

pe site ar scrie ca transportul este gratis...sa dea Dumnezeu, desi ma indoiesc
Transport e una, taxe vamale (peste 10 euro pentru outside EU) e altceva...

#15
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,796
  • Înscris: 06.09.2004
... si tva. daca nu stiai, la orice vine din afara ue, platesti taxe vamale si tva. desi daca iti vin separat cel mai probabil scapi.

Edited by born2lose, 02 July 2020 - 17:22.


#16
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,899
  • Înscris: 25.01.2007
...

Edited by slai, 02 July 2020 - 20:03.


#17
alwaysWanaFly

alwaysWanaFly

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 05.06.2020
am primit noi detalii pe mail despre livrarea coletului

Attached Files



#18
alwaysWanaFly

alwaysWanaFly

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 05.06.2020
nu prea inteleg mare lucru,in acest moment pachetul se afla in NL sau in Shenzen,Hong kong?nu ca ar conta prea mult dar nu prea inteleg...

Attached Files



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate