Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Sfat achizitie Home Cinema (Home Theatre)

- - - - -
  • Please log in to reply
213 replies to this topic

#19
silver2

silver2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 04.01.2004

View PostSETI, on Mar 27 2006, 18:32, said:

Pe mine ma intereseaza doar un sistem de boxe home cinema (player am deja faimosul EBOLA 555x), dar sa nu sara de 300 EUR daca se poate.
Ceva recomandari si locatii de unde se pot procura?
brrr...chiar faimosul EBOLA 555x... :confuzzled:
aku serios si eu caut sa-mi iau si nu ma pot hotarai...ca player cred ca am sa merg tot pe EBODA dar o intrebare, la partea de sonorizare sa merg tot pe EBODA, adica sa merg pe 555X si RS 20 parca...??

#20
pierdutu

pierdutu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 26.03.2006

View Posttodiras, on Mar 21 2006, 11:01, said:

Salut !

Gasesti la acest link http://www.mpeg4-pla...age=players.php informatia cum ca acest player ar avea chipset Panasonic (chipset proprietar, oare si soft proprietar ?). Brand-ul asta obisnuieste sa faca faze de acest gen.
Oricum,multumesc frumos pentru advise, voi suna la service sa vad daca au update pentru modelul care ma interseaza.

O zi buna

Todi

Te rog mult de tot sa ma informezi si pe mine daca ai mai aflat ceva, ca m-am gandit sa-mi cumpar si eu zilele astea un 845......si sa nu iau tzeapa :(
Multzam !
perdu...

#21
todiras

todiras

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.05.2005

View Postpierdutu, on Mar 27 2006, 21:52, said:

Te rog mult de tot sa ma informezi si pe mine daca ai mai aflat ceva, ca m-am gandit sa-mi cumpar si eu zilele astea un 845......si sa nu iau tzeapa :(
Multzam !
perdu...

Salut !

Am vorbit la Panasonic ro si mi-au trimis un update de firmware (vezi mai jos).
Nu am avut inca timp sa il folosesc, sunt plecat pana la inceputul lunii mai.
Din toate celelalte puncte de vedere acest 845 e talent mare, nu am ce sa ii reprosez. Ramane de vazut cum va incarca subtitrarile in Romana.
Daca poti utiliza acest firmware si are rezultate bune, posteaza un raspuns.
Succes !

o zi buna.

Todi

Attached Files



#22
SETI

SETI

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 469
  • Înscris: 29.06.2005

View PostAlexander Maxim, on Mar 27 2006, 16:40, said:

Din ce-am vazut in manualul download-at de pe site-ul Philips, 3610 este tot un fel de 3300, doar ca boxele sunt de tip floorstand. In rest, nici o deosebire: acelasi meniu, aceeasi telecomanda... Deci s-ar putea sa mearga sa-l upgradezi cu un firmware modificat de mine sau de Mtz. Insa nu bag mana in foc. Mai bine mai cauta pana gasesti un 3300 sau 3500s sau 5000.

3300 sau 3500 citeste diacritice?
sau daca nu exista update de firmware pt ele?

#23
pierdutu

pierdutu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 26.03.2006
[quote name='todiras' date='Mar 30 2006, 14:04' post='1381336']
Salut !

Am vorbit la Panasonic ro si mi-au trimis un update de firmware (vezi mai jos).
Nu am avut inca timp sa il folosesc, sunt plecat pana la inceputul lunii mai.
Din toate celelalte puncte de vedere acest 845 e talent mare, nu am ce sa ii reprosez. Ramane de vazut cum va incarca subtitrarile in Romana.
Daca poti utiliza acest firmware si are rezultate bune, posteaza un raspuns.
Succes !

o zi buna.

Todi

In primul rand multumesc pt. sfaturi si update. As vrea eu sa-l pot utiliza, dar momentan nu am la ce....am facut comanda pt 845 la un magazin (nu dau nume, dar sunt mari si renumiti) in urma cu o saptamana, si, din pacate, nici pana azi nu mi s-a onorat :(  Daca pana la urma voi intra in posesia sistemului si voi avea timpul fizic necesar sa-l testez din toate p.d.v. in mod sigur voi posta un raspuns.
P.S. In momentul de fata, nici nu am idee cum se poate face update-ul de firmware (MEA CULPA), poate voi gasi tot "aici" un sprijin.
Cu plecaciuni,
perdu....

#24
costin_nuta

costin_nuta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.04.2006
In primul rand salut si multumiri todiras pt update-ul de firmware pus la dispozitie aici. Am achizitionat sistemul Panasonic HT845 acum 2 saptamani si trebuie sa recunosc ca este excelent. Citeste absolut toate formatele posibile, iar calitatea imaginii si a sunetului este impecabila. Singura problema erau subtitrarile in romana pe care nu le recunostea. Datorita update-ului facut nu mai am aceasta problema. Il recomand tuturor, este o alegere excelenta!

#25
gevolleyball

gevolleyball

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 04.03.2006

View Postcostin_nuta, on Apr 2 2006, 01:45, said:

In primul rand salut si multumiri todiras pt update-ul de firmware pus la dispozitie aici. Am achizitionat sistemul Panasonic HT845 acum 2 saptamani si trebuie sa recunosc ca este excelent. Citeste absolut toate formatele posibile, iar calitatea imaginii si a sunetului este impecabila. Singura problema erau subtitrarile in romana pe care nu le recunostea. Datorita update-ului facut nu mai am aceasta problema. Il recomand tuturor, este o alegere excelenta!
Stimate costin_nuta,
Poti aduce ceva detalii in legatura cu buna functionare pe segmentul DivX si eventual daca sunt probleme minore sau..majore in exploatarea aparatului?Astept niste eventuale poze cu afisarea sub si a diacriticelor...Mersi

#26
The.1

The.1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 18.02.2006
Salut.
Incearca in primul rand Sony.
Sau eventual modelul E-Boda 555x + boxe. Vezi poza de mai jos.
Setul era acum 2 luni aprox. 12 mil.
Este foarte puternic, calitatea sunetului este buna.
Ca rezistenta in timp este ok.
Despre dvd-ul 555x nu cred ca mai trebuie sa iti zic ceva  :P

Attached Files



#27
gevolleyball

gevolleyball

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 04.03.2006
Sony e varza..macar daca ar fi murata :))
Sistemul de boxe Eboda e slabutz..l-am vazut la lucru..ma rog..cine vrea poa sa-l ia...
Intre timp setul..nu mai e 12mil...e pe undeva pe la 7,9 mil...si tot e mult raport calitate/pret..Rezistenta in timp...o variabila despre care fiecare cu norocul lui :naughty:

Edited by Mtz, 05 April 2006 - 09:58.


#28
The.1

The.1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 18.02.2006
Este slabut?
Dar ce vrei tu sa faci?
Sa dai petrecere in fata blocului si sa se auda la 500m departare ?
Crede-ma ca si eu l-am vazut cum functioneaza, zi de zi pt ca am lucrat acolo.
Si vreau sa iti spun ca este super tare.

#29
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002

View PostThe.1, on Apr 5 2006, 13:31, said:

Si vreau sa iti spun ca este super tare.
Este, dar la partea de subtitrari DivX tot varza este. In rest sunt de acord cu parerea ta despre playerele pe care le-ai recomandat a nu fi cumparate.

enjoy,
Mtz

Edited by Mtz, 05 April 2006 - 16:36.


#30
enderlabs

enderlabs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 09.08.2005
Eu am un Panasonic HT 845. Sunt f multumit de el.L-am cumparat in urma cu 2-3 luni si citeste si subtitrari divx cu caractere romanesti.Poate a fost facut update de firmware din magazin.Oricum calitatea imaginii si a suntetului sunt bune, singura problema ar fi dimensiunea fonturilor la subtitrarile romanesti.
Ar mai fi o problema : am scris cateva DVD-uri care pe laptop sunt citite iar playerul nu le citeste.Asta nu stiu de ce ...... unele merg altele nu....habar nu am de ce.Daca cineva stie de ce....rog sa-mi spuna si mie !

#31
SETI

SETI

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 469
  • Înscris: 29.06.2005

View Postenderlabs, on Apr 5 2006, 18:13, said:

Eu am un Panasonic HT 845. Sunt f multumit de el.L-am cumparat in urma cu 2-3 luni si citeste si subtitrari divx cu caractere romanesti.Poate a fost facut update de firmware din magazin.Oricum calitatea imaginii si a suntetului sunt bune, singura problema ar fi dimensiunea fonturilor la subtitrarile romanesti.
Ar mai fi o problema : am scris cateva DVD-uri care pe laptop sunt citite iar playerul nu le citeste.Asta nu stiu de ce ...... unele merg altele nu....habar nu am de ce.Daca cineva stie de ce....rog sa-mi spuna si mie !

Poti face te rog o poza a ecranului TV-ului cu subtitrare in romana sa vedem despre ce e vorba?
Despre sistemul de boxe ce parere ai?
De ce nu incerci firmaware-ul ala care circula pe aici?Poate iti imbunatateste subtitrarea (afisajul)

Edited by SETI, 06 April 2006 - 13:59.


#32
pierdutu

pierdutu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 26.03.2006

View Postenderlabs, on Apr 5 2006, 18:13, said:

Eu am un Panasonic HT 845. Sunt f multumit de el.L-am cumparat in urma cu 2-3 luni si citeste si subtitrari divx cu caractere romanesti.Poate a fost facut update de firmware din magazin.Oricum calitatea imaginii si a suntetului sunt bune, singura problema ar fi dimensiunea fonturilor la subtitrarile romanesti.
Ar mai fi o problema : am scris cateva DVD-uri care pe laptop sunt citite iar playerul nu le citeste.Asta nu stiu de ce ...... unele merg altele nu....habar nu am de ce.Daca cineva stie de ce....rog sa-mi spuna si mie !

Salut!
Zici ca ai scris cateva DVd-uri pe care playerul nu ti le citeste...Ce fel de fisiere ai scris pe DVD-uri?...ca daca sunt MP3 sau ceva de genu...n-ai nici o sansa. Am intrat si eu recent in posesia unui 845 si am constatat cu STUPOARE ca fisierele mp3, wma, jpg, ..etc.....nu sunt citite decat daca sunt scrise pe CD, nicidecum pe DVD.....Nu-mi vine sa cred, mai ales cand ma gandesc ca alte playere"no name" citesc orice de pe orice.
Am telefonat azi la Panasonic Romania si mi sa spus ca, din pacate, nu exista deocamdata un update care sa rezolve aceasta problema care este cunoscuta si de ei, doar la modelele noi fisierele mp3 si celelalte vor fi citite si de pe DVD...
Ma mir de ce nu a semnalat nimeni aici aceasta problema pana acum.....asa ca ATENTIE amatori de Panasonic.
p.s. Am mai descoperit ca la anumite filme, avi, nu se aude nimic(cannot play audio)....aici nu stiu care poate sa fie baiu....poate are cineva o explicatie...
O zi buna tuturor!

#33
sly_d

sly_d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 19.03.2006
din moment ce si eu am astfel de ganduri...ce parere aveti de LG-ul asta!

are cineva?cum e LG?

vad ca e si wirelles, afecteaza performanta cumva? e vreun avantaj la wirelles?

#34
sly_d

sly_d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 19.03.2006
Am incercat sa ma decid asupra unei viitoare achizitii si m-am tot invartit pe site! :confuzzled:

Asa ca please......be my guests!


PS: profan cum sunt, ma gandeam poate la un LG LHW551TB

Multumesc anticipat! :notangel:

#35
voodooeye_69

voodooeye_69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 15.06.2005
Arata bine ca toate produsele LG dar mi se par cam scumpe. Plus de asta am eu ceva impotriva celor de la LG sti o biluta neagra...
Incearca asta sau cu un mic surplus de bani incearca asta
indiferent ce alegere faci asculta-le bine fi sigur ca fac exact ceea ce iti doresti. Sunt destul de multi bani, probeazale cu discuri de calitate si nu te jena sa ceri celor ce vind sa-ti asigure conditia de a le testa asa cum vrei tu. Sunt obligati sa fraca asta.
Pe de alta parte chiar daca iesi putin mai scump as incerca o combinatie DVD+AV receiver+un set de boxe 5.1
Avantaje...multe. Se strica transportorul sau laserul la DVD arunci la gunoi totul. In cazul cind ai componente separate inlocuiesti doar ce s-a stricat.
P.S. Nu uita ca sunetul de calitate se obtine prin cabluri de calitate (care pot sa coste cit tot LG-ul ala) nu prin wireless
Later edit:
http://www.dvdplanet...i&produsID=1594
http://www.dvdplanet...i&produsID=1584
http://www.dvdplanet...ii&produsID=250 atit pentru fata cit si spate
http://www.dvdplanet...ii&produsID=310
http://www.dvdplanet...ii&produsID=333
Desigur pretul cu boxele puse de mine sare destul de sus dar 10-15 ani nu mai ai dureri de cap sa iti iei alt sistem

Edited by voodooeye_69, 21 April 2006 - 21:34.


#36
nicub

nicub

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 11.04.2006
Astept pareri privind cel mai bun Home Cinema din punct de vedere al compatibilitatii (daca citeste divx/xvid), fiabilitatii, pretului, claritatea sunetului, dotari etc.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate