Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta

Here goes nothing
 BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?
 Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...
 Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...
 

Sfat achizitie Home Cinema (Home Theatre)

- - - - -
  • Please log in to reply
213 replies to this topic

#37
tupac_g

tupac_g

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 29.06.2006
mai esti pe aici??mai are rost sa-ti raspund???

#38
abjazzy

abjazzy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 15.07.2006

View Posttupac_g, on Jul 13 2006, 20:14, said:

mai esti pe aici??mai are rost sa-ti raspund???

Raspunde-mi mie. Ca am pus ochii pe un Philips HTS3500. Arata binisor, face destule la banii care se cer pe el si in plus gasesc pentru el si update de la mtz  :)  Merita sa il iau ?
Si care este diferenta dintre HTS3500: http://www.promopric...mp;id_sursa=172
si HTS3500S: http://www.domo.ro/p...s.php?id=P:3625 ? Sau S-ul ala este pus ca sa fie ?
Totodata mi-ar trebui si niste suporti pentru boxele din spate... de unde fac rost ?

#39
tupac_elite

tupac_elite

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 23.10.2005

View Postabjazzy, on Jul 16 2006, 00:47, said:

Raspunde-mi mie. Ca am pus ochii pe un Philips HTS3500. Arata binisor, face destule la banii care se cer pe el si in plus gasesc pentru el si update de la mtz  :)  Merita sa il iau ?
Si care este diferenta dintre HTS3500: http://www.promopric...mp;id_sursa=172
si HTS3500S: http://www.domo.ro/p...s.php?id=P:3625 ? Sau S-ul ala este pus ca sa fie ?
Totodata mi-ar trebui si niste suporti pentru boxele din spate... de unde fac rost ?
vb diseara.cred cati dau PM

#40
abjazzy

abjazzy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 15.07.2006

View Posttupac_elite, on Jul 17 2006, 13:09, said:

vb diseara.cred cati dau PM

:(  Deja l-am luat pe cel cu S... Merci oricum. Dar acum am o alta intrebare, pe care o sa o postez la topicul cu DivX playere cu cipset MTK

#41
sorinsirbu

sorinsirbu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 853
  • Înscris: 22.06.2006
Eu as merge la magazin cu un DVD cu filme in format xvid (unele care stiu eu ca nu merg chiar in orice dvd) si l-as incerca,daca le citeste e ok,inseamna ca citeste tot

#42
abjazzy

abjazzy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 15.07.2006

View Postsorinsirbu, on Jul 17 2006, 20:59, said:

Eu as merge la magazin cu un DVD cu filme in format xvid (unele care stiu eu ca nu merg chiar in orice dvd) si l-as incerca,daca le citeste e ok,inseamna ca citeste tot

Asa am facut. Aveam la mine un DVD Pal, unul NTSC, un SACD, un DVDAudio, un DivX cu sub cu diacritice, un cd cu mp3uri si unul cu jpeg... Cand m-au vazut aia cu teancul cred ca m-au considerat nebun sau disperat  :naughty: . Oricum, mergeau toate impecabil, mai putin DVD-Audio (desi la Altex in descriere scria ca merg si DVDA  :cursing: ) in acest caz aparand doar meniul dar cu imposibilitatea de a alege melodiile.

#43
tupac_g

tupac_g

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 29.06.2006

View Postabjazzy, on Jul 17 2006, 22:31, said:

Asa am facut. Aveam la mine un DVD Pal, unul NTSC, un SACD, un DVDAudio, un DivX cu sub cu diacritice, un cd cu mp3uri si unul cu jpeg... Cand m-au vazut aia cu teancul cred ca m-au considerat nebun sau disperat  :naughty: . Oricum, mergeau toate impecabil, mai putin DVD-Audio (desi la Altex in descriere scria ca merg si DVDA  :cursing: ) in acest caz aparand doar meniul dar cu imposibilitatea de a alege melodiile.
Foarte bine nu conteaza ce zic aia esti unul din putini oameni care fac asa, de ce sa iei un aparat si sa te intepi cu el??asa vezi din capul locului ce stie sa fac si daca iti convine sa-l iei, ce ai facut tu a fost intelept ca oricum daca ii intrebai pe baietii de acolo ei nu stiau in mare parte si al doilea lucru te minteau sa-si vanda marfa!! Eu asi fi preferat Bose mai ales ca intrebarea era cel mai bun sistem home cinema, am vazut ca cel fara S citea super audio cd la fel citeste si al tau???

#44
abjazzy

abjazzy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 15.07.2006

View Posttupac_g, on Jul 19 2006, 18:21, said:

Eu asi fi preferat Bose mai ales ca intrebarea era cel mai bun sistem home cinema, am vazut ca cel fara S citea super audio cd la fel citeste si al tau???
Da. Citeste SACD. Acum nu imi ramane de facut decat sa fac rost de SACD. Cat despre cel mai bun sistem home cinema, prefer sa astept pana ma voi muta intr-o noua locatie. In acest moment un sistem clasa "economy" este suficient  :)

#45
tupac_g

tupac_g

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 29.06.2006
Da intr-adevar face parte din clasa high end, depinde si de model.

#46
mirc84`

mirc84`

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 25.07.2005
Vreau sa-mi schimb si eu aparatura de prin casa si am inceput sa ma documentez. Nu prea inteleg care e diferenta dintre un DVD player si un sistem Home Cinema. (in afara de faptul ca HC are si boxe). Am crezut ca DVD reda numai DVD-uri insa nu-i chiar asa...
Ma poate lumina cineva? Multumesc

#47
tupac_g

tupac_g

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 29.06.2006
Pai...Exista un post, nu mai stiu al cui,aici pe forum in care sunt enumerate cateva din conditiile pe care trebuiesc repectate de un eventual cumparator daca doreste raportul calitate/pret maxim.
Dvd player-ele citesc acum si divx si au evoluat mai mult de atat intram in detalii tehnice. Depinde in primul rand de bugetul tau iti poti lua bose sau pioneere sau ce crezi ca ti-se potriveste cel mai bine numai sa iti iei neaparat cate un cd din fiecare format filme: DVD; Dvix; VCD(mpeg1); SVCD(mpeg2) un cd cu poze:jpg, un mp3 si depinde ce mai face dvd respectiv specificat in fisa producatorului, chiar poti cere sa ti-se probeze iesirea vga=mufa folosita la conectarea player-ului la monitor, eu am patito cand nu-mi mergea chiar nici scartul e bine sa investesti intr-un model bun, daca poti afla chiar si tipul de procesor pe care il are respectivul aparat caci daca are MTK acel soft se poate update. NU TE GRABII !!!
Si cat dai pe un sistem home cinema(daca iti iei unul) poti sai freci pe cei care iti probeaza aparatul pana te plictisesti "sa faca toti banii". Bafta.

#48
savin512

savin512

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 03.01.2006
Ref:Philips HTS3500S
Citeste subtitrarile si pe 2 sau 3 randuri? spune-ne!

#49
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Cu firmware modificat citeste pe 3 randuri si fontul este mare. Cu original, 2 si fontul e mic cam nasol.

enjoy,
Mtz

#50
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,643
  • Înscris: 06.03.2005
Uite un candidat la cel mai bun sistem home-cinema: http://news.ecoustic...381/117994.html  daca dispui de jumatate de milion de dolari sigur nu te va dezamagi.

#51
nicub

nicub

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 11.04.2006
Cand spuneam cel mai bun home cinema ma refeream la cele din zona noastra de cumparare, adica si la accesibilitate si la bani.Sau mai bine zis un home cinema care sa si-l permita tot omul interesat de asa ceva.
de exemplu eu am un Sansums HT-P10 care are un pret de aprox 700 ron si pe care il posed de ceva vreme.La roman i se potriveste o zicala <sa-l stoarcem pana da tot ce poate>
Asa am facut si eu.Mi s-a parut exceptional la sunet -5.1-, la filmele xvid si divx era bun dar avea o problema, nu se  vedea subtitrarea prea mare si trebuia sa ma "holbez" sa citesc. Eram totusi multumit dar nu deplin satisfacut asa ca am trecut la treaba. Am gasit cu greu un firmware de pe un site polonez de la Samsung si am facut update. Mare greseala. Aparatul s-a dat peste cap si nu mai recunoaste cd-urile.Asa ca acum sunt nemultumit de tot.Subtitrarea se vede pe un fundal albastru, bine vizibila. Dar ce folos daca nu mai pot asculta muzica de pe cd-uri.Nu stiu ce sa fac cu el sa redresez situatia.Asa ca, aviz-amatorilor, aveti grija daca acel home cinema e compatibil cu firmware-urile pe care le gasiti pentru a le imbunatati.
Concluzia. Cand merge bine ceva bucura-te, nu-l distruge crezand ca-l ve-i imbunatati!

PS.Am aflat ca daca as fi introdus la setup/subtitle/others/1428 mergea subtitrarea pe fundal albastru fara sa mai trebuiasca sa-i mai fac update.Asa că : Să-mi fie de bine!

#52
mariusradoi1

mariusradoi1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 16.05.2006
poate cineva sa-mi spuna care este difirenta dintre sistemele home cinema de la panasonic SC HT990 si SC-HT990E-S?
le-a vazut cineva la lucru?
merita 1650 RON?

despre  Daewoo HC-4180X poate cineva sa dea o parere in cunostinta de cauza?

#53
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Unde gasiti frate, panaramele astea? Ia-ti un Philips daca tot iti plac marcile mai sonore. Celealte da-le dreq.

enjoy,
Mtz

#54
silviu_brat

silviu_brat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 17.01.2007
Salut tuturor,


As avea nevoie de ajutor...Am citit posturile despre DVD playerele Panasonic.
Am un SC-HT335.Din pacate nu resusesc nicicum sa afisez o subtitrare (am incercat diverse tipuri) daca filmul este DivX.

Ce format trebuie sa aiba subtitrarea (srt nu imi merge de exemplu..si am incercat si altele)?...
Trebuie sa fie o corelatie intre numele de fisiere ale subtitrarii si filmului?

Orice sfat este apreciat.

Multumesc anticipat.
Silviu

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate