Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Topul normalitatii

Sa incurajam sporturile de contac...

Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Casa construita la o distanta mai...
 Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie

Sterilizare UV apa
 Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...
 Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri

Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator
 

Care sunt site-urile blocate in Romania de ANCOM?

* * * - - 2 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
40 răspunsuri în acest subiect

#37
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 29.666
  • Înscris: 15.12.2009

 geo123, on 11 mai 2020 - 19:50, said:

Nu fi tu asa sigur!
1-Pustii pot pune mana la orice ora pe telefoane/tablete  si calculatoare ale prietenilor(nu-mi spune ca il tii inchis in casa sau nu il trimiti la scoala va nu te cred)
2-Daca mi-ai fi facut mie ca puști chestia asta prima data as întreba pe gogu cum sa-ti ocolesc planul.Si uite asa as incerca un proxy, un VPN, as instala alt browser, as dezinatala addonuri sau aplicatii de acord parental,as reseta parola de admim daca e cazul mergând pana la LIVE USB cu linux/win sau chiar reinstal de OS.
Routerul l-as reseta de la spate si l-as reconfigura daca are parola sau as baga cablul direct in PC si m-as autentifica de acolo si tot asa.
Nu ai cum sa interzici nimic fortat!
Intelege de buna voie e bine nu oricum va afla cu sau fara voia lui ca-i baga tovarasii pe gat iar daca nu stie nimic va fi luat la misto de tovarasi si vor face glume proaste pe spatele lui/ei.
Singura solutisle viabila este sa-i explici ce se intampla acolo si ce este bine de facut si cand se face!Care sunt riscurile ce sunt BTS, sarcina si cum te protejezi.
Faci asta ca copil si te-ai lins pe bot de orice device electronic online pana la cel putin 16 ani Posted Image ...

Eu am internetul nerestrictionat in casa, dar controlez aplicatiile la care acces cel mic de ex (are voie doar la "netflix kids" si "youtube kids" si jocuri educative pe tableta) iar cel mare are voie peste tot, unde vrea el de pe la 12 ani, dupa ce am inteles ca are un compas moral suficient de bine calibrat.

Editat de ro_explorer, 13 mai 2020 - 10:04.


#38
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 57.714
  • Înscris: 11.04.2005
Și  mie mi-a fost restricționat accesul la bibliotecă.   Tata credea că citesc prea mult și neglijez programa școlară.  
Dar am aflat unde ținea cheia ascunsă :)

#39
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 122.802
  • Înscris: 07.02.2003

 BasculantaSexy, on 09 mai 2020 - 15:45, said:

Si ce era corect pe ortodoxinfo, de exemplu?
Nimic... minciuni peste minciuni erau, cu Bill Gates, cu 5G cu reptilienii, cu vaccinuri periculoase inventate care ar fi cica interzise in vest etc... numai intoxicari.

 Failsafe, on 12 mai 2020 - 22:22, said:

Ba cu certitudine absoluta se refera la absolut orice si este fundamentul de baza a libertatii de exprimare: statul nu are dreptul de a decide ce e adevarat si ce e fals!
Cu certitudine nu e chiar asa, statul e format din oameni cu gandire critica, ei trebuie sa protejeze libertatile cetatenilor precum libertatea de a nu fi intoxicat cu fake news. Nu reprezinta libertate fundamentala promovarea falsului, a minciunii.
Si evident cand vine vorba de libertate nimic nu e in termeni absoluti.

Editat de andreic, 13 mai 2020 - 14:27.


#40
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.092
  • Înscris: 19.01.2004

 andreic, on 13 mai 2020 - 14:23, said:

statul e format din oameni cu gandire critica,

Parol, monser?
Nu mai putem de bine de atita gindire critica a oamenilor alora care formeaza statul.
Dar sa trecem peste definitia inepta pe care o dai statului (of, ce bine e sa te pricepi la toate!) si sa vedem ce mai spun si altii, mai din miezul problemei decit un forumist oarecare: https://economie.hot...e-periculos.htm

#41
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.046
  • Înscris: 26.04.2007

 geo123, on 11 mai 2020 - 19:50, said:

Nu fi tu asa sigur!

bine ca nu esti copilu' meu... Posted Image
ca faceam instructie cu tine pana invatai sa respecti parintii !
cand zic una apai aia este !!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 2

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate