Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu

La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!
 Mai exista la voi in oras strandu...

Bon Jovi - Living Proof

Problema card reader Sandisk

Recomandare acumulator 26650
 

Plata credit prima casa

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
danybyby

danybyby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 24.05.2014
Salutare, sunt la primul credit luat vreodata, prima casa finalizat in proportie de 95% pentru ca situatia curenta m-a prins blocat la ultimul pas:
-De dus declaratia ca vanzatorul si-a primit banii si de dus intabularile la banca(BRD)
Banii s-au transferat si eu m-am mutat, insa a venit azi data scadenta si vad ca din contul meu la ei nu s-a retras rata nici pana la ora asta.
Creditul nu imi apare in cont, dar am fost asigurat de cei de la call center acum 2 saptamani ca e vorba doar de "O bifa" neimportanta si ca o sa o puna ei cand ma duc sa duc restul actelor (care tot intarzie.. data fiind situatia curenta din tara)..
E ceva de facut si nu am facut eu ? ca sa se retraga banii ?
E vreo problema daca nu se retrag azi ? ca la call center nu lucreaza nimeni azi ..
Bani sunt in cont, mai exact in contul curent din aplicatia mobila, ca banuiesc ca nu e nevoie sa ii transfer in contul "Depozit colateral"
Va rog sa ma ajutati sunt un pic confuz si fara experienta in domeniul asta .
Multumesc !

#2
LuvRaluK

LuvRaluK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 27.09.2006
Nu stiu cum e la BRD, dar la BT si Raiff (unde am credite) atunci cand data scadenta a ratei pica intr-o sambata/duminica/zi libera legala, rata se trage in prima zi lucratoare de dupa ... in unele cazuri dimineata devreme, in altele seara tarziu.
Deci pana maine seara nu te agita, stai relaxat ;).
In contul "depozit colateral" nu pui niciodata nimic, lasi valoarea ratei in contul curent si dispare ea cand trebuie.

#3
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
Nu e zi bancara. Exact cum zice si colegu' mai sus.

#4
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Sa te mai uiți pe cont azi. La mine (BCR) ia banii in ziua scadentă, nu contează ca e luni, duminica sau sărbătoare legală.

Pe firma am cont activ la Transilvania și am văzut ca își iau comisionul (ca data plata efectivă) in prima zi lucrătoare.

#5
SPX808

SPX808

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 18.06.2016
Nu cred ca poti transfera bani in depozitul colateral. In mod normal nu ar trebui sa poti umbla la el. El a fost constiuit ca garantie. In cazul in care nu poti achita rata, se trag bani de acolo.

Stai linistit. Au grija bancile sa iti ia banii. Nu ramai cu ei in cont.

#6
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
Și mai ia în considerare că sunt câteva bănci care au probleme de updatare rapida a situației conturilor in aplicații/ online.

Edited by raduors, 21 April 2020 - 10:21.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate