Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon
 Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu

La mulți ani @yanni17!
 La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...

Bon Jovi - Living Proof

Problema card reader Sandisk
 Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza

Consumul in bord VS consumul la p...

PC-ul nu booteaza
 

Skoda Kamiq

* * * * * 1 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
161 răspunsuri în acest subiect

#91
KarlaD

KarlaD

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 16
  • Înscris: 27.06.2015

View PostCryTeku, on 04 martie 2020 - 08:36, said:

Masina are aprox. 1200-1300 kg, iar motorul de 1.0 este mai mult decat de ajuns pentru ea, cu conditia sa nu fii toata ziua pe autostrada si sa vrei sa faci depasiri cu 160+.
Un mic minus ar fi un consum mai maricel, insa nu o diferenta foarte mare intre 1.0 si 1.5, pentru ca stilul de condus influenteaza cu mult datele de pe hartie.

De asemenea, motorul de 1.0 de la WAG are un trecut bun, fara mari probleme.


#92
KarlaD

KarlaD

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 16
  • Înscris: 27.06.2015
Mie îmi trebuie mai mult pt oras si odata/2 ori pe an pt concediu!☺️☺️☺️

#93
CryTeku

CryTeku

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 938
  • Înscris: 29.11.2013
Tocmai mi s-a transmis ca masina a ajuns in showroom, in plina criza mondiala. Desi Cehia are granitele inchise, livrarea nu este afectata in niciun fel, doar panica generala iti da impresia ca ceva nu e ok.

Mi s-a transmis ca saptamana asta se va putea ridica, doar daca nu se inchide showroom-ul. Ceea ce vreau sa punctez este ca pana acum e doar panica online, livrarile merg cum trebuie (noi stiam de 2 luni ca masina va sosi in perioada asta). Asta pentru ca am vazut pe alte topicuri cum ceilalti renunta la comenzi de frica.

#94
cata

cata

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.049
  • Înscris: 16.02.2002
Ford, Seat , Renault ,VW au anunțat deja că închid fabrici.
https://www.google.c...ortile-18993364

https://m.automarket...ania-96865.html

Editat de cata, 17 martie 2020 - 13:07.


#95
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.360
  • Înscris: 09.03.2009

View PostCryTeku, on 17 martie 2020 - 12:33, said:

Tocmai mi s-a transmis ca masina a ajuns in showroom, in plina criza mondiala. Desi Cehia are granitele inchise, livrarea nu este afectata in niciun fel, doar panica generala iti da impresia ca ceva nu e ok.

Mi s-a transmis ca saptamana asta se va putea ridica, doar daca nu se inchide showroom-ul. Ceea ce vreau sa punctez este ca pana acum e doar panica online, livrarile merg cum trebuie (noi stiam de 2 luni ca masina va sosi in perioada asta). Asta pentru ca am vazut pe alte topicuri cum ceilalti renunta la comenzi de frica.

Renunta cei care sunt in faza de a da avans, tu daca ai fi in situatia asta, ai lua-o de la capat?

#96
CryTeku

CryTeku

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 938
  • Înscris: 29.11.2013

View Postcata, on 17 martie 2020 - 13:06, said:

Ford, Seat , Renault ,VW au anunțat deja că închid fabrici.
https://www.google.c...ortile-18993364
https://m.automarket...ania-96865.html
Vorbim de inchidere temporara de maxim o saptamana. La un termen de 20 de saptamani, nu prea conteaza +- 1-2 saptamani.

View Postdenky, on 17 martie 2020 - 13:13, said:

Renunta cei care sunt in faza de a da avans, tu daca ai fi in situatia asta, ai lua-o de la capat?
Am asteptat din decembrie, reprezentatul mi-a zis ca e posibil sa le dea liber si lor, deci nu e nicio problema daca ridic masina saptamana asta sau... peste 2 saptamani.

Daca azi zic ca vreau masina noua, astept... doar nu ma duc eu sa o montez.

Editat de CryTeku, 17 martie 2020 - 13:24.


#97
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 9.322
  • Înscris: 02.02.2006
Adevărul e undeva la mijloc și n-ar trebui să se considere nimeni atotștiutor. Realitatea e că nimeni nu poate fi sigur de nimic perioada asta. UE trage tare ca transportul de mărfuri să nu fie afectat, dar chiar și-așa sunt/au fost unele granițe unde nici mărfurile nu puteau trece. De la probleme de producție a componentelor, probleme de asamblare finală, probleme de transport și logistică, și probleme la livrare în showroom, eu zic să stăm liniștiți cu "eu sunt sigur că", indiferent cum vreți să terminați propoziția.

Eu, unul, dacă nu arde, aș aștepta cu achizițiile.
Ca fapt divers, eu tocmai am realizat azi că nu voi mai putea înmatricula mașina, pentru că primăria s-a inchis, cel puțin până la final de martie, cu posibilitate de prelungire. Eu aveam programare pe 30 martie, s-a dus... Și după ce se deschid, să vezi atunci cozi și haos, când se bulucesc toți cu programări pierdute.

O să fie mirobolant...

#98
CryTeku

CryTeku

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 938
  • Înscris: 29.11.2013
SI toate astea se intampla pentru ca panica... si aici pe forum e panica generala.
O sa trecem si peste asta. Fie ca vine apoi cea mai grea criza. Nu e ca si cum Romania s-a bucurat de vremuri mult prea bune pana acum, e posibil sa nici nu simtim efectele financiare ale acestui virus.


Intradevar, unii vor supravietui si vor ramane cu 100 de baxuri de hartie igienica.

#99
Alex167

Alex167

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 559
  • Înscris: 03.03.2008

View Postalexcrist, on 17 martie 2020 - 13:41, said:


Ca fapt divers, eu tocmai am realizat azi că nu voi mai putea înmatricula mașina, pentru că primăria s-a inchis, cel puțin până la final de martie, cu posibilitate de prelungire. Eu aveam programare pe 30 martie, s-a dus... Și după ce se deschid, să vezi atunci cozi și haos, când se bulucesc toți cu programări pierdute.

O să fie mirobolant...
Banuiesc ca, momentan, esti cu numere rosii cu o valabilitate de 90 de zile. Deci nu e cazul sa te grabesti cu inmatricularea.

Editat de Alex167, 17 martie 2020 - 18:54.


#100
skoda_kamiq

skoda_kamiq

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Mesaje: 11
  • Înscris: 31.01.2020
Mai putin…. M-a anuntat dealer-ul ca masina se afla la Curtici :D … zilele trecute s-a demarat si programul rabla, am depus actele si acum asteptam….sunt curios cat va dura tot procesul :) va tin la current :)

#101
Garkan

Garkan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.010
  • Înscris: 08.05.2017

View Postalexcrist, on 17 martie 2020 - 13:41, said:

Adevărul e undeva la mijloc și n-ar trebui să se considere nimeni atotștiutor. Realitatea e că nimeni nu poate fi sigur de nimic perioada asta. UE trage tare ca transportul de mărfuri să nu fie afectat, dar chiar și-așa sunt/au fost unele granițe unde nici mărfurile nu puteau trece. De la probleme de producție a componentelor, probleme de asamblare finală, probleme de transport și logistică, și probleme la livrare în showroom, eu zic să stăm liniștiți cu "eu sunt sigur că", indiferent cum vreți să terminați propoziția.

Eu, unul, dacă nu arde, aș aștepta cu achizițiile.
Ca fapt divers, eu tocmai am realizat azi că nu voi mai putea înmatricula mașina, pentru că primăria s-a inchis, cel puțin până la final de martie, cu posibilitate de prelungire. Eu aveam programare pe 30 martie, s-a dus... Și după ce se deschid, să vezi atunci cozi și haos, când se bulucesc toți cu programări pierdute.

O să fie mirobolant...

Nu trebuie sa iti faci griji.
1. daca ai numere rosii, sunt valabile 90 de zile
2. daca le ai de ceva vreme si expira curand, nu vor expira, orice chestie de genul care expira in perioada starii de urgenta, se prelungeste.

#102
KarlaD

KarlaD

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 16
  • Înscris: 27.06.2015

View PostCryTeku, on 17 martie 2020 - 12:33, said:

Tocmai mi s-a transmis ca masina a ajuns in showroom, in plina criza mondiala. Desi Cehia are granitele inchise, livrarea nu este afectata in niciun fel, doar panica generala iti da impresia ca ceva nu e ok.

Mi s-a transmis ca saptamana asta se va putea ridica, doar daca nu se inchide showroom-ul. Ceea ce vreau sa punctez este ca pana acum e doar panica online, livrarile merg cum trebuie (noi stiam de 2 luni ca masina va sosi in perioada asta). Asta pentru ca am vazut pe alte topicuri cum ceilalti renunta la comenzi de frica.
In ce luna ai dat comanda?

#103
CryTeku

CryTeku

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 938
  • Înscris: 29.11.2013

View PostKarlaD, on 24 martie 2020 - 02:15, said:

In ce luna ai dat comanda?
Fix pe 24 decembrie.

Am ridicat masina vineri, insa mi s-a transmis ca ea a fost printre ultimele livrate in aceasta perioada, fabrica fiind inchisa timp de 2 saptamani.

#104
KarlaD

KarlaD

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 16
  • Înscris: 27.06.2015

View PostCryTeku, on 24 martie 2020 - 09:42, said:


Fix pe 24 decembrie.

Am ridicat masina vineri, insa mi s-a transmis ca ea a fost printre ultimele livrate in aceasta perioada, fabrica fiind inchisa timp de 2 saptamani.

Merci! Eu am dat în februarie, deci mai am de așteptat!

#105
marianvoin

marianvoin

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 03.10.2013

View Postpeter_k, on 08 februarie 2020 - 18:29, said:


Am promis ca revin cu poze, dupa ce spal masina Posted Image

Am comandat o Skoda Kamiq 1.5, style cu transmisie manuala.
Acum că tot nu lucrează fabrica, m-am gândit dacă să fac un update la transmise automata.
Cum se comporta transmisia automată, și dacă e cineva să îmi de-a un feedback despre transmisa manuala.

Stau in dubiu dacă să dau, după creșterea de preț din 10.04 prețul de cutie automata+creșterea de preț model.
Merita banii, sau să rămân pe manual.

Merci pentru suport!



#106
laurct

laurct

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 56
  • Înscris: 02.09.2008
Salutare!
O scurta intrebare : plasele din portbagaj pentru cei ce au primit masina sunt in numar de 4 sau 3 ???
Eu am primit 3 plase si in reviewuri apar ar fi 4.

#107
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.595
  • Înscris: 03.09.2008

View Postmarianvoin, on 19 aprilie 2020 - 21:21, said:



Am comandat o Skoda Kamiq 1.5, style cu transmisie manuala.
Acum că tot nu lucrează fabrica, m-am gĂąndit dacă să fac un update la transmise automata.
Cum se comporta transmisia automată, și dacă e cineva să Ăźmi de-a un feedback despre transmisa manuala.

Stau in dubiu dacă să dau, după creșterea de preț din 10.04 prețul de cutie automata+creșterea de preț model.
Merita banii, sau să rămĂąn pe manual.

Merci pentru suport!

Cum sa se comporte? Ca o automata. O bagi in D si conduci.
Tu trebuie sa stii cel mai bine ce iti doresti. Iti place manuala, conduci manuala.
Crezi ca automata ti se potriveste mai bine, iei automata.
Fiecare are preferintele lui.
Eu am masina manuala.
Asta sunt eu, mie imi plac masinile manuale. Simplu.
Dupa parerea unora, in 2020 clar doar automate ar trebui sa existe pe sosele, ca atat ii duce pe ei mintea, ca toata lumea trebuie sa conduca ce le place lor.
Daca ai condus masini si manuale si automate atunci stii ce preferinte ai si nu ai nevoie de sfaturile unora, care, daca nu este ca ei atunci este gresit.
Daca intrebi despre automata de la Kamiq cum se comporta, atunci posesorii de automate ale acestei marci ar trebui sa iti dea un feedback.

Editat de Groh, 20 aprilie 2020 - 18:13.


#108
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 9.322
  • Înscris: 02.02.2006
Fără supărare, dar ai scris mult și n-ai zis nimic. Evident că despre Kamiq era vorba, și evident că de la posesori ai mărcii se așteptau răspunsuri/impresii.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate