Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986
 Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...
 Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 

Dilema SH: an VS calitate, confort și imagine

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
corina_geo

corina_geo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,093
  • Înscris: 30.09.2008

Vizualizare mesajDorel-Mesterel, pe 03 august 2019 - 09:18, a scris:

Orice model Dacia are aceleasi scaune ca si “m wc-ul” meu, de asta il si numesc asa, ideea este ca eu la 7000 nou nici nu aveam alte asteptari. Cand masina de noua costa peste 10000 ( si dacia are variante peste valoarea asta) parca te astepti la niste scaune de masina. Bine, la peste 10000 te astepti si la altele, un AC de masina, o servo de masina, niste “asistente” de masina etc. Nimic din ce ofera dacia nu are legatura cu ceea ce exista la alte marci sub aceeasi denumire.

Daciile sunt insa mai ieftine fata de concurenta si incep sa semene cu celelalte masini, de la distanta si daciile par masini.

Cred ca exagerezi since. Am mers cu Sandero, modelul nou, inchiriat, am avut o perioada scurta si un Clio cu care m-am fastacit putin prin oras (lasat "la pastrare" de o prietena cat a fost plecata din tara cateva luni), model cred ca din 2014-2015, si in plus masina noastra proprie pe care o avem aici este un Laguna din 2011, pe care de asemenea am condus-o de cateva ori (o foloseste mai mult sotul). Ce-i drept la capitolul suspensii Laguna este clar mai blanda cu poponetul cand dai prin gropi, care sunt abundente aici in Praga, chiar daca masina este mai veche, dar comfortul la volan, pe scaun, chiar nu vad vreo diferenta prea mare. Ba chiar la Sandero pozitia mi s-ar parut foarte buna pentru vizibilitate, ceva mai inalta, care parerea mea personala bineinteles, cred ca se compara bine cu Clio, iar de Sandero Stepway, ma gandesc ca probabil are scaune identice cu Sandero, sau poate mai bune.

Edited by corina_geo, 04 August 2019 - 20:39.


#20
Young_Soul

Young_Soul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 29.11.2009
Curios pana la urma cum si-a rezolvat initiatorul topicului dilema respectiva.

Daca in 2019 inclina spre Renault, in 2021 cred ca Hyundai i s-ar parea best-buy.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate