Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 

TV 4K pentru consolă Xbox one X

- - - - -
  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#73
_Aemilius_

_Aemilius_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 27.01.2019
Consola Xbox One X am comandat-o astazi. Am gasit-o cu Black Friday-ul asta la 300 Euro impreuna cu colectia de jocuri Metro... Posted Image
Saptamana asta vad ce oferte prind la TV-uri. Stau cu ochii pe LG 49SM9000PLA (momentan l-am gasit la 780 Euro) . Ma astept sa prind un 10-bit curat pe 120Hz cu Dolby Vision undeva la 600 Euro... Posted Image

Edited by _Aemilius_, 25 November 2019 - 15:07.


#74
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 09.05.2018
Singurul dezavantaj , e panelul IPS......in rest e OK ca si tv , dar și pretul e pe masura , asa ca......

#75
_Aemilius_

_Aemilius_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 27.01.2019
M-am uitat la niste comparatii si review-uri legate de ecranele IPS (LG) vs. VA (Samsung). Am inteles ca IPS-ul ofera o calitate superioara a imaginii si unghiuri de vizualizare mai bune, in schimb are un lag mai mare. VA-ul este un fel de compromis intre IPS si TN (care se foloseste doar la monitoare din considerente de compatibilitate HDR), care are o imagine mai slaba calitativ decat IPS dar lag mai mic...
In majoritatea review-urilor, gamerii recomanda IPS, nu VA, plus ca nanocell-urile au un raport calitate/pret mai bun decat QLED-urile.

Iar strict legat de LG 49SM9000PLA, este singurul TV de pe piata la pretul asta care are port-uri HDMI 2.1, altele n-am gasit. Singurul dezavantaj e numarul relativ mic de zone dimming (12 orizontala x 4 verticala). Dar pretul de Black Friday e 730 Euro asa ca...

Edited by _Aemilius_, 26 November 2019 - 10:02.


#76
_Aemilius_

_Aemilius_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 27.01.2019
Mi-am dat comanda si de TV. Am cumparat LG 49SM9000PLA cu 700 Euro. Asta a fost cea mai buna oferta pe care am gasit-o pentru un 10-bit curat pe 120Hz, iar ca un plus pentru consola, imi ofera port-uri HDMI 2.1

In concluzie: m-am ales cu o consola Xbox One X + colectia jocuri Metro si un TV LG 49SM9000PLA, toate la pretul de 1.000 Euro. Zic ca am facut o afacere buna cu Black Friday-ul asta.

Va multumesc tuturor pentru sfaturi! Posted Image

Edited by _Aemilius_, 26 November 2019 - 12:57.


#77
dba

dba

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,290
  • Înscris: 06.12.2006
Nu-ti bate capul ca are panou IPS.
Luna de luna merg la un prieten care are un Sony 55XD8577 (IPS) si o spun fara niciun parti pris, se vede foarte bine.
Doi la mana, 49SM9000PLA are un input lag foarte bun - link - si un smart pe masura - webOS.
In concluzie, sa le stapanesti sanatos si ... rupe controller-ul in doua.

#78
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 09.05.2018
Ma repet , totul tine de perceptia vizuala a fiecaruia , asa ca......si parerile sunt subiective si nu obiective
Pana la urma daca propietarule e multumit ....asta conteaza cel mai mult , fiindca pe parcurs o sa isi dea singur seama daca a facut o alegere buna sau nu

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate