Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Va indrazni Dragnea o lovitura de stat? Va contesta rezultatul alegerilor cu ajutorul AEP?

* * * * - 6 votes
  • This topic is locked This topic is locked
85 replies to this topic

#1
zartdato1-0

zartdato1-0

    Contondent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,417
  • Înscris: 28.11.2017
Stiu, multora li se va parea exagerat o asemenea posibilitate, nu pot sa creada asa ceva pentru ca Romania e in NATO, ca Romania este in UE, dar eu cred ca penalul ar indrazni, daca ar putea.

Dragnea a afirmat in mai multe randuri ca nu vrea sa iasa ca un prost din politica, ori luni 27 mai va fi condamnat (daca nu va fi condamnat atunci puteti spune ca justitia din Romania este o justitie de stat bananier, gen Zimbabwe sau Haiti), si cum re deja o pedeapsa cu suspendare, deci merge direct la bulau. Dar cum el nu va accepta asa ceva va incerca masuri de jigodie penala.

Va incerca dragnea lovitura de stat?

Edited by zartdato1-0, 22 May 2019 - 10:07.


#2
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
Nu. Nu suntem o țară africană. Nu mai exagerați.

#3
a_user

a_user

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,338
  • Înscris: 22.04.2017
Pe modelul Erdogan?  ;)

#4
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003

View PostAlecsandru010, on 22 mai 2019 - 10:08, said:

Nu. Nu suntem o țară africană. Nu mai exagerați.
Vezi Turcia! Nici ei nu-s in Africa!

#5
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,581
  • Înscris: 30.10.2003

View Postzartdato1-0, on 22 mai 2019 - 10:05, said:

Va incerca dragnea lovitura de stat?
Si mai exact ce o sa faca? Nu mi-e prea clar cum functioneaza lovitura asta de stat.

#6
zartdato1-0

zartdato1-0

    Contondent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,417
  • Înscris: 28.11.2017

View PostAlecsandru010, on 22 mai 2019 - 10:08, said:

Nu. Nu suntem o țară africană. Nu mai exagerați.

Pesede poate sa faca din Romania o tara africana.

Si aici mi-ai zis ca exagerez:

View PostAlecsandru010, on 11 februarie 2017 - 14:53, said:

Exagerezi.


https://forum.softpe.../#entry20686809

Nu stiu daca te inseli sau iti place sa te inseli.

View PostBursul, on 22 mai 2019 - 10:09, said:

Si mai exact ce o sa faca? Nu mi-e prea clar cum functioneaza lovitura asta de stat.


Lovitura de stat, aia hard, clasica: se vine cu forta armelor si schimba conducatorul, instaureaza cu vorta (adica nedemocratic) un regim autoritar/dictatorial.

Penalul de la pesede poate vota niste legi care sa instituie un control drastic al populatiei pe motive diverse (o diversiune cu unguri si ceva morti ar fi ideala pentru a justifica asa ceva).
Avand majoritate in parlament poate gasi metode mai light ca sa instaureze un regim autoritar cu legi liberticide.
Totul depinde de cati oameni (sau, ma rog, carpe imputite) fideli are si sunt dispusi sa-l urmeze pe calea asta.

Edited by zartdato1-0, 22 May 2019 - 10:25.


#7
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,289
  • Înscris: 06.07.2007
Nu va fi condamnat in 27 mai. Se va amana din nou.
Iar despre lovitura de stat.... E ca aia cu frauda masiva de la referendumul pe familie. Idee sustinuta tot de OP. Deci fix pla.

View Postzartdato1-0, on 22 mai 2019 - 10:17, said:



Penalul de la pesede poate vota niste legi care sa instituie un control drastic al populatiei pe motive diverse (o diversiune cu unguri si ceva morti ar fi ideala pentru a justifica asa ceva).

Adica un fel de colectiv. Ar trebui sa-i intrebe pe ceilalti cum se face.

Edited by dan1980_25, 22 May 2019 - 10:18.


#8
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View Postzartdato1-0, on 22 mai 2019 - 10:05, said:

Stiu, multora li se va parea exagerat o asemenea posibilitate, nu pot sa creada asa ceva pentru ca Romania e in NATO, ca Romania este in UE, dar eu cred ca penalul ar indrazni, daca ar putea.

Dragnea a afirmat in mai multe randuri ca nu vrea sa iasa ca un prost din politica, ori luni 27 mai va fi condamnat (daca nu va fi condamnat atunci puteti spune ca justitia din Romania este o justitie de stat bananier, gen Zimbabwe sau Haiti), si cum re deja o pedeapsa cu suspendare, deci merge direct la bulau. Dar cum el nu va accepta asa ceva va incerca masuri de jigodie penala.

Va incerca dragnea lovitura de stat?
Stii ca sunt de partea ta, dar topicul asta ar trebui inchis din start.Exagerezi,

#9
Cornel_P

Cornel_P

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,489
  • Înscris: 10.11.2018
Deja pregătiți justificarea înfrângerii? :)

#10
zartdato1-0

zartdato1-0

    Contondent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,417
  • Înscris: 28.11.2017

View Postdan1980_25, on 22 mai 2019 - 10:17, said:

Nu va fi condamnat in 27 mai. Se va amana din nou.
Iar despre lovitura de stat.... E ca aia cu frauda masiva de la referendumul pe familie. Idee sustinuta tot de OP. Deci fix pla.


La referendumul pe familie nu s-a putut frauda masiv pentru ca nu a fost nici dracu prin birourile de vot, ca sa poti frauda iti trebuie ceva acoperire, un minim de prezenta.   Dar au fost birouri de vot unde nu s-a dus nimeni, iti dai seama? cum naiba sa poti frauda cand ti-au venit doar 10-15 oameni sa voteze?!

Nu se mai amana nimic! Pe 27 mai se da sentinta!

#11
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

View PostAlecsandru010, on 22 mai 2019 - 10:08, said:

Nu. Nu suntem o țară africană. Nu mai exagerați.

Ba da, suntem o tara africana dar posibilitatea descrisa este redusa...

#12
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,566
  • Înscris: 20.08.2014
E clar, basistii tremura de frica ca Dragnea ar putea scapa basma curata si se va razbuna crunt pe ei...Cum o sa mai deschida ei gura despre justitie? Normal ca nu le convine ca vor pierde o paine de mancat toate aceste ONG-uri sorosiste si guristii gen Ceausescu, Bot etc...

#13
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View PostCornel_P, on 22 mai 2019 - 10:22, said:

Deja pregătiți justificarea înfrângerii? :)

Tu vei conduce elicopterul?

#14
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

View Postzartdato1-0, on 22 mai 2019 - 10:23, said:



La referendumul pe familie nu s-a putut frauda masiv pentru ca nu a fost nici dracu prin birourile de vot, ca sa poti frauda iti trebuie ceva acoperire, un minim de prezenta.   Dar au fost birouri de vot unde nu s-a dus nimeni, iti dai seama? cum naiba sa poti frauda cand ti-au venit doar 10-15 oameni sa voteze?!

Nu se mai amana nimic! Pe 27 mai se da sentinta!

Eu am fost in sectie la Referendumul pentru familie.. am stat 2 zile in sectie pentru 150 de oameni... Ce drku sa fraudezi, Doamne iarta-ma....
Lumea a ramas cu frauda in cap si in sange dar nu ai ce sa mai fraudezi in sectia de votare... nu mai e ca pe timpul lui Iliescu cand a castigat Vadim alegerile...

#15
costin001

costin001

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 13.08.2013
Si cu toate astea eu drac mort si Dragnea la puscarie nu o sa vad in veci. Visele frumoase nu se adeveresc niciodata in Romania.

#16
zartdato1-0

zartdato1-0

    Contondent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,417
  • Înscris: 28.11.2017

View PostdaniMMM, on 22 mai 2019 - 10:21, said:

Stii ca sunt de partea ta, dar topicul asta ar trebui inchis din start.Exagerezi,


:)

Am scris din prima linie ca poate parea o exagerare, dar eu ma astept de la orice de la talhari; cine credea inainte de alegerile parlamentare din 2016 ca toate progresele in justitie vor fi distruse in asa hal incat regresul Romaniei sa fie atat de grav?

#17
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011

View Postzartdato1-0, on 22 mai 2019 - 10:17, said:



Pesede poate sa faca din Romania o tara africana.


Păi si acolo exagerai. Dragnea e pe cale să fie condamnat si tu visezi la lovituri de stat? Ce dracu', bai nene?

#18
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View PostKres, on 22 mai 2019 - 10:26, said:

Eu am fost in sectie la Referendumul pentru familie.. am stat 2 zile in sectie pentru 150 de oameni... Ce drku sa fraudezi, Doamne iarta-ma....

Daca erau 150 de morti de-ai lui Dragnea, care se plimbau din sectie in sectie.. se aduna.

Edited by don_dannielo, 22 May 2019 - 10:33.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate