Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Va indrazni Dragnea o lovitura de stat? Va contesta rezultatul alegerilor cu ajutorul AEP?

* * * * - 6 votes
  • This topic is locked This topic is locked
85 replies to this topic

#19
christinne69

christinne69

    Viva la revolution!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,832
  • Înscris: 23.09.2016
Se exagereaza mult. In Turcia, Erdogan avea sustinere unanima pt asa ceva, la noi taranelul asta sa zica saru' mana daca scape de puscarie..Nu se pot compara cele doua situatii.

#20
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pentru ce, lovitură de stat? Ca să scape de Johannis? Alt scop nu văd.
PSD deţine totul în ţara asta, direct sau prin interpuşi. Şi nu din decembrie 2016, ci din decembrie 1989.
Oricum, rolul preşedintelui în România este mai mult decorativ, văd că nu ne poate scăpa de ciuma roşie.
Este mult mai simplu să dai de pomană asistaţilor sociali şi să îi faci să te voteze, decât să faci deranj cu o lovitură de stat. Şi, la urma-urmei, dacă nu iese treaba nici aşa, numeri voturile cu grijă.

View Postchristinne69, on 22 mai 2019 - 10:31, said:

Se exagereaza mult. In Turcia, Erdogan avea sustinere unanima pt asa ceva, la noi taranelul asta sa zica saru' mana daca scape de puscarie..Nu se pot compara cele doua situatii.
Apreciez optimismul tău şi tare mult l-aş vrea concretizat.
Dar, vezi tu... Zilele trecute a fost una care a furat flori din faţa unei case sau bloc. Camerele de supraveghere au surprins-o.
Ghici cine va intra la puşcărie pentru 5 ani? Femeia cu pricina, sau Dragnea? Având în vedere că amândoi sunt dovediţi...

Edited by PSC, 22 May 2019 - 10:38.


#21
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

View Postdon_dannielo, on 22 mai 2019 - 10:30, said:

Daca erau 150 de morti de-ai lui Dragnea, care se plimbau din sectie in sectie.. se aduna.

Nu mai fabula, prietene.. nu se mai plimba nici drku din sectie in sectie... mai sunt adusi oameni de catre PSD cu masina la vot (in general batrani) dar acestia au drept de vot.

#22
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,599
  • Înscris: 05.12.2005

View Postzartdato1-0, on 22 mai 2019 - 10:17, said:

Pesede poate sa faca din Romania o tara africana.

Si aici mi-ai zis ca exagerez:




https://forum.softpe.../#entry20686809

Lovitura de stat, aia hard, clasica: se vine cu forta armelor si schimba conducatorul, instaureaza cu vorta (adica nedemocratic) un regim autoritar/dictatorial.

Până una-alta preşedintele Iohannis e şeful Armatei şi la o adică poate decreta stare de urgenţă naţională şi cred că poate chiar dizolva parlamentul

#23
MotanulAlb

MotanulAlb

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 16.02.2019

View PostCornel_P, on 22 mai 2019 - 10:22, said:

Deja pregătiți justificarea înfrângerii? Posted Image

Pregatim spanzuratoarea in piata centrala, daca va incerca sa manipuleze rezultatele.

View PostKres, on 22 mai 2019 - 10:38, said:


Nu mai fabula, prietene.. nu se mai plimba nici drku din sectie in sectie... mai sunt adusi oameni de catre PSD cu masina la vot (in general batrani) dar acestia au drept de vot.

Frauda.

Edited by MotanulAlb, 22 May 2019 - 10:39.


#24
ioana1973

ioana1973

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,571
  • Înscris: 16.03.2014
Nu, nu va fi nevoie. Isi anunta candidatura la prezidentiale in 27 mai. Vor scoate rezultat multumitor la europarlamentare, din pacate.

#25
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,271
  • Înscris: 06.07.2007

View Postzartdato1-0, on 22 mai 2019 - 10:23, said:




La referendumul pe familie nu s-a putut frauda masiv pentru ca nu a fost nici dracu prin birourile de vot, ca sa poti frauda iti trebuie ceva acoperire, un minim de prezenta.   Dar au fost birouri de vot unde nu s-a dus nimeni, iti dai seama? cum naiba sa poti frauda cand ti-au venit doar 10-15 oameni sa voteze?!

Pai inainte de referendum strigai ca va fi fraudat masiv.
Acum spui ca nu s-a fraudat din diverse cauze.

Exact din diverse cauze spun eu ca nu ai dreptate sa te temi de vreo lovitura de stat. E doar paranoia.
In rest imi mentin parerea de mai jos.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Dx5ZVDTvbXg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by dan1980_25, 22 May 2019 - 10:44.


#26
zartdato1-0

zartdato1-0

    Contondent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,401
  • Înscris: 28.11.2017

View PostAlecsandru010, on 22 mai 2019 - 10:28, said:

Păi si acolo exagerai. Dragnea e pe cale să fie condamnat si tu visezi la lovituri de stat? Ce dracu', bai nene?

Din 2012, de la alianta numita usele, dintre doua partide infecte si loviturile lor antidemocratice starea democratiei din Romania a stagnat sau a dat inapoi, singura gura de aer curat a fost guvernarea Ciolos. Atunci, in 2012 a inceput infectia pe care dragnea o transforma in cancer generalizat.

View Postchristinne69, on 22 mai 2019 - 10:31, said:

Se exagereaza mult. In Turcia, Erdogan avea sustinere unanima pt asa ceva, la noi taranelul asta sa zica saru' mana daca scape de puscarie..Nu se pot compara cele doua situatii.

Deci tu crezi ca nu va indrazni!

De ce crezi asta? Ce l-ar opri?

Edited by zartdato1-0, 22 May 2019 - 10:52.


#27
WestPoint

WestPoint

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,054
  • Înscris: 12.12.2016

View PostAlecsandru010, on 22 mai 2019 - 10:08, said:

Nu. Nu suntem o țară africană. Nu mai exagerați.
Nu? Mai rau.
Se cer parole de intrare in orase, de parca s-ar intra intr-o cazarma pe timp de razboi, sau in evul mediu.
S-a revenit deci la Militie....

#28
zartdato1-0

zartdato1-0

    Contondent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,401
  • Înscris: 28.11.2017

View Postmihaicozac, on 22 mai 2019 - 10:38, said:

Până una-alta preşedintele Iohannis e şeful Armatei şi la o adică poate decreta stare de urgenţă naţională şi cred că poate chiar dizolva parlamentul

Da, argumentul asta e valid, dar desi sunt convins de bunele intetii ale lui Iohannis, mi se pare atat de pampalau si bolovan incat nu as avea incredere in el in astfel de situatii.

#29
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postmihaicozac, on 22 mai 2019 - 10:38, said:

Până una-alta preşedintele Iohannis e şeful Armatei şi la o adică poate decreta stare de urgenţă naţională şi cred că poate chiar dizolva parlamentul
El, oricum, urmăreşte situaţia cu îngrijorare.
Sunt fanul lui, recunosc, dar nu pot să ignor nepăsarea lui faţă de mine şi de ceilalţi care l-au votat (cel puţin, nepăsarea pe care o arată).
Se manifestă doar verbal împotriva ciumei roşii; refuz să cred că preşedintele României a fost redus la stadiul de figurant.

Şi, dacă e să gândesc aiurea până la capăt, poate că însuşi Iohannis este cel care trebuie să se gândească la posibilitatea unei lovituri de stat şi să fie pregătit să o anihileze - nu noi, userii de pe acest forum. Dacă se gândeşte, foarte bine.

#30
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011

View PostWestPoint, on 22 mai 2019 - 10:48, said:

S-a revenit deci la Militie....

Bă, voi stiti ce e aia lovitura de stat? E cu poc, poc, tanculete si tot tacâmul.

Nu zic ca noi suntem idealul dpdv al statului, dar nu suntem nici la nivel de Africa si lovituri de stat.

Dar vă las să exagerati.. vine Dragnea călare pe tanc si ne fura democrația. Aolo, aolo, ce ne facem? Ce ne facem?

Edited by Alecsandru010, 22 May 2019 - 10:53.


#31
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View Postzartdato1-0, on 22 mai 2019 - 10:27, said:




Poate apusul de soare e doar rasaritul,vazut de la spate...

#32
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostWestPoint, on 22 mai 2019 - 10:48, said:

Nu? Mai rau.
Se cer parole de intrare in orase, de parca s-ar intra intr-o cazarma pe timp de razboi, sau in evul mediu.
S-a revenit deci la Militie....
Ai avut de-a face cu oamenii legii? Ăia cu "siguranţă şi încredere"?
Eu da. Şi ca şofer, şi ca simplu locatar.
Nu ne-am lepădat niciodată de miliţie. Se numeşte poliţie, dar tot miliţie este. Şi tot aşa acţionează. Mă rog, cu o deosebire: nu mai sunt atât de mârlani ca în anii 80, dar să nu faci greşeala de a da la o parte poleiala...

View PostAlecsandru010, on 22 mai 2019 - 10:52, said:

Bă, voi stiti ce e aia lovitura de stat? E cu poc, poc, tanculete si tot tacâmul.
Lasă filmele, că viaţa le bate.
O lovitură de stat poate fi numai cu hârşt la jugulară şi, a doua zi, în loc să-l mai vedem pe Iohannis, îl vedem pe învingător sau, şi mai rău, pe şeful armatei.
Noaptea, ca hoţii.

#33
WestPoint

WestPoint

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,054
  • Înscris: 12.12.2016

View PostAlecsandru010, on 22 mai 2019 - 10:52, said:

Bă, voi stiti ce e aia lovitura de stat? E cu poc, poc, tanculete si tot tacâmul.

Nu zic ca noi suntem idealul dpdv al statului, dar nu suntem nici la nivel de Africa si lovituri de stat.

Dar vă las să exagerati.. vine Dragnea călare pe tanc si ne fura democrația. Aolo, aolo, ce ne facem? Ce ne facem?
Vrei sa spui ca asa se numeste lovitura de stat tip romaneasca.
Eu cunosc lovituri de stat si fara violente.

#34
catalinn

catalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,845
  • Înscris: 25.10.2004

View Postdan1980_25, on 22 mai 2019 - 10:21, said:

Nu va fi condamnat in 27 mai. Se va amana din nou.
Iar despre lovitura de stat.... ....
INTERZICEREA INTRARII INTR-UN ORAS, CU AJUTORUL FORTELOR DE ORDINE, din motive politice (congres/adunare/sedinta), e foarte aproape de ceea ce inseamna "lovitura de stat".
practic a inchis un oras de 80 000 de locuitori pentru un moft personal. oamenii care au ordonat o asemenea porcarie pot fi acuzati de incalcarea unor legi legate de siguranta nationala.
dracnea stie asta, fiind si paranoic, in urmatoarele zile poate ordona slugilor chestiuni inimaginabile intr-o tara europeana.

Edited by catalinn, 22 May 2019 - 11:02.


#35
zartdato1-0

zartdato1-0

    Contondent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,401
  • Înscris: 28.11.2017

View PostdaniMMM, on 22 mai 2019 - 10:56, said:

Poate apusul de soare e doar rasaritul,vazut de la spate...
Stii bine ca sper sa vad in puscarie toata gasca (de la toate partidele) de mafioti si-mi doresc sa ai dreptate, dar eu am asa niste apucaturi mai profilactice Posted Image

Si chiar cred talharii capabili de orice.

Edited by zartdato1-0, 22 May 2019 - 11:01.


#36
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005
Nu m-ar mira, dictatorul cariat cu mustata e in stare de orice.
Mai putin sa se sinucida.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate