Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 

Dragnea la putere in Romania, in PSD nu are niciun rival. Vor mai fi alegeri libere si democratice peste 4 ani?

* * * * - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
141 replies to this topic

#1
zardato

zardato

    Coruptii la puscarie!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,634
  • Înscris: 01.12.2013
In Romania sunt tot mai multe semne de apucaturi autoritariste ale PSD.

In  Teleorman nu misca nimeni, tot judetul este la ordinul lui Dragnea.  Aceeasi procedura incepe sa se aplice acum la nivelul Romaniei.  

Dragnea nu are niciun opozant credibil in partid, iar majoritatea clasei politice, fiind corupta, sustine demersurile lui Dragnea de a legaliza hotia, caci Dragnea  desi le este "opozant" politic, le este coleg de interese si deci nu se opun demersurilor spre un stat autocrat, pe model ruso-turc.  
Singurii care fac o opozitie firava sunt cei de la USR, dar practic nu au nicio parghie care sa opreasca deriva autoritarista a lui Dragnea.

Eu cred ca daca Dragnea ramane la putere printr-un guvern de marionete, incet, incet nu vom mai avea alegeri libere.  Dragnea nu stie si nu poate gandi onest, dovada referendumul unde Dragnea a incalcat legea, iar el si cozile de topor striga "proces politic".  

Un partid care aplauda un corupt, condamnat penal, la iesirea acestuia din puscarie, asa cum a fost aplaudat Adrian Nastase, este un partid cu gandire si comportament de mafioti, adica singura lor gandire este cum sa incalce legea, cum sa fure, cum sa triseze fara sa fie pedepsiti.

Dintotdeauna se vor gasi cozi de topor care sa sustina orice abominatie, inclusiv genocide, dictaturi sau sisteme autoritariste, dar as dori sa le dau ocazia sa isi prezinte argumentele.


Eu ma tem ca un Dragnea in Romania, cu un guvern de marionete de tip Grindeanu, va instala un sistem politienesc, mai ales ca securitatea are inca multi agenti.   Iar alegerile libere si democratice vor mai fi doar un moft.

Edited by zardato, 11 February 2017 - 13:54.


#2
Adi234

Adi234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 29.11.2013
"Potoliti-va ca nu e chiar asa!"Posted Image

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Fiecare pasare pe limba ei piere...

#4
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,032
  • Înscris: 20.12.2007
Alt topic inutil.
Asa i-ati facut reclama lui Dragnea si inainte de alegeri !
Rezultatul, l-ati vazut cu totii .

#5
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postzardato, on 11 februarie 2017 - 13:50, said:

Eu ma tem ca un Dragnea in Romania, cu un guvern de marionete de tip Grindeanu, va instala un sistem politienesc, mai ales ca securitatea are inca multi agenti.   Iar alegerile libere si democratice vor mai fi doar un moft.
nu te teme, deja a facut-o un klaunis.
daca ar face-o si dragnea, ar fi imediat acuzat de plagiat, si executat ca atare.

#6
sebastiansebi

sebastiansebi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,592
  • Înscris: 16.11.2014
teleormanul nu e toata romania,si de-si mai da dragnea cu stangul in dreptul....cine stie daca o mai avea vreo speranta la candidatura

#7
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Mai e putin pana la procesul in care va lua cu executare.

#8
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
daca ajunge asta, vor vota zombie din toata tara, nu numai zombie teleormaneni...

[ http://www.catshrine.ca/wp-content/uploads/2014/06/Zombie-Vote.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#9
zardato

zardato

    Coruptii la puscarie!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,634
  • Înscris: 01.12.2013
Exemple, anodine, dar rau-prevestitoare!

Ploiesteanul care a fost vizitat de politie dupa ce a anuntat ca face pancarte gratis pentru manifestanti.

Locatarul din al carui apartament s-au proiectat jocurile cu lumini in Piata Victoriei din bucuresti, cu ocazia manifestatiilor.

Folosirea procesului ca metoda de intimidare, ca in cazul tanarului de la Odobesti dat in judecata de primarul orasului Odobesti sau cazul consilierului general Ciprian Ciucu din Bucuresti, dat in judecata atat de primarita capitalei cat si de sotul acesteia, primar in Voluntari.

Sapa de plumb din Teleorman (judetul fara librarii) unde aproape nimeni nu are curaj sa critice.

View Postbog4u, on 11 februarie 2017 - 14:09, said:

Alt topic inutil.
Asa i-ati facut reclama lui Dragnea si inainte de alegeri !
Rezultatul, l-ati vazut cu totii .
In perioada campaniei electorale, cand se discuta mult si doar programul economic al PSD, am vrut sa deschid un topic cu amenintarea PSD pentru justitie.  Nu l-am deschis pentru ca nu ma gandeam ca PSD va castiga si nici nu m-am gandit ca au un astfel de tupeu incat sa joace in picioare orice urma de bun simt, legalizand hotia.

Faptul ca au dat acea ordonanta si modul in care s-a facut imi arata ca masa penalilor politici, majoritari la PSD, este capabila de orice, deci ma astept de la ei la orice poate fi mai rau.

Edited by zardato, 11 February 2017 - 14:38.


#10
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,127
  • Înscris: 10.07.2013
De ce credeti ca Dragnea este supranumit tatucul actual al PSD? Posted Image

Attached Files


Edited by xmanyacs77, 11 February 2017 - 14:45.


#11
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,117
  • Înscris: 03.07.2008

Quote

Dragnea la putere in Romania, in PSD nu are niciun rival.

Asa se spunea si despre Nastase... si despre Ponta...

Sic transit gloria mundi!

#12
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,573
  • Înscris: 16.03.2004
Dragnea să pice, fiind un tiran neserios.
Mi l-aș dori pe Chirică de la Iași, cel mai bun om politic din prezent!Posted Image

#13
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View Postbog4u, on 11 februarie 2017 - 14:09, said:

Alt topic inutil.
Asa i-ati facut reclama lui Dragnea si inainte de alegeri !
Rezultatul, l-ati vazut cu totii .
Exact. In loc sa vina cu solutii solide si credibile la problemele adevarate ale romanilor, politicienii vin cu aceleasi labareli de capra vecinului.

View Postdark, on 11 februarie 2017 - 14:49, said:

Mi l-aș dori pe Chirică de la Iași, cel mai bun om politic din prezent!Posted Image
Din ce gasca de hoti face parte? Daca gasca de hoti pesedista nu e buna?

Sa nu-mi spui ca nici una, ca nu te cred.

#14
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
Exagerezi.

#15
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
Dragnea viseaza sa fie Erdogan. Mai de Teleorman asa, dar totusi se vede Erdogan. Partea nasoala pentru el sunt tratatele cu UE si NATO. Sa vedem aici ce reuseste sa faca

Edited by miromulus, 11 February 2017 - 14:56.


#16
Bogdan199O

Bogdan199O

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 507
  • Înscris: 16.03.2015

View Postzardato, on 11 februarie 2017 - 14:30, said:

Exemple, anodine, dar rau-prevestitoare!

Ploiesteanul care a fost vizitat de politie dupa ce a anuntat ca face pancarte gratis pentru manifestanti.

Locatarul din al carui apartament s-au proiectat jocurile cu lumini in Piata Victoriei din bucuresti, cu ocazia manifestatiilor.

Folosirea procesului ca metoda de intimidare, ca in cazul tanarului de la Odobesti dat in judecata de primarul orasului Odobesti sau cazul consilierului general Ciprian Ciucu din Bucuresti, dat in judecata atat de primarita capitalei cat si de sotul acesteia, primar in Voluntari.

Sapa de plumb din Teleorman (judetul fara librarii) unde aproape nimeni nu are curaj sa critice.


In perioada campaniei electorale, cand se discuta mult si doar programul economic al PSD, am vrut sa deschid un topic cu amenintarea PSD pentru justitie.  Nu l-am deschis pentru ca nu ma gandeam ca PSD va castiga si nici nu m-am gandit ca au un astfel de tupeu incat sa joace in picioare orice urma de bun simt, legalizand hotia.

Faptul ca au dat acea ordonanta si modul in care s-a facut imi arata ca masa penalilor politici, majoritari la PSD, este capabila de orice, deci ma astept de la ei la orice poate fi mai rau.
In Teleorman exista multe librarii, nu sunt biblioteci. Cine nu a trait in Teleorman in ultimii ani sa nu isi mai dea cu parerea. Judetul asta produce foarte mult pentru tara, produse + impozite/taxe. Procentual, in Teleorman se cultiva mai mult din suprafata de teren agricol disponibil, decat in multe alte judete.

Cam nasoala masurile astea despre care se spune ca sunt asemanatoare cu cele ale Securitatii. Cand am votat PSD nu ma asteptam sa fie chiar asa.

#17
zardato

zardato

    Coruptii la puscarie!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,634
  • Înscris: 01.12.2013

View PostBogdan199O, on 11 februarie 2017 - 15:02, said:

In Teleorman exista multe librarii, nu sunt biblioteci. Cine nu a trait in Teleorman in ultimii ani sa nu isi mai dea cu parerea. Judetul asta produce foarte mult pentru tara, produse + impozite/taxe. Procentual, in Teleorman se cultiva mai mult din suprafata de teren agricol disponibil, decat in multe alte judete.

Cam nasoala masurile astea despre care se spune ca sunt asemanatoare cu cele ale Securitatii. Cand am votat PSD nu ma asteptam sa fie chiar asa.
Sunt convins ca in Teleorman sunt multi oameni cinstiti si de buna credinta, problema este ca multora dintre ei les este teama sa isi exprime opinia.  Asta este grav, extrem, extrem de grav, prima forma de ingradire a libertatilor fundamentale.

#18
Bogdan199O

Bogdan199O

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 507
  • Înscris: 16.03.2015

View Postzardato, on 11 februarie 2017 - 15:05, said:

Sunt convins ca in Teleorman sunt multi oameni cinstiti si de buna credinta, problema este ca multora dintre ei les este teama sa isi exprime opinia.  Asta este grav, extrem, extrem de grav, prima forma de ingradire a libertatilor fundamentale.

Unii nu vor sa isi exprime parerea. Dintre cei tineri, in judetele unde PSD a avut majoritate de voturi, unii oameni lureaza la firme detinute indirect de politicieni PSD sau protejate de ei. Oamenii aia voteaza PSD ca sa aiba unde se duce la munca, chiar si pe salariile alea mici. Ei au rude care voteaza la fel, chiar daca nu le convine cum conduce PSD.

Si in celelalte judete, chiar si in orasele mari sunt destui salariati care lucreaza pe minimul care tocmai a crescut. Cu cine vor vota in continuare?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate