Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 

Recomandare vacanta familie

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011
Nu o sa gasesti plajele din Grecia in Cipru

#20
yesyesyesyo

yesyesyesyo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,370
  • Înscris: 11.10.2007

 Octavian_SK, on 12 aprilie 2019 - 08:58, said:

Nu o sa gasesti plajele din Grecia in Cipru
Vezi Nissi Beach / Ayia Napa. Aeroportul aproape, hoteluri pe plaja, ideal pentru cei fara masina, pentru copii si mai ales pentru luna iunie.

#21
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011
Aya Napa e pentru Cyprus ce e Mamaia pentru Ro si Miconos pt greci nu cred ca bate nimeni drumul pentru viata de noapte din vacanta; in afara de englezoi bineinteles :)

#22
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

 stephanatsea, on 11 aprilie 2019 - 14:23, said:

Buna ziua tuturor,
Am dori sa ne facem o vacanta in Grecia si nu stim ce sa alegem din varietatea locurilor descrise aici.
Cautam hotel cu iesire la plaja cu nisip(nu cu pietre), transport de la si la aeroport. Perioada  aleasa este 10-23 Iunie
Aveti recomandari?
Va multumesc.

Nu cred ca te ajuta daca iti recomanda cineva o locatie in care nu poti ajunge decat foarte greu, asa ca in primul rand ar trebui sa iti limitezi tu optiunile. Kiwi.com te poate ajuta sa alegi cateva aeroporturi de plecare si cateva pt sosire, iti calculeaza el cele mai avantajoase zboruri in perioada aleasa atat dpdv al timpului de zbor cat si al pretului.

#23
stephanatsea

stephanatsea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,469
  • Înscris: 04.05.2006
Corina, am gasit locul .  https://www.check24....t=2&roomCount=1 . Este fain dar depaseste bugetul. Incepe cu 5600 Euro. In aproximativ aceeasi zona am gasit asta . In buget.

marian.bazavan si Octavian_SK - Creta este de luat in considerare. Fiind mai in sud chiar pe primul loc.

atupi- Spania poate la anul.

takis- Tolo arata bine.

Quantum- nu sunt chefliu, mai mult genul familist. Vreau liniste acolo, apa calda (daca se poate in mare nu la dus). Sa mananc in tavernele lor seara si sa beau cateva beri pe zi. Sa avem pe unde sa ne plimbam. Cam asta caut.

honney_bunny- multumesc pentru sugestii. incerc sa le caut pe toate.

d-ardeleanu si yesyesyesyo - Fain Nissi beach. Insa acolo este de mers singur dupa cum zice Octavian.Posted Image

giuliani- eu caut pe check24. Pachet complet cu zbor si hotel. E serios si am cu cine sa discut daca e ceva nasol.

#24
stephanatsea

stephanatsea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,469
  • Înscris: 04.05.2006

 giuliani, on 12 aprilie 2019 - 16:00, said:

Nu cred ca te ajuta daca iti recomanda cineva o locatie in care nu poti ajunge decat foarte greu, asa ca in primul rand ar trebui sa iti limitezi tu optiunile. Kiwi.com te poate ajuta sa alegi cateva aeroporturi de plecare si cateva pt sosire, iti calculeaza el cele mai avantajoase zboruri in perioada aleasa atat dpdv al timpului de zbor cat si al pretului.
Mi-ar placea sa primesc o recomandare exact pe gustul meu. Posted Image . Oameni care au fost undeva in perioada aia si care au fost multumiti de tot. Insa asa e greu. Incerc sa caut pe mai multe site-uri acum tot ce au recomandat oamenii mai sus. Apoi trebuie sa facem sedinta in familie si sa decidem.
E destul de tarziu. Aveam altceva programat pentru aprilie dar m-au intarziat cu raspunsul la cererea de concediu.
Fain kiwi insa sunt prea comod pentru bus&flight. Ca asta mi-a dat pe ultima suta de metri.

Edited by stephanatsea, 13 April 2019 - 19:08.


#25
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

 stephanatsea, on 13 aprilie 2019 - 18:36, said:

In aproximativ aceeasi zona am gasit asta . In buget.
Daca tu esti fericit mergi acolo. Bratul Kasandra e OK dar n-as bate atat drum pentru el. Oricum senzamia mea este ca vrei all inclusiv-ul turcesc inplementat in GR :). Cel mai apropiat aeroport e la peste 100km in Thessaloniki

#26
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,747
  • Înscris: 26.08.2008

 stephanatsea, on 13 aprilie 2019 - 18:36, said:

In aproximativ aceeasi zona am gasit asta . In buget.  
Tot in Halkidiki, dar pe Sithonia ai

https://www.check24....=0&hotelId=4039

Iar in imediata apropiere ai o localitate decenta pentru taverne si shopping: Neos Marmaras (se ajunge acolo si cu taxi boat din complexul Porto Carras, nu trebuie masina).
Ai domeniile viticole Porto Carras pe deal, in imediata vecinatate - stiu ca se organizau si degustari :)

Edited by BlueKing-69, 14 April 2019 - 08:09.


#27
stephanatsea

stephanatsea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,469
  • Înscris: 04.05.2006

 Octavian_SK, on 13 aprilie 2019 - 23:20, said:

Daca tu esti fericit mergi acolo. Bratul Kasandra e OK dar n-as bate atat drum pentru el. Oricum senzamia mea este ca vrei all inclusiv-ul turcesc inplementat in GR Posted Image. Cel mai apropiat aeroport e la peste 100km in Thessaloniki
Nu vreau all inclusive. Crede-ma ca nici eu nu stiu bine ce vreau. Am totusi cateva idei de baza.
Hotel langa plaja cu nisip, localitate aproape pentru masa de seara si locuri de plimbat. Chiar si cu masina inchiriata.
Din ce am citit de la voi cred ca cea mai buna alegere este Creta. Pentru apa mai calda.
Acum tre sa caut si locatia.

BlueKing-69- Arata foarte bine insa e departe de aeroport si nu am transfer.

Edited by stephanatsea, 14 April 2019 - 10:08.


#28
TGB

TGB

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,337
  • Înscris: 03.04.2010
Shalom.

Nu stiu daca Grecia ar fi o destinatie allinclusiv. Grecia este frumoasa , daca vizitezi insulele, iar acolo inchiriezi si barca, sa poti da roata prin jurul lor. Daca vrei plaje de nisip kilometrice, una dinte ele este in Sidari, Corfu. Plin de pub-uri, terase, si nimic Grecesc. Mie mi-a placut Sivota. O statiune linistita. Merita inchiriata barca si dat ture prin golfurile de acolo.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/K9N5h2FLo9Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#29
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,747
  • Înscris: 26.08.2008

 stephanatsea, on 14 aprilie 2019 - 10:04, said:

  BlueKing-69- Arata foarte bine insa e departe de aeroport si nu am transfer.  

https://www.booking....fs=1


Eu vad specificat la Cele mai apreciate facilități "transfer de la și/sau la aeroport"
Stiu ca acum cativa ani asigurau transfer si cu elicopterul de la Salonic Posted Image

Vad ca linkul meu deschide ceva mai generic decat intentionam eu... intra pe <Porto Carras Meliton>

Edited by BlueKing-69, 14 April 2019 - 11:09.


#30
marian.bazavan

marian.bazavan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 05.09.2007

 stephanatsea, on 13 aprilie 2019 - 18:36, said:

Creta este de luat in considerare. Fiind mai in sud chiar pe primul loc.
Vreau liniste acolo, apa calda (daca se poate in mare nu la dus). Sa mananc in tavernele lor seara si sa beau cateva beri pe zi. Sa avem pe unde sa ne plimbam. Cam asta caut.
Aici ; https://www.check24....=1&noRedirect=1 , am fost la sfarsitul lunii aprilie, inceputul lunii mai. Piscina, mancarea f buna.  Apa calda, taverne deschise, nu chiar toate, inchiriat masina mai ieftin, posibilitatea vizitat parte de sud-sud est a insulei.

#31
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

 stephanatsea, on 14 aprilie 2019 - 10:04, said:

Nu vreau all inclusive. Crede-ma ca nici eu nu stiu bine ce vreau. Am totusi cateva idei de baza.
Hotel langa plaja cu nisip, localitate aproape pentru masa de seara si locuri de plimbat. Chiar si cu masina inchiriata.


Pai in Creta ai putine aeroporturi, iar Chania am inteles ca e unul dintre cele mai frumoase din Grecia.
Eu ti-as putea recomanda ceea ce vrei tu dar in Italia, Sardinia, Alghero Posted Image. Ai aeroport, zboruri directe din Bucuresti, orasul are un centru istoric super unde poti servi masa si foarte multe hoteluri in zona plajei.

#32
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,594
  • Înscris: 17.08.2007

 stephanatsea, on 14 aprilie 2019 - 10:04, said:

BlueKing-69- Arata foarte bine insa e departe de aeroport si nu am transfer.
De pe care aeroport vrei sa zbori?

#33
stephanatsea

stephanatsea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,469
  • Înscris: 04.05.2006

 atupi, on 15 aprilie 2019 - 18:44, said:


De pe care aeroport vrei sa zbori?
München.



#34
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,594
  • Înscris: 17.08.2007
Ia cauta aici

#35
stephanatsea

stephanatsea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,469
  • Înscris: 04.05.2006

 atupi, on 16 aprilie 2019 - 20:13, said:

Ia cauta aici
Acolo e fara avion. cu transport sare la 4500.

#36
alipiticot

alipiticot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 20.01.2005
Buna ziua, vreau si eu o recomandare. Sigur intre insulele Rhodos si Kos ( nu stiu pe care sa o aleg )  deoarece dupa cele cateva zile de Grecia, avem de trecut in Turcia, in Antalya.
Deci vrem ceva diferit de Turcia.
As vrea si recomanadare de cazare, bineinteles doar cu mic dejun, am vrea aproape de aeroport si port, dar cu plaje superbe, deoarece nu am fost de multi ani in Grecia.
Multe cerinte, nu?
Apa poate fi adanca, dar sa fie nisip fin si culori deosebite. Si mai vreau si ieftin, deoarece venim dupa 2-3 zile de Atena, si urmeaza 8-10 zile de Antalya. Nu stiu cat de obositor va fi, fac calcule si vad daca merita, sau plecam direct Bucuresti -resort si retur. Nu as vrea asa, de aceea caut variante de lungire a celor 8 zile de concediu si cumva aproximativ in aceeiasi bani.
Multumesc!

Edited by alipiticot, 19 April 2019 - 11:52.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate