Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......

Salarii compensatorii?
 Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...
 Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2
 

Trump pune capat cenzurii stangiste a neo-marxistilor.

* * * * - 8 votes
  • This topic is locked This topic is locked
177 replies to this topic

#73
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,298
  • Înscris: 06.01.2007

 zartdato1-0, on 22 martie 2019 - 22:00, said:


D'aia nu-s asa bune intalnirile real life, apare auto-cenzura si nu-i mai poti spune unuia care scrie balegar care-i este nivelul pentru ca ai baut un pahar cu el si nah... . e naspa.  

Nu incerca sa ma contrazici, te obosesti degeaba.  Se citeste foarte bine printre randuri.  Si am avut si eu experiente similare.  Posted Image

Neah.. n-are treaba. Dar oricum, nu m-as mai intalni RL cu nimeni. Nu din cauza cuiva ci din cauza propriei lehamite. Am imbatranit si gradul de neuroplasticitate nu-mi mai permite sa ma apuc sa mai cunosc oameni la plesneala. Adica nu-mi mai vine.

#74
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,712
  • Înscris: 07.02.2003

 Balamache, on 22 martie 2019 - 19:49, said:

Trump a semnat ieri decretul prin care opinia liber exprimata nu va mai fi cenzurată în campusurile universitare. Dreptul la opinie este un dept, ci nu un privilegiu. Adio acuzațiile de "hate spech"
Aureli ale conservatorilor si populistilor Posted Image
Free speech nu trebuie legiferat, el este baza democratiei liberale si e omniprezent !
Ce trebuie sa dispara este instigarea si ura iar aia nu depinde de ei! Sa inteleg, dupa Trump nu trebuie cenzurat unu din daesh sa tina lecturi despre isis ? :)

Edited by andreic, 22 March 2019 - 23:04.


#75
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016

 Balamache, on 22 martie 2019 - 21:09, said:

USRul tocmai a fost prin inaltul reprezentant Barna la congresul ungurimii, la Cluj, ...
Si PNL o fost.

#76
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

 Hunor_66, on 22 martie 2019 - 23:12, said:

Si PNL o fost.
Toata lumea se duce la bordel, ce naiba...

#77
Balamache

Balamache

    Scriitor de carti de colorat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,522
  • Înscris: 23.11.2013
Like sefu!

#78
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,227
  • Înscris: 03.03.2007
Trump nu combate nimic. E un ordin atat de vag si fara putinta de a fi aplicat incat e ca si cum nu l-ar fi emis.

https://www.whitehou...s-universities/

Cititi-l si explicati-mi si mie care sunt masurile concrete luate in a proteja discursul conservator in universitati. Rad si curcile cand citesc threaduri de astea :D

#79
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Prea era extremism.
Orice nu era limbi in fund date puterii, celebritatilor, politicienilor era pus in categoria hate speech Au ajuns regimurile astea "democratice" mai odioase decat cele "totalitariste"... baga pumnul in gura, te gazeaza, rupe bastonul pe tine, iti da cu grenada, iti da cu munitie... totul ca sa subjuge si omoare cetatenii ce nu se supun regimului nou de tip "totalitarist democratic"

#80
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,293
  • Înscris: 29.12.2006

 adisz, on 22 martie 2019 - 20:28, said:

Ma fratilor,cumnatilor.
Pentru mine este o mare dilema faptul ca trebuie semnat si parafat in 2019 de presedintele ales al SUA ceva ce a fost deja stabilit de "parintii fondatori" ai SUA,care au avut grija la vremea respectiva sa elimine toate piedicile si sa specifice clar si concis absolut toate lucrile.Pe deasupra au inventat si amendamentele.


Libertatea şi drepturile omului nu sunt naturale. Acestea sunt convenţii sociale pe care oamenii le-au câştigat fie prin lupte armate, fie prin lupte de idei.

După 1991, când marxismul de stat a căzut din cauza ineficienţei economice, acesta s-a refugiat tot mai mult în marxismul cultural, sau neo-marxim, cum e cunoscut mai bine. Această doctrină, la fel ca şi cea de stat, are ca rol formarea "omului nou" care să reia lupta pentru înlăturarea burgheziei mondiale. Astfel, din "clasa proletariatului oprimat", care n-a prins la populaţie, neo-marxiştii au decis să formeze o nouă clasă oprimată: "minorităţile de gen".

Această ideologie are atracţie socială deoarece are la fundament un instinct: instinctul sexual. Doctrina neo-marxistă promovează feminismul şi sexualitatea neîngrădită mergând până la incest. Şi, precum în cazul proletariatului, nimeni nu mai are voie să vorbească împotriva acestei "noi clase" care doreşte să ia puterea în lume.


Dacă "clasa homosexualilor" e lăsată, va lua puterea şi va introduce cenzura pentru cei care vor să spună ceva despre această "clasă". Dacă însă se luptă împotriva ei, atunci nu o va face. Libertatea se câştigă prin acţiuni. Ea nu pică din cer.

Edited by lupini, 23 March 2019 - 12:23.


#81
Balamache

Balamache

    Scriitor de carti de colorat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,522
  • Înscris: 23.11.2013

 lupini, on 23 martie 2019 - 12:21, said:

Libertatea şi drepturile omului nu sunt naturale. Acestea sunt convenţii sociale pe care oamenii le-au câştigat fie prin lupte armate, fie prin lupte de idei.

După 1991, când marxismul de stat a căzut din cauza ineficienţei economice, acesta s-a refugiat tot mai mult în marxismul cultural, sau neo-marxim, cum e cunoscut mai bine. Această doctrină, la fel ca şi cea de stat, are ca rol formarea "omului nou" care să reia lupta pentru înlăturarea burgheziei mondiale. Astfel, din "clasa proletariatului oprimat", care n-a prins la populaţie, neo-marxiştii au decis să formeze o nouă clasă oprimată: "minorităţile de gen".

Această ideologie are atracţie socială deoarece are la fundament un instinct: instinctul sexual. Doctrina neo-marxistă promovează feminismul şi sexualitatea neîngrădită mergând până la incest. Şi, precum în cazul proletariatului, nimeni nu mai are voie să vorbească împotriva acestei "noi clase" care doreşte să ia puterea în lume.


Dacă "clasa homosexualilor" e lăsată, va lua puterea şi va introduce cenzura pentru cei care vor să spună ceva despre această "clasă". Dacă însă se luptă împotriva ei, atunci nu o va face. Libertatea se câştigă prin acţiuni. Ea nu pică din cer.
Excelenta definitie! FELICITARI!!!

#82
MotanulAlb

MotanulAlb

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 16.02.2019
Excelenta definitie (oricum nu cred o iota), doar ca vreau sa vad si eu incestul ala. Pe ce canal se difuzeaza?

tot nu am inteles ce face trump, ingradeste sau liberalizeaza libera explrimare? Ai voie sa zici gay nigger sau nu?

Edited by MotanulAlb, 23 March 2019 - 14:13.


#83
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,735
  • Înscris: 06.08.2004

 lupini, on 23 martie 2019 - 12:21, said:

Libertatea şi drepturile omului nu sunt naturale.
Asta doar daca te plasezi in afara traditiei crestine.
Carea ar fi atunci identitatea de la care te afirmi? Tibetan-taoista?

The Christian Roots of Human Rights

In the most famous passage of the Declaration of Independence, it is easy to see the connection between theism and human rights: “We hold these truths to be self-evident, that all men are created equal, that they are endowed by their Creator with certain unalienable Rights, that among these are Life, Liberty and the pursuit of Happiness.”

Bine, ca acum drepturile omului sunt folosite ca substitut pentru crestinism, e alta problema.
Folosim drepturile omului de multe ori asa cum un zidar face un triunghi cu laturi de 3,4 si 5m ca sa aiba un unghi drept, fara sa fi auzit de Teorema lui Pitagora.

Edited by Cris007, 23 March 2019 - 14:24.


#84
light1

light1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 07.10.2016

 Bibulus, on 22 martie 2019 - 20:24, said:

S-a ajuns in state si in UK la niste aberatii de te doare mintea. Gen "boy scouts numai pentru fete" in SUA pentru ca girl scouts nu mai era de ajuns. Sau caz in UK care l-au interzis pe unul la o dezbatere pentru ca spus ca "femeile nu au penis".

Ati observat ca anomaliile astea apar in special la natiunile de spoiala anglo? Si cu isteria #metoo la fel fosta, ragaiala uriasa in SUA si UK -- au avut si francezii niste latraturi cu o imitatie, ii zicea #BalanceTonPorc --- dar nu s-a umflat ca in SUA.
Pai francezii chiar le au cu femeile. N-au cine stie ce cazuri de #metoo, ca nu-s genul care sa casune pe femei ori cu mana in usa, ori cu catusele, sa le f...a. Oamenii sunt evoluati in amor.

Edited by light1, 23 March 2019 - 14:38.


#85
Balamache

Balamache

    Scriitor de carti de colorat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,522
  • Înscris: 23.11.2013

 MotanulAlb, on 23 martie 2019 - 14:12, said:

Excelenta definitie (oricum nu cred o iota), doar ca vreau sa vad si eu incestul ala. Pe ce canal se difuzeaza?

tot nu am inteles ce face trump, ingradeste sau liberalizeaza libera explrimare? Ai voie sa zici gay nigger sau nu?
Ai voie sa si taci, in caz ca nu prea ai viteza la netul neuronic. Tacand, ai avantajul sa fii luat drept filozof.

#86
MotanulAlb

MotanulAlb

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 16.02.2019
Da, faina flama, dar totusi, explica-mi.

#87
77777-7

77777-7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 665
  • Înscris: 24.10.2016

 Balamache, on 22 martie 2019 - 21:09, said:

USRul tocmai a fost prin inaltul reprezentant Barna la congresul ungurimii, la Cluj, unde nu s-a cantat imnul Romaniei dar s-a cantat imnul Ungariei , la care Barna a stat drepti si a aplaudat hotararea UDMR de a folosi drapelul Ungariei ca steag de partid, astfel ca de 15 martie, ziua ungurilor, jumate din orasele Transilvanene erau impanzite de steaguri unguresti, de ca si cum Ardealul fusese predat Ungariei.
ASTA ESTE USRul care va duce Romania  pe INALTE CULMI ALE PROGRESULUI?
I DO NOT THINK SO!!!
Prefer sa nu ridice steagul romaniei, sa fiu patriotic nu e o obligatie, e un chef daca vreau sa daca nu. Inainte sa-mi ceri sa-mi pese de steag vreau sa vad investitii in educatie, economie, eradicarea coruptiei...astea-s lucruri care doar un partid ca USR, adica un partid ne FSN ist, le poate face. Lasati sf-urile deghizate in patriotism ieftin care va este util doar cand va convine. Intrebarea care trebuie sa v-o puneti: dintre USR si toate celelalte partide FSN iste, ce aleg ?

#88
Balamache

Balamache

    Scriitor de carti de colorat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,522
  • Înscris: 23.11.2013

 77777-7, on 23 martie 2019 - 15:14, said:

Prefer sa nu ridice steagul romaniei, sa fiu patriotic nu e o obligatie, e un chef daca vreau sa daca nu. Inainte sa-mi ceri sa-mi pese de steag vreau sa vad investitii in educatie, economie, eradicarea coruptiei...astea-s lucruri care doar un partid ca USR, adica un partid ne FSN ist, le poate face. Lasati sf-urile deghizate in patriotism ieftin care va este util doar cand va convine. Intrebarea care trebuie sa v-o puneti: dintre USR si toate celelalte partide FSN iste, ce aleg ?
CORECT! O investitie in educatie chiar ar fi utila. Tu de exemplu, poti sa achizitionezi acest manual de clasa a III a.
Attached File  300x300.jpg   45.81K   6 downloads

#89
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007
Numai fente ambalate frumos  , gay , transgenderi , neomarxism , proletariat oprimat doar doar o pune botul  unul altulPosted Image
Mai grav e  ca cei cu fobii , frustrari si plini de ura  chiar cred ca fac un lucru maretPosted Image

 Balamache, on 23 martie 2019 - 15:18, said:

CORECT! O investitie in educatie chiar ar fi utila. Tu de exemplu, poti sa achizitionezi acest manual de clasa a III a.
300x300.jpg
Ce bree nu te-asculta , ... dai cu cartea peste nas .
Ai uitat sa- arunci epitetul , neomarxist , gay , transgender  etc Posted Image Nu te lasa tovarase  cind ramai fara argumente  , atitudinea conteazaPosted Image

#90
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,293
  • Înscris: 29.12.2006

 Cris007, on 23 martie 2019 - 14:18, said:

Asta doar daca te plasezi in afara traditiei crestine.
Carea ar fi atunci identitatea de la care te afirmi? Tibetan-taoista?

Creştinismul e de aproape 2000 de ani, omul, măcar cel biblic, e de circa 6000. :)

6000 - 2000 = 4000

4000 de ani de "sălbăticie" şi reguli naturale, prin unele părţi ale lumii. Chiar şi dacă luăm până la Moise, adică până cam în jurul anului 1300 î.Hr., când Dumnezeu a dat cele 10 legi, până atunci chiar şi "poporul ales" trăia după legile naturale.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate