Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 

Trump pune capat cenzurii stangiste a neo-marxistilor.

* * * * - 8 votes
  • This topic is locked This topic is locked
177 replies to this topic

#55
zartdato1-0

zartdato1-0

    Contondent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,407
  • Înscris: 28.11.2017

View Postcatalina1, on 22 martie 2019 - 21:45, said:

Am zis eu ca nu ai voie? Dar imi permiti sa fac misto de opinia ta ca Bala ar avea vreo misiune?


Ma rog, regulamentul nu iti permite sa zici asta, dar hai sa trecem peste.


Chiar te rog!  

In alte cazuri sareai ca e cu off, cu aia, cu ailata, acum, cand subliniez ca pe topicul cu trump baiatul de la pemepe aduce iar vorba despre USR, o dai la intos.

De-ar durea ipocrizia...! ;)

si bineinteles cand ti se subliniaza dublul discurs vii cu regulamentul.  E atat de mistoooo! :)

#56
Balamache

Balamache

    Scriitor de carti de colorat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,522
  • Înscris: 23.11.2013

View Postmaccip, on 22 martie 2019 - 21:28, said:

Stii bine ca nu ma agit. Practic imi vorbesti la modul gratuit, fara sa ma respecti.
Pai tu ma respecti, daca imi insinuezi afinitati la discursul pesedac de "statul paralel" and shit? Stai tranquilo ca nu o sa mori de la respectul neacordat de mine. Ai fost odata magar cu mine si nu am uitat. Mergi pe drumul tau. O seara buna!

#57
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,269
  • Înscris: 06.01.2007
Atat de magar am fost cu tine incat nici macar nu-mi amintesc.

#58
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007

View Postcatalina1, on 22 martie 2019 - 21:43, said:

Bala, mai, Bala?
Inteleg sa fie contrazis, acuzat ca super greseste, dar acuzat ca ar avea vreo misiune... Stii, totul are o limita.
N-are bre o misiune , are o fobie , mai devreme sau mai tarziu trebuie trecut pe medicamente, nu poti strage ura la infinit fara sa-ti crape neuronii

#59
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,734
  • Înscris: 06.08.2004

View Postkarax, on 22 martie 2019 - 21:46, said:

daca e sa o luam cu libertatea maxima ...pai libertatea maxima poate insemna si ca nu stiu , mi-a venit sa zic ceva de genul "buey da ce as mai impusca niste prosti, ca rational vorbind prostii trebuie eliminati ca nu sunt eficienti". moment in care o sa sara vreunul "da ce domne nu e asa? prostii sunt prosti, deci spunem un adevar"
Pai uite:
Baiatul asta vroia sa tina discursuri prin universitati din Australia:
Milo Yiannopoulos has officially been barred from Australia after a canceled tour and a string of controversies
Yiannopoulos' 2017 Australian tour sparked outrage and violence, particularly in Melbourne, Victoria, where his show attracted an extra 300 police officers to deal with protests. Victoria fined Yiannopoulos more than $35,000.
Last year Yiannopoulos was slammed for encouraging vigilantes to start "gunning journalists down," two days before a Maryland newspaper was targeted in a shooting that killed five people.

Uite, discurs despre "impuscat jurnalisti" la universitati. Milo (fost editor Breitbart) e o figura importanta a suporterilor lui Trump, cei persecutati de universitatile neo-marxiste si unul din motivele pentru care Trump a dat ordinul despre care vorbim. Australia nu vrea discursuri despre "cum trebuie impuscati jurnalistii" in universitati cica.

Edited by Cris007, 22 March 2019 - 22:07.


#60
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

View Postcatalina1, on 22 martie 2019 - 21:39, said:

Sau ai o singura sala in care se DEZBAT subiectele astea. Ca este o fucking universitate!!!

Cred ca mai trece multa vreme pana sa reajungem acolo si sa nu degenereze tot in crize, smuls paru din cap, aruncat cu scaune si obiecte, tras alarma de incendiu, bomb threats si ce mai e la moda azi cand se dezbat chestii picante in universitati.

Chiar, e cineva p-aici student/cadru universitar sa ne zica in prezent care e atmosfera prin universitatile de la noi? Ca eu am incheiat-o de ceva timp, nu mai am legatura si cred ca asa suntem multi. Cand am terminat eu era chilleanu, puteai sa dezbati cam orice aiureala, da, era prezent asa un stangism light da' nimic cu o forma concreta.

Edited by shefu_de_combinat, 22 March 2019 - 21:59.


#61
Balamache

Balamache

    Scriitor de carti de colorat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,522
  • Înscris: 23.11.2013

View PostCris007, on 22 martie 2019 - 21:30, said:

Partea proasta cu teoriile conspiratiei e ca defapt nu adauga si nu rezolva nimic in discutie sau argumente.
Chiar daca presupunem ca evreii, ONG-urile si Soros sunt de vina, tot nu poti sa faci nimic, fiindca ... "libertatea de opinie". Orban si Putin interzic dar interzisul libertatii de expresie e marxism, nu? Trump face pe dos: sa se discute despre ghey si anti-ghey cat doresti, alege publicul ce doreste sa asculte. Nu o sa mai poti spune nimic nici de profesorii care predau despre genuri si lgbt, e libertate.. poti sa retragi copilul de la scoala desigur.

Parerea mea e ca "libertatea de opinie" duce in mod natural defapt catre ceea ce "etichetam" drept "marxism": toleranta; tendinta e sa urasti ce nu cunosti, ce e "strain". Cand stai de vorba fata-n-fata cu un negru, evreu, ghey, musulman si asculti si "opinia celuilalt", majoritatea oamenilor se inteleg, nu-si dau cu paru-n cap. Pe masura ce schimbul de opinii si dialogul avanseaza, toleranta creste.
De-aia exista psihoza asta cu "marxismul" care "vine peste noi"; e defapt un fenomen natural care nu e perceput ca atare.
Acum fiecare societate este condusa de guverne si de lideri mai mult sau mai putin autoritari. Inceteaza si tu cu asocierea luptei anti-globalism cu  societati qvasidictatoriale, precum cea a lui Putin. Daca port chiloti verzi nu inseamna ca sunt fascist. Poate ca sunt environment-ist sau fac parte din corul vanatorilor. Asa m-am saturat cu dictonul, "esti impotriva homosexualitatii, clar, esti PSDist, putinist, etc." Tu daca esti USRist, poate ca nu esti chiar asa de rau intentionat dar te-au prostit oamenii lui Soros.

#62
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007

View Postmaccip, on 22 martie 2019 - 21:53, said:

Atat de magar am fost cu tine incat nici macar nu-mi amintesc.
Inc-o data se dovedeste ca nu e bine sa te porti cu manusiPosted Image

#63
zartdato1-0

zartdato1-0

    Contondent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,407
  • Înscris: 28.11.2017

View Postmaccip, on 22 martie 2019 - 21:53, said:

Atat de magar am fost cu tine incat nici macar nu-mi amintesc.

D'aia nu-s asa bune intalnirile real life, apare auto-cenzura si nu-i mai poti spune unuia care scrie balegar care-i este nivelul pentru ca ai baut un pahar cu el si nah... .    e naspa.  

Nu incerca sa ma contrazici, te obosesti degeaba.  Se citeste foarte bine printre randuri.  Si am avut si eu experiente similare.  ;)

#64
Balamache

Balamache

    Scriitor de carti de colorat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,522
  • Înscris: 23.11.2013

View Postciine, on 22 martie 2019 - 21:53, said:

N-are bre o misiune , are o fobie , mai devreme sau mai tarziu trebuie trecut pe medicamente, nu poti strage ura la infinit fara sa-ti crape neuronii
Exact asta combate Trump cu acest decret, "delictul" opiniei sa fie considerat OPINIE LIBER EXPRIMATA si nu HATE SPEACH!
i just catch you baby

#65
enough1453

enough1453

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,109
  • Înscris: 29.07.2017

View PostCris007, on 22 martie 2019 - 21:30, said:

Partea proasta cu teoriile conspiratiei e ca defapt nu adauga si nu rezolva nimic in discutie sau argumente.

de exemplu
teoria Conspirtatiei Trump+ Putin
adica Collision
o teorie a conspiratiei atat de draga tie, neomarxistilor samd.

Edited by enough1453, 22 March 2019 - 22:04.


#66
MotanulAlb

MotanulAlb

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 16.02.2019

View PostBalamache, on 22 martie 2019 - 21:00, said:



Ce e aia varsta de pipi caca? Eu folosesc termenii astia uzual, la 40 de ani.,

#67
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007

View PostBalamache, on 22 martie 2019 - 22:04, said:

Exact asta combate Trump cu acest decret, "delictul" opiniei sa fie considerat OPINIE LIBER EXPRIMATA si nu HATE SPEACH!
i just catch you baby
Stai linistit , America are constitutie n-are nevoie de Dorneanu si nici de  Tramp
Tramp  nu mai apuca al doilea mandat si asta tot din cauza urii viscerale  pe care o arunca in ventilatoare

Edited by ciine, 22 March 2019 - 22:12.


#68
Balamache

Balamache

    Scriitor de carti de colorat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,522
  • Înscris: 23.11.2013

View Postzartdato1-0, on 22 martie 2019 - 21:35, said:


hombre, fa si tu un topic in care sa zici USR cu detoate si nu mai impuia tot forumul cu deseuri!  Posted Image

Oricum te faci misto de bafta!  Esti simpatic, da-te naiba de golanas!
https://sokant.com/i...luDQ9_VJumUKESo
Stire noua. Desfata-te

#69
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,894
  • Înscris: 21.04.2011

View Postzartdato1-0, on 22 martie 2019 - 21:48, said:




Chiar te rog!  

In alte cazuri sareai ca e cu off, cu aia, cu ailata, acum, cand subliniez ca pe topicul cu trump baiatul de la pemepe aduce iar vorba despre USR, o dai la intos.

De-ar durea ipocrizia...! ;)

si bineinteles cand ti se subliniaza dublul discurs vii cu regulamentul.  E atat de mistoooo! :)
El facut niste off, tu l-ai atacat. Am ignorat ambele incalcari de regulament. Unde e ipocrizia?

#70
Balamache

Balamache

    Scriitor de carti de colorat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,522
  • Înscris: 23.11.2013

View Postciine, on 22 martie 2019 - 22:09, said:

Stai linistit , America are constitutie n-are nevoie de Dorneanu si nici de  Tramp
https://www.vice.com...ane-transgender
Zici tu?

#71
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007

View PostBalamache, on 22 martie 2019 - 22:12, said:

Ce drak  legatura intre libertatea de expresie si pisu la toaleta Posted Image
Pe vremea lu ceasca era un transgender  in localitate care barbat din punct de vedere fizic  facea pisu numai la toaleta femeilor, cei din zona mea pot sa-ti confirme , retine pe vremea lu  ceasca pina-n ”89

Edited by ciine, 22 March 2019 - 22:43.


#72
IcecreamAlex

IcecreamAlex

    12 -> Cel mai căpitan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 10.04.2013
Cenzura nu e buna nici rea. Ea tre sa existe cand vine vorba de infractori, iar cand vine vorba de oameni cinstiti, ea trebuie eliminata. Ne trebuie legi aspre pentru politicieni corupti, infractori, criminali, spagari, mitomani, interlopi. Legile aspre care le avea Romania pe vremea lui Vlad Tepes, au ajutat tara asta mult, dar pe un termen scurt. :(

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate