Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

Trump pune capat cenzurii stangiste a neo-marxistilor.

* * * * - 8 votes
  • This topic is locked This topic is locked
177 replies to this topic

#37
Balamache

Balamache

    Scriitor de carti de colorat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,522
  • Înscris: 23.11.2013

View Postmaccip, on 22 martie 2019 - 21:12, said:

@Balamache
Pai vad ca ai inceput sa te lupti cu dusmanul imaginar si tu. Ce cacat prea se leaga? hahahahaha
Urmeaza statul paralel si de hexifarma.
Si apoi Bubulii Zog, NWO, planorul din Bucegi si.. alte doxanisme.
Mai vorbim, o sa vezi tu ca asa o sa se intample.
Posted Image
Ramai in bula ta. Nu te agita prea tare. Sa nu ti se sparga vreo artera.

#38
zartdato1-0

zartdato1-0

    Contondent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,401
  • Înscris: 28.11.2017

View Postshefu_de_combinat, on 22 martie 2019 - 20:22, said:

View PostBalamache, on 22 martie 2019 - 20:20, said:

Hitler, Stalin, Ceausescu, astia erau cu interzicerea exprimarii libere a opiniei.

Asta ca sa realizam unde vor sa ne duca neo-marxistii de la USR-PLUS-Iohannis, etc.

Pesedeu, tu realizezi ca suntem pe o mizerie de thread deschisa de tine insuti, despre Trump? Care nu-i in USR?

Chiar nu se vede "misiunea" de pe forum? Posted Image)

Edited by zartdato1-0, 22 March 2019 - 21:23.


#39
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,263
  • Înscris: 06.01.2007

View PostBalamache, on 22 martie 2019 - 21:14, said:

Ramai in bula ta. Nu te agita prea tare. Sa nu ti se sparga vreo artera.
Stii bine ca nu ma agit. Practic imi vorbesti la modul gratuit, fara sa ma respecti.

#40
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,734
  • Înscris: 06.08.2004

View PostBalamache, on 22 martie 2019 - 21:03, said:

Nu este despre ura. Nici macar despre homosexuali nu este vorba. Ei saracii sunt niste unelte in mana neo-marxistilor. Ti-o spoune unul care nu dadea doi bani pe teoriile conspiratiei, Soros, Rotschild and shit. Dar prea se leaga toate frate. Prea bun. Prea ca la tara!
Partea proasta cu teoriile conspiratiei e ca defapt nu adauga si nu rezolva nimic in discutie sau argumente.
Chiar daca presupunem ca evreii, ONG-urile si Soros sunt de vina, tot nu poti sa faci nimic, fiindca ... "libertatea de opinie". Orban si Putin interzic dar interzisul libertatii de expresie e marxism, nu? Trump face pe dos: sa se discute despre ghey si anti-ghey cat doresti, alege publicul ce doreste sa asculte. Nu o sa mai poti spune nimic nici de profesorii care predau despre genuri si lgbt, e libertate.. poti sa retragi copilul de la scoala desigur.

Parerea mea e ca "libertatea de opinie" duce in mod natural defapt catre ceea ce "etichetam" drept "marxism": toleranta; tendinta e sa urasti ce nu cunosti, ce e "strain". Cand stai de vorba fata-n-fata cu un negru, evreu, ghey, musulman si asculti si "opinia celuilalt", majoritatea oamenilor se inteleg, nu-si dau cu paru-n cap. Pe masura ce schimbul de opinii si dialogul avanseaza, toleranta creste.
De-aia exista psihoza asta cu "marxismul" care "vine peste noi"; e defapt un fenomen natural care nu e perceput ca atare.

Edited by Cris007, 22 March 2019 - 21:35.


#41
STARTREK1

STARTREK1

    cãutãtor pe gugãl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,186
  • Înscris: 27.06.2007
se ia cu paine...
https://2daynews.ro/...ZuqaUzTqbQCQ8hY
Jurnalistă britanică: Să le spun copiilor că am probleme cu poliţia pentru că am spus că o fată, născută cu corp de băiat, este un el?

https://www.bbc.com/...surrey-47638527

#42
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View PostCris007, on 22 martie 2019 - 20:24, said:

Intr-o sala o sa se vorbeasca de cum trebuie exclusi gheii din societate si in alta sala se vorbeste de identiatea de gen.
Studentul vine si alege sala in care vrea sa intre.
Banuiesc ca asa va functiona Posted Image
ar fi bine daca s-ar limita doar la a-si pastra parerea pentru sine...mai naspa e cand cineva vrea sa le-o impuna altora....

#43
zartdato1-0

zartdato1-0

    Contondent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,401
  • Înscris: 28.11.2017

View PostBalamache, on 22 martie 2019 - 21:09, said:

USRul tocmai a fost prin inaltul reprezentant Barna la congresul ungurimii, la Cluj, unde nu s-a cantat imnul Romaniei dar s-a cantat imnul Ungariei , la care Barna a stat drepti si a aplaudat hotararea UDMR de a folosi drapelul Ungariei ca steag de partid, astfel ca de 15 martie, ziua ungurilor, jumate din orasele Transilvanene erau impanzite de steaguri unguresti, de ca si cum Ardealul fusese predat Ungariei.
ASTA ESTE USRul care va duce Romania  pe INALTE CULMI ALE PROGRESULUI?
I DO NOT THINK SO!!!

hombre, fa si tu un topic in care sa zici USR cu detoate si nu mai impuia tot forumul cu deseuri!  ;)

Oricum te faci misto de bafta!  Esti simpatic, da-te naiba de golanas!

#44
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View Postnotrust, on 22 martie 2019 - 20:40, said:

Politicali corectnessul este o mizerie.
Dar sa nu confundam marxistii lgbitisti din SUA si UE cu borfasii de la PSD.
PSD duce o politica de tip Putin si Erdogan.
TRUM este altceva.
Eu cred ca daca unul se freaca-n cur si ii spun in fata ca face asta nu trebuie sa fie deranjant pentru el, asta-i adevarul.
de ce mai tii neaparat sa i-o spui in fata? daca nu-ti place tie nu poti macar sa iti pastrezi parerea pentru tine fata de el? si discuti chestia asta strict cu cine te aproba?

#45
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,894
  • Înscris: 21.04.2011

View PostCris007, on 22 martie 2019 - 20:24, said:

Intr-o sala o sa se vorbeasca de cum trebuie exclusi gheii din societate si in alta sala se vorbeste de identiatea de gen.
Studentul vine si alege sala in care vrea sa intre.
Banuiesc ca asa va functiona :)
Sau ai o singura sala in care se DEZBAT subiectele astea. Ca este o fucking universitate!!!

#46
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View PostBalamache, on 22 martie 2019 - 21:00, said:

o sa te mire cate discutii pe lumea asta trebuie luate cu inceputul , cu definitii si etc...poate ca ai asa o senzatie ca stii subiectele , dar in unele cazuri pana nu le analizezi mai in detaliu nu descoperi anumite chestii care sunt de finete mentala
asa si eu cand m-am lovit de exemplu de chestii juridice si etc am inceput sa ma mai indoiesc de ce credeam..... una e cand unii freaca zilnic la niste reguli si legi in facultatile de drept si alta e cand facem parerologie de santz ..... desi si asta din urma e buna si ea la ceva ...ba chiar e foarte necesara

#47
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016

View Postkarax, on 22 martie 2019 - 21:35, said:

de ce mai tii neaparat sa i-o spui in fata? daca nu-ti place tie nu poti macar sa iti pastrezi parerea pentru tine fata de el? si discuti chestia asta strict cu cine te aproba?
Eu discut ce vreau, cand vreau, cum vreau, atata timp cat spun un adevar mi se rupe daca tie iti convine sau nu.

#48
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View Postcatalina1, on 22 martie 2019 - 21:39, said:

Sau ai o singura sala in care se DEZBAT subiectele astea. Ca este o fucking universitate!!!
asta daca nu isi dau pana la final in cap.....ca la unii totul se rezuma la "let me not believe that"

#49
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,894
  • Înscris: 21.04.2011

View Postzartdato1-0, on 22 martie 2019 - 21:20, said:



Chiar nu se vede "misiunea" de pe forum? Posted Image)

Bala, mai, Bala?
Inteleg sa fie contrazis, acuzat ca super greseste, dar acuzat ca ar avea vreo misiune... Stii, totul are o limita.

#50
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View Postnotrust, on 22 martie 2019 - 21:40, said:

Eu discut ce vreau, cand vreau, cum vreau, atata timp cat spun un adevar mi se rupe daca tie iti convine sau nu.
pai stai ...una e ca cand ii zici ceva unuia pe un ton normal alta e cand il iei gen "buey , handicapatu-le mental prapadit care esti tu"....

#51
zartdato1-0

zartdato1-0

    Contondent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,401
  • Înscris: 28.11.2017

View Postcatalina1, on 22 martie 2019 - 21:39, said:

Sau ai o singura sala in care se DEZBAT subiectele astea. Ca este o fucking universitate!!!


Pai de ce sa fie toti acolo, intr-o singura sala? Ca sa vina un dilimache extremist sa-i impuste si pe aia pe care ii durea in cot de sexul ingerilor si care era pasionat doar despre semiotica?

View Postcatalina1, on 22 martie 2019 - 21:43, said:

Bala, mai, Bala?
Inteleg sa fie contrazis, acuzat ca super greseste, dar acuzat ca ar avea vreo misiune... Stii, totul are o limita.


De la mine asa se vede, am voie sa-mi exprim opinia? Sau tu ai dubla masura?

ah, da, tu ai limite doar cand iti convine! Posted Image

Edited by zartdato1-0, 22 March 2019 - 21:48.


#52
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,894
  • Înscris: 21.04.2011
Am zis eu ca nu ai voie? Dar imi permiti sa fac misto de opinia ta ca Bala ar avea vreo misiune?


Ma rog, regulamentul nu iti permite sa zici asta, dar hai sa trecem peste.

#53
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View PostCris007, on 22 martie 2019 - 21:30, said:

Partea proasta cu teoriile conspiratiei e ca defapt nu adauga si nu rezolva nimic in discutie sau argumente.
Chiar daca presupunem ca evreii, ONG-urile si Soros sunt de vina, tot nu poti sa faci nimic, fiindca ... "libertatea de opinie". Orban si Putin interzic dar interzisul libertatii de expresie e marxism, nu? Trump face pe dos: sa se discute despre ghey si anti-ghey cat doresti, alege publicul ce doreste sa asculte. Nu o sa mai poti spune nimic nici de profesorii care predau despre genuri si lgbt, e libertate.. poti sa retragi copilul de la scoala desigur.

Parerea mea e ca "libertatea de opinie" duce in mod natural defapt catre ceea ce "etichetam" drept "marxism": toleranta; tendinta e sa urasti ce nu cunosti, ce e "strain". Cand stai de vorba fata-n-fata cu un negru, evreu, ghey, musulman si asculti si "opinia celuilalt", majoritatea oamenilor se inteleg, nu-si dau cu paru-n cap. Pe masura ce schimbul de opinii si dialogul avanseaza, toleranta creste.
De-aia exista psihoza asta cu "marxismul" care "vine peste noi"; e defapt un fenomen natural care nu e perceput ca atare.
daca e sa o luam cu libertatea maxima ...pai libertatea maxima poate insemna si ca nu stiu , mi-a venit sa zic ceva de genul "buey da ce as mai impusca niste prosti, ca rational vorbind prostii trebuie eliminati ca nu sunt eficienti". moment in care o sa sara vreunul "da ce domne nu e asa? prostii sunt prosti, deci spunem un adevar"

#54
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,894
  • Înscris: 21.04.2011
De ce am zis de dezbateri fiind vorba de mediul universitar? E pe bune intrebarea???

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate