Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Concediu Halkidiki

Ce vehicule motorizate ați avut d...

Router Asus nu se conecteaza WAN

Gradina, copaci, arbusti si plant...
 Trackpoint Thinkpad

Legare boiler electric trifazat l...

Upgrade CPU pentru Lenovo ThinkCe...

Mouse wireless multimode (2x BT +...
 Durere incheietura piciorului

Reparatie tablou electronic

Dell U2722 USB Connectors

Transport aragaz Germania - Ro
 Ssd m2 NVMe nu este recunoscut de...

De ce apare lag la telefoanele Mo...

Proiect monitorizare - comunicare...

La inmatriculare se mai cer placu...
 

RAR a lansat o aplicație gratis pentru verificarea online a istoricului mașinilor

- - - - -
  • Please log in to reply
171 replies to this topic

#163
radon3

radon3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 08.01.2008
Inspector-Auto e ok, si in plus e cel mai iefitn ;)

https://verificare-vin.ro/

#164
c-daniel

c-daniel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,055
  • Înscris: 28.05.2014
CarVertical FAIL. In afara de informatiile primite GRATUIT de la RAROM, nu am primit absolut nimic de la CarVertical. Adica, este virtual IMPOSIBIL ca masina sa nu fi fost absolut DELOC la un rar oficial in tara de bastina, adica Austria. Adica, 56 de lei prapaditi ABSOLUT degeaba ...... Deci, din privinta mea, NU VA RECOMAND deloc CarVertical.

#165
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,457
  • Înscris: 24.02.2017
Aplicatia aia de la RAR cand merge, cand nu merge. Tipic romanesc ...

Plus ca ar fi fost si mai utila o aplicatie pe mobil, parerea mea.

#166
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,801
  • Înscris: 08.02.2007
La mine vad ca a functionat rapid si fara lag-uri... dar, degeaba.
In afara de datele de identificare pe care le gasesti in documente, singurele info pe care ti le furnizeaza sunt data expirarii ITP (da, si asta se regaseste in talon) si valorile odometrului (probabil valorile la testele de noxe de la statiile ITP)... nu km rulati / reali, nu alt istoric,
Deci, mi-am pierdut 2 sau 3 minute din viata degeaba.

PS: vad ca valorile odometrice cresc de la an la an, odata cu imbatranirea conservei... presupun ca incepe motorul meu sa polueze din ce in ce mai mult...

Attached File  Capture RAR.JPG   57.85K   70 downloads

#167
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,308
  • Înscris: 02.02.2006

 bonygy, on 06 februarie 2020 - 10:53, said:

valorile odometrului (probabil valorile la testele de noxe de la statiile ITP)... nu km rulati / reali

PS: vad ca valorile odometrice cresc de la an la an, odata cu imbatranirea conservei... presupun ca incepe motorul meu sa polueze din ce in ce mai mult...
Odometrul e fix numărul de km din bord. Și evident că crește de la ITP la ITP, că doar n-o scădea. Scade doar dacă ești o bătrânică neamță care merge cu mașina doar la biserică și la piață. :P

#168
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,801
  • Înscris: 08.02.2007

 alexcrist, on 06 februarie 2020 - 14:48, said:

Odometrul e fix numărul de km din bord.

Aaaahhh,.. ce bolovan sunt...
Sa nu asociez eu cifrele cu kilometrajul din bord (pe care totusi le stiam)... Da, ai dreptate... Desi denumirea de "odometru" ma ducea cu gandul la altceva... nici nu am cautat in DEX. Rusine sa imi fie...
Da, am muscat-o original...

#169
c-daniel

c-daniel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,055
  • Înscris: 28.05.2014

 bonygy, on 06 februarie 2020 - 18:58, said:

Aaaahhh,.. ce bolovan sunt...
Sa nu asociez eu cifrele cu kilometrajul din bord (pe care totusi le stiam)... Da, ai dreptate... Desi denumirea de "odometru" ma ducea cu gandul la altceva... nici nu am cautat in DEX. Rusine sa imi fie...
Da, am muscat-o original...
si eu cautam in disperare in poza sa vad unde scrie frate valorile noxelor; zic, eh, o fi in alta poza si nu a atasat-o omul :))

 Bogotta, on 03 februarie 2020 - 08:35, said:

Aplicatia aia de la RAR cand merge, cand nu merge. Tipic romanesc ...

Plus ca ar fi fost si mai utila o aplicatie pe mobil, parerea mea.
la mine acum doua luni cand am verificat a mers 'ceas'

#170
Muf

Muf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 23.11.2017
http://www.rarom.ro/?p=9669

Quote

Nou la RAR! De astăzi aflați și istoricul de daune al vehiculelor!


#171
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,308
  • Înscris: 02.02.2006
Da, mișto meserie, doar că nu mai e gratis, ca în titlul topicului. Serviciul de daune costă 35 de lei. S-au făcut afaceriști ăștia de la RAR.

Parcă văd că în spate e un apel la unul din celelalte terțe site-uri care fac asta pe bani. Să facă profitul jumate-jumate.

#172
Muf

Muf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 23.11.2017
Macar iti zice daca are ceva daune inregistrate sau nu. nu te lasa sa platesti degeaba

 alexcrist, on 06 mai 2020 - 10:32, said:

Parcă văd că în spate e un apel la unul din celelalte terțe site-uri care fac asta pe bani. Să facă profitul jumate-jumate.
Principiul e acelasi, bazele de date ale asiguratorilor

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate