Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Redmi Note 7 Pro

- - - - -
  • Please log in to reply
102 replies to this topic

#55
florinescovici

florinescovici

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 29.07.2014

View PostAlxdava, on 02 martie 2019 - 22:25, said:

Ce-ți explică nenea este că deși unele teste par controversate, ele au în spate logică. De asemenea îți zice că deși unul va avea scor foarte mare, este foarte posibil că la unele aspecte(adică categorii testate) să fie inferior unuia cu rezultat total mai scăzut (adică exact ce ți-am pus mai sus). Nu în ultimul rând te invita sa intri pe site-ul dxo sa vezi exact punctajul și astfel să-ți alegi telefonul în funcție de ce vrei să obții de la el. Tot el îți explică că ar fi bizar că niște firme de zeci de miliarde, care ar fi afectate financiar destul de serios de un rezultat slab la acest test, să-și trimită telefonul pentru a fi punctat aiurea/amatoricește când, vorba aia, putea să-i de-a lui annddyy telefonul gratis și să umple el el netu' cu poze faine.
Hai că mai crești puțin și poate ajungi să înțelegi ce citești in cele din urmă!
Nu te mai chinui sa explici cuiva lucruri pe care nu vor sa inteleaga...pe bune, chiar nu ti-ai dat seama de asta? Pentru ei DxOmark e "magic" cand da rezultate bune despre telefoanele pe care ei le prefera si e de "cacao" cand spune ca unele telefoane(nepreferatele lor) au rezultate mai bune. Pentru ei exista doar telefonul lor si marca lor. Atat! Pentru ei exista un anume tip de telefon si un anume tip de marca...tot "chinezism"(si aici ma refer la made in China, sau sa credem ca made in Vietnam...etc... e maximul la care poate ajunge omenirea?)...dar chinezismul meu nu e asa de "chinezism" ca al tau... ca-n ferma animalelor(cand spuneau porcii ca toti suntem egali dar noi suntem mai egali decat voi)...da, vin de pe windows phone cu telefoane extraordinare pana la win 10 mobile. Aici au dat-o-n bara rau de tot...si foarte multi imi dau dreptate chiar daca cei cativa "guru" in WM de pe forum nu o recunosc...asta e, nu toti gandim la fel (nu suntem cyborgi si asta e foarte bine) dar trebuie sa vedem realitatea...e foarte important...cand ajungi sa negi realitatea e grav(si aici o sa se gaseasca cineva sa spuna...asta e realitatea ta, nu a mea!...pe bune?)...in fine, pe mine ma intereseaza la un telefon fluiditatea si timpul de raspuns si, multumesc lui D-zeu, le am din plin pe actualul telefon...xiaomi Mi8(apropo, pentru un mare fan al wm ...GPS-ul e mai mult decat perfect,mult mai perfect decat "perfectul" pe care il credeam pe WM...in nici un caz doua device-uri si cativa taximetristi nu pot stabili daca GPS-ul pe un anumit sistem de operare e bun sau nu)...scuzati offtopicul...zi buna!

Edited by florinescovici, 03 March 2019 - 16:50.


#56
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,834
  • Înscris: 30.03.2009
@florinescovici - dacă Microsoft ar fi ,,aranjat'' aplicațiile Facebook și Youtube pe telefoanele lor nici acum n-aș fi renunțat la ei și cel mai probabil nici alții.
Încă mai am unul și merge impecabil. Încă sunt impresionat de autonomia lui.

#57
florinescovici

florinescovici

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 29.07.2014

View PostAlxdava, on 03 martie 2019 - 18:14, said:

@florinescovici - dacă Microsoft ar fi ,,aranjat'' aplicațiile Facebook și Youtube pe telefoanele lor nici acum n-aș fi renunțat la ei și cel mai probabil nici alții.
Încă mai am unul și merge impecabil. Încă sunt impresionat de autonomia lui.
Microsoft trebuia sa "aranjeze" mult mai multe pe telefoanele lor, nu doar facebook si youtube. Intre timp s-au hotarat sa nu mai "aranjeze" nimic. Nada. Niente.

Edited by florinescovici, 03 March 2019 - 19:31.


#58
AMV

AMV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 05.09.2013

View Postflorinescovici, on 03 martie 2019 - 19:23, said:


Microsoft trebuia sa "aranjeze" mult mai multe pe telefoanele lor, nu doar facebook si youtube. Intre timp s-au hotarat sa nu mai "aranjeze" nimic. Nada. Niente.
N-au mai aranjat pentru că nu a prins, a fost fail.
Personal mă durea capul sa umblu pe așa ceva, prea încărcat, prea prost organizat zic eu.
Am avut o data niște probleme cu un cont Microsoft că nu mai știam parola, n-am reușit neam s-o rezolv pentru că nu avea buton de uitare a parolei, nu mi-a plăcut deloc...

View Postflorinescovici, on 03 martie 2019 - 19:23, said:


Microsoft trebuia sa "aranjeze" mult mai multe pe telefoanele lor, nu doar facebook si youtube. Intre timp s-au hotarat sa nu mai "aranjeze" nimic. Nada. Niente.
N-au mai aranjat pentru că nu a prins, a fost fail.
Personal mă durea capul sa umblu pe așa ceva, prea încărcat, prea prost organizat zic eu.
Am avut o data niște probleme cu un cont Microsoft că nu mai știam parola, n-am reușit neam s-o rezolv pentru că nu avea buton de uitare a parolei, nu mi-a plăcut deloc...

#59
vidiandrei

vidiandrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 11.09.2018
Ce camere foto sunt pe Mi 9, Mi 9 SE si Note 7 Pro ? Cumva acelasi model ?

9 are imx 586 ala sau cum se numeste care cica ar fi mare smecherie, dar celelalte doua ?

Intreb pentru ca spunea cineva ca mi 9 se ar avea cam aceleasi camere dar, cumva, mai slabe (doar e un model mai ieftin) asa ca daca si pe note 7 pro e tot aceeasi camera atunci inseamna ca si aia va fi mai slaba.

Am vazut o comparatie dintre note 7 pro si 9 se si erau cam la acelasi nivel... Dar nu mi s-au parut pozele de nivelul lui pocophone, sincer. (mai putin cele portrait mode/bokeh care mi s-au parut bune pe ambele telefoane asta desi 9 se, de exemplu, nu are depth camera spre deosebire de note 7 pro)

Edited by vidiandrei, 03 March 2019 - 22:10.


#60
edgar400

edgar400

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 05.02.2019
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/fRu5I1TF17M?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] o testare

#61
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,834
  • Înscris: 30.03.2009
Să ne mai amuzăm! Sau nu 🤪

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Jtdma7qbey0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#62
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Eu sunt în căutarea succesorului lui Redmi note 3 SE, pe care-l am acum. Din păcate, în ciuda faptului că pe la alții e sub 200$, la noi va fi cu mult peste. Estimez pe la 1300-1400 lei preț de intrare. Prostia consumatorului român îi contazice întotdeauna pe fabricanți: ei spun că telefonul face sub 200$, gloata, nu: Batman, Batman! Bucuria mea e că îl va ieftini pe Mi A2, care e pe "lista de transferuri". Sper.

#63
makoka

makoka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 30.08.2011
Nu o sa fie asa de scump, poate doar la Quickmobile dar in rest nu are cum. Samsung a50 se lansează cu 1600 cu specificații mai bune. In plus deja au adus in Europa note 7 simplu si la preț ok, presimt ca si varianta pro o sa ajungă prin aprilie mai.
Eu vreau sa trec de la redmi note 3 pro la telefonul asta.

Edited by makoka, 08 March 2019 - 15:05.


#64
edgar400

edgar400

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 05.02.2019
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/P3t4E6x5zXA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] merita note7 pro 200 lei mai mult ca un a50 parerea mea.
dar va fi mai ieftin in jur de 1300 lei

#65
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Note 6 pro încă e pe la 900-950 de lei, așa că... la noi prețurile mari sunt, cum am zis mai sus, invers proporționale cu IQ-ul clientelei. Posted Image Posted Image
Nu-l văd pe ăsta ieftinit rapid la 700-800 de lei, ca să vină Note 7 pro la 1000-1100 de lei, preț de intrare. 1300-1400 mi-e să nu fie cifre optimiste, la cât hype e în jurul lui.

#66
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,903
  • Înscris: 16.03.2007
Un scurt review, cu cateva poze la 12MP, in caz ca intereseaza pe cineva. Aici altul, cu poze stocate pe Flickr, cu EXIF cu tot :)

LE: + doua poze republicate de gsmarena. Din pacate fara EXIF, asa ca nu putem decat sa-i credem.

Edited by cris2d2, 09 March 2019 - 10:34.


#67
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.10.2017

View Postmakoka, on 08 martie 2019 - 14:59, said:

Nu o sa fie asa de scump, poate doar la Quickmobile dar in rest nu are cum. Samsung a50 se lansează cu 1600 cu specificații mai bune. In plus deja au adus in Europa note 7 simplu si la preț ok, presimt ca si varianta pro o sa ajungă prin aprilie mai.
Eu vreau sa trec de la redmi note 3 pro la telefonul asta.

A50 nu e peste RN7 Pro după părerea mea, poate peste ala simplu.

#68
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
N-a apărut dihania? Parcă era anunțat pe 13.03...

#69
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,834
  • Înscris: 30.03.2009

View Postursamajor, on 15 martie 2019 - 15:56, said:

N-a apărut dihania? Parcă era anunțat pe 13.03...

Spre sfârșitul lunii probabil. Se pare că India și China sunt principalele destinații pt moment.

#70
makoka

makoka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 30.08.2011
Pe 18.3 e show-ul de prezentare in China

#71
trid_ovi

trid_ovi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,153
  • Înscris: 10.10.2005
https://twitter.com/...819039841116160 pe 18.

#72
vidiandrei

vidiandrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 11.09.2018
Cam la ce pret sa ne asteptam pt. Ro ? 250 euro ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate