Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Redmi Note 7 Pro

- - - - -
  • Please log in to reply
102 replies to this topic

#37
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,825
  • Înscris: 30.03.2009
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-iOkFKnp7Sk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#38
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,825
  • Înscris: 30.03.2009
Oficial la vânzare de pe 13.03
https://mobile.mi.co...dmi-note-7-pro/

#39
makoka

makoka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 30.08.2011
Oare o sa il găsim pe AliE in martie? Prețul mi se pare ok pentru specificațiile lui, 175 euro in India
Apropo nu are banda 20 si 38.


#40
annddyy

annddyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 03.03.2014
Am vazut si eu lansarea noului Note 7 Pro.... Si pozele din diferentierea pe care acel nene dorea sa o faca.
Si a ajuns la o poza cu o cladire care avea un steag..... A fost un moment penibil deoarece omul mintea cu nerusinare spunand ca RN7Pro e peste Xs, iar in poza se vedea clar ca marginea cladirii e mult mai bine conturata la Xs.

Ce sa zic .... Sa ajungi sa compari RN7Pro cu Xs (avand si dovezi din ambele parti).... nesimtirea (in a mintii) si prostia (in a crede) a ajuns la un alt nivel.

Ca si pret, cu siguranta merita 800 ron.

Si poza minunata.

Edited by annddyy, 28 February 2019 - 17:00.


#41
vladn2016

vladn2016

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 06.04.2018
https://www.mobilissimo.ro/stiri-telefoane/xiaomi-redmi-note-7-pro-devine-oficial-cu-camera-de-48-de-megapixeli-procesor-snapdragon-675-costa-sub-200-dolari

#42
makoka

makoka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 30.08.2011
Pe 18 se lanseaza in China
https://twitter.com/...387931242119168

Edited by makoka, 01 March 2019 - 16:22.


#43
AMV

AMV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 05.09.2013

View Postannddyy, on 28 februarie 2019 - 16:58, said:

Am vazut si eu lansarea noului Note 7 Pro.... Si pozele din diferentierea pe care acel nene dorea sa o faca.
Si a ajuns la o poza cu o cladire care avea un steag..... A fost un moment penibil deoarece omul mintea cu nerusinare spunand ca RN7Pro e peste Xs, iar in poza se vedea clar ca marginea cladirii e mult mai bine conturata la Xs.

Ce sa zic .... Sa ajungi sa compari RN7Pro cu Xs (avand si dovezi din ambele parti).... nesimtirea (in a mintii) si prostia (in a crede) a ajuns la un alt nivel.

Ca si pret, cu siguranta merita 800 ron.

Si poza minunata.
Attachment 1.jpg
800 lei? Phahaha, cred că glumești, dacă e Xiaomi asta nu înseamnă că e automat foarte ieftin, la ce dotări are merită și 1.200 lei.
Numai uită-te la ce mizerii de specificații își vând alții telefoanele la 800 lei...

#44
annddyy

annddyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 03.03.2014
Era un baiat aici care se aprinsese rau cu modelul asta ,,, ca revolutioneaza planeta cu a sa camera... Ca e procesor 675 .... Ca face poze mai bune decat Poco... Pfoaiii cate a mai zis ....
Acum a aparut RN7Pro.

Unde e colegul ?
S-a desumflat ?

View PostAMV, on 01 martie 2019 - 16:51, said:

800 lei? Phahaha, cred că glumești, dacă e Xiaomi asta nu înseamnă că e automat foarte ieftin, la ce dotări are merită și 1.200 lei.
Numai uită-te la ce mizerii de specificații își vând alții telefoanele la 800 lei...

Am zis ca merita 800 lei.
Si .... costa  821 ron.... aici.
Ca ajunge la noi cu 1200... e alta poveste.

#45
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,825
  • Înscris: 30.03.2009

View Postannddyy, on 01 martie 2019 - 16:57, said:

Era un baiat aici care se aprinsese rau cu modelul asta ,,, ca revolutioneaza planeta cu a sa camera... Ca e procesor 675 .... Ca face poze mai bune decat Poco... Pfoaiii cate a mai zis ....
Acum a aparut RN7Pro.

Unde e colegul ?
S-a desumflat ?



Am zis ca merita 800 lei.
Si .... costa  821 ron.... aici.
Ca ajunge la noi cu 1200... e alta poveste.

Colegu', alte informații în afara prezentării ai? Din poza ta nu se vede mare lucru oricum.
Mai bun că Poco? Cel mai probabil da. Vom vedea săptămâna viitoare dacă 48-ul de pe Mi9 este superior lui 12 de pe Poco care scoate 91pct, nu 99 că Mi8. Dxo zice că da, tu că nu.

Foarte bine că este ieftin, adică un preț realist. Sami cere pt aceleași dotări aproape dublu.


#46
annddyy

annddyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 03.03.2014
Studiul Dxomark a aratat ca la capitolul foto urmatoarele telefoane au obtinut:

Mi9  - 112 puncte.
Mi 8 - 105 puncte.
Pixel 3  - 103 puncte.


Concluzia impartiala referitoare la scorurile de mai sus va apartine voua.

Prin voua, inteleg oamenii care vad diferenta din poza de mai jos.



Si un prim review:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/REoEfABeKWQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by annddyy, 01 March 2019 - 19:42.


#47
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,825
  • Înscris: 30.03.2009
@annddyy - ,,Concluzia impartiala referitoare la scorurile de mai sus va apartine voua'' - ai uitat sa ne spui si de cele 9 criterii pentru care se primesc note. Degeaba esti cel mai bun in a elimina zgomotul de imagine daca focalizarea este inferioara. Calificativele de mai sus sunt niste medii a unor note obtinute la niste subcapitole.
Gasiti pe Dxomark criteriile, pozele si notele pt fiecare capitol.   
  Mi9 Pixel 3   XS
Expunere si contrast   94 92 93
Culoare                           86 84 84
Autofocus    96 98    100
Textura    69 71 74
Zgomot imagine 73 64 68
Artefacte 74 73 86
Flash   96 89 74
Zoom   67 47 59
Bokeh 65 50 60

Edited by Alxdava, 02 March 2019 - 11:12.


#48
annddyy

annddyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 03.03.2014
N-am ce sa mai zic.
M-ai facut.

Ma declar invins.

Declar si eu ca Pixel 3 e mai slab decat Mi9.
De fapt Mi9 .... e un etalon in industrie.

Edited by annddyy, 02 March 2019 - 16:20.


#49
annddyy

annddyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 03.03.2014
Stiu ca e greu de inteles, insa ....

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ee4lTlB83Y4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Cum spune si omul asta spre sfarsit ... "stop it... get some help" .

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/DtmGMcMeEJE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Si cu asta inchei acest capitol. Daca vrei sa intelegi ca Dxomark e un test sintetic-  e ok, daca nu, nu.

Edited by annddyy, 02 March 2019 - 16:38.


#50
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,825
  • Înscris: 30.03.2009
Ce înseamnă test sintetic? Spune, așa cum înțelegi tu, ce fac ăștia de la dxo. Eventual spune tuturor cu ce parte din modul testării Nu ești de acord cu ei.
Aștept răspunsul!

Apropo, ascultă de la min 6,50 din primul clip.

Edited by Alxdava, 02 March 2019 - 17:16.


#51
annddyy

annddyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 03.03.2014
Sincer, si fara  intentia de te jignii , spune-ne la toti daca suferi de vreo boala.Te intreb asta pentru ca observ ca ai o usoara tulburare de atentie. In videoclipurile de mai sus este prezentat exact care e faza cu DXomark. Faptul ca nu intelegi ma ingrijoreaza, poate trebuie sa mergi la medic.

Edited by annddyy, 02 March 2019 - 17:52.


#52
rotnic

rotnic

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,793
  • Înscris: 28.11.2005
Babaieti, stop. Mă intereseaza telefonul și vreau să citesc despre el.

#53
AMV

AMV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 05.09.2013

View Postannddyy, on 01 martie 2019 - 16:57, said:

Era un baiat aici care se aprinsese rau cu modelul asta ,,, ca revolutioneaza planeta cu a sa camera... Ca e procesor 675 .... Ca face poze mai bune decat Poco... Pfoaiii cate a mai zis ....
Acum a aparut RN7Pro.

Unde e colegul ?
S-a desumflat ?



Am zis ca merita 800 lei.
Si .... costa  821 ron.... aici.
Ca ajunge la noi cu 1200... e alta poveste.
Prețurile de China și India n-au treabă cu restul lumii.

#54
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,825
  • Înscris: 30.03.2009

View Postannddyy, on 02 martie 2019 - 17:41, said:

Sincer, si fara  intentia de te jignii , spune-ne la toti daca suferi de vreo boala.Te intreb asta pentru ca observ ca ai o usoara tulburare de atentie. In videoclipurile de mai sus este prezentat exact care e faza cu DXomark. Faptul ca nu intelegi ma ingrijoreaza, poate trebuie sa mergi la medic.

Ce-ți explică nenea este că deși unele teste par controversate, ele au în spate logică. De asemenea îți zice că deși unul va avea scor foarte mare, este foarte posibil că la unele aspecte(adică categorii testate) să fie inferior unuia cu rezultat total mai scăzut (adică exact ce ți-am pus mai sus). Nu în ultimul rând te invita sa intri pe site-ul dxo sa vezi exact punctajul și astfel să-ți alegi telefonul în funcție de ce vrei să obții de la el. Tot el îți explică că ar fi bizar că niște firme de zeci de miliarde, care ar fi afectate financiar destul de serios de un rezultat slab la acest test, să-și trimită telefonul pentru a fi punctat aiurea/amatoricește când, vorba aia, putea să-i de-a lui annddyy telefonul gratis și să umple el el netu' cu poze faine.
Hai că mai crești puțin și poate ajungi să înțelegi ce citești in cele din urmă!








Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate