Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 

The Reich will rise!

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
225 replies to this topic

#217
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,772
  • Înscris: 01.10.2002
De aceea avem nevoie de politicieni europeni puternici. Ca sa ne scoata din zone de influenta negativa, si sa ne aduca in zona lor de influenta. Mai pozitiva.

#218
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

View PostWotan, on 01 februarie 2019 - 19:25, said:

De aceea avem nevoie de politicieni europeni puternici. Ca sa ne scoata din zone de influenta negativa, si sa ne aduca in zona lor de influenta. Mai pozitiva.

Si nemtii care-s pe combinatie cu rusii ne vor scoate din zona de influenta negativa a rusilor.
Ok.

#219
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,772
  • Înscris: 01.10.2002
Noi suntem deja in zona de influenta germana (si franceza). Da unii dintre politicienii nostri incearca permanent sa intoarca armele... Asta e o chestie pe care nu germanii o organizeaza. Ci ai nostri.

#220
g_force

g_force

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 03.08.2004

View PostWestPoint, on 01 februarie 2019 - 00:37, said:

Tu esti american cum sunt eu mohican....
Poate dupa cateva generatii ai urmasilor tai vor fi "adevarati" americani ca si Marele Alb Trump de origine din Kallstadt in der Pfalz, GERMANY.
Si poate vor arunca ciomagul ala de cioban pe care nu ai uitat-o sa o iei cu tine, de o folosesti traditional inca in loc de argumente.
Da ai citit bine, nu este o greseala. Eroul tau tot din neamul asta nazist e....

Habar nu am la ce esti asa de mandru, nu as schimba cu tine pentru nimic in lume.

Vaaai, aceste cuvinte ne doare, chiar nu ai schimba cu mine? Nici daca iti spun ca am un Ram? Posted Image

Poti sa te dai cu curul de pamant cat poftesti, Trump, chiar daca are origini germane este american. La fel cum au fost si Einsenhower, cel care i-a invatat buna cuviinta pe krauts, la fel cum a fost Nimitz, cel care a facut acelasi lucru cu japonezii.

Ca sa fii american nu trebuie sa prezinti "origini sanatoase", intelegi acum de unde vine mandria?  



View PostHunor_66, on 01 februarie 2019 - 00:55, said:

Or cantat si altii requiem-ul Germaniei. Si in 1919 la Versailles, si in 1922-1924 in Ruhr (!)... si s-or trezit cu masa pusa-n cap in 1940.
Apoi in '45 cand or impartit-o in doua, iar i-or cantat slujba de ingropaciune.

Numa' ca dupa alti 45 de ani o re-nascut, re-unificata, iar azi este motorul economic al UE.

Remarcabil, dupa 2 requiem-uri. Posted Image

Hunor, nu am chef sa te invat istorie sau sa iti explic "ce-a vrut sa spuna autorul" vizavi de postarile mele, de unde nu este, nici Dumnezeu nu cere.
Inainte sa declami poezele tale ideologice despre cat de rai sunt americanii re-aminteste-ti ca  Germania este motorul UE doar fiindca nu i-au lasat americanii sa ajunga la fel ca DDR-ul. Germania nu are nici un motiv sa tina coada sus sau sa tina lectii de moralitate, ei trebuie doar sa fie recunoscatori si sa isi ceara scuze inca 900 de ani de acum incolo, exact cat credeau krauts ca va dureze reichul lor.  

View PostValmont43, on 01 februarie 2019 - 09:40, said:

Ai uitat sa mentionezi cele 2 bombe atomice daca e sa vb.despre civili ucisi si distrugeri inimaginabile Posted Image
Ca sa fim corecti cu toata lumea.
Ai putea fi amuzant cu argumente d-astea a la mos Teaca. Cine sunt cei care au ucis civilii in masa si industrializat, nu ca victime colaterale si ca scop politic?  Hai, ai dreptul la 3 incercari!
Va defecati in pantalonii proprii degeaba, nu se poate stabili echivalenta morala intre catastrofele pe care le-a initiat  in mod intentionat reichul milenar si victimele colaterale rezultate ca urmare actiunii de stopare a numitelor catastrofe.  

Edited by g_force, 01 February 2019 - 21:56.


#221
WestPoint

WestPoint

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,054
  • Înscris: 12.12.2016

View Postg_force, on 01 februarie 2019 - 21:54, said:

Attachment dope-slap.gif

Vaaai, aceste cuvinte ne doare, chiar nu ai schimba cu mine? Nici daca iti spun ca am un Ram? Posted Image
Un singur telefon ma costa si in urmatoarea zi imi sta in parcare. Nu te da mare...
https://geigercars.de/ram-trucks/

In rest nu imi poti oferi ceva care sa ma convinga sa schimb cu tine.

Quote

Ca sa fii american nu trebuie sa prezinti "origini sanatoase", intelegi acum de unde vine mandria?  
Normal ca nu, natiunea americana este cea mai pestrita natiune din lume. Incepand de la negru pina la alb gasesti toate culorile si toate
natiile de pe acest pamant.

Edited by WestPoint, 01 February 2019 - 22:11.


#222
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

View PostWestPoint, on 01 februarie 2019 - 22:02, said:

Noraml ca nu, natiunea americana este cea mai pestrita natiune din lume. Incepand de la negru pina la alb gasesti toate culorile si toate
natiile de pe acest pamant.

natiunea pestrita 2 - 0 rasa ariana

Pentru 3-0 optati voi daca prin neprezentare sau pe teren ;)

#223
WestPoint

WestPoint

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,054
  • Înscris: 12.12.2016
Te-ai bagat si tu ca musca in lapte....

Si apropo de asta

@g_force
Am uita de t_iganii din Romania, aveti si din aia si stai sa vezi cand se va da viza americana la liber, fara cartela....

#224
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

View PostWestPoint, on 01 februarie 2019 - 22:15, said:

Te-ai bagat si tu ca musca in lapte

N-as zice ca threadu asta de delir patologic germanopat e lapte ci mai degraba alta pasiune a mustelor.

#225
WestPoint

WestPoint

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,054
  • Înscris: 12.12.2016
Alta data nu deschideti topicuri din astea care au prea mult chilli ca s-ar putea sa va ardeti la limba

#226
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,441
  • Înscris: 29.04.2008
Nici nu are rost să ofer o justificare pentru închiderea topicului.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate