Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 

Unde reclam că am fost discriminat?

* * - - - 6 votes
  • Please log in to reply
123 replies to this topic

#55
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postalthea, on 21 ianuarie 2019 - 17:31, said:

Posted Image
Acuma eu te inteleg ca esti femeie si vrei sa fi solidara cu ele,da unele-s nebune pe cuvantu meu
Mie imi sunt dragi femeile care-s ok...da unele nu-s pe creanga lor pe cuvantu meu de onoare

#56
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_gMW4CYnxF8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#57
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View PostI2O, on 21 ianuarie 2019 - 15:50, said:

Ma simt foarte discriminat de atitudinea ei fata de mine ca persoana de sex masculin,cineva trebuie sa ia atitudine,cum feministele iau atitudine si barbatii trebuie sa ia atitudine si sa nu se lase discriminati
Deci unde pot reclama?
Ce ONg-uri se ocupa cu discriminarea barbatului si ar putea sa ma sustina in demersul meu?
Dar esti sigur ca te-a recunoscut ca atare sau o fi crezut dupa infatisare ce esti vreo fuìfa, sau si mai rau, travestita ceva?

#58
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,441
  • Înscris: 29.04.2008

View PostI2O, on 21 ianuarie 2019 - 16:40, said:

Ce treaba are aria de abuzuri de pe softpedia cu postul ala?Posted Image

Hai că ești băiat deștept și te prinzi tu ;)

#59
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View PostI2O, on 21 ianuarie 2019 - 17:35, said:

Acuma eu te inteleg ca esti femeie si vrei sa fi solidara cu ele,da unele-s nebune pe cuvantu meu
Tu crezi că din solidaritate feminină m-am întristat că nu vrei să închid topicul? :D
În fine, lasă. Nu trebuie să-mi răspunzi.

#60
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,064
  • Înscris: 07.11.2006

View PostI2O, on 21 ianuarie 2019 - 15:35, said:

Stiti careva unde pot sa reclam o persoana care ma discriminat?Eram la un centru spa unde o domnisoara de la receptie vorbea cu o doamna mai batrana si eu am rugat-o frumos sa imi schimbe bratara magnetica pentru ca nu era buna,sa repezit la mine verbal,cred ca ma si lovea daca nu era "taraba" intre mine si ea si nu a vrut sa ma serveasca pentru ca ea vorbea cu o persoana de sex feminin,atunci eu in momentul ala m-am simtit foarte discriminat si sunt hotarat sa o reclam,dar nu stiu unde
Daca feministele reclama vreau sa reclam si eu,pentru ca si eu ca barbat am dreptul asta

View Postjericho, on 21 ianuarie 2019 - 15:46, said:

te-a discriminat pentru ca nu te-a bagat in seama inaintea babei care oricum era in fata ta?

Nu,cred ca l-a discriminat ca i-a dat cu intentie criminala o bratara defecta.

#61
TruthHurts

TruthHurts

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,155
  • Înscris: 06.10.2018

View PostLouisCyphre, on 21 ianuarie 2019 - 16:45, said:

Ca sa fii discriminat ca barbat, prima conditie este sa posezi o pereche de coaie.
Oho, aia e istorie. Azi poti fi si posesoare de vulva si sa te dai discriminata ... ca "barbat" (desi moda e cam invers, sa te dai discriminat ca femeie*). Sau poate ca "hermafrodit". Sexul a devenit un concept relativ, schimbator, dupa vreme. Ooops, mai nou i se zice "gen".
*-initiator, oare nu ar fi o idee sa te dai drept femeie? eu cred ca ai mai mari sanse de reusita! faci scandal ca nu ti-a identificat sexul, adica "genul" in mod corect! :roflmao:

Edited by TruthHurts, 21 January 2019 - 18:50.


#62
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View Postmyshyk, on 21 ianuarie 2019 - 17:47, said:


Dar esti sigur ca te-a recunoscut ca atare sau o fi crezut dupa infatisare ce esti vreo fuĂŹfa, sau si mai rau, travestita ceva?
+1
Daca este blond si cu unghii roz si se afla pe forum..
Valeu...sunt niste vietasi pe aici...

#63
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Faceti bascalie, voi habar n-aveti ce inseamna. Si eu am fost discriminat de o batrana. A refuzat sa-mi cedeze locul in autobuz. Mai am si acum cosmaruri noaptea...

#64
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostI2O, on 21 ianuarie 2019 - 15:35, said:

Stiti careva unde pot sa reclam o persoana care ma discriminat?Eram la un centru spa unde o domnisoara de la receptie vorbea cu o doamna mai batrana si eu am rugat-o frumos sa imi schimbe bratara magnetica pentru ca nu era buna,sa repezit la mine verbal,cred ca ma si lovea daca nu era "taraba" intre mine si ea si nu a vrut sa ma serveasca pentru ca ea vorbea cu o persoana de sex feminin,atunci eu in momentul ala m-am simtit foarte discriminat si sunt hotarat sa o reclam,dar nu stiu unde

La Agentia Nationala pentru Nediscriminarea Persoanelor Supraponderale la Ghiseu (ANNPSG)

#65
LouisCyphre

LouisCyphre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,971
  • Înscris: 24.01.2012
Da, si pe mine m-a discriminat o bruta, mi-a cerut in piata 3 lei pe o legatura de patrunjel!!!
Sa vezi cum ranjea la mine, ce priviti ucigase avea, namila aia de aproape 47 de kile si 1,54 m!!!
Sunt convins ca era sefa traficantilor de patrunjel, stevie si loboda din zona, octogenara naibii!

#66
Disstrack

Disstrack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 896
  • Înscris: 29.04.2018
Daca un barbat face glume referitoare la batutul femeii se lasa cu scandal si dosar penal, daca o femeie face acelasi lucru, faptul este trecut cu vederea.. Asta numiti voi egalitate?

Edited by Disstrack, 21 January 2019 - 23:10.


#67
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View PostDisstrack, on 21 ianuarie 2019 - 23:03, said:

Daca un barbat face glume referitoare la batutul femeii se lasa cu scandal si dosar penal, daca o femeie face acelasi lucru, faptul este trecut cu vederea.. Asta numiti voi egalitate?
Trebuie sa eviti violenta in familie. Fa ce-ti spune femeia si nu ti se va intampla nimic.

#68
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Acuma pentru cei la care le eram dator cu un raspuns
Am fost la directorul centrului,un domn amabil, sobru,direct si corect
I-am explicat toata situatia,a stat a ascultat si a chemat-o pe respectiva,a recunoscut fapta in fata directorului,domnul director a spus ca el nu accepta persoane extremiste,rasiste si xenofobe in unitatea dumnealui,ca drept urmare a sunat la personal pentru desfacerea contracului de munca
Dupa ce a plecat domnisoara am mai discutat cate una alta cu domnul director si chiar spunea si el ca a observat trendul asta discriminator la adresa barbatilor si ca nu e un lucru bun

In zilele urmatoare voi merge si la celelalte institutii,o sa-i tin la curent pe userii care nu au fost aroganti si nesimtiti

Edited by althea, 22 January 2019 - 17:31.
citat + răspuns la un mesaj sters


#69
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Fugi din oras! Nu, serios, fugi din oras!

In loc sa te lupti pentru ceva cu adevarat folositor pentru tine, cat si pentru cei din jurul tau, iti pierzi vremea cu nimicuri d'astea. A crescut inima-n tine si un testicul ca ti s-a dat dreptate? De unde stii ca, dupa ce ai plecat tu, n-a chemat-o pe tipa aia inapoi si au ras impreuna si cu curu' de tine?

#70
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,528
  • Înscris: 05.06.2009
hm, ai grija o perioada de acum inainte, pe unde mergi, pe unde iti lasi masina....poate duduia are un anturaj mai dubios, ar putea sa puna pe cineva sa-ti faca rau, sa se razbune...

#71
newcarman

newcarman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 07.11.2018
Eu zic că au chemat-o și pe doamna în vârstă. Pardon, pe babă...

#72
GeorgicaPopescuIoan

GeorgicaPopescuIoan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 20.01.2019

View PostI2O, on 22 ianuarie 2019 - 14:25, said:


In zilele urmatoare voi merge si la celelalte institutii,o sa-i tin la curent pe userii care nu au fost aroganti si nesimtiti
Pai si cum faci asta ...le dai mesaj privat ? ...intreb pt un prieten  :)

Foarte bine ca ai luat atitudine  Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate