Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Unde reclam că am fost discriminat?

* * - - - 6 votes
  • Please log in to reply
123 replies to this topic

#91
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 darcip, on 22 ianuarie 2019 - 16:21, said:

Nici nu vreu sa-mi imaginez ce plansete, jale si tristete a fost in biroul aluia. Acum de curiozitate, cum s-a finalizat intalnirea dintre voi? V-ati consolat in vreun fel. A ramas sa mai treci pe la el si cu alte plangeri?

Acum eu zic sa ai grija pe unde mergi, ca s-ar putea sa te pandeasca stafidita aia pe undeva si sa-ti traga vreo palma sau chiar doua. Asta nu ar fi nimic, dar sa nu te impinga sau sa te injure.
Iti tin pumnii si chiar suntem curiosi cum decurge viata ta in continuare.
Dumnezeu sa te aiba in paza.
LOL
Nu inteleg de unde atata indignare
Daca venea o femeie cu o chestie de genu asta toata lumea o invata,baga-l in puscarie,da-l arfara din serviciu...etc,etc
Daca a venit un barbat,gata frate ii dam in cap ca e barbat si are voie sa fie discriminat
Si cel mai de kkt e ca barbatii sunt cei care fac toate comentariile astea de doi lei,ba baieti o sa va traga feministele clapa de o sa umblati numai cu roboti harmony dupa voi...

Edited by I2O, 22 January 2019 - 16:30.


#92
darcip

darcip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 07.01.2016

 I2O, on 22 ianuarie 2019 - 16:29, said:

LOL
Nu inteleg de unde atata indignare
Daca venea o femeie cu o chestie de genu asta toata lumea o invata,baga-l in puscarie,da-l arfara din serviciu...etc,etc

Cu ce chestie de genul???? Aaaaa, cu asta de mai jos. Crede-ma ca nu mai vine nimeni cu asa ceva. Nici chiar daca erau rolurile schimbate.
Vorba colegului de mai devreme.  Te-ai bagat in fata, cu toate ca cea de la receptie era intr-o discutie cu altcineva si ai cerut sa te serveasca cu ceva.  Cea de la receptie ti-a dat cu flit si te-au napadit lacrimile.  Cum dreaq angajeaza aia directorii acolo????

 I2O, on 21 ianuarie 2019 - 15:35, said:

Stiti careva unde pot sa reclam o persoana care ma discriminat?Eram la un centru spa unde o domnisoara de la receptie vorbea cu o doamna mai batrana si eu am rugat-o frumos sa imi schimbe bratara magnetica pentru ca nu era buna,sa repezit la mine verbal,cred ca ma si lovea daca nu era "taraba" intre mine si ea si nu a vrut sa ma serveasca pentru ca ea vorbea cu o persoana de sex feminin,atunci eu in momentul ala m-am simtit foarte discriminat si sunt hotarat sa o reclam,dar nu stiu unde
Daca feministele reclama vreau sa reclam si eu,pentru ca si eu ca barbat am dreptul asta

Edited by darcip, 22 January 2019 - 16:45.


#93
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,990
  • Înscris: 18.12.2007

 I2O, on 22 ianuarie 2019 - 15:48, said:

Am aceeasi baza legala pe care o au și femeile atunci când îl reclama pe un bărbat pentru discriminare

Care? Zi articolul/articolele din legea romaneasca. Din nou zic sa lasi filmele americane.
Zici ca te-a discrminat pentru ca esti barbat? Cum dovesti asta? Faptul ca a ridicat tonul/a tipat nu se califica la discriminare. Se califica evenual la un serviciu neprofesionist/proasta gestionare a sarcinilor de serviciu/nesimtire etc.

Edited by AlexEn, 22 January 2019 - 17:18.


#94
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 AlexEn, on 22 ianuarie 2019 - 17:18, said:

Care? Zi articolul/articolele din legea romaneasca. Din nou zic sa lasi filmele americane.
Zici ca te-a discrminat pentru ca esti barbat? Cum dovesti asta? Faptul ca a ridicat tonul/a tipat nu se califica la discriminare. Se califica evenual la un serviciu neprofesionist/proasta gestionare a sarcinilor de serviciu/nesimtire etc.
De articole se ocupa institutiile abilitate
Cum dovedesc?Pai a recunoscut singura,directorul complexului o sa fie martor

#95
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 I2O, on 22 ianuarie 2019 - 16:29, said:

LOL
Nu inteleg de unde atata indignare
Daca venea o femeie cu o chestie de genu asta toata lumea o invata,baga-l in puscarie,da-l arfara din serviciu...etc,etc
Daca a venit un barbat,gata frate ii dam in cap ca e barbat si are voie sa fie discriminat
Si cel mai de kkt e ca barbatii sunt cei care fac toate comentariile astea de doi lei,ba baieti o sa va traga feministele clapa de o sa umblati numai cu roboti harmony dupa voi...

e de apreciat ce ai facut, ca ti-ai aparat drepturile urmand calea legala...chiar daca consider ca e putin exagerat faptul ca acea femeie si-a pierdut locul de munca. Modul cum ai procedat este unul corect ... Posted Image....Dar, chestia e ca, nimeni nu a inteles in ce mod ai fost discriminat. Poate daca ai relata intamplarea printr-un dialog (dintre tine si doamna respectiva), mai multi colegi ar vedea lucrurile putin diferit

Edited by jimi91, 22 January 2019 - 17:29.


#96
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 jimi91, on 22 ianuarie 2019 - 17:28, said:

e de apreciat ce ai facut, ca ti-ai aparat drepturile urmand calea legala...chiar daca consider ca e putin exagerat faptul ca acea femeie si-a pierdut locul de munca. Modul cum ai procedat este unul corect ... Posted Image....Dar, chestia e ca, nimeni nu a inteles in ce mod ai fost discriminat. Poate daca ai relata intamplarea printr-un dialog (dintre tine si doamna respectiva), mai multi colegi ar vedea lucrurile putin diferit
Dupa ce se incheie ancheta o sa pun aici toate rezultatele si toate adialogurile

#97
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,990
  • Înscris: 18.12.2007

 I2O, on 22 ianuarie 2019 - 17:26, said:

De articole se ocupa institutiile abilitate
Cum dovedesc?Pai a recunoscut singura,directorul complexului o sa fie martor

Daca nu depui plangerea documentata, nu o sa ti-o accepte nimeni. Crezi ca o sa te duci si spui 'am fost discriminat, vedeti voi mai departe ce articol se aplica' si gata? Haha!

#98
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

 I2O, on 22 ianuarie 2019 - 17:31, said:

Dupa ce se incheie ancheta o sa pun aici toate rezultatele si toate adialogurile
De unde o să ai tu așa ceva?
Sigur, presupunând de dragul tău că e real ce ai povestit despre ziua de azi.

#99
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 althea, on 22 ianuarie 2019 - 17:38, said:


De unde o să ai tu așa ceva?
Sigur, presupunĂąnd de dragul tău că e real ce ai povestit despre ziua de azi.
Se pot urmări subiectele mele și se poate observa că nu mă interesează trolingul
Pai cum de unde o sa am acele acte? la orice finalizare de anchetă bănuiesc(virgula) că se da un răspuns,acel răspuns o să îl postez aici

 AlexEn, on 22 ianuarie 2019 - 17:36, said:



Daca nu depui plangerea documentata, nu o sa ti-o accepte nimeni. Crezi ca o sa te duci si spui 'am fost discriminat, vedeti voi mai departe ce articol se aplica' si gata? Haha!
Vedem ....

#100
darcip

darcip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 07.01.2016

 I2O, on 22 ianuarie 2019 - 17:48, said:


bănuiesc(virgula) că

Profesoara ta de limba romana nu s-a simtit niciodata discriminata in relaria cu tine?
Si totusi cum angajeaza aia directorii oe acolo?

 I2O, on 22 ianuarie 2019 - 17:48, said:

.........bănuiesc(virgula) că.......

Edited by darcip, 22 January 2019 - 18:13.


#101
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

Quote

Unde reclam că am fost discriminat?
Pai nu ai fost discriminat. Poate ca nici doamna/dra nu a reactionat in cel mai fericit mod pentru ca ai intrerupt-o ( o condamni, in ziua in care toata lumea e gata sa izbucneasca* ), dar frumos ar fi fost ca tu sa astepti pana termina cu doamna cu care se conversa. Banuiesc ca nu au inceput sa-si povesteasca filmul de aseara, ci discutia era in legatura cu programul de acolo.

*Am fost azi la Posta Romana, unde am avut de ridicat doua colete. In fata mea erau vreo 10 persoane si au mai venit vreo 5 in urmatoarele minute. Se sta cam 40 de minute pe putin din momentul in care intri si momentul in care ajungi in fata. Operatiunile se faceau la o singura casa. Erau doua angajate. Lumea a inceput sa mormaie, ca se merge greu, ca bla, bla. S-a iscat si un mic scandal, pentru ca mai veneau cate unii si se bagau in fata sa intrebe cate ceva. Unii ii lasau, altii nu. Le spuneau sa stea la coada. Apoi povestile au curs spre situatia Postei Romane, unde numarul de angajati este mult mai mic decat cel necesar.  Dar i-a angajatul de unde nu-i! Cine vine sa lucreze pe salariul minim, in stres si responsabilitate? Afisele cu angajam personal (inclusiv postasi) au impanzit oficiile postale.

ideea este ca trebuie ca lumea sa fie mai intelegatoare. Toti sunt gata sa izbucneasca, de parca ar rezolva ceva.

Edited by MembruAnonim, 22 January 2019 - 18:47.


#102
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 MembruAnonim, on 22 ianuarie 2019 - 18:43, said:

Pai nu ai fost discriminat. Poate ca nici doamna/dra nu a reactionat in cel mai fericit mod pentru ca ai intrerupt-o ( o condamni, in ziua in care toata lumea e gata sa izbucneasca* ), dar frumos ar fi fost ca tu sa astepti pana termina cu doamna cu care se conversa. Banuiesc ca nu au inceput sa-si povesteasca filmul de aseara, ci discutia era in legatura cu programul de acolo.

*Am fost azi la Posta Romana, unde am avut de ridicat doua colete. In fata mea erau vreo 10 persoane si au mai venit vreo 5 in urmatoarele minute. Se sta cam 40 de minute pe putin din momentul in care intri si momentul in care ajungi in fata. Operatiunile se faceau la o singura casa. Erau doua angajate. Lumea a inceput sa mormaie, ca se merge greu, ca bla, bla. S-a iscat si un mic scandal, pentru ca mai veneau cate unii si se bagau in fata sa intrebe cate ceva. Unii ii lasau, altii nu. Le spuneau sa stea la coada. Apoi povestile au curs spre situatia Postei Romane, unde numarul de angajati este mult mai mic decat cel necesar.  Dar i-a angajatul de unde nu-i! Cine vine sa lucreze pe salariul minim, in stres si responsabilitate? Afisele cu angajam personal (inclusiv postasi) au impanzit oficiile postale.

ideea este ca trebuie ca lumea sa fie mai intelegatoare. Toti sunt gata sa izbucneasca, de parca ar rezolva ceva.
Eu sunt o persoana intelegatoare si respectuoasa,in plus de asta am si rugat-o frumos pe un ton foarte cald,dar dupa cum am zis nu a fost prima data cand facea gat la mine
Deci pe asta nu o iert orice ar fi

#103
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005
eu cred ca este cazul sa te prezinti cu un imens buchet de trandafiri rosii. cine stie?

e clar ca duduia are ceva cu tine.

Edited by arg, 22 January 2019 - 19:14.


#104
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 arg, on 22 ianuarie 2019 - 19:14, said:

eu cred ca este cazul sa te prezinti cu un imens buchet de trandafiri rosii. cine stie?

e clar ca duduia are ceva cu tine.
Cu toate ca arata bine siliconata...nu am nevoie ca imi fac necaz in familie

#105
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005
de ce necaz?

#106
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 arg, on 22 ianuarie 2019 - 19:21, said:

de ce necaz?
Vrei sa bage nevasta divort de mine?

#107
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005
pai nu o iei acasa...

nevasta arata bine?

Edited by arg, 22 January 2019 - 19:26.


#108
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Si, ai mai plans?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate