Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Unde reclam că am fost discriminat?

* * - - - 6 votes
  • Please log in to reply
123 replies to this topic

#19
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,521
  • Înscris: 05.06.2009
mai bine scrii recenzii negative pe net, pe pagina oficiala a spa-ului sau pe google recenzii.
si puteai sa depui o reclamatie sau sa ceri sa discuti cu seful ei sau patronul/administratorul afacerii.
cu discriminarea iti pierzi timpul si nervii degeaba. fatuca aia nu face discriminare, are o problema de comportament (lipsa de educatie sau chiar e dusa cu capul, cu exceptia variantei in care este amanta vreunui sef de pe acolo si a fost angajata pe ochi frumosi, d-aia isi face de cap si se comporta urat, stie ca nu va fi data afara asa usor)  si nici nu stie cum sa trateze clientii.

Edited by corinadaniela, 21 January 2019 - 16:16.


#20
florin71_skoda

florin71_skoda

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 18,070
  • Înscris: 02.01.2008

View PostI2O, on 21 ianuarie 2019 - 15:35, said:

... Eram la un centru spa unde o domnisoara de la receptie vorbea cu o doamna mai batrana ...
Mda.
Daca era o bolnda de 18 ani, cu tite mari, ai fi facut rugaciuni in gind ca sa dureze cit mai mult asteptarea, ca sa ai la ce sa te holbezi.
Dar daca a fost sa fie o doamna mai batrina, te-ai trezit tu sa fi magar si sa vrei sa intri in fata. Ce daca este coada... eu sint mare scula in bascula si vreu sa fiu servit inaintea celor ce stau civilizat la coada, ca sa le vina rindul.

Edited by florin71_skoda, 21 January 2019 - 16:20.


#21
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View PostIcecreamAlex, on 21 ianuarie 2019 - 16:10, said:

I2O, daca faci plangere la CNCD sau la Militie, e ca si cum te-ai lupta cu morile de vant si arunci cu bani aiurea. Cel mai bine e sa faci reclamatie la CEDO ca acolo oamenii sunt de mai buna calitate!
Trebuie sa imi contractez avocat?
Sau se ofera si din oficiu?

View Postcorinadaniela, on 21 ianuarie 2019 - 16:15, said:

mai bine scrii recenzii negative pe net, pe pagina oficiala a spa-ului sau pe google recenzii.
si puteai sa depui o reclamatie sau sa ceri sa discuti cu seful ei sau patronul/administratorul afacerii.
cu discriminarea iti pierzi timpul si nervii degeaba. fatuca aia nu face discriminare, are o problema de comportament (lipsa de educatie sau chiar e dusa cu capul, cu exceptia variantei in care este amanta vreunui sef de pe acolo si a fost angajata pe ochi frumosi, d-aia isi face de cap si se comporta urat, stie ca nu va fi data afara asa usor)  si nici nu stie cum sa trateze clientii.
O sa le scriu si recenzie negativa si maine o sa merg direct la directorul complexului

View Postflorin71_skoda, on 21 ianuarie 2019 - 16:16, said:

Mda.
Daca era o bolnda de 18 ani, cu tite mari, ai fi facut rugaciuni in gind ca sa dureze cit mai mult asteptarea, ca sa ai la ce sa te holbezi.
Dar daca a fosta sa fie o doamna mai batrina, te-ai trezit tu sa fi magar si sa vrei sa intri in fata. Ce daca este coada... eu sint mare scula in bascula si vreu sa fiu servit inaintea celor ce stau civilizat la coada, ca sa le vina rindul.
Eu eram deja de 5 minute in complex,deci daca ar fi sa o laum bagabonteste eu aveam prioritate,dar nu de asta e vorba daca se adresa frumos si fara discriminare nu aveam probleme,chiar am si rugat-o frumos sa o schimbe,facea doar un pas si imi dadea alta,cererea mea nu-i altera discutia cu batrana respectiva,dar ea are comp[ortament de feminista superioara barbatului...eee lasa ca-i arat io superioritate de ma tine minte
Ma trata de parca ea imi platea mie ca merg acolo nu eu ei....

#22
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
In general cine a avut o asemenea atitudine cu mine nu cred ca mai lucreaza la locul respectiv....i-am arata imediat ce inseamna sa devii Mr.Hyde din Dr.Jekyll Posted Image din fericire mi s-a intamplat foarte rar asa ceva...

#23
IcecreamAlex

IcecreamAlex

    12 -> Cel mai căpitan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 10.04.2013

View PostI2O, on 21 ianuarie 2019 - 16:23, said:

Trebuie sa imi contractez avocat?
Sau se ofera si din oficiu?
Poti sa faci plangere in scris pe site-ul lor dar poate avea loc un proces si cred ca ai putea sa mergi si fara avocat. Asa cred. Sper sa nu gresesc.

#24
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View PostValmont43, on 21 ianuarie 2019 - 16:24, said:

In general cine a avut o asemenea atitudine cu mine nu cred ca mai lucreaza la locul respectiv....i-am arata imediat ce inseamna sa devii Mr.Hyde din Dr.Jekyll Posted Image din fericire mi s-a intamplat foarte rar asa ceva...
De mine nu scapa,o dau si la ziar,pana nu o da afara cu mine nu au liniste
Are niste arfe pe ea de zici ca nu-i adevarat....

View PostIcecreamAlex, on 21 ianuarie 2019 - 16:28, said:

Poti sa faci plangere in scris pe site-ul lor dar poate avea loc un proces si cred ca ai putea sa mergi si fara avocat. Asa cred. Sper sa nu gresesc.
Ma interesez sa vad care-i treaba

#25
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014
No offence, numai mie mi se pare deja amuzanta situatia?

#26
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,242
  • Înscris: 15.01.2014
Nu reclamație îi trebuie doamnei. Fă și tu o faptă bună, din poză pari tânăr și vânjos.
Glumesc, evident. Data viitoare mergi mai hotărât când ceri ceva, atitudinea contează.

#27
florin71_skoda

florin71_skoda

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 18,070
  • Înscris: 02.01.2008

View PostI2O, on 21 ianuarie 2019 - 16:23, said:

Eu eram deja de 5 minute in complex,....
Aha. Deci tu in 5 minute ai reusit sa platesti si sa-ti iei bratara, sa te duci la "garderoba" si sa-ti dai suba jos de pe tine (ca-i iarna), sa te schimbi in chiloti, dupaia sa vezi ca nu-i buna cartela magnetica, dupaia sa te intorci la garderoba, dupaia sa te imbraci, dupaia sa te duci la receptie, sa stai cuminte in banca ta pina ce-si rezolva problema ala din fata ta, sa ceri si tu ceva si sa nu fi servit si dupaia sa mai apuci si sa faci scandal. Sint minim 6 pasi. Tu esti sigur ca esti ardelean ? Ca dupa viteza, nici Spidy Gonzales nu te intrece. Posted Image

Edited by florin71_skoda, 21 January 2019 - 16:35.


#28
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Posthoneymik, on 21 ianuarie 2019 - 16:31, said:

No offence, numai mie mi se pare deja amuzanta situatia?
De ce e amuzant?
Ca un barbat a fost discriminat?

#29
IcecreamAlex

IcecreamAlex

    12 -> Cel mai căpitan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 10.04.2013

View Posthoneymik, on 21 ianuarie 2019 - 16:31, said:

No offence, numai mie mi se pare deja amuzanta situatia?
Nu e amuzanta deloc. Poate tipa de la spa fumase ceva puternic, si poate recurgea la alte gesturi extreme. Acum ce facem? Ii lasam pe bolnavi sa stea netratati???

#30
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View PostpexCom, on 21 ianuarie 2019 - 16:31, said:

Nu reclamație îi trebuie doamnei. Fă și tu o faptă bună, din poză pari tânăr și vânjos.
Glumesc, evident. Data viitoare mergi mai hotărât când ceri ceva, atitudinea contează.
Chiar sunt o persoana foarte hotarata....dar se pare ca feministele dau dovada de o ura viscerala pentru barbati,chiar si atunci cand au in fata un barbat bine
In viata mea nu am patit asa ceva din partea unei femei,nu m-am gandit ca voi da nas in nas cu o feminista de genu asta

Edited by I2O, 21 January 2019 - 16:41.


#31
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,408
  • Înscris: 29.04.2008

View PostI2O, on 21 ianuarie 2019 - 15:35, said:

Stiti careva unde pot sa reclam o persoana care ma discriminat?Eram la un centru spa unde o domnisoara de la receptie vorbea cu o doamna mai batrana si eu am rugat-o frumos sa imi schimbe bratara magnetica pentru ca nu era buna,sa repezit la mine verbal,cred ca ma si lovea daca nu era "taraba" intre mine si ea si nu a vrut sa ma serveasca pentru ca ea vorbea cu o persoana de sex feminin,atunci eu in momentul ala m-am simtit foarte discriminat si sunt hotarat sa o reclam,dar nu stiu unde
Daca feministele reclama vreau sa reclam si eu,pentru ca si eu ca barbat am dreptul asta

Poti incerca pe aria de Abuzuri

#32
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postflorin71_skoda, on 21 ianuarie 2019 - 16:32, said:

Aha. Deci tu in 5 minute ai reusit sa platesti si sa-ti iei bratara, sa te duci la "garderoba" si sa-ti dai suba jos de pe tine (ca-i iarna), sa te schimbi in chiloti, dupaia sa vezi ca nu-i buna cartela magnetica, dupaia sa te intorci la garderoba, dupaia sa te imbraci, dupaia sa te duci la receptie, sa stai cuminte in banca ta pina ce-si rezolva problema ala din fata ta, sa ceri si tu ceva si sa nu fi servit si dupaia sa mai apuci si sa faci scandal. Sint minim 6 pasi. Tu esti sigur ca esti ardelean ? Ca dupa viteza, nici Spidy Gonzales nu te intrece. Posted Image
Nici nu am apucat sa ma schimb..tocmai din cauza asta am revenit asa repede
Esti pus cumva pe contre?

View Postiladi, on 21 ianuarie 2019 - 16:37, said:


Poti incerca pe aria de Abuzuri
Ce treaba are aria de abuzuri de pe softpedia cu postul ala?Posted Image

#33
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014
Daca erai barbat o puneai la punct atunci pe loc.
Mi se pare amuzanta incrancenarea asta a ta cu "discriminarea barbatului"
Get over it.

#34
LouisCyphre

LouisCyphre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,955
  • Înscris: 24.01.2012
Ca sa fii discriminat ca barbat, prima conditie este sa posezi o pereche de coaie.

#35
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
stiu ca e o gluma buna aici, dar nu o gasesc...fck me :|....

#36
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,259
  • Înscris: 01.12.2001
Eviti sa reaspunzi la mesajul #12
Si tu faci discriminare!
La toti raspunzi, numai mie NU. Posted Image
Insa eu nu ma plang ca tine pe forumuri.

Edited by dorin_2k, 21 January 2019 - 16:47.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate