Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Sa am incredere in cel.ro?

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#37
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015

View PostLensFlare, on 08 ianuarie 2019 - 09:57, said:

@Pololica, depinde ce vrea sa faca, din punctul meu de vedere distributiile linux nu sunt inca potrivite pentru o masina de productie sau gaming. Eu de exemplu nu prea le folosesc nici pentru web browsing ca ma deranjeaza randarea fonturilor sub linux.


Stiu ca pot fi anumite bube si de asta intrebasem daca il poate ajute, macar temporar (la ce recomandasem, ma folosisem in urma cu cativa ani pentru un proiect la care un programator ar zice ca e putin peste genunchiul broastei daca nu il personalizezi la nivel de nucleu la ce ai nevoie).

#38
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,789
  • Înscris: 25.11.2009
CEL.RO sunt printre cei mai jegosi deci un mare NU.

#39
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008
explica te rog. ca asa de aruncat cu rahat e simplu

spre exemplu nici eu nu am incredere in ce zici.

#40
alseeme

alseeme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,957
  • Înscris: 17.03.2005
Am cumparat de la cel.ro de mai multe ori si sunt foarte multumit de serviciile lor.

Nu am avut nevoie sa duc ceva in garantie dar cand am luat doua memorii pentru laptop au zis ca daca nu se potrivesc pot face retur.

#41
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,789
  • Înscris: 25.11.2009

View Postshmu, on 08 ianuarie 2019 - 13:13, said:

explica te rog. ca asa de aruncat cu rahat e simplu

spre exemplu nici eu nu am incredere in ce zici.
Comandat Kindle venit indoit, mi-au dat cu tifla, uita-te numai le ce note au pe google maps doar n-om fi toti dusi cu sorcova. Am facut 3 reclamatii la ANPC Bucuresti, sanatate si drum bun.

#42
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008
am citit acum ce au scris unii pe acolo. da, unii sunt dusi cu sorcova. altii probabil nu.

personal nu am avut probleme cu ei, ba chiar au fost amabili de vro 2 ori (am returnat un produs ridicat din showroom dupa cateva zile).\

intr-adevar au ceva proceduri mai dubioase cu returul sau garantia. cand am returnat produsul am ramas si eu cu o impresie proasta care a fost oarecum anulata de faptul ca au acceptat returul.

in ultimul an nu am mai comandat asa mult la ei ca nu mai lucrez in zona AFI - la 200m de sediul lor. am comandat doar procesorul - 8700K in august ca avea pret bun.

cred ca pana la urma e alegerea fiecaruia. daca au oferte o sa comand in continuare de la ei. in rest, comand in general de unde imi este mai comod.

Edited by shmu, 10 January 2019 - 18:14.


#43
crstn

crstn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 05.06.2005
In general scriu mai mult cei care au nemultumiri. Asta e unul din motivele pentru care sunt atatea plangeri.

Eu n-am avut experiente negative cu ei si am cumparat de destul de multe ori de la ei.
Ba chiar si cu service-ul s-a rezolvat ducand la ei in service la APACA produsul si luand-ul tot de acolo.
E drept ca ei mi-au sugerat sa ma duc direct la service-ul producatorului, ca cica se rezolva mai repede, dar mie mi-a fost lene, si nu-mi ardea buza, asa ca l-am lasat la ei.
Sincer nu mai stiu care a fost produsul respectiv, fiindca chestia e de acum 4-5 ani.

#44
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,789
  • Înscris: 25.11.2009

View Postcrstn, on 10 ianuarie 2019 - 18:17, said:

In general scriu mai mult cei care au nemultumiri. Asta e unul din motivele pentru care sunt atatea plangeri.
Si atunci cum se explica ca la alte firme IT reviewurile sunt mult mai pozitive decat la celshit ? Acolo nu mai scriu nemultumitii ? Si eu mai comandasem de la ei in trecut, am tot citit pe forumuri ca au probleme dar pana nu m-am lovit de problema asta nu am crezut ca ce se scrie e adevarat.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate