Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...

Anulare Planului Urbanistic Zonal...
 Flicker expunere drona noua

Corectare barem Tudor Vianu

Dji mini 4 pro si limita de inalt...

Masinile cu volan pe dreapta - de...
 Harta - apa minerala naturala

Recomandari forum Softpedia pentr...

Este TeamViewer o aplicatie cu cr...

RCS-RDS devine Digi Romania
 Problema monitor

Ce software secure folositi pentr...

Tub flexibil retur combustibil tr...

La multi ani @iogamac!
 

Recomandări mașini de spălat rufe (2018+)

* * * * * 6 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
3868 răspunsuri în acest subiect

#2395
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 40.397
  • Înscris: 13.01.2011
Doar așa ai garanția că ajunge dreaptă acasă, doar să nu o scapi pe scări, cînd ajungi acasă  🤭
Da ia stai puțin!
În Ploiești nu ai magazine fizice?

#2396
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.107
  • Înscris: 25.04.2016

Vizualizare mesajlucky81kta, pe 19 august 2022 - 20:33, a scris:

Data viitoare o să mă duc e să o iau.
Du-te, mai ales ca e si foarte usoara.... Exista servicii civilizate ca doar nu o mai ridici din magazin si o iei in carca ca pe vremuri.

Vizualizare mesajlucky81kta, pe 19 august 2022 - 16:58, a scris:

cei de la fan courier nu m-au lăsat să deschid ambalajul pe motiv că pe awb nu apare acest lucru.
La faza asta, refuzi coletu. Sa se care cu el inapoi.

Eu am luat de la altex. Chiar ei au deschis pachetu cu msr si a fost totu ok iar pentru ca am ales buy back, au luat din casa si vechea msr nefunctionala.

Vizualizare mesajcrisstonne, pe 19 august 2022 - 20:24, a scris:

am preferat să o iau eu și cu fratele meu, am mers cu o dubă, am luat mașina s. din magazin fizic.
Hei rup, hei rupe coloana sau o criza de lumbago :)

#2397
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 40.397
  • Înscris: 13.01.2011
Ei, am mai făcut sport  😊🦾

#2398
trl

trl

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 247
  • Înscris: 08.02.2004
Dupa 18,5 ani de utilizare a unei masini de spalat Whirelpool cu incarcare verticala, fara nicio reparatie, am observat ca cele doua amortizoare sunt cam prea slabe si nu mai puteam utiliza cum trebuie turatia max. de stoarcere de 800 rpm. Sincer, cam imi doream sa apara primul defect ca sa o pot schimba, ca prea era veche, cu toate ca amortizoarele ma costau max. 300 lei ca s-o repar.

Am luat imediat o Whirlpool TDLRB 65242BS EU/N (care nu era facuta pt. piata de est, ci pt. cea centrala si de vest) cu un voucher de tip "rabla" de 500 lei, in speranta ca si asta ma va tine cat si cea veche, adica tot vreo 18 ani. Posted image Cam o zi a tinut "minunea", adica primul spalat de proba, dupa care a inceput sa curga apa pe dedesubt la stoarcere...si nu numai. Am sunat la service/reprezentanta, a venit omul si se pare ca problema fu de la garnitura de cauciuc de la cuva, in locul unde se mufeaza cu aductiunea cu apa; garnitura aia in loc sa fie prinsa cu o clema speciala (de tip O-ring metalic arcuit) era prinsa cu un colier de plastic ordinar si strans slab. In fine, i-am dat mesterului un colier mai gros, luat din Dedeman, l-a pus si parea ca merge OK.

N-a apucat sa plece bine omul, ca am si pus din nou rufe la spalat si de data asta a inceput sa vina miros de plastic ars. Il sun iar, era in apropiere, a venit in juma' de ora; se pare ca e de la motorul de tip inverter...un fel de "asa face toate cand e noi", dar mi-a recomandat retur si schimbare cu alta masina, preferabil alta marca. :( Mi-a luat o ora sa scot mirosul de ars din casa, cu toate geamurile deschise.

Am sunat la magazin sa-mi dea inapoi vechea masina Whirelpool, in intentia sa o repar cu cateva sute de lei si s-o utilizez in continuare, dar nu se mai putea din cauza voucher-ului de 500 lei nereturnabil. In fine, nu mai aveam incredere in niciun producator, dar am luat pana la urma un SAMSUNG WW80T754DBT/S7 care vad ca merge fara probleme de 1,5 ani si sper sa mearga multi ani si bine.

#2399
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.107
  • Înscris: 25.04.2016
E bine sa speri, dar.... Mai ai juma de an de garantie.

#2400
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 40.397
  • Înscris: 13.01.2011
Cînd nu are omul ce face  😂
Bună lecția asta.
Așa aveam eu mîncărimi cu combina frigorifică, apoi am renunțat să o mai schimb, după ce am citit despre diversele aventuri cu cele actuale.

#2401
andrey_dumytrescu

andrey_dumytrescu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 650
  • Înscris: 06.08.2007
Între
Haier HWD80-B14979-S
LG F2DV5S7N0
Am nevoie sa fie slim, si as dorii sa fie cu uscător. Cred ca ajuta iarna.
Mulțumesc.

#2402
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.107
  • Înscris: 25.04.2016

Vizualizare mesajcrisstonne, pe 24 august 2022 - 13:25, a scris:

Cînd nu are omul ce face  😂
Asta e ca in filmele sf, gen "back in the future" :) . Ai o msr care te tine peste 10  sau 15 ani si te trezesti in momentu actual ca vrei una noua. Aici incepe distractia, dar tu nu stii, ca esti venit din trecut cand cam toate durau. Daca nu te informezi, iti alegi una la intamplare, mai ales ca ai de unde, dar.... Vei constata ca pe afara arata bine, e vopsit gardu dar pe dinauntru....

#2403
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 40.397
  • Înscris: 13.01.2011

Vizualizare mesajandrey_dumytrescu, pe 24 august 2022 - 14:42, a scris:

Între
Haier HWD80-B14979-S
LG F2DV5S7N0
Am nevoie sa fie slim, si as dorii sa fie cu uscător. Cred ca ajuta iarna.
Mulțumesc.
Oricare, ambele au laude.
Dar ai grijă, că o să apară apologeții soluției cu uscător separat, că așa și pe dincolo, că nu contează că nu ai spațiu, că să o pui cu tine în pat, etc.


Vizualizare mesajMMike, pe 24 august 2022 - 15:44, a scris:

Asta e ca in filmele sf, gen "back in the future" :) . Ai o msr care...

Bine, adevărul este că unii oameni chiar au nevoie să schimbe obiecte uzate moral, îi înțeleg și pe ei.
Nu au ce face  :habarnam:

#2404
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.107
  • Înscris: 25.04.2016

Vizualizare mesajandrey_dumytrescu, pe 24 august 2022 - 14:42, a scris:

Între
Haier HWD80-B14979-S
LG F2DV5S7N0
Am nevoie sa fie slim, si as dorii sa fie cu uscător. Cred ca ajuta iarna.
Mulțumesc.
Haier nu.
Slim cu uscator ? Nu prea e ok. Normala cu uscator da, dar cel mai bine e separat, pentru economie de spatiu se pot pune  "turn", uscatoru peste msr.

Uscatoru ajuta iarna la ? Incalzirea casei ? :) Glumesc.



#2405
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 40.397
  • Înscris: 13.01.2011
Q.E.D... @Mike dixit  :roflmaofast:

#2406
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.107
  • Înscris: 25.04.2016

Vizualizare mesajcrisstonne, pe 24 august 2022 - 15:49, a scris:

Bine, adevărul este că unii oameni chiar au nevoie să schimbe obiecte uzate moral, îi înțeleg și pe ei.
Nu au ce face  :habarnam:
Asta asa e. Dupa 10 ani te plictisesti de un produs. Insa mare atentie la cumparare, ca nu tot ce zboara se mananca....

Da, eu am fost primu. Dar i-am dat ideea cu turnu.
Macar normala cu uscator, dar nu slim cu uscator....

Editat de MMike, 24 august 2022 - 15:57.


#2407
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 40.397
  • Înscris: 13.01.2011
Am spus că are și fratele meu, este mulțumit de acest sistem 2 în 1, o are de ceva ani.
Ce apare în capturi, este scris de utilizatori, pe forumul magazinului.

Fișiere atașate


Editat de crisstonne, 24 august 2022 - 16:29.


#2408
andrey_dumytrescu

andrey_dumytrescu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 650
  • Înscris: 06.08.2007
Mașina va fi in baie. Vreau slim deoarece baia este mica si cam conteaza fiecare cm. In casa nu am alt spațiiu. Eventual in camera centralei de lângă casa. Dar asta înseamnă sa iesi afara cu rufele (iarna), pana la intrarea in aceea camera.
PS. De ce nu Haier? Are 5 ani garanție totuși. Chiar dacă e din China ….😫

Editat de andrey_dumytrescu, 24 august 2022 - 16:54.


#2409
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.107
  • Înscris: 25.04.2016

Vizualizare mesajcrisstonne, pe 24 august 2022 - 16:17, a scris:

Am spus că are și fratele meu, este mulțumit de acest sistem 2 în 1, o are de ceva ani.
Ce apare în capturi, este scris de utilizatori, pe forumul magazinului.
Exista si alte reviewuri :) , (cu putine stele), nu doar alea de 5 stele pentru aceasta msr LG
https://www.emag.ro/...e/pd/DZNRHDMBM/

Cateva exemple :

"Fix 6 luni, atât a ținut după care rulmentul s-a dus. Așteptăm tehnicianul service. Scotea sunete dubioase de noua....."
https://www.emag.ro/.../review/6089450

"După ce am primit inițial o mașină defecta, mașină nouă livrata a funcționat perfect, minunat și silențios.... 3 luni. După 3 luni a început un huruit minunat la tambur în condițiile în care mașină nu a spălat mai mult de 4 kg niciodată. Voi suna la cei de la LG pentru service și eventual sa îmi explice și mie cum sta treaba cu fiabilitatea cu care se lauda."
https://www.emag.ro/.../review/5256313

Editat de MMike, 25 august 2022 - 12:56.


#2410
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 40.397
  • Înscris: 13.01.2011
Dar alea nu sînt defecte generate de faptul că agregatul este 2 în 1  😂
Ce produs ai văzut tu să aibă 100 % păreri bune?!

Poate doar produsele cu o singură părere, dar alea nu sînt situații relevante.
Iara, ce găini sînt unii utilizatori, nu mai zic, eu nu iau în seamă părerilea care sînt 10 % din total, ale nemulțumiților, nici nu le citesc, încă nu am greșit, făcînd asta  😉

Alea sînt postate de găini umane, sau de concurență.

Vizualizare mesajandrey_dumytrescu, pe 24 august 2022 - 16:52, a scris:

... ….😫
Eu te-am prevenit  🤷😂
Ia una din alea două, și lasă să meargă viața înainte, cu bucurii.
În unele momente trebuie să folosești exclusiv rațiunea ta.

Eu nu am întrebat pe aici, ce marcă să iau, am luat și gata, sînt la L.G.- ul cu numărul 2 și sînt foarte mulțumit.

Dacă ești influențabil, te dă care cum vrea, de la stînga la dreapta, ca pe mingia de tenis, unii chiar au satisfacția asta, să își mîngîie orgoliul, că ai făcut ce au zis ei  😉

Editat de crisstonne, 25 august 2022 - 18:59.


#2411
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.107
  • Înscris: 25.04.2016

Vizualizare mesajcrisstonne, pe 25 august 2022 - 18:56, a scris:


Dar alea nu sînt defecte generate de faptul că agregatul este 2 in 1
Nu m-am referit la asta. Ci la produsul in sine. Daca ne-am uita numai la reviewrile de 5 stele, acolo toate sunt bune si frumoase si se poate gandi ca multe sunt puse de producator sau diversi platiti care sa laude. Nu ne putem imbata cu apa rece citind doar acele reviewuri. Uneori, se mai nimereste sa fie si ca in reviewurile negative.
La orice achizitie e si chestiune de noroc....

Vizualizare mesajandrey_dumytrescu, pe 24 august 2022 - 16:52, a scris:

Mașina va fi in baie. Vreau slim deoarece baia este mica si cam conteaza fiecare cm. In casa nu am alt spațiiu. Eventual in camera centralei de lângă casa. Dar asta înseamnă sa iesi afara cu rufele (iarna), pana la intrarea in aceea camera.
PS. De ce nu Haier? Are 5 ani garanție totuși. Chiar dacă e din China ….😫
Stai la casa si nu ai spatiu ???? Daca stateai la bloc era altceva....

Editat de MMike, 25 august 2022 - 22:05.


#2412
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 40.397
  • Înscris: 13.01.2011
Este ca în ,,reviuuri " atunci cînd sînt 2.7*/ 3*, altfel, îți garantez că nu 😉

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate