Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 

Croația, LUATĂ cu ASALT de 20.000 de IMIGRANȚI ÎNARMAȚI. Atacă frontiera pentru a pătrunde în Europa Centrală.

* * * * - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
414 replies to this topic

#73
catalinn

catalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,848
  • Înscris: 25.10.2004

View Postprogrammer08, on 10 noiembrie 2018 - 23:15, said:

Eu doar am dat cautare pe Google sa vad daca stirea e pe bune:
20 000 migrants croatia - Căutare Google


Eu zic ca o sa apara si pe site-urile 'serioase" si oficiale in cateva zile.


CNN nu prea e preocupat de zona balcanica, decat daca iese de ceva serios.
uffff, imi pare rau pentru tine, am vorbit cu sefu' si a zis ca nu poa' sa te satisfaca din punctul asta de vedere. n-are cum sa apara pe site-urile "serioase". e prea gogonata.
ps
sefu' asta e klingonian, neam cu soros. are capu' tare, n-ai cum sa-l vrajesti. data viitoare tre' ceva de la cancan ori qmagazine. e sensibil la alea cu 3 tzatze

Edited by catalinn, 10 November 2018 - 23:32.


#74
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016

View Postmax_01, on 10 noiembrie 2018 - 17:42, said:

Daca Croatia devine tara de tranzit pentru migratia musulmana in Europa Centrala, va fi afectata negativ, principala sursa de venit a Croatiei, turismul.
Daca Croatia devine tara de tranzit pentru migratia musulmana in Europa Centrala, s-ar putea sa nu mai pupe Schengen...

#75
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

View Postmihaicozac, on 10 noiembrie 2018 - 20:41, said:

Da sigur, te invit să le vorbești dulce unor mase de oameni disperați care nu mai au nimic de pierdut...  
Ăia fiind pakis, iranienii, algerienii sau marocanii?
Ca să știm ce au de pierdut, humus, cuș-cuș sau falafel?

#76
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016

View Postcatalinn, on 10 noiembrie 2018 - 23:04, said:

bravo, o selectie  de site-uri pline kkt si alte escremente, tocmai bune de pus la..."insectar".
faci o munca de nota 10.
Felicitari
Si Euronews e un site plin de kkt ??

https://www.euronews...ions-are-rising

#77
programmer08

programmer08

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 30.10.2018

View Postcatalinn, on 10 noiembrie 2018 - 23:30, said:

uffff, imi pare rau pentru tine, am vorbit cu sefu' si a zis ca nu poa' sa te satisfaca din punctul asta de vedere. n-are cum sa apara pe site-urile "serioase". e prea gogonata.
ps
sefu' asta e klingonian, neam cu soros. are capu' tare, n-ai cum sa-l vrajesti. data viitoare tre' ceva de la cancan ori qmagazine. e sensibil la alea cu 3 tzatze
Foarte bine.
Ca un jurnalist profesionist, mai bine astepti si nu publici nimic pana nu te asiguri ca e ceva credibil.

Oricum, ca se va publica sau nu, stirile unor jurnalisti n-ar putea opri o caravana de teroristi inarmati cu rele intentii. Stirile nu pot preveni potentialele atentate sau razboaie cat timp liderii Europei sunt niste prosti.
Sa speram ca e fake news si ca nu o sa iasa ceva naspa prin Balcani  chiar la 100 de ani de la terminarea primului razboi mondial.








View PostHunor_66, on 10 noiembrie 2018 - 23:36, said:

Si Euronews e un site plin de kkt ??

https://www.euronews...ions-are-rising


Gata, daca e postat de euronews,  acum e stire OFICIALA. Posted Image


Sa le aflam si intentiile
Ce doreste caravana asta de 20 000 de imigranti?

Au strabatut atata drum pentru femei frumoase din Croatia?
Pentru unguroaice?
Cehoaice?
Vor  in Germania sau in Franta  ca sa primeasca locuri de munca sau ajutor social?  

Ca degeaba s-a confirmat stirea ca sunt acolo.
Dar de ce sunt acolo?

Edited by programmer08, 10 November 2018 - 23:42.


#78
Ghita_Bizonu

Ghita_Bizonu

    Confectionez manusi din pielea clientului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 16.10.2012
Inarmati in mod fioros .. cu ?
Adica cam asa daca pleci la un drum mai lung e bine sa ai si un cutit bun. Sau un briceag tzapan (regula nu mai stiu cat a lui Gibbs)De preferinta destul de lubg ca sa poti taia si o paine ardeleneasca in felii  Unu cu care sa deschizi conserve.  Nu unu ca alea de le poarta Crocodile Dundee da nici din alea de la restaurant. Unu potrivut ca sa poti curata si cartifii (nu se stie!)
Cat despre pakistanezi - mai ales pathani.... la ei un barbat are o pusca. Va dati seama ca bietii de ei sunt nu numai dezarmati dar ca aproape goi numa cu 3 cutite la ei ?

Edited by Ghita_Bizonu, 10 November 2018 - 23:49.


#79
catalinn

catalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,848
  • Înscris: 25.10.2004

View PostHunor_66, on 10 noiembrie 2018 - 23:36, said:

Si Euronews e un site plin de kkt ??

https://www.euronews...ions-are-rising
unde scrie de "inarmarile" de care se vorbeste in titlul topicului?


Quote

.....Tensions are rising on the Bosnian-Croatian border, where scores of migrants are demanding entry to the European Union, amid reports this week of fresh police clashes, plummeting temperatures and inadequate living conditions.
Thousands of migrants and refugees fleeing wars and poverty in North Africa and Asia are sleeping rough near the border, which they hope to cross to gain access to the EU.
Several people were injured on Wednesday in clashes with Croatian police, with migrants accusing officers of beating them and smashing their phones......


#80
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016

View Postcatalinn, on 10 noiembrie 2018 - 23:49, said:

unde scrie de "inarmarile" de care se vorbeste in titlul topicului?
Aaa, da.
Adevarat.

"Migranti politicosi, piosi, inocenti, blanzi, educati si cu bun-simt" trebuia sa scrie.
Cum de altfel sunt toti migrantii ilegali care vin in Europa. :)

#81
vpiti

vpiti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,857
  • Înscris: 11.01.2010

View PostHunor_66, on 10 noiembrie 2018 - 23:36, said:

Si Euronews e un site plin de kkt ??

https://www.euronews...ions-are-rising

View Postprogrammer08, on 10 noiembrie 2018 - 23:38, said:

Gata, daca e postat de euronews,  acum e stire OFICIALA. Posted Image
Ce doreste caravana asta de 20 000 de imigranti?

Daca-mi aratati unde este macar pomenita cifra de 20 000 in stirea de pe Euronews promit ca va cumpar o lada de bere fiecaruia. Ce vreti voi - lagger, ale, Weissbier.
Chiar nu-mi dau seama daca faceti asta cu buna stiinta sau pur si simplu atata puteti...

Edited by vpiti, 10 November 2018 - 23:56.


#82
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

View Postcatalinn, on 10 noiembrie 2018 - 23:49, said:


unde scrie de "inarmarile" de care se vorbeste in titlul topicului?
:roflmaofast:
Dacă nu scrie de "rapefugiați" pe Euronews, "fakenews", dacă scrie da' nu zice de cuțite, e "fakenews"... :D

#83
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016

View Postvpiti, on 10 noiembrie 2018 - 23:55, said:

Daca-mi aratati unde este macar pomenita cifra de 20 000 in stirea de pe Euronews promit ca va cumpar o lada de bere fiecaruia. Ce vreti voi - lagger, ale, Weissbier.
Chiar nu-mi dau seama daca faceti asta cu buna stiinta sau pur si simplu atata puteti...
Nu este pomenita, fiindca Euronews n-o stat sa numere.

Banuiesc ca cifra e luata de undeva din comunicatele bosniace - cam cati migranti sunt in zona si incearca sa forteze frontiera croata.

Dumneata poti sa intelegi ca noi ne referim la esenta stirii, si anume "migrantii forteaza frontiera bosniaco-croata" ?

Ca sunt 20.000, 19.000 sau 21.000, prea putin importa, oricum vin valuri-valuri catre Europa.

#84
catalinn

catalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,848
  • Înscris: 25.10.2004

View Postvpiti, on 10 noiembrie 2018 - 23:55, said:

Daca-mi aratati unde este macar pomenita cifra de 20 000 in stirea de pe Euronews promit ca va cumpar o lada de bere fiecaruia. Ce vreti voi - lagger, ale, Weissbier.
Chiar nu-mi dau seama daca faceti asta cu buna stiinta sau pur si simplu atata puteti...
tu n-ai auzit ca a fost odata unul care a omorat 7 dintr-o data? nu importa ca sunt muste, mortu' e mort

#85
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,134
  • Înscris: 10.07.2013
[ https://static2.evz.ro/image-original-605-388/cache/2018-11/croatia-imigranti-465x390.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

https://evz.ro/croat...mati-ataca.html

#86
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,223
  • Înscris: 03.03.2007
Ba a numarat Euronews - citeste Hunor articolul inainte :D... "Hundreds", adica cam cifra de 200 vehiculata de oamenii normali la inceputul topicului. Adica 1% din valoarea umflata a minciunilor pe care unii din voi le multiplicati in spatiul public.

#87
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016

View PostAlexandru H., on 11 noiembrie 2018 - 00:05, said:

Ba a numarat Euronews - citeste Hunor articolul inainte Posted Image... "Hundreds", adica cam cifra de 200 vehiculata de oamenii normali la inceputul topicului. Adica 1% din valoarea umflata a minciunilor pe care unii din voi le multiplicati in spatiul public.

Thousands of migrants and refugees fleeing wars and poverty in North Africa and Asia are sleeping rough near the border, which they hope to cross to gain access to the EU.

#88
vpiti

vpiti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,857
  • Înscris: 11.01.2010

View PostHunor_66, on 11 noiembrie 2018 - 00:00, said:

Nu este pomenita, fiindca Euronews n-o stat sa numere.
Banuiesc ca cifra e luata de undeva din comunicatele bosniace - cam cati migranti sunt in zona si incearca sa forteze frontiera croata.
Dumneata poti sa intelegi ca noi ne referim la esenta stirii, si anume "migrantii forteaza frontiera bosniaco-croata" ?
Ca sunt 20.000, 19.000 sau 21.000, prea putin importa, oricum vin valuri-valuri catre Europa.
Mda. Daca ai fi stat sa citesti cu atentie stirea pe care chiar tu ai postat-o ai fi vazut ca la final este asta

Quote

WATCH | There are an estimated 5,000 people at the Bosnia-Herzegovina border hoping to reach neighbouring Croatia.
Lucru mentionat si de Reuters

Quote

About 16,000 migrants, most from Afghanistan, Pakistan, Iran and Morocco, have passed through Bosnia this year. Some 5,000 are estimated to be stuck in the country, mostly in the towns of Bihac and Velika Kladusa near the Croatian border.
Dar mno, e OK. Voi discutati esenta stirii. Ce conteaza cifrele nu? Cand va creste o taxa cu 60% tot esenta sa o discutati. Ce mi-e 15, ce mi-e 60.

#89
programmer08

programmer08

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 30.10.2018
Rabdare si tutun.
In cateva zile aflam ce si cum daca a fost stire prefabricata de trolli rusi si conspirationisti sau daca presa oficiala se misca ceva mai lent in adunarea informatiilor.

S-a mai intamplat si inainte.

#90
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,838
  • Înscris: 01.09.2006

View PostHunor_66, on 11 noiembrie 2018 - 00:00, said:

Nu este pomenita, fiindca Euronews n-o stat sa numere.

Banuiesc ca cifra e luata de undeva din comunicatele bosniace - cam cati migranti sunt in zona si incearca sa forteze frontiera croata.

Dumneata poti sa intelegi ca noi ne referim la esenta stirii, si anume "migrantii forteaza frontiera bosniaco-croata" ?

Ca sunt 20.000, 19.000 sau 21.000, prea putin importa, oricum vin valuri-valuri catre Europa.
Migranti sunt de ani de zile pe acolo.
"Stirea" din titlul topicului era ca sunt 20.000 si ca sunt inarmati.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate