Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

PSD se sinucide in an electoral?

* * * - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
90 replies to this topic

#73
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016

View Postshefu_de_combinat, on 21 octombrie 2018 - 17:02, said:

Ehe, ce iute am trecut la bugetarii chiar utili societatii.

Cu tanti de la registratura de la primaria de sector pot sa-i compar?
Da cu alea de la ghiseu de la ANAF?
Da cu cine imi vinde timbre fiscale?
Da cu labagii aia din cele 22 de companii municipale?
Da cu toate p_zdele numite prin tot felu de consilii de administratie?
Da cu labagii aia de la ANCPI unde dai bani ca sa-ti dea extras dupa un plan desenat in 1962 si revizuit in 1992?

Cu astia putem sa comparam?
Nu tata, hai sa o ardem sentimental, doctori pompieri, mai tre' sa zici si de bietii dascali.

Futeti economia, jupuiti mediul privat, nu faceti absolut nimic relevant pentru dezvoltarea tarii si dupa urlati despre lupta de clasa.\


Da nene, pai faceti precizarea asta, nu-i mai bagati pe toti la gramada.
Cine jupoaie mediul privat? Eu? Nu fac parte din niciuna din categoriile alea...
Da, eu am jupuit mediul privat predand in invatamant 10 ani de zile pe MAXIM 1300 lei, cu rezultate excelente la bac, olimpiade, etc... Ar trebui sa iti fie rusine putin asa, dar nu stii ce-i aia. Acu' urlati toti ca mi-a crescut salariul la 2000 si ceva si gata, se "fute" economia.

Mediul privat este cel care ii jupoiae pe toti cu produse si servicii proaste si scumpe, poate vrei sa zici.,.. si asta a simtit-o oricine pe pielea lui. Scriu o carte cu toate "pataniile" cu magazine si diverse firme private. Vai de steaua si de zilele lor la calitate, dar bani stiu sa incaseze!
Dar sunt taaare productivi!

View Postfum, on 21 octombrie 2018 - 17:15, said:

Natura meseriei m-a perindat prin multe locații productive, de la mici ateliere, la fabrici cu sute de angajați, din cele mai diverse domenii de activitate, agricultură, industrie, servicii, la mine în oraș și prin mai toată țara.
Să-ți vorbesc despre riscul unui tâmplar de a-și pierde falange, despre riscul de cădere a unui tinichigiu, despre riscul la care se expune electricianul în cadrul unei intervenții? Te-ai băga să asiști un veterinar care face o intervenție de specialitate la o vacă de o jumătate de tonă? Știi că un lucrător din fermă, un văcar cum s-ar zice, trebuie să o facă? Ți-ai dori să faci parte dintr-o echipă care schimbă un utilaj aflat la câteva zeci de metri de sol? Ai să zici că sunt macarale pentru asta. Sunt, dar patronul nu are una, iar macaraua este închiriată la oră și nu-i pasă celui cu macaraua că tu ai probleme neprevăzute și utilajul stă. Cum se descurcă? Cu mijloace proprii, improvizații, dar mai ales cu oameni. Sunt riscuri? Ceva mai mari ca la pompieri, dar, la fel ca în cazul acestora, de cele mai multe ori se termină cu bine. Fascinant este imperiul utilajelor grele, de obicei extracție sau construcție, unde echipele sunt asemănătoare cu cele militare, cu o încredere deplină în colegul de echipă; excavatorul este tot: tractor, macara, buldozer și, atunci când mai este timp pentru asta, excavator. Un inspector de protecție a muncii ar face infarct dacă ar vedea practicile curente din asemenea entități, dar ele sunt productive, susțin salariați, plătesc impozite, fac bani pentru a deveni mai performanți și pentru a putea asigura condiții de muncă din ce în ce mai bune. S-au făcut deja multe pentru a ridica nivelul de sănătate și securitate în muncă, suntem foarte departe față de nivelul de acum 15 ani, suntem însă departe de ideal și asta pentru că securitatea costă.

Pai ce faci aici? Apologia nerespectarii normelor de protectie a muncii?
Asa riscuri sunt sa mori si cand conduci dimineata de acasa la serviciu, orice munca ai presta...
Spre exemplu in invatamant, te poti imbolnavi de TBC sau alte boli infectioase foarte usor.

Edited by epetroiu, 21 October 2018 - 19:38.


#74
remvirg

remvirg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,132
  • Înscris: 04.08.2007

View Postshefu_de_combinat, on 21 octombrie 2018 - 18:05, said:



Ceva imi zice ca majoritatea beneficiarilor nu-s nici pompieri, nici politisti, nici ambulantieri.
Marea majoritate?
Cred ca nu e niciunul.

#75
Benderbut

Benderbut

    viking member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,722
  • Înscris: 11.12.2014

View Postepetroiu, on 21 octombrie 2018 - 19:29, said:

Da nene, pai faceti precizarea asta, nu-i mai bagati pe toti la gramada.
Cine jupoaie mediul privat? Eu? Nu fac parte din niciuna din categoriile alea...
Da, eu am jupuit mediul privat predand in invatamant 10 ani de zile pe MAXIM 1300 lei, cu rezultate excelente la bac, olimpiade, etc... Ar trebui sa iti fie rusine putin asa, dar nu stii ce-i aia. Acu' urlati toti ca mi-a crescut salariul la 2000 si ceva si gata, se "fute" economia.

Mediul privat este cel care ii jupoiae pe toti cu produse si servicii proaste si scumpe, poate vrei sa zici.,.. si asta a simtit-o oricine pe pielea lui. Scriu o carte cu toate "pataniile" cu magazine si diverse firme private. Vai de steaua si de zilele lor la calitate, dar bani stiu sa incaseze!



Pai ce faci aici? Apologia nerespectarii normelor de protectie a muncii?
Asa riscuri sunt sa mori si cand conduci dimineata de acasa la serviciu, orice munca ai presta...
Spre exemplu in invatamant, te poti imbolnavi de TBC sau alte boli infectioase foarte usor.
Te agiti prea mult pentru binele partidului avand functia umila de” invatacel” .

Romania are rezultate dezastruase la bac. Posted Image


De ce sa te imbolnavesti in invatamant de boli infectioase, bati copii fara manusi ?  de cei care lucreaza in spital ce sa mai vorbim?

Pacat ca nu vezi dincolo de marirea asta de salariu pe care o iau bugetarii loiali ca tine, fiind invatator .

Edited by Benderbut, 21 October 2018 - 19:43.


#76
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016

View PostBenderbut, on 21 octombrie 2018 - 19:41, said:

Te agiti prea mult pentru binele partidului avand functia umila de” invatacel” .

Romania are rezultate dezastruase la bac. Posted Image


De ce sa te imbolnavesti in invatamant de boli infectioase, bati copii fara manusi ?  de cei care lucreaza in spital ce sa mai vorbim?

Pacat ca nu vezi dincolo de marirea asta de salariu pe care o iau bugetarii loiali ca tine, fiind invatator .


Pai si ce , trebuie sa ia toti bacul? Mai ales astia care nu gandesc si stiu doar bascalie si ura?
Ca fapt divers, eu am avut numai 100% procent de promovare la bac.
LAsa spitalul, acolo sunt norme de protectie, se dezinfecteaza zilnic, etc
In invatamant insa niciodata nu stii ce boli au elevii care sunt inghesuiti ca sardelele in niste sali de clasa mizere( de pe vremea lui Boc s-a redus nr de femei de serviciu si acum mare diferenta intre o sala de clasa si o magazie nu prea e...)  Cred ca deja de 5 sau 6 ori a fost nevoie sa imi fac radiografie ca am intrat in contact cu elevi bolnavi de TBC. Si asta la liceu de "buricul targului".
Nu ma agit pentru binele niciunui partid.
Ia uimeste-ne, functia ta care e, daca a mea e "umila"??
De ce  e promovarea la bac dezastruoasa? Ca-s profesorii prea indulgenti si baga toate loazele in examen. D'aia... Ca nu scrie nicaieri ca trebuie sa termine toti un liceu.
Apropo, "invatacel" inseamna elev...eu n-am cum sa fiu invatacel, dar na, e "grele" cu limba romana.
Ce marire de salariu? Asta e marire? E tot un salariu de tot rahatul, fiind nevoie sa mai fac si altceva pe langa ca sa ajung la un venit decent.
Deci, "fac ceva" pe marirea pesedeului... N-am stat niciodata doar in salariul de la scoala, la scoala ma duc pentru ca asta imi place sa fac. Posted Image

Edited by epetroiu, 21 October 2018 - 20:05.


#77
fum

fum

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,784
  • Înscris: 11.03.2007

View Postepetroiu, on 21 octombrie 2018 - 19:29, said:

Pai ce faci aici? Apologia nerespectarii normelor de protectie a muncii?
Nicicum, iar dacă ai observat, am precizat că acest retard în asigurarea normelor SSM este un ricoșeu al retardului economic, pe care încercăm și chiar reușim, încet, încet, să-l depășim. Probabil că dacă tot agentul economic și-ar concentra toate eforturile pentru punerea activității desfășurate în strict acord cu litera legii, am asista la sfârșitul inițiativei economice private din România, cel puțin în cazul producției și pe alocuri a serviciilor.

#78
Benderbut

Benderbut

    viking member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,722
  • Înscris: 11.12.2014

View Postepetroiu, on 21 octombrie 2018 - 19:50, said:

Pai si ce , trebuie sa ia toti bacul? Mai ales astia care nu gandesc si stiu doar bascalie si ura?
Ca fapt divers, eu am avut numai 100% procent de promovare la bac.
100 % zici ? inseamna ca esti profesor de educatie fizica, pentru ca profesor de mate nu ai cum sa fii pentru ca eu la bac am luat nota 3, la mate. Posted Image

Quote

LAsa spitalul, acolo sunt norme de protectie, se dezinfecteaza zilnic, etc
In invatamant insa niciodata nu stii ce boli au elevii care sunt inghesuiti ca sardelele in niste sali de clasa mizere( de pe vremea lui Boc s-a redus nr de femei de serviciu si acum mare diferenta intre o sala de clasa si o magazie nu prea e...)  Cred ca deja de 5 sau 6 ori a fost nevoie sa imi fac radiografie ca am intrat in contact cu elevi bolnavi de TBC. Si asta la liceu de "buricul targului"
Nu mai fi trol si te preface ca nu stii ca in spitalele noastre gandacii se spala pe dinti cu dezinfectantul pe care il folosesc. Cata prostie sa faci 6 radiografii pe an ,mai mult te imbolnavesti

Quote

In invatamant insa niciodata nu stii ce boli au elevii care sunt inghesuiti ca sardelele in niste sali de clasa mizere( de pe vremea lui Boc s-a redus nr de femei de serviciu si acum mare diferenta intre o sala de clasa si o magazie nu prea e...)  Cred ca deja de 5 sau 6 ori a fost nevoie sa imi fac radiografie ca am intrat in contact cu elevi bolnavi de TBC. Si asta la liceu de "buricul targului".
Profesorul de mate cand inainte de ore bea 250 de grame de vodka era pe timpul lui Nastase sau Ciorbea, cand eu eram in clasa a 5-a.

Quote

Ia uimeste-ne, functia ta care e, daca a mea e "umila"??
Functia mea umila este de diasporez , psdPosted Image

Edited by Benderbut, 21 October 2018 - 21:11.


#79
costyn_man

costyn_man

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,604
  • Înscris: 01.08.2005
Partea amuzanta este ca pesedezii doresc sa aplice aceleasi metode pe care le-au blamat pe timpul lui basescu. Ala a avut sange in instalatie, a spus: "ori dam din bugetari afara, ori le scadem salariile"! Cum nu puteau sa dea pupilele afara si sa blocheze sistemul renuntand la cei care munceau, au cerut sa le taie salariile. Acum sa vedem dobitocii astia daca au macar 50% din tupeul lui basescu. Posted Image

#80
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

View Postcostyn_man, on 21 octombrie 2018 - 20:58, said:

Partea amuzanta este ca pesedezii doresc sa aplice aceleasi metode pe care le-au blamat pe timpul lui basescu.

Neah.
Stiu ca nu e de ales, dar cu siguranta prefera sa faca altcineva ce trebuie facut.

#81
costyn_man

costyn_man

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,604
  • Înscris: 01.08.2005

View Postshefu_de_combinat, on 21 octombrie 2018 - 21:06, said:


Neah.
Stiu ca nu e de ales, dar cu siguranta prefera sa faca altcineva ce trebuie facut.
Cred ca or sa traga de timp, dobitocii sunt constienti ca vor pierde alegerile anul viitor si vor lasa tara in ruina criticand pe cei care vor trebui sa repare dupa ei.
Apropo, ati vazut chestia asta?
https://www.facebook...YwNjg2MjA1NjAx/

#82
vlad1102

vlad1102

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,552
  • Înscris: 03.05.2008

View Postshefu_de_combinat, on 20 octombrie 2018 - 19:53, said:

I-aaaauzi, plm
Da' un avocat al poporului bun, de exemplu, putem sa vrem?
Sau si ala e platit minim?

Si dintre:

-  sa-l inlocuim pe boul ala cu unu' capabil si bine platit
- "sa moara bugetache, taiem, spargem,. dam afara 10000000 si le vanam familiile, aia de raman sa ne pupe picioarele."

Solutia logica e, normal, 2. De parca aia nu sunt tot romani ci un soi de rasa inferioara care se puieste numai in famili de bugetache atentand la averea corporatistului.
Kkt de razboi de clasa...si cica de ce iese PSD-ul. LOL.


View Postshefu_de_combinat, on 20 octombrie 2018 - 19:53, said:

Sa intelegem ca acum lucrurile is superduper deblocate sau ceva, nu?

O, dar se poate mult, mult mai rau. Ai nitica rabdare.

Edited by vlad1102, 21 October 2018 - 22:38.


#83
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

View Postvlad1102, on 21 octombrie 2018 - 22:37, said:

sa-l inlocuim pe boul ala cu unu' capabil si bine platit

Super.
Sa ne anunti cand se apuca psd sa faca asta, k?

#84
vlad1102

vlad1102

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,552
  • Înscris: 03.05.2008

View Postshefu_de_combinat, on 21 octombrie 2018 - 22:39, said:

Super.
Sa ne anunti cand se apuca psd sa faca asta, k?

Si daca faci spume la gura ca-i vrei pe unii morti (nu tu personal, in general) aia cu siguranta o sa te sustina pe tine si nu PSD-ul.. Ca mere.

Edited by vlad1102, 21 October 2018 - 22:40.


#85
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

View Postvlad1102, on 21 octombrie 2018 - 22:40, said:

aia cu siguranta o sa te sustina pe tine si nu PSD-ul

Nu imi pasa.
Pentru ce vor sustine vor primi rasplata adecvata.
Ah e criza? Foame? Saracie? S-a intors ma-ta din spital mai bolnava decat s-a dus?
No, ghinion, pune stampila pe trandafiri si tura viitoare, ca aia sunt buni la suflet si nu vorbesc urat de tine.

Edited by shefu_de_combinat, 21 October 2018 - 22:47.


#86
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,688
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Nu sunt 500.000 toti. A doua problema sunt salariile, daca vrei profesionisti, platesti. Ori salariile sunt mici pe partea asta   
Din moment ce ministrul finantelor a zis ca sunt 1.300.000, si de prin 2000 se tot vehiculeaza cifre similare, clar ca sut.
Problema cu profesionistii e alta - la banii aia ar veni fara probleme - salariile sunt mult mai mari ca la privat. Dar n-au loc de rude. Plus ca nici nu prea sunt doriti, ca ar face treaba mai eficient.

#87
vlad1102

vlad1102

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,552
  • Înscris: 03.05.2008

View Posteiffel, on 22 octombrie 2018 - 07:42, said:

Din moment ce ministrul finantelor a zis ca sunt 1.300.000, si de prin 2000 se tot vehiculeaza cifre similare, clar ca sut.

La un google distanta:

http://www.mfinante....enii&menu=Buget

Sunt relativ multi, e loc de "slabit", dar pana la isteria asta cu bugetarii e cale lunga

View Posteiffel, on 22 octombrie 2018 - 07:42, said:

Problema cu profesionistii e alta - la banii aia ar veni fara probleme - salariile sunt mult mai mari ca la privat. Dar n-au loc de rude. Plus ca nici nu prea sunt doriti, ca ar face treaba mai eficient.

N-am inteles de unde-i ideea asta cu salariile mari..sigur, daca le compari cu Kaufland, sunt mari..
Pentru aia care fac ceva sunt relativ mici.

Edited by vlad1102, 22 October 2018 - 11:20.


#88
H6D-100c

H6D-100c

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,482
  • Înscris: 27.01.2017
Bugetarii si-o vor lua in barba de n-or sa se mai poata ridica cand or sa cada in nas pesedeii, isi mai aduce cineva aminte de "bugetake-minus-25%" din 2010?! Acum va fi mult mai rau, concedieri masive, reduceri imense de salarii, introducere de ore suplimentare-Grecia, adica!

#89
mobiletron

mobiletron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 15.08.2018

View Postmariovrs, on 21 octombrie 2018 - 06:24, said:

Cand ti-e rau la 2 dimineata unde te duci? La urgente la mocangeala nu? La bugetari vii ca milogul..asa....furat cum te simti.. Nu te duci la Arcadia ca bo$$-ul ca e 600 de lei pe noapte acolo..DOAR SA DORMI.  Aaaaa...si speri sa fie cat mai multi doctori la ora aia sa nu mori dracu asteptand la rand. Nu te mai deranjeaza ca-s ''prea multi'' asa-i??

Eram sigur ca o sa scoti doctorii la inaintare desi avem si in randul lor o gramada de lepre.

View Postmariovrs, on 21 octombrie 2018 - 06:24, said:

Cand iti ia foc casa? Iar la prosti suni...

Am doua cunostinte fosti pompieri, acolo au facut armata. Ambii imi povesteau ca la fiecare interventie unul din echipa de interventie avea ca sarcina gasirea de bani si bijuterii. Asa ca scuteste-ma...

Stii care e programul lor de lucru? baneficiile, sporurile? Faptul ca se angajeaza numai pe pile si relatii? Il stiu pe unul care e nebun (ii lipseste doar patalamaua) si un betivan notoriu si e angajat sofer la ei. Peste un an se pensioneaza, nici nu vreau sa ma gandesc ce pensie o sa-i platesc eu lui asta desi el nu a adus nici un beneficiu societatii.

View Postmariovrs, on 21 octombrie 2018 - 06:24, said:

Cand scuipi seminte pe banca si bei bere la pet? Miracol...a doua zi dispare covorul de seminte si peturi..  Niste bugetari prosti strang dupa tine cacatul..

Nu e nici un miracol, ii platesc sa curete.

#90
tipareth

tipareth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,628
  • Înscris: 20.05.2008

View Postcostyn_man, on 21 octombrie 2018 - 18:32, said:

Sa respecte vointa poporului, sa dea afara 300 de parlamentari. Iti dai seama cata economie ar fi la buget daca avem de intretinut cu 300 de putori mai putine, plus aia care sunt pe langa ei.
Esti de acord?
E o intrebare retorica, oricum nu vei raspunde! mai bine iti luxezi mana!Posted Image

Mai oameni buni, nu pot da afara din bugetari, sistemul este simplu. Din totalul de bugetari, poate ca jumatate sunt cei care plimba niste hartii, astia sunt pupilele celor de la conducere. Daca ar da afara din bugetari, ar trebui sa-i dea afara pe cei care muncesc dar asta ar insemna ca pupilele sa treaca la munca ori asta este inacceptabil. Prin urmare, doar gargara, nu se poate asa ceva! Posted Image

O sa dea afara din bugetarii utili, si o sa pastreze frecatorii de menta! Ii vad in stare de grozavii de genul asta...

Totusi de la ANAF cred ca o sa plece multe tanti, se observa trendu de a muta multe pe online.

Cand am fost sa depun declaratia aia unica, tanti de acolo a urlat la mine ca de ce nu am depus-o online... Imi venea sa ii zic vreo 2-3 filozofii dar am tacut din gura.
Cand ti-o faci cu mana ta, se cheama lucru manual tanti... Eu o sa depun declaratia online si tu o sa ramai somera in curand. Posted Image

Si asa totul e dat peste cap in ANAF, inca nu au calculat impozitele pe anu asta pt persoane fizice.
Anu trecut in iunie era plata facuta, anu asta inca astept decizia de plata!


......

Daca insa Dragneo vrea impozit pe gospodarie - o sa dea de la ghisee afara, dar o sa angajeze o gramada de inspectori fiscali pe teren.
Aia o sa intre in casele oamenilor, sa vada ce si cum...




View PostBenderbut, on 21 octombrie 2018 - 19:41, said:

De ce sa te imbolnavesti in invatamant de boli infectioase, bati copii fara manusi ?  de cei care lucreaza in spital ce sa mai vorbim?
Pacat ca nu vezi dincolo de marirea asta de salariu pe care o iau bugetarii loiali ca tine, fiind invatator .

Totusi toti bugetarii sunt la fel. Suntem familie de bugetari, dar anti PSD.

Intelegem ca banii nu cresc in copaci si maririle din pix aduc inflatie. Avem nevoie de productie, doar productia intareste moneda nationala.

Salariile nici nu trebuie marite asa de mult, ci mai degraba sa se intareasta moneda nationala. Daca 1 leu = 1 euro mai are cineva nevoie de mariri??

Oricum in toata UE e inflatie din cauza ca UE nu are productie suficienta, ne mananca chinezii si alte neamuri.
UE nu are productie suficienta din cauza birocratiei si supra taxarii. Purtatorii de hartii - sunt plaga societatii. Pt ei se inventeaza mereu si mai multa birocratie! Dar si  din cauza ajutoarelor sociale acordate prea lejer pt tot soiul de emigranti.

Care stau si puiesc si incaseaza pe cap de copil ajutor. In Germania se dau ajutoare per copil si nici macar nu trebuie ca acesta sa fie in Germania.
In acelas timp vor sa mareasca varsta de pensionare la 70 de ani.

Prostii harnici sa lucreze pana in mormant, lenesii sa adune banutul usor, stand acasa fumand pipa.

Edited by tipareth, 22 October 2018 - 12:59.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate